Autor Wątek: Klawiatury sterujące  (Przeczytany 20549 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Klawiatury sterujące
« 19 Sty, 2008, 17:06:00 »
A teraz coś z zupełnie innej beczki. Nie podejrzewam Was chłopaki o taką herezję ale może ktoś zna kogoś kompetentnego, obznajomionego z klawiaturami sterujacymi. Mój osobisty guru wysoko ceni CME (tak, wiem że Bulb też ma CME :headbang: ), bo ma rewelacyjne klawiatury ( w sensie dobre mechanizmy klawiszy). Teraz pytanie o M-audio. Zna ktoś? Zna ktoś kogoś kto zna? Interesuje mnie jak się sprawują i jakie są od strony klawiatury właśnie.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #1 20 Sty, 2008, 00:16:04 »
ja mam :P
posiadam maudio oxygen 8 :P
niewiem co dokladnie chcesz o tym wiedziec wiec pytaj :P
klawiatura mala,miesci sie pod biurkem w pozycji pionowej,gra sie ladnie,uzywalem do sterownia w sonarze i fruity loops.. dobra,zasilana z usb,brak problemow z sterownikami,dynamiczne klawisze i ogolnie fajna :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #2 20 Sty, 2008, 01:08:14 »
To ja może tak abstrachując od stricte klawiatur sterujących powiem, że na codzień korzystam z keyboardu Roland E16, a jak nie potrzebuję pełnowymiarowej klawiatur 5 oktaw to korzystam z takiego wręcz "dziecinnego" klawisza casio - malutkie klawisze, prawie 3 oktawy. Jest mniejszy od klawiatury do kompa.
Z obiema klawiaturami mi się dobrze pracuje. Podłączam je przez midi i mi to chula wszędzie gdzie potrzebuję.
No niestety nie mam żadnych pokręteł i suwaków w nich nad czym trochę ubolewam bo czasem by się przydały.
No i ogólnie jestem zwolennikiem podpinania sobie przez Midi Out zwykłego keyboardu bo w zasadzie to tania sprawa, a i poza kompem można użyć. A w takim wspomnianym wyżej Rolandzie E16, którego można wyrwać za niewielkie pieniądze(wszak wiekowa konstrukcja) jest klawiatura, która ma dużo wspólnego z klawiaturą - miła w dotyku, akcja odpowiednia i odbicie też przyjemne.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #3 20 Sty, 2008, 18:44:09 »
No chyba jestem zdecydowany na M-Audio Keystation 88es. Mają niezłą cenę w musiccenter, z opisu jest fajna (półważona klawiatura, sterowanie i zasilanie z USB no i 88 klawiszy), nie ma niepotrzebnych bajerów. Jak będzie opcja ograć coś z CME to się sprawdzi. A póki co kupimy to: http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1=2&g2=9&g3=126&id=4736
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #4 07 Maj, 2008, 17:47:03 »
też się zastanawiam nad zakupem jakiejś klawiatury i mam zagwozdkę: jak tak patrzę po cenach to wychodzi na to że klawiatura sterująca z np 500zl jest 3razy krótsza od keyboardu z midi w tej samej cenie...ktoś wie w czym tkwi haczyk?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #5 07 Maj, 2008, 18:00:24 »
proste... zobacz dzial sprzedazy a znajdziesz tam moja maudio oxygen 8 na sprzedaz...
a roznica jest taka ze :
-mozesz kontrolowac wszysko przez klawisze,przez pokretla,przez wszysko co jest na klawiautrze...
-jest portable, wiec mozesz uzywaj jej w djtce jako costam :P
-moze byc zasilana z portu USB
-lepiej wspopracuje z pc (przez usb,sterowniki -a do laptopa czy niektore kompy nie maja midi -czyli gameportu i trzba dodakowo sie zakupowac)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #6 19 Mar, 2009, 22:25:08 »
To ja mam pytanie. W kompie nie mam protu MIDI. Czy podłączając taką klawiaturę (dajmy na to m-audio oxygen) przez USB będzie normalnie widoczna w cubase jako urządzenie MIDI?

I pytanie drugie, czy można podpiąć klawiaturkę poprzez MIDI PodaXT? I czy wtedy można używać jej w cubase jako urządzenia midi, czy to tylko służy do sterowania podem/przez poda?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #7 19 Mar, 2009, 22:50:19 »
To ja mam pytanie. W kompie nie mam protu MIDI. Czy podłączając taką klawiaturę (dajmy na to m-audio oxygen) przez USB będzie normalnie widoczna w cubase jako urządzenie MIDI?

