Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1383595 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
mogę zapytać w jakim zborze byłeś?
Zasięgnąłem języka co do szczegółów i... protestanckim, po prostu - nie ma(my) żadnej hierarchii, obrzędów, klękania. Chwała za to, bo nie o to chodzi w wierze.
To dobrze, bo na próżno szukać obrzędów z kościoła katolickiego w Biblii, i faktycznie nie o to chodzi w wierze, żeby praktykować obrzędy wymyślone przez ludzi (nawiasem mówiąc wywodzących się wprost z pogańskich praktyk).
Jak prorokował Izajasz:
Cytuj
Obłudnicy! dobrze o was prorokował Izajasz, mówiąc:
Lud ten przybliża się do mnie usty swemi, i wargami czci mię; ale serce ich daleko jest ode mnie.
Lecz próżno mię czczą, nauczając nauk, które są przykazania ludzkie.

Mat 15:7 - Mat 15:9
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
A nie nazywacie się jakoś? No nie wiem, Zielonoświątkowcy, Baptyści, Kościół Chrystusowy?

Szukajcie, a znajdziecie:
http://www.ccrwz.pl/ ;)

Spoiler

Cytuj
W ogóle to protestanci mają masę rzeczy fajnie zorganizowaną. Bywałem przez mniej więcej pół roku w jednym takim miejscu (Nie jestem religijny, ale ciekawski owszem. :) ). Np. dzieciaki mają szkółkę niedzielną w trakcie nabożeństwa, po części "artystycznej" jest integracja przy świeżo mielonej kawie i w ogóle. A, i nigdy wcześniej ani później nie miałem okazji być na tak dobrze udźwiękowionym wydarzeniu muzycznym. :D
Wszystko się zgadza co do joty :). W Słupsku aktualnie mają już takie brzmienie i grupę chórzystek, że mi kapcie spadły... Namawiam ich, żeby to nagrali i wydali.
Polecam też stronkę kościoła w Koszalinie, którego pastora nasz uważa za swojego "guru", mimo, że łun sporo młodszy:
http://www.wodazyciakoszalin.pl/
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2014, 23:05:44 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
TO!!!!



okolo 3 minuty koles prezentuje styl ktory mozna bylo uslyszec w Big Bang Theory w wykonaniu Sheldona
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
"Potop" na maturze - masakra, na szczęście do wyboru był jeszcze fragment "Wesela", ale najtrudniejszy możliwy... (rozmowa Poety z Gospodarzem z I aktu)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
To się z perspektywy kwasu ocenia.  Lizergowego.

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Selby :o

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD


Jaaaapierdole co za dzicz.

Spoiler

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
W mojej opinii islam jest organizacją o charakterze religijnym dla ludzi mało inteligentnych, często niewykształconych.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
W mojej opinii islam jest organizacją o charakterze religijnym dla ludzi mało inteligentnych, często niewykształconych.
Ciekawe, co możemy powiedzieć o większości (zaznaczam, że nie wszystkich) polskich katolików...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Radykalni chrześcijanie w niczym nie różnią się od islamistów. Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Radykalnych islamistów częściej spotyka wybuch złości.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2014, 21:12:12 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.

Kościół Świętego Floyda i Błogosławionego Fretworku potępia Twoje skandaliczne nastawienie do jego fundamentalnych dogmatów.

Aby niezwłocznie uzyskać sakrament odblokowania Twojego mostu, przyjdź do nas już dziś!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.

Kościół Świętego Floyda i Błogosławionego Fretworku potępia Twoje skandaliczne nastawienie do jego fundamentalnych dogmatów.

Aby niezwłocznie uzyskać sakrament odblokowania Twojego mostu, przyjdź do nas już dziś!

Dziś w jednym Music Manie widziałem zablokowanego floyda.

