Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1383600 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
DAT wątek



Zaraz się zacznie dziewiąty rok na forum - i ono nie przestaje mnie zadziwiać...


Swego czasu w mojej szkole była fala samobójstw. Z czego jedną z nich był mój kolega z ławki... no ale co z tego? [...] Umarł mi ojciec w bardzo nieodpowiednim momencie życia i co?
Mój ojciec też odszedł - za szybko, praktycznie nie brał udziału w żadnym ważnym zdarzeniu z mojego dorosłego życia. Niemniej jakoś dziwnie mi się to czyta... Niemniej miło się konstruktywnie nie zgadzać.

A co mnie ostatnio zszokowało? Brutal scene z filmu Bone Tomahawk. Oczywiście - nie googlować!... ;)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Piotr wiesz ze nie jestem fatalistą i zapewne spodziewsz sie ze nie jest dla mnie zadnym wzorcem postawa PO jak i PIS obie opcje są w swym postepowaniu poniżej krytyki, PO z racji buty i przyzwyczajenia do stołków PIS z racji hipokryzji i wycierania sobie geby polskością patriotyzmen i prawem oraz sprawiedliwością. Co do szarpania sie na co dzień, po ostatnim roku moich doświadzczeń przebijania się przez ZUS doszedłem do 100% przekonania iż cały problem w naszym kraju zaczyna się od nas samych, na najniższych szczeblach władzy. Dlaczego zus ? otóż ja bym tego nie przebrnął bo bym sie zwyczajnie wkurwił i kogoś zwyzywał w swej rozpaczy i bezsilności, ale papuga dał rade.
Gdyby w ludziach było więcej dobrej woli i nie trzeba by było jej z ludzi wyduszać byłoby lepiej. W czasie tej zusowskiej batalii okazało się ze wiele zależy od dobrej woli urzedników jeśli tylko będą chcieli pomóc lub nie będą przeszkadzać. Okazało sie ze można się dogadać ale to sie okazało jak jesteś uparty upierdliwy itd itd gdy przyjdziesz z ulicy dadzą ci stos papierów i radź sobie. Dla "normalnego" człowieka to jest nie do przejscia. Gdyby nie prawnik i sytuacja ze jednak pare rzeczy mozna rozłożyc na raty , choć oficjalnie takiej opcji nigdzie nie ma to, to pewnie dalej bym sie bujał.
Uważam ze szukamy gdzieś tego wroga, tych tajnych mocy, zamiast zaczac od siebie oddolnie. Polacy potrzebują mesjanizmu, Kordianów, Konradów, martyrologii, inaczej nie potrafimy widać funkcjonować i to mnie przeraża.
Wszystkie powstania,  wspólni wrogowie, jednoczą nas wspaniale. Co jednak potrafimy zbudowac wspólnie gdy nie ma tego oczywistego wroga ? Co jedna opcja coś zrobi druga totalnie to neguje. Wygląda na to ze usilnie go szukamy zeby mieć na kogo zwalić, to ze sami nie zrobiliśmy nic "bo sie nie da". Dla mnie to ta jedna z prawd ks. Tischnera czyli gówno prawda.

Gdyby PIS zatwierdził trzech wczesniej w prawie wybranych sedziów unieważnił dwóch ponad prawem wybranych przez PO biłbym brawo
Gdyby PIS wprowadził podatek dla hipermarketów taki jak płaci kazdy inny Polak biłbym brawo a nie to co wymyślili co uderzy w mniejsze poslkie kapitały choć dzisiaj słyszałem ze sie zreflektowali i kombinują jak to ugryźć.
Gdyby zamiast zwiększac pracodawcom zus zabrali sie faktycznie za umowy smieciowe krus górników i inne słuzby biłbym brawo
To dla mnie byłoby prawo i sprawiedliwość. Gdyby pokazali jak można z kulturą polityczną robić porządek a nie oko za oko ząb za ząb.
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 09:07:39 wysłana przez commelina »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@commelina PLS. Rozmawiamy o rzeczach, nie o odczuciach i skojarzeniach.
Kilka postów wcześniej kazałeś mi udowadniać dlaczego Jarek nie był internowany razem z Lechem, bo oburza cię oczywista prawda o Bronku, sorry, ale tak się nie da.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Alez sie da wystarczy tylko chcieć. Po za tym to gdzie był Jarek ? :P

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.