I pytanie drugie, czy można podpiąć klawiaturkę poprzez MIDI PodaXT? I czy wtedy można używać jej w cubase jako urządzenia midi, czy to tylko służy do sterowania podem/przez poda?
1. Tak, będzie widoczna jako urządzenie midi. Z M-Audio Keystation 49e nie mam żadnych problemów.

2. Nie próbowałem takiej opcji, ale chyba służyłaby wtedy do sterowania podem. Ale to chyba nie problem, skoro masz USB.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #8 20 Mar, 2009, 10:01:52 »
I pytanie drugie, czy można podpiąć klawiaturkę poprzez MIDI PodaXT? I czy wtedy można używać jej w cubase jako urządzenia midi, czy to tylko służy do sterowania podem/przez poda?
Prześledź men ten wątek:
http://forum.sevenstring.pl/hardware/podlaczenie-klawiszy-przez-poda-do-pc-i-konfiguracja-w-cubase/

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #9 22 Mar, 2009, 10:59:58 »
Dzięki za odp. Wszystko działa jak potrzeba :-)

Offline Rafik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #10 31 Mar, 2009, 14:33:46 »
Ja jestem posiadaczem CME UF5 (starej czerwonej wersji). Musze powiedzieć, że jak porównywałem do innych klawiatur to cała reszta przy CME wypadała słabo. Niestety ceny sporo wzrosły i może warto rozważyć innych producentów. Jeden minus - do tej pory, po przeczytaniu miliona wątków na różych formach, nie udało mi się skonfigurować CME z Cubase żeby działała poprawnie.

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #11 04 Kwi, 2009, 00:49:39 »
Ile powinno styknąć oktaw? 4 bedzie dobrze?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #12 12 Maj, 2009, 17:49:30 »
dla mnie 5 to stanowczo za mało ale kto co do czego potrzebuje :)

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #13 17 Maj, 2009, 18:05:29 »
Ja zakupiłam ostatni na allegro klawiaturę sterującą Sinn 7 , producentem jest niemiecka firma , byłam miło zaskoczona bo klawiatura została wykonana na Taiwanie a nie w Chinach , w 100% kompatybilna z Cubase , Nuendo itd. klawiatura jest dynamiczna , przyjemny skok klawiszy , klawiatura ma 25 klawiszy , czyli dwie oktawy , ale przechodzi się do oktaw wyższych lub niższych płynnie za pomocą przycisku Up bądź Down .Robi wrażenie solidnej i wytrzymalej , cena 370 PLN.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2009, 18:10:11 wysłana przez Dziunia Wycina »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #14 17 Maj, 2009, 18:07:49 »
Sinn 7? No, prawdziwy sevenstring. I chyba dwie oktawy, skoro 25 klawiszy.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #15 17 Maj, 2009, 19:18:43 »
zaskoczona bo klawiatura została wykonana na Taiwanie a nie w Chinach

pytam z ciekawości, co za różnica? w taiwanie jest zdrowsza woda? ;]

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #16 17 Maj, 2009, 19:25:03 »
Tajwan to wyspa.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #17 17 Maj, 2009, 19:34:10 »
Tajwan to wyspa.

możliwe, ale ja pytam o Taiwan ;)

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #18 17 Maj, 2009, 19:44:32 »
czy woda na Taiwanie jest zdrowsza akurat mało mnie interesuje , natomiast mam silną alergię na rzeczy produkowane w Chinach , ze względu na słabo opłacanych Chińczyków , ogólną tandetę , i warunki pracy w których ja nie wyprodukowałabym niczego co nie rozleci się po dwóch dotknięciach . Zawsze znajdzie się ktoś kto musi maksymalnie zaśmiecić temat ?

