Autor Wątek: lampowe combo, 1500 zł  (Przeczytany 15147 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #25 17 Mar, 2010, 18:55:15 »
Kurwa pewnie Leon da więcej bo chyba sprzedał swojego 6505 :(

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #26 18 Mar, 2010, 09:04:47 »
Ale jest ogólnie biedny, więc się obaczy :D Czekamy na temat na giełdzie :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #27 30 Mar, 2010, 23:49:08 »
nie chciałem zakładać nowego wątku bo w sumie ten jest chyba odpowiedni :) Rozglądam się ostatnio za jakimś małym lampiakiem gdzieś w tych granicach (1500zł) ale jakby gra była warta świeczki to nie ma problemu mogę dopłacić parę stówek :D Chodzi o coś do grania w domu, konkretnie w bloku. Celuję chyba głównie w Blackstara bo rozglądam się za czymś z pętlą, najlepiej dwa kanały. Za blackstarami przemawia to że można ukręcić coś od brytola do jueseja więc jest to dość uniwersalny kombiak. No i teraz parę pytań:

w mieszkaniu które wynajmuję jest tragiczna elektryka, jak gram przez nerke czy nawet przez kompa i ktoś zapali światło w kuchni to mi wszystko strzela w głośnikach, jak TV jest włączony i odpali się pralkę to wypierdala korki. Generalnie w tygodniu to z 10 razy wywala nam korki, czy to może zaszkodzić takiemu małemu lampiakowi i jeżeli tak to jak temu zarazić? jakieś listwy etc?

rozważam Blackstar ht-5 lub ht Studio 20? 20 ma i reverb i celestiona 12" ale obawiam się że to jednak będzie za dużo/głośno do cichego mieszkanka?

może jakaś inna opcja? może lepiej coś zmontować u rodzimych firm? w takich kwotach warto się w ogóle do nich zwracać?

pozdro

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #28 31 Mar, 2010, 00:35:49 »
jak temu zarazić?
Sprawdzić grubość kabli w domu, przemyśleć, i prawdopodobnie wymienić bezpiecznik na "mocniejszy".
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #29 31 Mar, 2010, 01:12:48 »
20 to do bloku za duzo. i 5 bedzie duzo ;)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #30 31 Mar, 2010, 01:17:13 »
Budzan czemu jeszcze nie śpisz ;)
No z tego co "ogrywałem" ht-5 na jutubku to 5W zdecydowanie bardzo głośny, ale wydaje się też dobrze brzmieć na niskich głośnościach. Próbek jest zdecydowanie więcej ht-5 niż 20-tki i są bardziej urozmaicone, ale na moje ucho brzmi to nawet nieźle. Kup to zobaczysz... a wtedy napiszesz nam co i jak ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 01:20:38 wysłana przez fireboy »

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #31 31 Mar, 2010, 08:28:18 »
Bezpieczniki były wymieniane ta instalacja jest chyba poprostu taka stara. W akcie desperacji zmieniłem też parę gniazdek ale nie pomogło. Z wymianą czegokolwiek nie jest tak łatwo bo to mieszkanie jest wynajęte od starszej pani po znajomości. Tak czy siak dzięki za konstruktywną radę (i wyłapanie literówek) :)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #32 31 Mar, 2010, 14:44:39 »
nie chciałem zakładać nowego wątku bo w sumie ten jest chyba odpowiedni :) Rozglądam się ostatnio za jakimś małym lampiakiem gdzieś w tych granicach (1500zł) ale jakby gra była warta świeczki to nie ma problemu mogę dopłacić parę stówek :D Chodzi o coś do grania w domu, konkretnie w bloku. Celuję chyba głównie w Blackstara bo rozglądam się za czymś z pętlą, najlepiej dwa kanały. Za blackstarami przemawia to że można ukręcić coś od brytola do jueseja więc jest to dość uniwersalny kombiak. No i teraz parę pytań:

w mieszkaniu które wynajmuję jest tragiczna elektryka, jak gram przez nerke czy nawet przez kompa i ktoś zapali światło w kuchni to mi wszystko strzela w głośnikach, jak TV jest włączony i odpali się pralkę to wypierdala korki. Generalnie w tygodniu to z 10 razy wywala nam korki, czy to może zaszkodzić takiemu małemu lampiakowi i jeżeli tak to jak temu zarazić? jakieś listwy etc?

rozważam Blackstar ht-5 lub ht Studio 20? 20 ma i reverb i celestiona 12" ale obawiam się że to jednak będzie za dużo/głośno do cichego mieszkanka?

może jakaś inna opcja? może lepiej coś zmontować u rodzimych firm? w takich kwotach warto się w ogóle do nich zwracać?

pozdro

mój panie :D tak sie składa że jestem elektrykiem wysokich napięć ^^
w sensie że właśnie wróciłem z roboty - wymiany instalacji elektrycznej

jak Ci moge pomóc?

odkręć jedno gniazdko i powiedz mi z jakiego materiału są kable... miedź ? aluminium ?
grubość kabli nic nie znaczy, widziałem całe mieszkania zrobione na elektronicznie (czytaj nic bez gazu - płyta grzewcza piekarnik podgrzewacz wody itp) na kablu na 500 V czyli cieńszym i to wszystko wpięte w jeden bezpiecznik...

powiesz mi z jakiego materiału są kable to będę kontynuował wywód :D:D

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #33 31 Mar, 2010, 15:06:04 »
sprawdziłem, kable są miedziane :D w dużym pokoju jest jedno gniazdko i małym jedno! w sumie w całym mieszkaniu jest 5 gniazdek! :P no i jak to jest? takie akcje mogą bardzo zaszkodzić lampom? :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: lampowe combo, 1500 zł
« Odpowiedź #34 01 Kwi, 2010, 00:24:30 »
może powinieneś wpinać UPS przed wzmacniaczem :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
12126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 18:42:28
wysłana przez Musza
26 Odpowiedzi
8879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2013, 16:28:28
wysłana przez Olcha
10 Odpowiedzi
2953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2013, 12:25:31
wysłana przez rusiu
6 Odpowiedzi
2070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 16:26:22
wysłana przez frost07
4 Odpowiedzi
2636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2014, 22:04:49
wysłana przez rusiu