Gdyby PIS zatwierdził trzech wczesniej w prawie wybranych sedziów unieważnił dwóch ponad prawem wybranych przez PO biłbym brawo
Gdyby PIS wprowadził podatek dla hipermarketów taki jak płaci kazdy inny Polak biłbym brawo a nie to co wymyślili co uderzy w mniejsze poslkie kapitały choć dzisiaj słyszałem ze sie zreflektowali i kombinują jak to ugryźć.
Gdyby zamiast zwiększac pracodawcom zus zabrali sie faktycznie za umowy smieciowe krus górników i inne słuzby biłbym brawo
To dla mnie byłoby prawo i sprawiedliwość. Gdyby pokazali jak można z kulturą polityczną robić porządek a nie oko za oko ząb za ząb.

Amen. O to tu chodzi. Oni powinni się bawić w Prawego i Sprawiedliwego szeryfa. A zrobili jak każdy polaczek - obrazili się i mszczą się, kręcą, kombinują, podkopują. A mogli wyjść z twarzą z tej sytuacji - mieli sytuację podaną na talerzu IMO, wystarczyło tylko tego nie spierdolić. No ale jak widać się nie da. To chyba niestety takie mocno polskie zachowanie, uczone od małego.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
@commelina Ja mam niestety podobne zdanie co Piotr.
Jak rzucić okiem na Twoje stare posty, to niestety, ciągle jest miotanie z różnymi problemami (za rządów PO), nikt Ci wtedy nie pomógł.
Na zachodzie miałbyś już doskonale działającą firmę ze swoim potencjałem.

Co do liberalizmu PO - proszę o przykład, gdzie on był. To slogan, a PO jest tak liberalna jak i PIS :) Że PO nie jest tak kato jak PIS  - tylko kogo to tak naprawdę obchodzi. A Invitro nie powinno byc dotowane skoro cala sluzba zdrowia leży.
Oczywiście zgadzam się z Tobą i również rolnicy, służby itd. powinny zostać opodatkowane, ale każdy boi się ich ruszyć. Niemniej liczę, że pod osłoną nocy i na PIS wpadnie, ale boje się, że mogą to być płonne nadzieje.

Ozusowanie umów - to był pomysł PO i miałbyś go również za ich rządów, PIS go teraz wprowadzi- będziesz miał jakby nic się nie zmieniło :)
Ja też na tym stracę (żona prowadzi firmę i łupnie to nas dodatkowymi kosztami), ale jeśli to ma uwolnić budżet na:
- 5 stów na dziecko (bodziec prorodzinny)
- podniesienie kwoty wolnej od podatku (pomoc najbiedniejszym)
a potem się opodatkuje wielkie sieci i zacznie wprowadzać kolejne reformy - no to ja jestem gotów ponieść taki koszt.
 
