Autor Wątek: Problem software? Sugestie?  (Przeczytany 4928 razy)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Problem software? Sugestie?
« 11 Sty, 2008, 22:31:07 »
Dobra dlugo krylem sie z tym pytaniem ;]
Otoz... problem tkwi w "czesci" mojego malego AKTUALNEGO domowego sprzetu;]

Homerecordingiem zajmuje sie od moze 5lat... (skutki oplakuje pare krajów 3 swiata:P)

zaczynalem na celeronie 433 i 256mb, przechodzac na coraz "szybsze" maszyny.
Jednakze ciekawi mnie jedna rzecz... Im nowszy komp tym wiecej zasobow mi zuzywa i gorzej chodzi.Przykadem niech bedzie np 8 sciezek + perka vst.
Dobra na celeronie 666(-5lat temu) siedzialem na Jstation przez spdif, sonarze 2 perka pod dr008 i pluginami z tamtych czasow cpu usage mialem na  MAX!!!!! 30-50%
Podobnie na 1.3ghz. Problem zaczal pojawiac sie po zakupie PodXt (-4lata temu) i poczatkowo nagrywalem przez line... zuzycie cpu nie wzroslo.Ale przy nagrywaniu przez USB bylo kiepsko- postanowilem wiec zmienic sprzet na lepszy.
Mimo ze przekroczylem magiczna bariere AMDxp2000_1gb nadal bylo kiepsko i zuzycie cpu siegalo do 70-80% + dropouty.Przeszedle m oczywiscie na sonara4 (siedzialem tez na cubasie i nuendo ale jakos mi nie podeszly... moze to blad)
Zainvestowalem w karte muzyczna Maudio Audiophile.. i co? i nic... nadal kiepsko,mimo ze ASIO.

Teraz siedze na A3800 z 3Gb ramu ów Audiophilem,podxt,XP i powiedzmy ze PRZYKLADOWO uzywam Ezxdrummer z dfh + 2xIzotope(kazde uzycie +10% cpu) pare compresorow z wavesa(po 1-2%) malej syntezy midi (2-3%) ASIO z podem na 11ms ,256buffer a na starcie mam juz 50-60%,po nagraniu paru sciezek i dodaniu paru MALYCH wtyczek wszysko zaczyna trzeszczec i dropoutowac...
Probowalem z linią nagrywaniem... ustawienie samej Audiophile ktora ma wymagania cos ok 120Mhz :P na ASIO latencja ok 50ms> zaczyna jakos to chodzic... ponizej dropautuje i tnie na maxa... nierozumiem
w tle wlaczony avast, emule...
Probowalem tez na Ax2_4200 (dwa rdzenie to nie jeden co prawda) ale tez kiepsko...
Pytam bo od biedy da sie dzialac,ale moze jakies sugestie

Pamietam ze ktos rzucal linkami do optymalizacji windy pod muzyke... a moze inne pomysly?
2 pytanie... czy nagrywanie przez line bardzo wali po jakosci?
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #1 11 Sty, 2008, 23:11:16 »
Hmmmm... zrobiłbym osobną instalację Windows'a tylko do nagrywania... Próbwałeś może takiego małego, fajnego hosta:
http://reaper.fm/?
Ma dość dużo opcji dotyczących buforowania :)

edit:
Twój Sonar może korzystać z kilku sterowników ASIO?

edit2:
2 pytanie dotyczy PODa? Przypominam sobie, że na forum Andy'ego Sneap'a ludziska chwalili sobie nagrywanie nerki przez line... Podczas nagrywania przez USB sterownik prawdopodobnie resampluje szybko do 44.1kHz lub 48kHz, co pewnie też wpływa ujemnie na jakość...

