Autor Wątek: Imaż i ruch sceniczny  (Przeczytany 25339 razy)

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #25 16 Lut, 2010, 20:43:47 »
:)

dla mnie istotną sprawą  jest Image zespołu i pomysł na Ogólny wizerunek.

Jednym białe wdzianka kojarzą sie z pedalskim ŁajtSenssejszyn -a dla mnie to element czegoś innengo niż wszystkich smutasowych ortodoksyjnych metalowców, obcisłe gacie i koniecznie długie pióra, a i koniecznie na czarno.
Cloud9
HeadUp

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #26 16 Lut, 2010, 20:47:39 »
zajebisty ruch sceniczny = killswitch engage (trza obejrzeć offszial DVD "Set This World Ablaze")

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #27 16 Lut, 2010, 22:02:39 »
Zgadzam się, oprócz trochę świrującego Adama D. który czasem przegina moim zdaniem, mają fajny image sceniczny. Widać że grają jako zespół, razem, i mają z tego dużo zabawy.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #28 16 Lut, 2010, 22:42:37 »
nie ma zadnego znaczenia
i tak juz malo kto gra zebami i z gitara za glowa
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2010, 22:51:11 wysłana przez James Dean »

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #29 16 Lut, 2010, 23:18:42 »
Najlepszy image, zachowanie? Naturalność!

Bez ustaleń, że wszyscy przychodzimy w spodniach camo i czarnych koszulkach, bez założeń, że wszyscy mają być łysi, bez założeń, że po 2 refrenie 3 kawałka wszyscy machamy głowami w 5/4 do muzyki w 4/4 (jeśli wszyscy nie jesteśmy łysi). Oczywiście śmiesznie jest, jak basista wygląda na deathmetalowca, gitman na skejta a wokalista żywcem wyjęty z kapeli screamo - ale takie "wypadki" zdarzają się rzadko.

Jeszcze raz - grunt, to być sobą, zachowywać się po swojemu, nie wymuszać niczego na sobie i na innych (może z małymi wyjątkami, vide nasz wokalista, który bez okularów widzi tyle co kret w solarium i lubi sobie na mnie wpadać).

Z drugiej strony fajnie, gdy i wizerunek i zachowania są dostosowane do muzyki, lub też koncepcja wizerunku i zachowań utrzymuje się w konwencji danego koncertu - jak Floydzi na "Is there anybody out there..?" ;)
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #30 17 Lut, 2010, 00:04:51 »
pierwsze co mi przyhodzi do głowy to 'MUSE' 3ka muzyków w tym wokalo gitarnik główny showman i taka zamiec na scenie ze kopara opada..
obejrzyjta se jakikolwiek koncert to zobaczyta co to pasja i haryzma na scenie  :P


Sie.. sie.. sie..

Offline Rafik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #31 17 Lut, 2010, 06:55:25 »
Jak gadka o zachowaniu scenicznym trzeba pamiętać o GG Alin. Publiczne masturbacje, jedzenie i rzucanie w ludzi stolcem to był standard na koncertach GG Alina.


tu wersja z cenzurą:


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #32 17 Lut, 2010, 09:49:49 »
Death i Rafik - skrajne podejścia do przykucia uwagi widzów, ale zgadzam się z Wami na stówę...
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #33 17 Lut, 2010, 09:53:55 »
Co do metalowego image to fajny miał białostocki deathmetalowy zespół Apokatastasis - kolesie grali w białych ciuchach.

Jeśli chodzi o zachowanie na scenie - rozpierdala mnie basista Soundgarden Ben Shepherd:


Fajny image mieli (w sumie to dalej mają, choć oryginalnego składu pozostał tylko wokalista) Fields of the Nephilim - ciuchy rodem ze spahetti westernu, uwalane w ziemi jakby dopiero co wstali z grobu, co dobrze się komponuje z mroczną muzą i demonicznym wokalem...


Nie chcę być złym prorokiem, ale za 30 lat, machanie dyńką może sprawiać podobne wrażenie (onegdaj superczadszałszyk):


Heh, ja tam nawet Krawczyka widzę. IMHO większym obciachem  były jego występy w Disco Relaxie :D
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2010, 09:57:49 wysłana przez theremin »
4string

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #34 17 Lut, 2010, 12:13:39 »
Obczajcie sobie ruch sceniczny Porcupine Tree. Jest spokojnie ale jak trzeba to wkrada się odrobina ekspresji, jakieś zdawkowe ruchy głową, podniesienie ręki. Magia jak dla mnie
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 360
    • CTG TV
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #35 17 Lut, 2010, 12:32:18 »
Cytuj
Jeszcze raz - grunt, to być sobą, zachowywać się po swojemu, nie wymuszać niczego na sobie i na innych (może z małymi wyjątkami, vide nasz wokalista, który bez okularów widzi tyle co kret w solarium i lubi sobie na mnie wpadać

Może niech sobie soczewki kupi? ;P
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #36 17 Lut, 2010, 14:06:05 »
Cytuj
może i mało mhoku ale jak chodzi o image sceniczny to nie mają konkurencji imho

To znaczy, że gdzie ten ymydż? Bo patrzę, patrzę i widzę tylko prowincjonalne kompleksy. Bardzo kiepskie jest to i myślę nawet, że obiektywnie kiepskie. Sorki, nie kupuję.

locco

  • Gość
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #37 17 Lut, 2010, 14:27:03 »
Cytuj
może i mało mhoku ale jak chodzi o image sceniczny to nie mają konkurencji imho