Przypominam, że PO zabrało nam połowę oszczędności z OFE. Potem wzięło by drugą, a dopiero potem byś miał wspomniany ZUS 3000zł :)
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 11:23:20 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gdyby PO, gdyby, ale nie zrobili tego i nie zrobili nic innego co pozwoliłoby normalnie funkcjonować. Dlatego te 300tys to poki co fikcja i przez najbliższe lata taka pozostanie.
Ozusowanie umów TAK jak najbardziej tak jestem za ale jak wspomniałem pomysł prezydenta na zniesienie ryczałtu i wprowadzenie zusu od PRZYCHODU to masakra i zabójstwo dla takich jak ja. Ten kto cos takiego wymyślił jestem przekonany nigdy nie prowadził firmy.
PO to mój największy zawód w tej sferze, PIS raz już przerabiałem, za komuny sie wychowywałem, kartki na buty mięso i cukier miałem w użyciu. Nie liczę zatem ze ludzie pisu się zmienili, będą dzielić ludzi na lepszych i gorszych tak jak to robili. Ze PO sie odrodzi też nie wierzę.
500 zł na dziecko to pic na wodę i nie nie chce płacić za czyjeś pomysły i obiecanki.
Kwota wolna od podatku jest większa nawet w panstwach tzw trzeciego swiata to co to za łaska, powtarzam krus, górnictwo a nie dopierdalanie tym którzy bedą siedzieć cicho.  Podatki dochodowe dla kazdej firmy tzn dla hipermarketów także, jestem za ,ale normalne a nie od powierzchni. Przy 200m.kw po dupie najbardziej dostali by mali sklepikarze którzy potworzyli spółdzielnie połączylli siły. Duży podzieli hale na 199m.kw i bedzie sie smiał.
To ze PO mi nie pomoże wiedziałem już jak jeszcze pracowałem w Mayo. Po zakupie przez Haline i Zenka hali dowalili z cichca hipoteke zrobili to za rzadu solidarnosci. Poniewaz moj Ojciec znał osobiscie i Taylora i Borusewicza i paru innych poszliśmy z Halina do nich o ratunek przed jawnym wałkiem. I co i gówno wypieli sie z tekstem który do dzisiaj mi huczy "pacjent zmarł, płacić , płacić"
To ze głosuje na PO a raczej głosowałem to to ze nie było nikogo innego który w choc min stopniu spełniał oczekiwania. Na pewno nie spełnia ich ani pis ani inne opcje. To zawsze był niestety zgniły kompromis ale uważałem ze zeby mieć prawo w dyskusji do wyborów należy iść, to są również prawa i obowiązki demokracji. Wybór ich nie oznacza bezgranicznego miłowania ale tez nie oznacza ze opluwa sie jednoznacznie i jednostronnie a to ostatnimi czasy miało wg mnie miejsce i taką retoryką jeszcze w latach 2007 posługiwał sie PIS.
PO wykonało szereg akcji za które powinni byli dostac po dupie bo zaczeli sie szarogęsić  patrz Sikorski , nie znosze typa na rowni jak Macierewicza. Gdyby PIS zribuił jak pisałem wyzej dali by prztyczka w nos platformie a takpotwierdzili  tylko to co już wiedziałem o nich i ich stylu działania.
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 11:45:11 wysłana przez commelina »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Alez sie da wystarczy tylko chcieć. Po za tym to gdzie był Jarek ? :P
Do samolotu też nie wsiadł. Zawsze miał obsesję na punkcie agentury. Jak mu postawili kierowcę UBeka, to spokoju nie miał dopóki nie doszedł, kto zacz jest.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce

500 zł na dziecko to pic na wodę i nie nie chce płacić za czyjeś pomysły i obiecanki.
Kwota wolna od podatku jest większa nawet w panstwach tzw trzeciego swiata to co to za łaska, powtarzam krus, górnictwo a nie dopierdalanie tym którzy bedą siedzieć cicho.  Podatki dochodowe dla kazdej firmy tzn dla hipermarketów także, jestem za ,ale normalne a nie od powierzchni. Przy 200m.kw po dupie najbardziej dostali by mali sklepikarze którzy potworzyli spółdzielnie połączylli siły. Duży podzieli hale na 199m.kw i bedzie sie smiał.
Jarek, z większością się zgadzam, ale - co do cytowanego fragmentu.
Akurat 500zł to może być bardzo silny bodziec dla wielu rodzin, które jednak zdecydują się mieć te dzieci. Tutaj jest wiele badań i jest czysto widoczna zależność pomiędzy tym jak Państwo pomaga finansowo rodzinom a jaka jest dzietność. Tego w tym kraju potrzeba. Poza tym to 500zł pójdzie dalej w obieg i tacy jak Ty czy ja będą mogli zarobić.  Wolę redystrybucję podatków do obywatela niż do kieszeni jakiejś gnidy.