Cytat: driverdocs.pdf modułu PODxt dla Linux'a
The POD device uses a rather uncommon sample format, namely 24 bit audio (little endian, stored in 3bytes) at 39062.5 Hz
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2008, 23:32:46 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #2 12 Sty, 2008, 01:18:59 »
moj sonar niestety kozysta tylko z jednych sterownikow jednoczesnie,tak wiec wlaczony pod wylacza karte =kiepsko (ale wlaczenie poda po wlaczeniu sonara rozwiazuje problem priorytetow)
Natomiast logicznie myslac (jako audio elektronik) sadzilem iz AC-DSP-PC bedzie mniej destruktywny niz AC-DSP-CA-AC-PC... ale powinienem dla samego siebie ponagrywac troche probek... na probe :P
W sumie tu nie chodzi raczej brzemienie,tylko o tąfuckin pogon za dobrym sprzetem do nagrywania ktora im nowsza tym gorsza ;]
BTw... nei nadmienilem ze wciagu tych 4lat (z podem) spotkal on przez usb ...(okolo liczac) 11 plyt glownych wiec sprawa chipsetu odpada....
A i pytanie kolejne...
czy komus tez wiesza sie nagrwyanie na NAJNOWSZYCH sterownikach do PODA?
Pisalem to kiedys harvowi...
Pod wieszal mi sonara i nuendo... zwieszal calego kompa do freeza (wole nazwe nomenklatury redmont "windows probuje rozwiazac problem -nieskonczenie dlugo")myslem ze to wina problemow USB,totez dokupielm hosta,zmienialem plyty ale rozwiazaniem byly stery do poda...
na starszych sterach dziala dobrze... moze to tylko u mnie,ale dziwi mnie nadal...


EDIT: jedna z rzeczy ktore sklonily mnie do napisania o tej sprawie jest wlasnie to ze mam swierzy system "tygodniowy" na ktorym nie ma nic "zbednego" i priorytetm bylo nagrywanie

Reapera obllookam jutro... moze to to ;]

EDIT: Oblookalem...
fajne to to... w sumie po godzinie juz wiedze problem...
nie moge rozkanalowac ezdrummera ani niczego innego... nie dzialaja sendy a moze nie umiem...

Sonar z sama karta Audiphile mi ZACINA na 1024probki przez 96ms (44khz 16bit ASIO!) - POPADAM W PARANOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2008, 11:30:04 wysłana przez dr.evil »
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #3 12 Sty, 2008, 12:33:18 »
Próbowałeś doktorze coś takiego:


Co do sterowników PODxt, to mam najnowsze pod Vistą i wszystko w porządku... Jeszcze ani razu nie ujrzałem BSOD z ich powodu :)

A jak się REAPER sprawuje? Ma on takie bajerki jak pozbywanie się dnormal'sów i masę innych pierdół :)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #4 12 Sty, 2008, 13:41:29 »
Okiej... ogolnie jest tak
ze dawalem ezdrummera jako DXi a trzba bylo jako VSTi (dopatrzylem to na jakims tutorialu video z YT) z dxi po zaznaczeniu tej opcji glupio errorowal ze to nie jest wielokanalowy instrument... wiec po przestanowaniu kompa (i znaleziemiu milionow bezuzytecznych pluginow)
Po dodaniu na VSTi hula.. i o dziwo sam prawie wszysko zrobil ;]
W sumie uzycie CPU jest DEKO lżejsze ale przynajmniej fajnei pokazuje uzycie co i jak i co gdzie ile... wiec kwestria obadania...
strona REAPERA jest bidna,a to co prezentuja jako przykladowe tracki- TRAGICZNE:P

Aha.. niestety uzycia procka nadal spore... dzisaijs iedzialem z Audiophilem na WDM!!! i dziala lepiej niz na ASIO... DLACZEGO!!!???? Pytam... AAAAAAAAAAAAAAAA (napieradla glowa o umywalke)

