Autor Wątek: Drogie Bravo - czyli co śmieszy do łez!...  (Przeczytany 245860 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Kiedyś były zdrowe, naturalne, nieszkodliwe. Weszła Unia i musimy sobie wieszać truciznę nad głową. Co za czasy :/
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Jak zamiast za 60W płacę za (moje ulubione) 0,75W to zgadzam się nawet na delikatny(!) anal.
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Możliwość wyboru, w przeciwieństwie do przymusu, nie jest zła.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Możliwość wyboru, w przeciwieństwie do przymusu, nie jest zła.
Chyba, że jesteś parą homo sapiens poczętych w latach 2000. Wtedy ryzyko śmierci z głodu z menu pizzerii w jednej ręce i telefonem w drugiej = 100%.
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Możliwość wyboru, w przeciwieństwie do przymusu, nie jest zła.
Chyba, że jesteś parą homo sapiens poczętych w latach 2000. Wtedy ryzyko śmierci z głodu z menu pizzerii w jednej ręce i telefonem w drugiej = 100%.

Grozisz mi?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Ja tam bym wolność do np. palenia oponami, meblami i innym gównem w piecach bym ograniczał communist style.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ja tam bym wolność do np. palenia oponami, meblami i innym gównem w piecach bym ograniczał communist style.

Na Białorusi już zakazali biedy. Możesz zawnioskować u nas o to samo.
Myślisz że ludzie z nudów takie rzeczy robią czy dlatego ze ich nie stać na termomodernizację i opłacenie rachunków za normalne ogrzewanie?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Ja tam bym wolność do np. palenia oponami, meblami i innym gównem w piecach bym ograniczał communist style.

Na Białorusi już zakazali biedy. Możesz zawnioskować u nas o to samo.
Myślisz że ludzie z nudów takie rzeczy robią czy dlatego ze ich nie stać na termomodernizację i opłacenie rachunków za normalne ogrzewanie?
Dokładnie, dopóki tona węgla kosztuje 700/800 pln i ludzie muszą brać kredyty, żeby kupić opał na zimę to nic się nie zmieni. Dopłata do wymiany pieców na gazowe też niewiele pomoże bo i tak z dupy trzeba wyłożyć 5/6 tysięcy.
To oczywiście nie wszystkie koszty, ogrzewanie gazowe wcale nie jest takie tanie i po każdej zimie trzeba dopłacić do rachunku za gaz jakieś 1000 1500 zł. Także suma sumarum zysk jest czysto platoniczny tzn: nie masz łap ujebanych w sadzy i nie musisz w nocy dokładać do pieca. Ekologia nigdy nie wygra z ekonomią.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Ekologia nigdy nie wygra z ekonomią.
Nieprawda
Paczki z głów!

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Ekologia nigdy nie wygra z ekonomią.
Nieprawda
Powiedział byś swoim dzieciakom dziś będzie minus 30, ale tatuś nie napali w piecu bo na opał nas nie stać, a plastikowymi butelkami palić nie będę.

Ps: w Pradze jest krematorium gdzie ciepło ze spalania zwłok jest wykorzystywane do ogrzania budynku.
Ciekawe rozwiązanie, ale u nas jakoś tego nie widzę  .....panie Bogdanie dziś jest zimno ! może pan wrzucić do pieca Kowalskiego był gruby i miał cukrzycę powinien być wystarczająco kaloryczny.
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2017, 09:00:15 wysłana przez Algiz »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur


Casting na statystę do walking dead XD
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Dokładnie, dopóki tona węgla kosztuje 700/800 pln i ludzie muszą brać kredyty, żeby kupić opał na zimę to nic się nie zmieni. Dopłata do wymiany pieców na gazowe też niewiele pomoże bo i tak z dupy trzeba wyłożyć 5/6 tysięcy.
To oczywiście nie wszystkie koszty, ogrzewanie gazowe wcale nie jest takie tanie i po każdej zimie trzeba dopłacić do rachunku za gaz jakieś 1000 1500 zł. Także suma sumarum zysk jest czysto platoniczny tzn: nie masz łap ujebanych w sadzy i nie musisz w nocy dokładać do pieca. Ekologia nigdy nie wygra z ekonomią.

