Autor Wątek: Tania nowa paka 4 x 12" any idea ?  (Przeczytany 8669 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tania nowa paka 4 x 12" any idea ?
« 11 Mar, 2010, 22:09:53 »
Koleszka chce wciągnąć nową, tanią paczkę na czterech kiblach, generalnie do męskiego grania.
Tanią, znaczy nie tak tanią jak Mentosy w Warsie tylko naprawdę tanią.

W tych okolicach są:

Kustom Quad - http://allegro.pl/item943262327_guitarcenter_kustom_quad_st_412b.html

Peavey Windsor - http://www4.justmusic.de/peavey-windsor-412-cabinet-schrg-300-watt4x1216-ohm.html?SID=a8b4688a3cf317e903ae901cdb8f6dc3

Randall RX412 - http://allegro.pl/item945010568_promocja_kolumna_randall_rx_412_200w_nowa.html

Marshall M412A - http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/kolumny-gitarowe/marshall-m412a

Macie inne pomysły?
W sensie nie w stylu - ma tysiaka to niech dozbiera jeszcze dziesięć i kupi Soldano.

Chodzi o nową tanią paczkę.
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2010, 22:13:08 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Randall RX412 - http://allegro.pl/item945010568_promocja_kolumna_randall_rx_412_200w_nowa.html
tą słyszałem na żywo no i do jazzu to się nie nadaje ale do męskiego grania  moim zdaniem jak najbardziej :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Kustom Quad - http://allegro.pl/item943262327_guitarcenter_kustom_quad_st_412b.html
grałem na tym kiedyś i za kasę za którą można to wyrwać to fajna opcja

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
a czemu nową?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
bo tata prowadzi firmę i może mu odliczyć 22% Vatu z racji na charakter prowadzonej przezeń działalności gospodarczej :D

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
prowadzi coś z okolic muzycznych? bo wiesz o tym, że jeśli nie to urząd skarbowy na bank się doczepi?

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
okej, a masz jakiś pomysł na kolumnę ?

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Sprzedaję aktualnie halfstacka fajnego. Myślę że da radę samą kolumienkę puścić. Na giełdzie masz ogłoszenie
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
a musi być nowa?
wearehelp.bandcamp. com

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
poszła PW
wearehelp.bandcamp. com

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
http://allegro.pl/randall-rs-412-xj-300w-tanio-i1475190112.html - od znajomego, jakbyś napisał skąd jesteś to pewno by się dało ugadać z nim - albo może kojarzysz band 8 trainers?

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
buch masakra randalla to bym nawet patykiem przez szmate nie tknał... ale jak nie ma sie kasy i trzeba wyglądać na scenie jak groźny metalowiec (no bez 4x12 niestety nie da rady)  to co poradzić :)

Lepiej chopie jakas dobra 2x12.
.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
luknij na to

http://www.thomann.de/pl/search.html?xsid=26b89ca7e1b033f2fd3c12d34f198c77&KF=on&gk=gieag4&oa=ala&bn=&pr=0a300&wgfid1=7874&wgf7874=&wgfid2=12020&wgf12020=&wgfid3=7875&wgf7875=&wgfid4=7876&wgf7876=&wgfid5=12021&wgf12021=

i nie kupuj 2x12 jak nie grasz koncertów na dużych scenach bo się bedziesz tylko wkurwiał no chyba ze lajty grasz to looz

ja bym przytulał tego bentona prostego na v30 przesyłka za free
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Czemu 2x12 ma wkurwiać, a 4x12 już nie?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
domyśl się człowieku, zacznij myśleć, wszystko masz napisane w poście
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
W poście mam napisane, że 2x12 tylko na duże sceny albo do grania lajtów. I kompletnie nie rozumiem dlaczego, to aż takie dziwne?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
i nie kupuj 2x12 jak nie grasz koncertów na dużych scenach bo się bedziesz tylko wkurwiał...

Ja też tego nie kumam drev ;)

Czyli duża scena = 212? duża scena + 412 = wkurw? mała scena + 412 = luz ?? lajty + 212 = cool, lajty + 412 = wkurw :D?  Wtf :P?