Dzieki za inspiracjie i pomoc :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #5 12 Sty, 2008, 15:51:57 »
Hmmm... a jeszcze takie pytanko, czy karta dzieli IRQ z jakimś innym urządzeniem?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #6 12 Sty, 2008, 16:23:35 »
tak .. dzieki za karta graficzna PCI-EX Gf6600 ... probowalem zmienic irq w windzie nie dziala...
sugestie? Sprobuje jeszce w biosie i ev zmieniajac slot muzycznej w plycie glownej.
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #7 15 Sty, 2008, 14:32:48 »
ha...zmiana karty w inny slot nadal nic :P
w biosie dawno juz odciazylem wszelkie zbedne irq (btw na defaulcie tez probowalem)
zaczalem wiec zabawe z reaperem.. i drazni mnie wiele fukncji (np jak nagrywam w loopie na tracku to wali calego np 8xtake i rozdzielanie go zajmuje troche czasu =kopiowanie calego a potem zostawienie tylko wlasciwiego)
i kolejne...  jak np... dodac +3db gaina jednego take... bo bawienie sie cala envelope troche wkurza (nawet po normalizacji)
do tego reaper tez potrafi zaciac (jak juz zaczalem go lubiec to dzisiaj mi zrobil takiego psikusa podczas nagrania ze musialem wywalic polowe rzeczy)
wiec jako typowy czlowiek bez cierpliwosci nagralem cos z duza latencja... co widac jak sie rozlazi (a nagrane przez line)
www.nrv.host247.pl/siusuga.mp3   20min i brak cierpliwosci na poprawki a zasada nr1 zlamana (nie pokazuj czegos czego nie zrobiles dobrze:P) dalej PARANOJA!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #8 20 Sty, 2008, 19:26:43 »
dobra temat mi zdechl... przeczytalem caly internet i nadal nie mam jakiejs jasnej odpowiedzi:P
kuzwa wlozylem sblive do kompa zamiast pokladowej.. myslalem ze moze to jakos zasoby zwolni...
jesli uzywam WDM to ledno na 1024 samplesy i 46ms dziala... a procek do 80-90% MASSSKARA
a na ASIO nie ma takiego ustawienia aby nie dropoutowalo...wgra lem wszyskeigo najnowsze sterowniki.. przekladalem karte muzyczna do kazdego slota... mam wylacznosc IRQ dla audiophila... niewiem co juz moze byc!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #9 30 Sty, 2008, 12:44:30 »
teraz sobie przypomniałem o tym wątku :) pobrałem twoją mp3 doktorze i tagi dosłownie zwaliły mnie z nóg ;) Jakiś mały update, wykombinowałeś coś?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #10 30 Sty, 2008, 16:42:16 »
0.nagrwyanie przez line,nie przez usb,wiec glowne ASIO na audiophila
1.znalazlem program pcilatency tool i przestawilem latencje pci maudio z 32 na 128 (wg zalecen z jakiegos forum) co dalo rade!
2.uzywam reapera i ucze sie go kochac :P... mimo ze nagrywanie i "take"owanie mnie wkor**a.
3.akutalnie mam latencje 6ms 44khz/32bit(reapera) przy reaperowskich 1024/256probków:P mimo ze moge zejsc na 128probkow ale nie ma co szalec :P
4.zostawilem samego audiophila (wylaczylem karte muzyczna on board.. i sblive) o dziwo chodza na nim gry,filmy i wszysko jest dobrze(czytaj dziala direct sound);]
5.zrobilem sobie 2 instancje windowsa 2000(mniejsze obciazenie kompa) specjalnie pod muze,gdzie dzialal tylko antywir(wylaczony net,zadnych gier itd)... ale ustabilizowanie sie sytuacji na tym pierwszym sprawia ze tamten jest bezuzyteczny.

pozatym czekam na struny 13-90 i zobacze co to z tego bedzie:P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #11 26 Sie, 2008, 12:15:21 »
Problem jest następujący:

System: Mac OS X Tiger
Komp: G4 733
Ram: 1GB
Dysk: Oryginalny IBM, nie pamiętam typu, ale Biczel sprawdzał, że szybki
Program: Logic Express 7
Interface: Tone Port GX

W momencie, gdy puszczę podkład i zapnę nagrywanie, po kilku taktach wywala mi Disk to slow. Jakieś problemy z latencją? O co cho?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Problem software? Sugestie?
« Odpowiedź #12 26 Sie, 2008, 16:40:18 »
Może jakieś ustawienia buforowania w Logic'u? Więcej = lepiej w takim przypadku...

edit:
Jest już dostępna wersja beta REAPERa na OS X 10.4 lub 10.5 PPC/Intel:
http://reaper.fm/files/2.x/reaper245_BETA.dmg

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2008, 14:09:47
wysłana przez Jerry
4 Odpowiedzi
5232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2008, 09:48:01
wysłana przez Mery
5 Odpowiedzi
3994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2008, 21:08:07
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
11128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 18:20:47
wysłana przez lord_awesomeguy
11 Odpowiedzi
5632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 18:01:21
wysłana przez bandit112