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Radykalni chrześcijanie w niczym nie różnią się od islamistów. Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.
A tu juz waćpan się myli i to mocno. Katole są mniej, że tak powiem, wybuchowi.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Radykalni chrześcijanie w niczym nie różnią się od islamistów. Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.
A tu juz waćpan się myli i to mocno. Katole są mniej, że tak powiem, wybuchowi.

Fakt, głowy mi nie obetną w centrum dużego miasta...
Nic mi do tego czy ktoś wierzy w boga, bogów czy latającego potwora spaghetti. Jeżeli jest to sposób pomocny przy codziennym funkcjonowaniu, to fajnie, byle bez szkody dla innych. Osobiście trzymam się od tego wszystkiego z daleka i pozostaję wierny nauce oraz logice, jednocześnie starając się nikomu nie wchodzić w drogę. Natomiast kiedy słyszę, że nie powinienem kupować sobie pizzy, bo jest jakiś post albo nie powinienem jeść mięsa, bo jest piątek itp. to od razu budzi się we mnie Varg Vikernes i Robert de Sable, bo słowem zakończenia, chuj to kogo obchodzi, o!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tru dat! Ludzie niech sobie wierzą w co chcą, byleby pilnowali własnego nosa.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Radykalni chrześcijanie w niczym nie różnią się od islamistów. Fanatyzm i ślepa wiara w to co powie guru, nienawiść i pogarda dla odmienności.
A tu juz waćpan się myli i to mocno. Katole są mniej, że tak powiem, wybuchowi.

Fakt, głowy mi nie obetną w centrum dużego miasta...
Nic mi do tego czy ktoś wierzy w boga, bogów czy latającego potwora spaghetti. Jeżeli jest to sposób pomocny przy codziennym funkcjonowaniu, to fajnie, byle bez szkody dla innych. Osobiście trzymam się od tego wszystkiego z daleka i pozostaję wierny nauce oraz logice, jednocześnie starając się nikomu nie wchodzić w drogę. Natomiast kiedy słyszę, że nie powinienem kupować sobie pizzy, bo jest jakiś post albo nie powinienem jeść mięsa, bo jest piątek itp. to od razu budzi się we mnie Varg Vikernes i Robert de Sable, bo słowem zakończenia, chuj to kogo obchodzi, o!

No to może powinieneś się przyjrzeć co mówi na ten temat Biblia, a nie twój ksiądz w parafii. Jak już nauczysz się rozróżniać tradycję kościoła Rzymskiego od wiary, to może będzie ci lżej?

Spoiler
Spoiler

Ja mogę tak długo, ale nie będę Biblii tu przepisywał.
Powiem tylko, że Biblia wspomina o poście w niespełna 10 miejscach, najczęściej w ST, i nie ma to nic wspólnego z jakimiś pogańskimi świętami, czy panteonem świętych wprowadzonymi 1:1 przez kościół Rzymski.
I stanowczo protestuję przed nazywaniem katolików chrześcijanami, nie mają wiele wspólnego z Biblią, raczej jej przeczą i to w sprawach fundamentalnych.

A tu film na temat Islamu (wypowiada się między innymi były zamachowiec, niesamowity dokument):
Cytuj
Co zachód powinien wiedzieć o Islamie
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Boję się, że jak kupię od Ciebie grill, to instrukcja będzie złożona z cytatów z Biblii.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mondziu, dziś to ja Cię normalnie mam ochotę ozłocić. Tyle ślicznych złośliwości jednego dnia! Loffciam :*
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Chętnie przyjmę złotą błyszczącą czcionkę na nicku, choć nie wiem jak to zniesie moja skromność.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie mamy Ci tu złotych czcionek. To nie Teleexpress. Przyjmij za to ten skromny podarunek z customa. Wiem, że to nie Gołąb Szachista, ale myślę, że też godny ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
 :dobre:

A to sie wyróżnił ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wow, ale nagle ważny się stałem. Niemniej, ten tytuł nieco umniejsza i upraszcza, czyż nie?