Ja też jestem za dobrą 212 zamiast szmatławej 412, obojętnie co i gdzie grasz - z tego co tu masz zdecydowanie harlej-beton 4x12 na celestionach V30 lub coś 212 na CV30 - nie gra to wcale ciszej, a na przodach i tak masz sound w 85% z głośnika jak ci akustyk podłoży majka pod pakę, więc chociaż ten głośnik miej zawodowy :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
W poście mam napisane, że 2x12 tylko na duże sceny albo do grania lajtów. I kompletnie nie rozumiem dlaczego, to aż takie dziwne?

bo sobie dorabiasz jakieś słowa i masz bałagan w głowie

Vertigo - to samo, chłopak chce 4x12 wiec to uszanujcie i mu pomóżcie znaleść taką paczkę

nic tu się nie równa czemuś i nic nie jest lepsze ani gorsze, co jam mam za kazdym razem tłumaczyć dlaczego lepiej gra się na 4x12 w małym klubie, na próbie czy dużej scenie. Tak samo jak chcałem kupić 8x10 do basu to wszyscy ze wielkie łogromne niewygodne tylko ja np mam to w dupie chodzi mi o to jak to ma brzmieć i teraz mam na salce 8x10 i 4x10 takie same na tych samych głosnikach i co? 4rka siada. :D

to jest forum ja rozumiem każdy wyraża swoje zdanie ale pisanie kup lepszą 2x12 zamiast 4x12 to jest w stylu "dozbieraj i kup lampe"
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Do 2x12`` trzeba dorosnąć...
.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Drevniak, ale Ty nie dajesz żadnych argumentów, tylko mówisz, że 412 jest lepsze niż 212 bo tak. Ja się nie upieram, nie znam się kompletnie i nie mam doświadczenia, spytałem bo zaciekawił mnie ten pogląd ;) Więc można prosić o jakieś słowo uzasadnienia?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Przeszukaj forum w poszukiwaniu odpowiedzi, jest tego od chuja. To nie jest temat "4x12 czy 2x12".

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Spoiler

Dałem rozwiązanie - najlepszą z możliwych jest tu H/B 412 CV30 lub (o dziwo!) Behringer który sprawuje się dobrze jak za tą cenę.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
hehe, full stacki to czad! ;) Ja osobiscie tez celowalbym w 212. chociaz nie wyglada tak kozacko jak: [zalacznik]

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Rachet kolega Aston dał ci odp dlatego sie w to nie zagłębiałem

Cytuj
Możesz mieć 24 x 10 albo i 48 x 10, ale i tak huj z tym - akustyk i tak puści bas z linii z heada i 1 mikro - ważne co na przodach a nie co ci portkami trzepie ... to samo z gitarą. Mam 2x12 żeby chwycić brzmienie, a gram z odsłuchów z przodu bo paka z tyłu jest najczęściej zbyt daleko by ją słyszeć (miałem i 4x12 i nawet i full stacka keidyś) a to akustyk Cię nagłaśnia, a nie ty sam się nagłaśniasz. Jeżeli robisz inaczej to fajną muszą mieć akustycy z Ciebie bekę ;)

a teraz przeczytajcie to co tu napisałem
Cytuj
i nie kupuj 2x12 jak nie grasz koncertów na dużych scenach

i co? nie czytamy ze zrozumieniem ;)

co do HB jest troche próbek na necie, za taką kase chyba warto dźwignąć. Na tym behringerze grałem kiedys gig, pisałem o tym i w mojej opinii to dobra paka, jak miał bym do wydania naprawdę niewiele kasy to rozważył bym te dwie opcje. Bardzo ok brzmi też paka Laneya serii TF 200W supcio dogadywała się z moim Valvestatem w drop A na siódemce, tam sa głośniki celestion custom ;) ale brzmi ok i chyba o to chodzi


 
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak za kafla to na pewno warto NB ;) głośniki są dość specyficzne, brzmią trochę jak V30 z ostrzejszą górą i większym dołem, brzmienie zdecydowanie nowoczesne (JCM800 tak sobie na niej gada) ;) a co byś w nią wpinał?
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2011, 15:03:10
wysłana przez Testorrob
3 Odpowiedzi
1434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 15:59:25
wysłana przez PJ_SF
10 Odpowiedzi
2298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 23:40:36
wysłana przez GleboGryzarka
0 Odpowiedzi
650 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2014, 17:00:54
wysłana przez uchal
19 Odpowiedzi
4437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2017, 17:24:15
wysłana przez przemonowski