Autor Wątek: (F)lawless - test symulacji wzmaka TSE X30, meshuggah stajl ;)  (Przeczytany 10633 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Siemanko, taki teścik dzisiaj nagrałem, zapraszam do ściągania:

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=272326

link2 (z -1db, wiec jest juz na 100%czysto)

http://dl.dropbox.com/u/4703635/Widek-%28F%29lawless2.mp3

Gitary - TSE X30 1.6 - impulsy awesome4pulse + grind
Perkusja - Steven Slate EX
Bas - Broomstick Bas

Miłego słuchania ;)

Edit - stopka specjalnie głośno, ma się wwiercać w mózg. :D

« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2010, 14:06:38 wysłana przez Widek »

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
brzmienie w pytę tylko mix trochę trzeszczy miejscami


Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
brzmienie w pytę tylko mix trochę trzeszczy miejscami

O dzieki, wlasnie moglbys podac mniej wiecej w jakich miejscach trzeszczy ? To w takim razie wlasnie chyba zmniejsze -1 db - powinno pomoc, bo specjalnie podglosnilem nagranie i wlasnie nie bylem do konca pewien czy to są trzaski :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hm, u mnie nie trzeszczy, głośność stopy jest dobra i ogólnie mix rozpierdala :)
do widzenia.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Czy doczekam aż ktoś zrobi jakiś turtorial poparty wizualizacją-czytaj screen shotami... Jak dojść do tak epickiego brzmienia ? Stary jakbym umiał takie brzmienie ukręcić na kompie to bym chyba solo w domu grał a nie w zespole ;d

Przy okazji-jakiego interfejsu używasz?
Nie bądź penis i daj screenshoty z procesu nagrywania-bez perkusji
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2010, 18:42:30 wysłana przez lokibalboa »

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Czy doczekam aż ktoś zrobi jakiś turtorial poparty wizualizacją-czytaj screen shotami... Jak dojść do tak epickiego brzmienia ? Stary jakbym umiał takie brzmienie ukręcić na kompie to bym chyba solo w domu grał a nie w zespole ;d

Przy okazji-jakiego interfejsu używasz?
Nie bądź penis i daj screenshoty z procesu nagrywania-bez perkusji

Heh zrobienie tutoriala to jednak nie taka prosta sprawa i jakby nie patrzeć trochę czasu by zajęła (za 2tyg. mam obronę :D) Poza tym tutoriale to tu powinien Lord robić, ja ewentualnie mogę robić za podkładkę pod myszkę :D Póki co jestem jeszcze na to za słaby i sam mało jeszcze umiem, więc to się mija z celem :)

Od zawsze nagrywałem w Cool Edit pro, jakieś pół roku temu przeniosłem się na Sonara 7 produceer edition i bardzo mi podpasował i ułatwił wiele rzeczy :) Za kartę dźwiękową robi mi toneport gx. W moim przypadku akurat nagrywanie to żadna filozofia - prosty zabieg - nagrywam ślady gitary, potem wrzucam do sonara razem z perkusją i basem, staram się, żeby były zachowane jak najbardziej wyważone proporcje (oddzielnie słucham też czy bas zgrywa się ze stopą) Na koniec jak już wszystko mi podpasi robię mixdowna, następnie wrzucam cały mix do "Linear64 compressor" - sprawdzam optymalne ustawienia, ewentualnie dodaje/lub zmniejszam bas/górkę itp. Potem zwiększam głośność nagrania w zależności ile mix da rade, aż nie zacznie trzeszczeć :) No i cała filozofia! :)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
:( ke ?

Też mam GX'a a na razie szczyt moich nagrań to: http://forum.sevenstring.pl/tworczosc-uzyszkodnikow/probka-pod-studio-gx/

Gdzie IR można sciągnąć ? :) Bo nie mogę nawet odrobinę zblizonych do Twojego brzmienia przypasować do tej wtyczki :( Ale jedno trzeba przyznać-ta wtyka takim szatanem napierdala aż miło.


Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
awesome4pulse.wav jest z Catharsis IRs do SoloC
http://www.acmebargig.com/download.php?id=40

EDIT Widek szybki jest :)

Bije pokłony Catharsisowi - bo impulsy czad :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
podoba mi się miks, bardzo czytelne i ostre brzmienie jest. Ale zamiast tego chórku wstawiłbym oktawy zagrane na gitarze (po prostu nie lubię takich wstawek)

ps- jestem za tutorialem :D

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ok, thx. Ale nie myśl sobie że ominie cie turtorial...screen shoty z presetów (tylko bez odpierdalania fuszerki) albo ban, mam harva na gadu wiec mogę grozić.... :D

żartuje oczywiście ale pls....mam też GX'a i robię jakiś błąd który najwyraźniej mógłbyś uwypuklić screenami ;p

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
mnie najbardziej zastanawia w jakiej kolejności nakładasz wszystko na ścieżkę DI? mam na myśli symulacje, odpowiedzi, kompresory, eq i nie wiem co tam jeszcze.. Bo jak sam się bawię w nagrywanie to nie wiem od czego zaczynać..