A gadanie o podzieleniu hal do 199mkw to niestety od Swetru wyjąłeś, tylko, że to:
a) potrwa (znalezienie hal, magazynów, nowych powierzchni sklepowych, zmiana logistyki - bardzo dużo by stracili)
b) będzie kosztować
c) jak się zaadaptują za X lat to rząd dowali ich czymś nowym (oby), a do tego czasu podatki będą płynąć
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 12:03:03 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Co do "500zł na dziecko", skoro już o tym mowa - jestem bardzo ciekaw jaka będzie proporcja między rodzinami faktycznie potrzebującymi przyjmującymi to świadczenie, a tzw. patolami (przepraszam z góry za wyrażenie, z braku lepszego), którzy do pracy nie pójdą, za to zrobią kilkoro dzieci, żeby mieć za co pić. To wg ciebie też redystrybucja podatków? Bo jak dla mnie to jest najgorsza z możliwych forma socjalu, bo po pierwsze - daje się tym ludziom rybę, a nie wędkę; po drugie - w wielu przypadkach fundusze trafią do gardeł "rodziców" wraz z zakupionym tanim winiaczem, zamiast do dzieci, które dalej będą chodzić głodne i brudne (aka kolejna społeczna zrzutka na obiady wymagana). Jeszcze żeby to świadczenie było wydawane w formie racji żywnościowych albo środków czystości... chociaż też nie, bo i one mogą do dzieci nie trafić. Tu by się przydała ostra kontrola świadczeniobiorców, ale kto by się w to bawił - za dużo biurokracji...


Doprawdy, mało nam dzieci pogrzebanych w beczkach?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Mi się wydaje, że łatwiej byłoby po prostu tych 500zł nie zabierać najpierw, ale ja jestem tylko leniwym informatykiem.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
@Dun, mówisz o ekstremie i skrajności, to się dzieje przy każdym socjalu, ale nie przesadzajmy - ile tego będzie 1% całości ?
A jednak każdy przeciętny Kowalski z dziećmi skorzysta, i wierz mi, to kropla w morzu potrzeb. Najwięcej skorzysta Państwo (przyrost naturalny) w przypadku ludzi, którzy wahają się czy mieć to dziecko czy nie, bo właśnie budżet może im się nie dopiąć o kilka stówek i wstrzymują się tylko ze względów ekonomicznych.

@pivovarit oczywiście lepiej nie zabrać, ale to nam zbyt prędko nie grozi :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Michał ja nie potrzebuję Petru by dochodzić do tak prostych wniosków. I jestem pewny ze mając tylu prawników poradzą sobie na tej hali co mają podzielą firmę itd itd. Skoro radzili sobie do tej pory to tym bardziej z tym sobie poradzą.
Po pierwsze 500zł ok Jestem za ale, Jeśli dowalą taki zus o jakim mówi prezydent to mi zabiorą  tyle ze ( mam nadzieję ze pomylili sie w słownictwie i nie od przychodu a od dochodu i nie 41% jak jest teraz tylko inną stawkę ale o tym nie było mowy więc tylko gdybam) po wstepnych wyliczeniach zamykam firme lub zmieniam coś bo nie chcę być jełopem walonym na żywca tak dosadnie.
Wolałbym sam utrzymywać dzieciaka, ofiarować te 500 zł rodzinie potrzebującej niż dawać państwu które połowe przeje na redystrybucji.
No ale dlatego muszą złupić tych co nie poniosą mordy zeby starczyło na obsługę tej darowizny.
Co to za darowizna jesli złupią innych, co to za sztuka obiecywać i rozdawać nie swoje pieniądze. Wiesz co o tym myślę.
In Vitro tez jest dbaniem o przyrost naturalny. Ile kosztują dotecje na ten projekt a ile zajebią dowalając taki zus.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
To 500 zł to taka ściema... Benefit degresywny [wlicza się do dochodów!!!], przez który najbiedniejsi będą tracili inne świadczenia socjalne. Samotna matka zamiast dostać 1000 zł na dwójkę dzieci, będzie ok. 300 zł do przodu.

