Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1383595 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A tak na serio, to ogólnie nie przepadam za małymi instrumentami (chyba, że są jakieś fazowe, względnie niespotykane), z małym pudłem itp. Nie podoba mi się ich zakres tonów ;) i zwykle nie podoba mi sie ich brzmienie (czy też może to złe okreslenie, prawdziwszym by było: bardziej podoba mi się brzmienie ich większych kuzynów). Poza tym ogólnie w naszej kulturze skrzypce sa oklepane i overrated i wszyscy się nimi jarają jak pojebani, a ja hipsteruję w tym względzie i wolę tzw. pomyłkę konstruktorską aka altówka, choć w zyciu nie miałem żadnego smyczkowego instrumentu w rękach, tolololololo :D

A 5strunowe skrzypce? ;) czyli pod względem zakresu to [dolny_zakres_altówki;górny_zakres_skrzyp iec]

Najbardziej nienawidzę (bezwzględnie, niezaleznie od "rozmiaru") SAKSOFONU, jego brzmienie jest dla mnie przykre - albo jakies mdłe, albo skwierczące, a fuj!

Nie cierpię instrumentów dętych blaszanych generalnie, ale z saksofonu idzie coś tam uciągnąć - ale fanem to nie jestem ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2012, 21:48:57 wysłana przez pivovarit »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie cierpię instrumentów dętych blaszanych generalnie, ale z saksofonu idzie coś tam uciągnąć - ale fanem to nie jestem ;)
Saksofon to instrument dęty drewniany, tak gwoli ścisłości ;)
synkopy to guwno

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Pivo, w dużych smyczkowych najfajniesze jest to, że są duże ;)

Ciekawe czy moi sąsiedzi też tak uważają ;)

najlepiej to słychać na przykładzie kontrabasu pizzicato, każdy atak ma pierdolnięcie (ang. thump) które idzie z szafy. skrzypce, jakbyś ich nie zdropował, czy ilu strun byś nie dołożył tak nie umią ;)

Ale skrzypce mają być piękne i szlachetne a nie rozpierdalać thumpem ;)
Trochę delaya położyc na skrzypcowe pizzicato i odpływam




Nie cierpię instrumentów dętych blaszanych generalnie, ale z saksofonu idzie coś tam uciągnąć - ale fanem to nie jestem ;)
Saksofon to instrument dęty drewniany, tak gwoli ścisłości ;)
Z lenistwa trochę źle skonstruowałem zdanie, już równie leniwie fixed ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A tak na serio, to ogólnie nie przepadam za małymi instrumentami (chyba, że są jakieś fazowe, względnie niespotykane), z małym pudłem itp. Nie podoba mi się ich zakres tonów ;) i zwykle nie podoba mi sie ich brzmienie (czy też może to złe okreslenie, prawdziwszym by było: bardziej podoba mi się brzmienie ich większych kuzynów). Poza tym ogólnie w naszej kulturze skrzypce sa oklepane i overrated i wszyscy się nimi jarają jak pojebani, a ja hipsteruję w tym względzie i wolę tzw. pomyłkę konstruktorską aka altówka, choć w zyciu nie miałem żadnego smyczkowego instrumentu w rękach, tolololololo :D

A 5strunowe skrzypce? ;) czyli pod względem zakresu to [dolny_zakres_altówki;górny_zakres_skrzyp iec]

Najbardziej nienawidzę (bezwzględnie, niezaleznie od "rozmiaru") SAKSOFONU, jego brzmienie jest dla mnie przykre - albo jakies mdłe, albo skwierczące, a fuj!

Nie cierpię instrumentów dętych blaszanych generalnie, ale z saksofonu idzie coś tam uciągnąć - ale fanem to nie jestem ;)
A spełnia kryteria "pomyłki konstruktorskiej" i rozmiar pudła i skala też powodują deformację ciała jak altówka, po głębsze brzmienie? :D Ogólnie to "what Amanita said" ;) Wiesz, tak naprawdę to wiszą mi skrzypce, nie grzeją ni ziębią - a hejtuję na pokaz, bo właśnie wszyscy się nimi jarają. Mój prawdziwy hejt już wskazałem ;)
No i o ile też ogólnie nie przepadam za dętymi instrumentami, to niektóre naprawdę lubię, ale jak już mówiłem - głównie jakieś fazowe (w moim niejasnym odczuciu) ;) Typu okaryny, albo jakieś etniczne wariacje na temat fletów, generalnie miękkie brzmienia (i mogą być nawet "wysokie", choć wiadomo, że preferuję jak idzie w dół i duże rozmiary komór)... No i w orkiestrze symfonicznej tuba też daje radę :D