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
ja też..... No jest to 5% szatana w porównaniu do tego co zrobiłeś.
Nagrywasz ścieżki gitar oddzielnie? Dublujesz je -każdą nagrywasz z osobna ? Czy nagrywasz oba tracki jednocześnie ? Jak zapeklowałeś tam IR ? Tym programem o którym piszą w turtorialu od TSE? Czy keFIRem..skąd zdjąłeś gainu i czy wyjdziesz za mnie ?
 ;D
No nie potrafię dojść do takiego brzmienia za nic..mam Twoje impulsy, nawet nagrałem ten sam riff z poczatku żeby mieć porównianie i nic... zgryztanie  porównaniu do tego co zrobiłeś...za nic EQ mi nie poprawia brzmienia  :( Nie wiem czy jestem takim debilem czy po prostu coś istotnego omijam.
Też bym chciał wiedzieć czym te synthy zrobiłeś ;p Kurwa no masa pytań się nasuwa. Tyle ludzi umie na tym forum rozpierdolić nagrywając w domu a nikt nie chce sie podzielić swoimi doświadczeniem  :( :( :'(
Najbardziej chciałbym step by step zobaczyć jak kreujecie takie brzmienie i spróbować samemu robiąc dokładnie takie same kroki na swoim kompie czy faktycznie brzmi tak samo.  :'(
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2010, 20:23:36 wysłana przez lokibalboa »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jedno Ci powiem, co wiem, na pewno nie dubluj ścieżek, tylko nagrywaj każdą oddzielnie. Inaczej nie będziesz miał tego efektu (nawet jeśli różne wzmaki na to położysz nie będzie to miało większego sensu).
Do konwolwowania IR dobry jest Reverbarate, z całym tym mnóstwem suwaczków, a ja np. jadę na LeCabie (ale mi też wychodzi kupa, więc nie należy się sugerować)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
brzmienie w pytę tylko mix trochę trzeszczy miejscami

O dzieki, wlasnie moglbys podac mniej wiecej w jakich miejscach trzeszczy ? To w takim razie wlasnie chyba zmniejsze -1 db - powinno pomoc, bo specjalnie podglosnilem nagranie i wlasnie nie bylem do konca pewien czy to są trzaski :)
trzeszczy 0:17-0:19 i potem od 0:39 prawie do konca :P ja bym tam krawedzie poszczegolnych takeow poprzycinal jeszcze bo slychac miejscami niepotrzebne strunowe halasy

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
[...]

http://dl.dropbox.com/u/4703635/Widek-%28F%29lawless2.mp3

Mógłbyś obadać ten link ? Tu zmniejszyłem -1db i u mnie już są prawie, że nie słyszalne :) Jeżeli dalej jednak problem występuje, to wieczorkiem posiedzę od nowa nad miksem :)

@lokibalboa

Nigdy nie dubluje ścieżek, kiedyś raz spróbowałem i wyszło nieciekawie - poza tym więcej roboty :D Zawszę daję gitarki na lewy kanał 100/0 i na prawy 0/100, aczkolwiek niedługo popróbuję z 20/80 ;) Ustawienia TSE to kwestia gustu, gainu daje zazwyczaj mało, o wiele więcej dodaje w drive + tone w kostce TSS (symulacja ibaneza tube screamer) Synthy pochodzą z programu nexus, motywy zawsze piszę w guitar pro, potem eksport do mida i load w nexusie. :) Wieczorkiem jak coś mogę ci wysłać preseta ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2010, 13:31:45 wysłana przez Widek »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
u mnie nic nie trzeszczy a mam GX'a który jest jak wiem nie zbyt cudowną kartą dzwiękową.

E: Bardziej mnie interesuje ogarniecie jak masz gitarkowe brzmienie ustawione- wzmak/ir ;) I jak compressja wygląda.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2010, 14:16:20 wysłana przez lokibalboa »

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
no teraz jest git tzn tu też są prawie nie słyszalne ;)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
A mi jak zwykle brakuje miesa w wioslach ;/ Dajesz po 1 sladzie na strone ?

Klawiry fajne - szto to za softłer ?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Nexus ;p Właśnie mi się kupuję, już 25% pieniędzy uzbierałem  ;D

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
Widek ty chyba się w piekle wychowywałeś zajebisty riff :D czekam na jeszcze :D

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Właśnie mi się kupuję, już 25% pieniędzy uzbierałem  ;D

 :zuo:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Właśnie mi się kupuję, już 25% pieniędzy uzbierałem  ;D

 :zuo:

Po 2 godzinach zabawy nexusem, przyznać muszę że program miecie.  :choszatan:
Aż sie prosi żeby techno robić ;d

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Po 2 godzinach zabawy nexusem, przyznać muszę że program miecie.  :choszatan:
Aż sie prosi żeby techno robić ;d

Miałem podobnie :) Aż mnie ciągnęło do robienia klimatów, których na co dzień w ogóle nie słucham :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2010, 20:39:39
wysłana przez Tolein
14 Odpowiedzi
4510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 19:42:27
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
2308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2009, 08:33:26
wysłana przez Leon
10 Odpowiedzi
4901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2011, 20:50:19
wysłana przez Widek
2 Odpowiedzi
1634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 02:09:11
wysłana przez Widek