Posty połączone: 03 Gru, 2015, 13:18:53
Albo inny kwiatek:
http://di.com.pl/wniosek-o-500-zl-na-dziecko-zlozysz-przez-internet-i-trafisz-do-rejestru-na-wiele-lat-53885
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 13:18:54 wysłana przez gizmi7 »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Jarek, absolutnie nie bronię PIS z tym ozusowaniem i tak samo moje interesy dostaną na tym w dupę.

Zauważam tylko, że PO zrobiłoby to samo (ich projekt), nie dając 5 stów na dziecko.
Co do wielkopowierzchniow ych tutaj oczywiście można dyskutować, ale wg mnie nie będzie tak łatwo. Hale jeszcze można podzielić tak jak piszesz- ale sklep ?

Zresztą, wchodzimy w szczegóły, a na razie znamy tylko idee. Obydwa projekty można wprowadzić dobrze, jak i spieprzyć wypuszczając bubla. Poczekajmy na szczegóły. Dlatego wstrzymuję się z resortowym darciem jak to PIS rozmontowuje nam kraj.
Głosowałem w wyborach, nie głosowałem na PIS, mimo wszystko daję im kredyt zaufania i liczę, że nie spieprzą. Darcie japy, 'bo kaczyński' jest poniżej wszelkiej krytyki. PO kradło, śmiało się w twarz i nie dawało w zamian nic. Chętnie zobaczę jakąś zmianę.
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 13:27:35 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niestety widzisz wszystko co robią do tej pory robią totalnie po łebkach byleby w 100 dni nawalić ustaw, po nocach pośpiesznie itd. Opowieści pisowskie o cieżkiej pracy po nocy zeby pracować to może łykną gamonie. Po 17 latach pracy na swoim wiem ze praca ponad 10 godz na dzień przestaje być efektywna, więc sugeruję im zeby odpoczeli i zrobili ten porządek w kraju z głową a nie po łbach, naszych też. Niech nie rozdają nieswoich pieniedzy niech je mądrze zarobią. Zo zrobiłoby PO tego sie nie dowiemy teraz mamy to co mamy. Nie twierdze ze PIS rozmontowuje kraj, twierdzę jedynie ze niestety w przeciwnieństwie do PO maja plan, ale ten plan troche mnie tez przeraża, bo póki co metody ze ho ho. Czekam co zrobi Macierewicz z wojskiem, ten temat mocno mnie interesuje i tego sie troche boję.
Boje sie oszołomstwa, wszystkiego na NIE bo nie, odrzucenia wszystkiego co zaczeło PO, niezależnie czy coś im sie przypadkiem udało czy nie. Jak choćby opluwany przez Antoniego wybór Rosomaka czy Leoparda.
PIotr wspominał wyśmiewanie F16 a ja sam mam watpliwości czy w naszych warunkach Gripen nie byłby rozsądniejszym rozwiązaniem. Przyznaje czekam co wymysli i postanowi Antoni, bo z Patriotami racje ma :o  sam sie dziwie ze to mówie ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Niestety widzisz wszystko co robią do tej pory robią totalnie po łebkach byleby w 100 dni nawalić ustaw, po nocach pośpiesznie itd. Opowieści pisowskie o cieżkiej pracy po nocy zeby pracować to może łykną gamonie. Po 17 latach pracy na swoim wiem ze praca ponad 10 godz na dzień przestaje być efektywna, więc sugeruję im zeby odpoczeli i zrobili ten porządek w kraju z głową a nie po łbach, naszych też. Niech nie rozdają nieswoich pieniedzy niech je mądrze zarobią. Zo zrobiłoby PO tego sie nie dowiemy teraz mamy to co mamy. Nie twierdze ze PIS rozmontowuje kraj, twierdzę jedynie ze niestety w przeciwnieństwie do PO maja plan, ale ten plan troche mnie tez przeraża, bo póki co metody ze ho ho. Czekam co zrobi Macierewicz z wojskiem, ten temat mocno mnie interesuje i tego sie troche boję.
Boje sie oszołomstwa, wszystkiego na NIE bo nie, odrzucenia wszystkiego co zaczeło PO, niezależnie czy coś im sie przypadkiem udało czy nie. Jak choćby opluwany przez Antoniego wybór Rosomaka czy Leoparda.
PIotr wspominał wyśmiewanie F16 a ja sam mam watpliwości czy w naszych warunkach Gripen nie byłby rozsądniejszym rozwiązaniem. Przyznaje czekam co wymysli i postanowi Antoni, bo z Patriotami racje ma :o  sam sie dziwie ze to mówie ;)