To znaczy, że gdzie ten ymydż? Bo patrzę, patrzę i widzę tylko prowincjonalne kompleksy. Bardzo kiepskie jest to i myślę nawet, że obiektywnie kiepskie. Sorki, nie kupuję.

moze i masz racje, ale tak, czy inaczej ich wystep byl bankowo jednym z bardziej udanych koncertow w historii klubu, w ktorym pracowalem. przez 3 czy 4 lata przewinelo sie bardzo duzo zespolow i tych typkow pamietaja wszyscy, tak samo jak Moretti poznal mnie w tlumie na Dillinger/Meshuggah we Warszawie ze 2 lata temu takze o gwiazdorstwie i innych pojebanych dymach raczej nie ma mowy. luz kolesie a do tego swietni muzycy- abstrahujac od repertuaru, czy image ;)


E: czzzzaj Zbiga, z reszta na myspace tez maja jakies fajne filmiki, dopiero teraz obczailem
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2010, 14:40:09 wysłana przez locco »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #38 17 Lut, 2010, 14:51:51 »
Obczajcie sobie ruch sceniczny Porcupine Tree. Jest spokojnie ale jak trzeba to wkrada się odrobina ekspresji, jakieś zdawkowe ruchy głową, podniesienie ręki. Magia jak dla mnie

Zdawkowe ruchy głową??? Tyś chyba Wilsona na koncercie nie widział. Koleś jest ucieleśnieniem rockmana - chudy, gęby zza włosów nie widać, wiosło na jajach i napierdala :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #39 17 Lut, 2010, 15:03:13 »
Chodziło mi o to że nie trzepie głową na lewo i prawo. I owszem, zgadzam się z tym ze jest ucieleśnieniem rockmana. rozwala mnie jak podnosi do góry rękę z kostką i gestykuluje
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #40 17 Lut, 2010, 15:19:11 »
@locco
Spoko, pośpieszyłem się z oceną na podstawie jednego chujowatego filmiku. To - tak!:) Widocznie wyżej mieli słabszy dzień. ok, zostałem ich idolem;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #41 17 Lut, 2010, 16:11:53 »
Z polskiego podwórka, czy Panowie byliście kiedyś na koncercie Thy Disease? Moim zdaniem ruch sceniczny mają naprawdę zajebisty.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #42 17 Lut, 2010, 20:34:00 »
Image to dyskusyjna sprawa, jest to część sztuki, sztuka to nie tylko umiejętności, Hendrix był zupełnie innym człowiekiem na scenie, tak samo Steve Vai, który jako wirtuoz, może sobie pozwolić na strojenie się i puszczanie oczek, a nawet naśladowanie Michaela Jacksona.
 Hmm, dla mnie image ma małe znaczenie, ale albo ktoś jest rockman albo gej, wiadomo jak to działa. Dobrze o tym mówi zwrotka utworu Steel Panther - Death to all but metal
"Death to Papa Roach, Blink 182
All those fucking pussies sounds like doggy-doo
Wearing baggy pants, spiking up their hair
They're not worth the crust on my underwear "

Ale na pewno ważny jest czad, zaangażowanie w ekspresję (Hendrix, RHCP)
Kto nie widział niech zobaczy, Emerson Lake Palmer na Isle of Weight

Foxey Lady, świetny występ, żywe kolory rządzą.
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2010, 20:45:10 wysłana przez freakguitar »
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #43 17 Lut, 2010, 22:52:07 »
pierwsze co mi przyhodzi do głowy to 'MUSE' 3ka muzyków w tym wokalo gitarnik główny showman i taka zamiec na scenie ze kopara opada..
obejrzyjta se jakikolwiek koncert to zobaczyta co to pasja i haryzma na scenie  :P




Muse rządzi!!! najbardziej rozwala mnie to jak sobie świetnie koleś radzi z wokalem na koncertach, pełna ekspresja, a do tego czysto, mocno i żadnego sapania, słyszalnego łapania oddechu i takich tam...

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #44 18 Lut, 2010, 13:06:11 »
pierwsze co mi przyhodzi do głowy to 'MUSE' 3ka muzyków w tym wokalo gitarnik główny showman i taka zamiec na scenie ze kopara opada..
mnie to rozjebało
obejrzyjcie do końca

krzy1125, łapanie oddechu to ma akurat w chuj słyszalne. Posłuchaj pierwszej plyty :D
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

locco

  • Gość
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #45 25 Lut, 2010, 18:16:17 »
dla mnie i tak polowe tego typu watkow zamyka Neurosis. tytani nie do pobicia...


Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #46 25 Lut, 2010, 18:30:53 »
fajne to wideo, niby to samo w kółko a jednak nie jest nudne :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #47 25 Lut, 2010, 20:44:38 »
Cytuj
dla mnie i tak polowe tego typu watkow zamyka Neurosis.

ZZ top się sound wyostrzył:) A jak to mawiał ś.p. trener Górski: "z boiska wieje nudą, a z trybun chamstwem."

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #48 25 Lut, 2010, 21:51:20 »
Kurwa, zapuszczam większą brodę o golę się na łyso, jak bozię kocham.
Chociaż mam kilka fajnych ujęć...


A Wróbel się ewidentnie nie zna :D

locco

  • Gość
Odp: Imaż i ruch sceniczny
« Odpowiedź #49 25 Lut, 2010, 22:00:46 »
Cytuj
dla mnie i tak polowe tego typu watkow zamyka Neurosis.

ZZ top się sound wyostrzył:) A jak to mawiał ś.p. trener Górski: "z boiska wieje nudą, a z trybun chamstwem."

-1 i nie wdaje sie w zadne flamowanie, trollu  ???