Może zacznijmy od tego że ludzie po pierwsze nie potrafią palić węglem a po drugie to co się u nas sprzedaje jest bardzo niskiej jakości. Węgiel jest mocno zanieczyszczony, ma dużo miału, po spalaniu zostaje sporo kamienia i szlaki. To co najczęściej czuć z kominów to nieprawidłowo przepalony węgiel a nie śmieci. Ale o ekologii najwięcej do powiedzenia mają osoby które nigdy w życiu nie rozpaliły nawet pieca.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Bo węgiel i drewno na opał powinno się kupować latem, wtedy jest tańszy i suchy i widać co się kupuje.
U nas ze względów finansowych jest inaczej, ludzie czekają do ostatniej chwili i później palą błotem.
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2017, 09:58:04 wysłana przez Algiz »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Nie pali się drewnem w tym samym sezonie w którym zostało ścięte ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Nie pali się drewnem w tym samym sezonie w którym zostało ścięte ;)
U mnie na osiedlu pali się wszystkim, najczęściej starymi europaletami i nikt się nie zastanawiaj nad datą wycinki :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja tam bym wolność do np. palenia oponami, meblami i innym gównem w piecach bym ograniczał communist style.

Na Białorusi już zakazali biedy. Możesz zawnioskować u nas o to samo.
Myślisz że ludzie z nudów takie rzeczy robią czy dlatego ze ich nie stać na termomodernizację i opłacenie rachunków za normalne ogrzewanie?

Pewnie ze wiekszosc robi to z powodow pustki w portfelu, ale wierz mi, ze januszy tez nie brakuje w tym temacie. Przykład pierwszy z brzegu - moi teściowie. Dobrze sytuowani, domek, stabilna praca, wyjazdy na wakacje 2-3 razy w roku. W domku maja piec na ekogroszek, a wpierdalaja tam różne śmieci (dosłownie śmieci, od komunalnych po tworzywa sztuczne) bo produkują w chuj odpadów i ich dupa ściska na zamówienie dodatkowych pojemników na odpady. Jestem w stanie sobie wyobrazić, ze takich ludzi jest więcej.
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi


Ale ogólnie oczywiście dochodzimy do doskonałego przykładu sytuacji, gdzie wolność jednych ogranicza wolność drugich i nie da się rozwiązać tego problemu bez kapitana państwo. Bo sama poprawa sytuacji ekonomicznej nie wystarczy, jak wielu cebuluje either way, a z drugiej strony, niektórych ludzi nie stać na własną rękę, by opłacać ogrzewanie. Ale gdyby zainwestować w przyłącza do miejskiej sieci centralnej i połączyć to z karami dla tych, których teoretycznie stać, to coś by się ruszyło.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Państwo raczej nie jest od tego żeby nakręcać klientelę zagranicznym elektrociepłowniom ;)

Ty jak zwykle piszesz o zwiększeniu regulacji a dla mnie to co w Polsce jest teraz z przepisami to choroba.

Mając własną działkę z własnym lasem nie mogę bez zgody państwa:
- wybudować na niej domu,
- ściąć własnego drzewa na opał,
- muszę płacić podatki od nieruchomości , za własny grunt i budynek, bo w przeciwnym razie po 10 latach państwo mi zajmie parcelę.

To o jakiej w ogóle wolności mowa?
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2017, 15:50:23 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
To może <skrada się nieśmiało>...

Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Polski nu-metal osiągnął poziom amerykański i jest politycznie/społecznie zaangażowany!
Ale nikt o tym nie mówi ;P

Tekst, tekstem ale od podlinkowanych kawałków można dostać autentycznego internetowego raka.
Przeróbka Linkin Park niszczy. System, oczywiście ;)

https://www.vice.com/pl/article/mamy-cos-czego-nie-ma-nikt-patriotyczny-nu-metal-z-polski

Swoją drogą czy o waszych zespołach pisali na Vice? No właśnie, a o znanym tu Vexing Question piszom. Tak się robi karierę :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Polski nu-metal osiągnął poziom amerykański i jest politycznie/społecznie zaangażowany!
Ale nikt o tym nie mówi ;P

Tekst, tekstem ale od podlinkowanych kawałków można dostać autentycznego internetowego raka.

To pewnie dlatego, że nie masz subwoofera    :D

Spoiler

« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2017, 15:29:07 wysłana przez theremin »
4string

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
No bass = no music ;)