Autor Wątek: lampy mocy i preampu PEAVEY 5150II  (Przeczytany 21968 razy)

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Witam. Jestem elektronikiem i zajmuję się sprzętem gitarowym. Jak czytam niektóre posty to pusty śmiech mnie
ogarnia !!! Na podstawie wieloletniej praktyki, uważam, że muzycy powinni się zająć muzyką a elektronicy-pracą dla nich ! Ktoś, kto nie posiada wiedzy o lampach i nie ma praktyki i APARATURY POMIAROWEJ- oscyloskop+ generator- nie jest w stanie sprawdzić i stawić bias prawidłowo! Ja ustawiam bias
na kształt sinusoidy, bo dla różnych lamp, bias też jest inny. Muzycy powinni grać a elektronicy- pracować dla nich. Niech kazdy robi swoje a bedzie ok. Ja rozumiem, że chodzi o koszty roboty, ale, jeżeli kogoś stać na sprzęt za sporą kasę, to niech też liczy się z kosztami serwisu i samodzielne kombinowanie zawsze kończy się problemami a koszt są dużo większe. Jezeli chodzi o typy lamp to JJ Electronics są niezbyt dobre i nie wytrzymują wyższych napięć anodowych a w katalogu mają Ua max.800 V. Chodzi o EL-34 i ja polecam lampy
Elektro Harmonics lub Sovtek, w zalezności od wymagań brzmienia. Polecam jeszcze raz wizyty u dobrego i niedrogiego elektronika w sprawie serwisu swojego szatana. To zawsze będzie procentować w niezawodności sprzętu.Pozdrawiam- Zygmunt.PS. Jeżeli ktoś będzie miał pytania do mnie to chętnie odpowiem i proszę pisać na adres:zibisound@o2.pl .
Już się boję fachowca.
A w jaki sposób szanowny Pan sprawdza brzmienie wzmacniacza?
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Witam. Jestem elektronikiem i zajmuję się sprzętem gitarowym. Jak czytam niektóre posty to pusty śmiech mnie
ogarnia !!! Na podstawie wieloletniej praktyki, uważam, że muzycy powinni się zająć muzyką a elektronicy-pracą dla nich ! Ktoś, kto nie posiada wiedzy o lampach i nie ma praktyki i APARATURY POMIAROWEJ- oscyloskop+ generator- nie jest w stanie sprawdzić i stawić bias prawidłowo! Ja ustawiam bias
na kształt sinusoidy, bo dla różnych lamp, bias też jest inny. Muzycy powinni grać a elektronicy- pracować dla nich. Niech kazdy robi swoje a bedzie ok. Ja rozumiem, że chodzi o koszty roboty, ale, jeżeli kogoś stać na sprzęt za sporą kasę, to niech też liczy się z kosztami serwisu i samodzielne kombinowanie zawsze kończy się problemami a koszt są dużo większe. Jezeli chodzi o typy lamp to JJ Electronics są niezbyt dobre i nie wytrzymują wyższych napięć anodowych a w katalogu mają Ua max.800 V. Chodzi o EL-34 i ja polecam lampy
Elektro Harmonics lub Sovtek, w zalezności od wymagań brzmienia. Polecam jeszcze raz wizyty u dobrego i niedrogiego elektronika w sprawie serwisu swojego szatana. To zawsze będzie procentować w niezawodności sprzętu.Pozdrawiam- Zygmunt.PS. Jeżeli ktoś będzie miał pytania do mnie to chętnie odpowiem i proszę pisać na adres:zibisound@o2.pl .
Już się boję fachowca.
A w jaki sposób szanowny Pan sprawdza brzmienie wzmacniacza?
Pewnie podłączając do Mesy Radio ;) (wiesz o co idzie;) )
A przy okazji zibisound, to nie to samo co Digisound? Mam właśnie taki amp w serwisie.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
bedzie beef? no powiedzcie ze bedzie?
jebac master volume.