Tu jest specyfikacja :

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Klawisze/Klawiatury-sterujace/Sinn7-Kommodor-25.html
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2009, 19:49:34 wysłana przez Dziunia Wycina »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #19 17 Maj, 2009, 19:50:28 »
Zaśmiecić? Dziunia, zastanów się jeszcze raz nad sensem tego co napisałaś. Zrozumiałbym, gdybyś wytłumaczyła swój punkt widzenia walką o wolny Tybet, ale debata na temat jakości produkcji w obu krajach jest - przez szacunek nie powiem czym

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #20 18 Maj, 2009, 09:51:48 »
Nie lubię się spierać ;) Każdy ma swój punkt widzenia , którego będzie bronił , nie zawsze można mówić o wielkich rzeczach w nieodpowiednich miejscach , nad czym się tu zastanawiać ? Człowiek pyta o klawiaturę  , więc grzecznie opisuję swoje spostrzeżenia na temat produktu , który zakupiłam i który IMO jest wart polecenia , jest solidny i spełnia swoją funkcje do której został zaprojektowany , w 100%.

Tybet dla Tybetańczyków ;) !!!
Uwolnić Tybetańskich Mnichów !!!

Pozdro ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2009, 13:40:08 wysłana przez Dziunia Wycina »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #21 15 Lis, 2009, 14:41:22 »
No dobra, coś mnie kusi żeby sobie kupić klawiaturę sterującą. Uparzyłem sobie taką, CME M-KEY 49

http://midi.pl/p2833-CME-M-KEY-klawiatura-sterujaca.html

Pasuje mi z kilku powodów:
- dobra renoma
- ma dynamiczne klawisze
- ma chociaz te 49 klawiszy (na więcej nie mogę sobie pozwolić przez wymiary biurka)
- idealne wymiary (726.5mm długości) wejdzie mi na biurko jeszcze jednie cos co ma góra 10 cm więcej
-  no i cena nie taka straszna, jak na to co oferuje, chyba...

Nie wiem czy to problemy, ale:

- nie ma pokreteł a jedynie joystick
- brak pokręteł ekspresji (może ten joystick ma pełnić ich funkcję?) Na razie nie doczytałem

Tych co temat ogarniają i chca pomóc, to co można by było lepszego, ciekawszego kupic w tej lub niższej :D cenie?
Tylko proszę o nie pokazywanie wynalazków nieznanych marek (ma to sie w razie czego dać sprzedać), żeby nie było większe niż to 70parę cm i żeby nie miało 25klawiszy (choć może się nie znam i wystarczy mi tyle do tych dźwięków co chce sobie je do pitolenia dodawać.

aha fajnie by było jakby dało sie np tez ezd, superiora obsługiwać, to może i wklepywanie perkusji by łatwiej szło :)

kusi mnie też M-AUDIO KEYRIG 49
http://allegro.pl/item814635763_m_audio_keyrig_49_klawiatura_sterujaca_promocja.html

cena troszkę większa, ale ma dwa pokrętła ekspresji, natomiast joystica nie ma (nadal nie wiem czy to lepiej, czy gorzej, choć wydaje mi się że pokrętła choćby z tego powodu, że popularniejsze to musza bardziej się nadawać))

nie wiem co wybrać...
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2009, 14:46:57 wysłana przez BartekL »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #22 15 Lis, 2009, 17:08:28 »
M-Audio Keyrig. W tym przedziale cenowym najfajniejsza opcja. Miałem, teraz bawi się nią Tadeo. A tak przy okazji - widziałeś kiedyś joystick w klawiszach? A pokrętła zawsze są.

Ja jedynie żałowałem, że nie kupiłem mniejszej wersji, ewentualnie wyższego modelu z mniejszą ilością klawiszy. Nie miałem zamiaru wygrywać nie wiadomo czego na tym, jedynie wklepywać nutki zamiast klikania kwadracików.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #23 15 Lis, 2009, 17:40:02 »
Mondo, ja mam Keystation a nie Keyrig. :)

M-Key'a chciałem kupić, ale wtedy znalazłem tylko za 399zł a nie miałem dodatkowej stówki, więc poprzestałem na Keystation i jestem zadowolony. :)

M-Key'a ma mój kumpel i powiem zacny zestaw klawiszy. Joystick defaultowo robi to samo co kółka. Próbowałem i moim zdaniem łatwo się idzie przyzwyczaić.

A na dodatek wygląd dodaje +2 do lansu. ;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Klawiatury sterujące
« Odpowiedź #24 15 Lis, 2009, 18:21:26 »
A tak przy okazji - widziałeś kiedyś joystick w klawiszach?
No pewnie, że tak, choćby taki kultowy roland D50.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2020, 22:54:06
wysłana przez necrox