Wszystko w rękach Edmunda, kto wie, czym mu się lepiej gra na symulatorach?

Spoiler

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
@Dun, mówisz o ekstremie i skrajności, to się dzieje przy każdym socjalu, ale nie przesadzajmy - ile tego będzie 1% całości ?
A jednak każdy przeciętny Kowalski z dziećmi skorzysta, i wierz mi, to kropla w morzu potrzeb. Najwięcej skorzysta Państwo (przyrost naturalny) w przypadku ludzi, którzy wahają się czy mieć to dziecko czy nie, bo właśnie budżet może im się nie dopiąć o kilka stówek i wstrzymują się tylko ze względów ekonomicznych.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - sugerujesz, że ten 1% to tam ch....j, niech się stoczą jeszcze bardziej i to na koszt budżetu RP? Serio? Już abstrahuję od faktu, że w kontekście niemal 40-milionowego Państwa ten 1% przestaje być liczbą mikroskopijną, jak również od tego, że omijasz perspektywę pokoleniową - ludzie z rodzin patologicznych/dorosłe dzieci alkoholików mają ogromne problemy, by z tego wyjść i dostosować się do społeczeństwa. Mówimy o imigrantach, że nie chcą się dostosować do naszych zwyczajów itp, a nie zauważamy problemu w postaci "procentów" wśród naszych pobratymców, którzy to również tego nie chcą. Ale ich się wspiera, ba, pijaczek zabrany przez pogotowie ma pierwszeństwo przed obywatelem, który na SOR dotrze własnym pojazdem. Ale wracając - zakładając zatem maksymalnie pozytywny scenariusz na jedną rodzinę patologiczną 2+5 niech trójka dzieci wyjdzie na ludzi - to nam daje na przestrzeni pokolenia wzrost takich sytuacji o ~40%. I to wszystko finansowane przez podatników.
Sorry, jak dla mnie choćby to był 1 promil, to nie powinno się do tej sytuacji dopuścić.

A jednak każdy przeciętny Kowalski z dziećmi skorzysta, i wierz mi, to kropla w morzu potrzeb. Najwięcej skorzysta Państwo (przyrost naturalny) w przypadku ludzi, którzy wahają się czy mieć to dziecko czy nie, bo właśnie budżet może im się nie dopiąć o kilka stówek i wstrzymują się tylko ze względów ekonomicznych.

@pivovarit oczywiście lepiej nie zabrać, ale to nam zbyt prędko nie grozi :)

No właśnie paradoksalnie nie każdy przeciętny Kowalski. Choćby kwestia jednego dziecka - 800zł na osobę i wtedy Kowalski dostanie tę zapomogę. Ok. Czyli Juzek musi zarobić nie więcej niż 2400, zakładając, że Pani Juzkowa nie pracuje i zajmuje się domem. A jak Juzkowa chce iść do pracy i razem z Juzkiem zarabiają po najniższej krajowej (1286zł) - to już się nie należy? Oni już nie sa potrzebujący? No to powiem ci, kiepsko się to wpisuje w obrazek "przeciętnego Kowalskiego".