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Witam, to że ktoś jest elektronikiem i zajmuje się sprzętem gitarowym nie koniecznie musi świadczyć o jego znajomości tematu w wielu innych aspektach, które interesują gitarzystów. Żeby nie być gołosłownym: zawiozłem, dobrych kilka lat temu, swojego marshalla Silver Jubilee 2555 (100W) na wymianę lamp mocy do dość znanego fachowca Warszawskiego, który jednocześnie ma swoje forum i stronę w sieci (z grzeczności nie napiszę) być może nawet udziela się tutaj. Przywiozłem swoje lampy, które zakupiłem gdzie indziej i za to od razu dostałem zjebkę:) (powiedzmy, że to jeszcze rozumiem). Po czym przystąpiono do wymiany, wzmacniacz podpięto do kolumny znanej parametrami tylko właścicielowi (to też luz - jeśli jest tak jak twierdzi i kolumna pasowała do wzmaka). Bias był ustawiony wg pomiarów na multimetrze (też spoko jeśli ktoś się zna i jest elektronikiem, umie wszystko wyliczyć itd.). Następnie bez pytania Pan wyjął lampy preampu i zaczął je mierzyć, zapomniał tylko poinformować, że przy końcowym podliczeniu pomiar każdej będzie kosztował chyba 10-15zł jeśli dobrze pamiętam, o EL34 już nie wspominam. Po tych wszystkich operacjach Pan przystąpił do oględzin ogólnych wzmacniacza i stwierdził, że jest to dość spory badziew a już na pewno nie prawdziwy wzmacniacz gitarowy. Zaproponował i tu uwaga: wymianę kondensatorów na USA (to mogę zrozumieć - choć te co siedzą działają prawidłowo), następnie wymianę wszystkich części wpływających na moc wzmacniacza i przerobienie go na 500W wzmacniacz, który dopiero wtedy będzie godzien być podpinany pod gitarę i nazywany gitarowym (oczywiście znałem ten wzmak, widziałem co to jest dlatego wychodziłem z zakładu osłupiały).
Za bias i pomiary lamp zapłaciłem chyba 130 lub 150zł. + lampa na preamp, która wg Pana miała być genialna, mocno gainowa i cudo ogólnie (chodzi o Ei Jugosławia chyba, oczywiście na preamp). Lampy nie używam bo moim zdaniem i słuchem gra nie tak jak mi pasuje (+ 50zł).
Tak więc z własnego doświadczenia, uważam, że dobrze, że nie ma takiej rozdzielności, że gitarowcy kupują wzmaki a elektronicy się nimi zajmują bez wtrącania się tych pierwszych w pracę drugich. Od tamtej pory boję się takich elektroników:). Człowiek uczy się na błędach, takiego już na pewno nie popełnię.
Powyższe jest tylko moją opinią z doświadczenia jakie przeżyłem i mam nadzieje, już nie przeżyć:)

P.s To był mój pierwszy wzmak lampowy dlatego chciałem zapewnić mu najlepszą opiekę u doświadczonego i cenionego fachowca od lamp. Jak się okazało fachowiec od lamp to nie to samo co fachowiec od wzmacniaczy lampowych w moim przekonaniu.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 12:15:17 wysłana przez xkumix »

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Ja tak tylko nadmienię (bo wiele poszlak wskazywało by na mnie) że to nie ja :)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Przepraszam, na pewno to nie BASH z tego wszystkiego nie przewidziałem, że mój post może wskazywać na ludzi zupełnie nie mających z tym nic wspólnego. Bardzo bardzo przepraszam.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
1) Jestem z Wawy
2) Mam stronę
3) Mam forum
4) udzielam się na SS
:D
Jak nic, to ja! :)

EDIT:
Poza tym wzmak gitarowy 500W :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 12:22:26 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Ponieważ na forum, można być anonimowym dlatego napisałem "... być może udziela się nawet tutaj..." tego na 100% nie wiem, ale zapewne ludzie zajmujący się lampami śledzą też fora gitarowe, stąd moje przypuszczenie.
pozdrawiam
grzegorz

P.s. Nie jestem już grzeczny chodzi mi konkretnie o Pana Floriana Szcześniaka, bardzo mocno odradzam wszystkim i wszędzie gdzie się natkniecie na tego OSZUSTA!!!
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 14:13:14 wysłana przez xkumix »