ED: doczytałem posta - dla mnie właśnie duże rozmiary pudła wpływają na brzmienie tak, że dopiero wtedy nabiera ono na szlachetności i urodzie - małe instrumenty są jakieś takie trochę... aż chciało by sie powiedzieć wydymane, ale nie chcę być chamski ;) może bez wyrazu (choć to nie najlepsze okreslenie)? anyway, ja lubię czuć tą miekką głębię w brzmieniu, której mi w małych instrumentach z prostych konstrukcyjnych przyczyn brak...
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2012, 22:06:06 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A tak na serio, to ogólnie nie przepadam za małymi instrumentami (chyba, że są jakieś fazowe, względnie niespotykane), z małym pudłem itp. Nie podoba mi się ich zakres tonów ;) i zwykle nie podoba mi sie ich brzmienie (czy też może to złe okreslenie, prawdziwszym by było: bardziej podoba mi się brzmienie ich większych kuzynów). Poza tym ogólnie w naszej kulturze skrzypce sa oklepane i overrated i wszyscy się nimi jarają jak pojebani, a ja hipsteruję w tym względzie i wolę tzw. pomyłkę konstruktorską aka altówka, choć w zyciu nie miałem żadnego smyczkowego instrumentu w rękach, tolololololo :D

A 5strunowe skrzypce? ;) czyli pod względem zakresu to [dolny_zakres_altówki;górny_zakres_skrzyp iec]

Najbardziej nienawidzę (bezwzględnie, niezaleznie od "rozmiaru") SAKSOFONU, jego brzmienie jest dla mnie przykre - albo jakies mdłe, albo skwierczące, a fuj!

Nie cierpię instrumentów dętych blaszanych generalnie, ale z saksofonu idzie coś tam uciągnąć - ale fanem to nie jestem ;)
A spełnia kryteria "pomyłki konstruktorskiej" i rozmiar pudła i skala też powodują deformację ciała jak altówka, po głębsze brzmienie? :D Ogólnie to "what Amanita said" ;) Wiesz, tak naprawdę to wiszą mi skrzypce, nie grzeją ni ziębią - a hejtuję na pokaz, bo właśnie wszyscy się nimi jarają. Mój prawdziwy hejt już wskazałem ;)
No i o ile też ogólnie nie przepadam za dętymi instrumentami, to niektóre naprawdę lubię, ale jak już mówiłem - głównie jakieś fazowe (w moim niejasnym odczuciu) ;) Typu okaryny, albo jakieś etniczne wariacje na temat fletów, generalnie miękkie brzmienia (i mogą być nawet "wysokie", choć wiadomo, że preferuję jak idzie w dół i duże rozmiary komór)... No i w orkiestrze symfonicznej tuba też daje radę :D


ED: doczytałem posta - dla mnie właśnie duże rozmiary pudła wpływają na brzmienie tak, że dopiero wtedy nabiera ono na szlachetności i urodzie - małe instrumenty są jakieś takie trochę... aż chciało by sie powiedzieć wydymane, ale nie chcę być chamski ;) może bez wyrazu (choć to nie najlepsze okreslenie)? anyway, ja lubię czuć tą miekką głębię w brzmieniu, której mi w małych instrumentach z prostych konstrukcyjnych przyczyn brak...


Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Sorry, to forum lowtuningowe :D
Ale na ogół populacji to i tak chyba jesteś w większości... ;) Skrzypce chyba akurat wpadają w najlepiej słyszalny dla człowieka zakres - okolice ludzkiego krzyku, ewolucyjne przystosowanie :P

ED: pierwsze dźwięki drugiego filmiku - to są skrzypce, czy coś innego? Bo brzmi jak jakieś drewniane harfopodobne gęśla albo liry... me gusta ten konkretny sound :D
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2012, 22:20:16 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
ED: pierwsze dźwięki drugiego filmiku - to są skrzypce, czy coś innego? Bo brzmi jak jakieś drewniane harfopodobne gęśla albo liry... me gusta ten konkretny sound :D
To jest pizzicato na skrzypcach akustycznych z pickupem ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Z pickupem, znaczy się przez wzmacniacz jakiś nagrywane? :D
W sumie to ciekawe też jak mastering wpłynął na nie, w sensie - czy to tak brzmi IRL, czy tylko na nagraniu?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Z pickupem, znaczy się przez wzmacniacz jakiś nagrywane? :D
W sumie to ciekawe też jak mastering wpłynął na nie, w sensie - czy to tak brzmi IRL, czy tylko na nagraniu?
Nie pamiętam jak to było nagrywane, ale generalnie tak - tak to brzmi IRL.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
IRL brzmi bardziej. pickupy piezo w skrzypcach to zło i chujnia ;)

A masz lepszy pomysł niż piezo? Jelonek używa przystawek Barcus Berry i takie brzmienie siedzi mi bardzo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Z pickupem, znaczy się przez wzmacniacz jakiś nagrywane? :D
W sumie to ciekawe też jak mastering wpłynął na nie, w sensie - czy to tak brzmi IRL, czy tylko na nagraniu?
Nie pamiętam jak to było nagrywane, ale generalnie tak - tak to brzmi IRL.