A odnosząc się do komentarza postu pivovarita - no a czemu niby nie mogłoby grozić? O wiele lepiej byłoby walnąć ustawę zakładającą zwrot 500zł/mc na dziecko dla każdego PODATNIKA. Osób, które dokładają się do budżetu, pracują. Wyeliminowałoby to sytuacje opisane wyżej, a i poczucie, że nie są to pieniądze wywalone w błoto, byłoby znacznie wyższe. Masz pomysł czemu tak, a nie inaczej wygląda ten projekt? Ja mam.

Bo głos pijaczyny jest równy głosowi pracującego ojca rodziny i PiS nie wygrałoby wyborów, albo wygrałoby je ze znacznie zmniejszoną liczbą mandatów (aka słupki poparcia na łeb na szyję), gdyby zaproponowało zwrot tylko dla podatników. Właśnie dlatego jest to projekt głupi i populistyczny.

A na rozładowanie emocji:
Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No i jeszcze to ze wg pana Marszałka Sejmu RP Kuchcińskiego wyrok TK ma walor historyczny. Marszałek Sejmu ów chce zmiany w działaniu TK  :dobre:
Dzisiaj jadąc do pracy zastanawialismy sie po co oni sie oszczedzają, niech zawłaszczą ten TK potem jak wyzej zmienią zasady a najlepiej unieważnią, potem niech zdelegalizują PO i całą resztę, no na chuj sie męczyć i kombinować o ileż by to było wszystko prostsze.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
TK to tak naprawdę trzecia izba , a dwie to już o jedną za dużo w tym kraju. Co komu po pełni władzy skoro Trybunał został wybrany przez przeciwników i wiadomo że będzie rzucał kłody pod nogi i później znowu będzie pierdolenie chciałem ale mi nie pozwolili. Niech ktoś w końcu weźmie odpowiedzialność od A do Z za to co robi i nie zasłania się wymówkami.
ps: momentami jesteście gorsi od TVN24 , no dajcie im chociaż te 100 dni ? bo to Cynizm jest , zwłaszcza po ośmiu latach pustoszenia państwa przez PO.

A zaszokowało mnie to ....Trybunał Konstytucyjny zbadał ustawę o TK  :o to już wolno być siedzią we własnej sprawie ?
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2015, 19:17:21 wysłana przez Algiz »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Wy którąś stronę o oZUSowaniu wszystkiego, a tu pan mini-ster się sam sprostował, że nie to miał przecież na myśli :D.
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odnośnie trzech ostatnich postów... co na to Petru? Wydał już opinię w TVN??

Spoiler
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja przyznam się ze nie wiem, nie miałem czasu ale dzisiaj sprawdze czy Petru wydał jakies oświadczenie, jesli oczywiście ma to dla Ciebie takie znaczenie i boisz sie zaglądac na te strony zeby jakis diabeł lub agentura nie opanowała ;).

@ Algiz Czy tak na prawde wiesz co to TK czy powielasz teksty Sasina i Kuchcińskiego.
25 lat funkcjonowało to w miare sensownie, i nawet za czasów koalicji PIS LPR i Samoobrony ale faktycznie decyzją pana Kropiwnickiego z PO i grzebania w ustawie szlag trafił całą ta instytucję. I teraz maja pieknym za nadobne.

Zomballo

  • Gość
A teraz Szanownych Panów i Piękne Panie zapraszam do odpowiedniego tematu: http://forum.sevenstring.pl/off-topic/temat-tylko-polityczny!-wylacznie!-bo-inaczej-grozba-przeciagniecia-pod-kilem!/

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Ja przyznam się ze nie wiem, nie miałem czasu ale dzisiaj sprawdze czy Petru wydał jakies oświadczenie, jesli oczywiście ma to dla Ciebie takie znaczenie i boisz sie zaglądac na te strony zeby jakis diabeł lub agentura nie opanowała ;).
Odnośnie trzech ostatnich postów... co na to Petru? Wydał już opinię w TVN??
Swetru taki jest wiarygodny, że już się prztyka pitolami z PSL
http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/nowoczesna-i-psl-opozycja-powinna-wspolnie-przeciwstawic-sie-pis,2722.html