Autor Wątek: NGD Ibanez RG7 620  (Przeczytany 4793 razy)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
NGD Ibanez RG7 620
« 11 Mar, 2010, 01:56:47 »
Witam,

Tematy z tym modelem przewijają się co jakiś czas, a że dawno takiego nie widziałem - uzupełnię ten brak swoim nabytkiem.

Długo się zastanawiałem co wybrać na swoją pierwszą siedmiostrunową gitarę; Wymarzyłem sobie Universa (Ibanez UV7), ale nowy okazał się poza moim zasięgiem, a gdy uzbierałem już odpowiednią ilość gotówki, jakoś nie mogłem trafić na używanego. I traf chciał, że pojawił się Ibanez RG 7620 w akceptowalnej cenie.



Wcześniej miałem do czynienia z wyścigowymi Ibanezami, czy z serii RG czy Jem, dlatego jako konstrukcja RG7 620 nie był zaskoczeniem. Zaskoczeniem był, rzecz jasna gryf, szeroki jak w basówce i fakt, że jak nie przywalisz w najniższą stronę, to coś fajnego usłyszysz (efekt WOW bardzo silny). Po kilku miesiącach (kiedy nie mogłem się zebrać za zrobienie fotek), gdy efekt WOW już minął, mogę spokojnie napisać, że RG 7620 świetnie się spisał w roli pierwszej siódemki.

Stockowe przystawki (DiMarzio Custom 7) pozwalają zagrać w zasadzie wszystko, co na początku przygody z siódemką zagrać się ma ochotę. Nie są to jakieś wyjątkowe, super hiper, przystawki, ale moim zdaniem grają przyzwoicie - co najmniej zadowalająco.

Gryf - jednoczęściowy Wizard7 jest zadziwiająco przyjazny. Dosyć szybko oswoiłem się z myśleniem o dodatkowej strunie. Możliwości jakie otwiera są ogromne i nie wypada nic innego, jak tylko je (te możliwości) studiować. Niestety, jakoś nie bardzo mam na to czas (to generalnie jedyna wada siedmiostrunowej gitary w moim przypadku).

O desce nie ma co pisać - korpus serii RG to synonim komfortowej deski. Każdy z pewnością taką przytulał.

Bardzo mi przypadło do gustu łączenie gryfu z korpusem - ładnie wyokrąglone, ścięty nadmiar deski. Gdy prawie 10 lat temu prosiłem lutnika by zrobił mi coś na kształt tego w moim Ibanez Jem 77 BFP zrobił wielkie oczy. Generalnie - wszyscy mieli mnie za głupiego, ale ja przecież miałem wizję... Przez to (i kolejne udate tamtej gitary) musiałem sprzedać ją za praktycznie 1/4 ceny, ale za marzenia trzeba zapłacić. A dzisiaj, taki sposób montowania deski z gryfem to standard i każdy uważa, że to naturalne. Ech.

Tremolo. Lo Pro Edge w wydaniu 7 strun. Z jednej strony chciało by się napisać - mostek identyczny jak w normalnej, 6 strunowej gitarze, tylko ma dodatkowe siodełko. Teoretycznie, tak właśnie jest. Jednak naprężenia związane z dodatkową struną i szerokością ich rozstawu sprawiają, że jednak czuje się, że pracuje nieco inaczej. CO by jednak o nim nie pisać - Lo Pro Edge to kapitalny wynalazek dla kogoś, kto podczas gry lubi używać wajchy.

Kilka fotek w miniaturach:


Większe zdjęcia można zobaczyć w galerii jaką przyrządziłem specjalnie dla niej: galeria zdjęć gitary Ibanez 7620.
Po dłuższym graniu na RG 7620, gdy instrument taki wydaje się już czymś naturalnym, Ibanez JS 1000 sprawia wrażenie dziecinnego instrumentu - jest mniejszy, jest lżejszy i ma taki śmieszny cienki gryfik.

Ibanez RG7620 to zdecydowanie męski instrument.

;-)
Moje muzowanie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #1 11 Mar, 2010, 03:26:41 »
Cudo. ;) Gratulacje!

Opis tez mi sie bardzo podoba. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #2 11 Mar, 2010, 08:06:27 »
Gratuluje wioselka, niech ci sluży :*

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #3 11 Mar, 2010, 08:49:49 »
Gratuluje :). I probki dawaj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #4 11 Mar, 2010, 10:11:18 »
Gratuluje, śliczności.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #5 11 Mar, 2010, 20:49:44 »
Piękny ... dopieszczony. Ale kropki mogli sobie podarować (jedyna wada w wyglądzie).

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #6 11 Mar, 2010, 22:12:05 »
Generalnie wiosełka gratulować, tylko przyczepię się (jak zwykle ::)) do jednego:

od dłuugiego czasu rozkminiam kwestię drewna na top i stary, tak mnie tym zdjęciem zainspirowałeś... nawet jak już pojąłem że to żaluzje, to nadal inspiracja ogromna... ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: NGD Ibanez RG7 620
« Odpowiedź #7 11 Mar, 2010, 22:21:56 »
W świetnym stanie wyrwałeś, gratulacje! :)

Jak zmienisz pickupy to się pochwal, prędzej czy później do tego dojdzie.
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2010, 22:23:42 wysłana przez crushingattack »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
8104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2007, 20:36:58
wysłana przez Pan Sinner
25 Odpowiedzi
16361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 23:04:39
wysłana przez pan mikos
8 Odpowiedzi
6711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2010, 00:11:42
wysłana przez tomus
10 Odpowiedzi
6217 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 11:11:51
wysłana przez matisq
8 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2012, 17:51:13
wysłana przez bloodrafko