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Cóż, ja z autopsji mogę potwierdzić. Gość nie dość, że nigdy nie miał do czynienia ze wzmakami gitarowymi (przynajmniej w takiej formie w jakiej zwykle one występują) to wmówi wam wszystko i do tego sprzeda potencjometr telpoda za 30zł mówiąc, że jest wygrzany i specjalnie wyselekcjonowany. Jak zapytacie w jaki sposób to robi, najpierw was zwymyśla od bałwanów a potem powie, że to tajemnica!
Omijać! Samozwańczy elektronik, lampowy guru.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
grubo :D

(chce tel do jego dilera.... blagam....)
jebac master volume.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Ja ze swoim udam się do Pana Karzełka z Katowic, pewnie każdy o nim słyszał a jeśli nie to powinien :) swoją drogą jak na razie polecam sklep

http://sklep.lampyelektronowe.pl/

jeszcze nie dokonałem zakupu (brak funduszy) ale fachowe doradztwo, uprzejmość i szybkość w działaniu to mocna strona tego sklepu. A i z tego co widzę to asortyment i ceny mają bardzo fajne :)

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
kt66.prv.pl.

szybko, sprawnie, bezproblemowo.
jebac master volume.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Również polecam
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
polecam kt66, bardzo miło i konkretnie :)

a co do pana zibisound, poszukajcie sobie jego wzmacniaczy i też jak dobrze mi się zdaje było już o jego osiągnięciach na forum:P
Ssiecie.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 863
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
xkumix - zacząłem czytać twój post i od razu wiedziałem o kogo chodzi... Florek... Na forach Trioda i Audiostereo koleś jest legendą w negatywnym tego słowa znaczeniu:
Spoiler

Ja na szczęście nie miałem z nim do czynienia.
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2013, 13:46:10 wysłana przez theremin »
4string

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Cóż, ja z autopsji mogę potwierdzić. Gość nie dość, że nigdy nie miał do czynienia ze wzmakami gitarowymi (przynajmniej w takiej formie w jakiej zwykle one występują) to wmówi wam wszystko i do tego sprzeda potencjometr telpoda za 30zł mówiąc, że jest wygrzany i specjalnie wyselekcjonowany. Jak zapytacie w jaki sposób to robi, najpierw was zwymyśla od bałwanów a potem powie, że to tajemnica!
Omijać! Samozwańczy elektronik, lampowy guru.
A ja z autopsji mogę powiedzieć, że z bardzo małymi wyjątkami to cecha wiekszości naszych krajowych producentów i serwisantów różnych urządzeń, w tym wzmacniaczy, preampów i mojego gównianego, dwukanałowego compressora firmy "Yamaha", który miał nieszczęście trafić do jednej z Warszawskich firm w celu naprawy. Ten koleżka o którym piszecie został swego czasu (oj! to już tyle lat działa na rynku ?!) zbyty przez mój zadek radosnym i śmierdzącym bąkiem zamiast zapłaty. Ponieważ wkurwiony nie wyglądam na sympatycznego czlowieka, nie próbowal dyskutować.
Pokora przed "grubą" konkurencją i rozum zamiast przekonania o ogromie własnych jaj to najlepsza promocja.
BASH i inni mam nadzieję rozumni rodzimi. Powodzenia.
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline zibisound

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Witam. Do Bash: ta uwaga była nie na miejscu, bo sprzęt, który robię, sprawdza i ocenia muzyk zawodowy a ja gram na gitarze amatorsko. Zibisound to jest mój nick i kiedyś zrobiłem heada tranzystorowego z takim napisem, gra do dzisiaj. Ta historia, którą opisał xkumix to dowodzi, że są elektronicy, którzy robią w konia muzyków, ale to ma krótkie nogi, bo muzyk zawsze może sprawę opisać na forum i dowie się prawdy. Pozdrawiam- Zygmunt.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
6 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2011, 23:35:45
wysłana przez Vertigo
8 Odpowiedzi
4019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2011, 13:21:38
wysłana przez Vertigo
16 Odpowiedzi
8020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 21:07:10
wysłana przez Sulphur
18 Odpowiedzi
4987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2013, 19:47:49
wysłana przez Orange