U dołu to brzmi jednak fajniej :D ale i tak spoko, wyraźnie da się wyciągnąć tą nastrojową "magię" ;)
I tak wciąż wolę większe pudła :D Ale to ja mam trochę zboczenie na tym punkcie, w sumie to można dla przyrównania przypomnieć, że choć cały gitarowy świat jara się brzmieniem gitary spod mostka, ja wolę brzmienie spod gryfu lub łączone z obu pickupów (zakładając, że są 2) :D Tzn. przynajmniej w momencie, kiedy gitara gra sama, bo w zespole to już różnie to siada, czasem jednak lepiej się przełączyć pod ten cholerny mostek ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Tak mi jakoś podpasiło do aktualnego wątku:

4string

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zgadzam się, ale dla mnie elektryczne skrzypce i klasyczne skrzypce to dwa totalnie różne instrumenty.
Jeśli chcę mieć brzmienie instrumentu klasycznego to wtedy pojemnik all the way a jak chcę mieć to specyficzne brzmienie instrumentu elektrycznego to wtedy pickupy.



z tego co pacze, Barcus Berry to nie tyle przystawki do skrzypiec, tylko skrzypce elektroakustyczne. może to i lepiej działa. jednak brzmienie Jelonka ma to, co mi się osobiście nie podoba w brzmieniu skrzypiec z piezo.
:)

http://barcusberry.com/product.cfm?ProductID=20

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Sorry, to forum lowtuningowe :D



:D
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Pieprzysz Sylkis, tym bardziej, że skrzypce świetnie się sprawdzają w metalu
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2012, 11:27:48 wysłana przez theremin »
4string

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W ogóle stwierdzam, że ostatnio SS jest szybszy od mojego fejsbuka. Co się na SS pojawi jakiś żart, albo mem, filmik, artykuł, czy cokolwiek - następnego dnia lub jeszcze później jest wrzucane na fejsbuka poprzez jakieś kwejki i inne tego typu twory (no, artykuły są wrzucane przez ludzi i inne zlajkowane grupy)...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline LukasK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
synkopy to guwno

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Przysięgam, jeśli jakiś chuj przyjdzie do mojego domu z legitymacją sanepidu i zażąda ode mnie czegokolwiek wykraczającego poza kompetencje przeciętnego urzędnika, obiję mu pysk i poszukam azylu politycznego w Szwajcarii, czy innym równie absurdalnym kraju. Australii kuwa. Albo Kanadzie. Byle dalej.

Srsly, obawiam się, że to byłby koniec mojej szczerej miłości do naszego kraju.


Z drugiej strony, to jest tak przegięty pomysł, ze cały tekst wydaje mi się prowokacją.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
poszukam azylu politycznego w Szwajcarii

nie dadzą Ci, każdy by tak chciał

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Przysięgam, jeśli jakiś chuj przyjdzie do mojego domu z legitymacją sanepidu i zażąda ode mnie czegokolwiek wykraczającego poza kompetencje przeciętnego urzędnika, obiję mu pysk i poszukam azylu politycznego w Szwajcarii, czy innym równie absurdalnym kraju.

Byłeś kiedyś w Szwajcarii dłużej niż tydzień?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

bandit112

  • Gość

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Bardziej rtęci i chipów rfid
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline LukasK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
A mnie zastanawia w jaki sposób będą chcieli zmusić ludzi do szczepienia. Znaczy że przyjdzie konował z policją, zapuka i dostanę pałą w łeb, policjant rzuci mnie na glebę i przytrzyma i dostanę zastrzyk czy jak ? Trochę to śmieszne jest. A co z prawami człowieka i całym tym trybunałem do tego powołanym ? Będzie to coś na poziomie (może mniej ekstremalnym i drastycznym ale podobnym) tego co dzieje się w Sudanie itp. z dziewczynkami. Ja nie zawaham się skorzystać z mojego Ibaneza jako narzędzia do obrony :D tylko jakieś ostrze w korpus trzeba by wbudować i niezły toporek by wyszedł.