Autor Wątek: karta muzyczna  (Przeczytany 8412 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
karta muzyczna
« 08 Sty, 2008, 22:16:08 »
witam, uposazyłem sie w niezlego laptopa, teraz poszukuje jakiejś zewnętrznej karty muzycznej, cena do 2000, zastosowanie to nagrywanie, chcialbym móc na tym nagrać demko kapeli. Czy da się cos takiego wybrać do tej sumy? W kartach muzycznych jestem zielony :)

Pozdr,
g-zs
B ( o ) ( o ) B S

Offline awake7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #1 08 Lut, 2008, 13:00:53 »
Zobacz sobie E-Mu 0404 USB2

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2008, 00:47:15 »
specyfikacja spoko, ale moglbys coś więcej napisac? jakies doświadczenie z nią może? Bo googol szczerze mówiąc raczej milczy. Znaczy się cos tam jest ale nic wartościowego
B ( o ) ( o ) B S

Offline awake7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #3 11 Lut, 2008, 14:54:36 »
powiem szczeze ze było to pudełko u mnie w domu nie raz ze wzgledu na to ze mój klawiszowiec tego uzywa. z tego co wiem to ma najpotrzebniejsze rzeczy czyli wejscia wyjscia:) wejscie słuchawkowe ma phantoma co wazne jest nie jest zasilana przez usb tylko ma zasilacz ogólnie koles sie na to nie skarzy i poleca jesli chcesz to jakos was moge skontakltowac on jest porządny facet i udzieli Ci wyczerpujących informacji.

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #4 28 Kwi, 2008, 21:55:07 »
poczytaj  sobie o m-box 2 , bardzo fajna zabawka i do tego dostajesz zawodowy soft pro toolsa
r'n'r

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #5 28 Kwi, 2008, 22:26:01 »
witam, uposazyłem sie w niezlego laptopa, teraz poszukuje jakiejś zewnętrznej karty muzycznej, cena do 2000, zastosowanie to nagrywanie, chcialbym móc na tym nagrać demko kapeli. Czy da się cos takiego wybrać do tej sumy? W kartach muzycznych jestem zielony :)

ja tylko powiem jedno "wiadomo ze laptop jest lepszy,szybszy i wydajniejszy niz pc o tej samej konfiguracji" - tu zrobie wielkiego rotfla ;] ... to tak moim zdaniem servisanta i repairmana laptopow :P a do nagrania w ten sposob mam troche watpliwosci :P ale coz...
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #6 30 Kwi, 2008, 00:52:29 »
yy, ale ja tego nie napisałem i nawet nie miałem na myśli. Laptopa kupilem bo jest odrobinkę mobilniejszy niż stacjonarny, a, wierz mi lub nie, strasznie mi na tym ależało i to był dla mnie warunek konieczny ;) a to że to w sumie nawet niezły kombajn, to tylko jego zaleta. A do nagrywania nie miej wątpliwości, bo na gorszym lapie (jakiś niższy Acer) kumpel nagrywa i całkiem niezłe rzeczy mu wychodzą. Co do nagrywania na lapie to jeszcze gitarzysta z Bloga 27 (Alek Baron) nagrywał "korespondencyjnie" muze i wygrywał przeglądy (co prawda używał macbooka, ale 13 calowego, a one są parametrami porównywale chyba z moim, tylko mają grafę inną i procka odrobinkę słabszego). A klasa była naprawdę wysoka. Sprzęt to 30% sukcesu, umiejętności jego wykorzystania to reszta ;)

Co do karty sprawa się rozwinęła tak, ze kupił znajomy sobie m-audio chyba i łądnie daje rade, a ja z niej korzystam
B ( o ) ( o ) B S

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #7 11 Sie, 2010, 13:11:39 »
Panowie lekkie odswiezenie tematu.
Poszukuje karty muzycznej nie zewnetrznej tylko wewnetrzna.
Chce wydac maks 300zl. Co mi polecacie ? Czy jest cos w tym przedziale cenowym wartego uwagi ?
Pozdro

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #8 11 Sie, 2010, 13:36:29 »
do pc, czy lapka? ile kanałów chcesz na raz nagrywać?
minimum respect!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #9 11 Sie, 2010, 13:58:40 »
A przepraszam zapomnialem sie okreslic :)
Do pieca mi potrzebna aby sciagnela na siebie ile moze zadan z procka.
Pytanko czy wtyki VST (paczek, headow i inne tam) korzystaja z procka czy juz z karty muzycznej jak mamy oddzielna ?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #10 11 Sie, 2010, 15:13:50 »
Z obu. I jedno i drugie ważne. Procko-żerność zależy też od konkretnej wtyczki.
Oczywiście korzystanie z efektów dostępnych na samej karcie dźwiękowej ( jeżeli takowe są) to już inna historia...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #11 11 Sie, 2010, 23:49:07 »
Ok tak tez przewidywalem , ale chcialem sie tez upewnic czy moje przemyslenia byly trafne.

Tak wiec wracajac do tematu, czy jest w ogole na co zwracac uwage, na jakas sensowna karte dzwiekowa do 300 zl ? No inaczej zrobmy przedzial 300-500. to juz powinna byc roznica w rozpietosci wyboru i jakosci kart.

Pozdro

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #12 12 Sie, 2010, 09:26:51 »
my za niecałe 600 zeta trafiliśmy e-mu 1212. jak poszukasz na allegro to na pewno coś podobnego trafisz
minimum respect!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: karta muzyczna
« Odpowiedź #13 12 Sie, 2010, 17:09:06 »
Niedawno miałem ten sam dylemat. Przedział cenowy mniej więcej ten sam. Mnie nie zależało na dużej ilości wejść, patrzyłem głównie na obsługę ASIO 2.0 oraz opinie użytkowników (może jeszcze kompatybilność z win7). Po przeszukaniu wielu for nie polecałbym Ci alesis I|O 02? I|0 Express -znalazłem wiele pokrywających się negatywnych opinii. Ogólnie bardzo polecane byłby interfejsy EMU. Sam zdecydowałem się na taki...0202 dostaniesz poniżej 4stów.
Obczaj sobie też TC Electronic Konnekt Desktop..wygląda bardzoo smakowicie, kosztuje coś ponad 7stów.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 14:57:49
wysłana przez zerodead
18 Odpowiedzi
5924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 20:35:03
wysłana przez terrormuzik
28 Odpowiedzi
15912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2011, 23:12:42
wysłana przez firejump
15 Odpowiedzi
6269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 13:13:47
wysłana przez KykuPL
10 Odpowiedzi
4131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2014, 21:43:12
wysłana przez karaś