Autor Wątek: MONITORY do mixu do 1200zł/para  (Przeczytany 35048 razy)

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
MONITORY do mixu do 1200zł/para
« 09 Lut, 2010, 23:57:37 »
Drodzy,
jak w temacie. Mam na oku nastepujące opcje:

-Yamaha HS-50M
-Alesis M1Active 520 USB
-Alesis M1Active 520
-Mackie MR5

eeewentualnie Monitor One MKII, do tego koncówka mocy JBLa, która posiadam.

Mieliście styczność z tymi modelami? Co polecacie?
Dzięki.
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja tam mam swoje Behringery i je polecić mogę (a jak moja rekomendacja nie pasi to gdzieś tam jacyśtam profesjonaliści ich używają ;)). Z tym, że one do troszkę większego pokoju się nadadzą, nie wiem jaki ty akurat masz.
No i mam nadzieję, że jesteś normalny i bierzesz pod uwagę używane :P

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Pomieszczenie małe, w gre wchodza niewielkie moce raczej.
Oczywiscie bardziej interesuje mnie ich liniowowsc i generalnie pasmo, z tego co wiem Yamahy mają słabiutki doł, Alesisy znow przewalony na tyle, ze muli.

A moze znacie miejsce w wwa, gdzie mozna posłuchac monitorow z tej połki - może Riff Megastore na tej wsi wpizdu, albo Arkadia...?
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
W tej cenie masz jeszcze do wyboru np. KRK RP5, Event ALP5, Fostexy 0.5, ESI near5...
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2010, 09:17:56 wysłana przez utarefson »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Skłaniał bym się raczej w stronę KRK RP5 sam mam rp8 i są całkiem przyzwoite, na pewno lepiej wypadają niż hs50.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Obaj z Domasiem kupiliśmy ostatnio KRK RP5. W Kraku mieliśmy okazję porównać je z Yamahami MSP 5, czyli trochę wyższy model niż HS-50. Yamahy miały ładniejszą panoramę IMO i grały bardziej sumą, podczas gdy KRK grają bardzo nowocześnie, dół nie schodzi tak nisko jak Yamaha ale jest wyrazistszy, no i zajebisty patent pt. tuby basowe do przodu a nie na tylniej ścianie. Poza tym KRK wydały mi się lepiej oddawać "trójwymiarowość", bardzo wyraźnie słychać każdą ścieżkę (dlatego mówiłem że Yamki grały sumą :)).
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Obaj z Domasiem kupiliśmy ostatnio KRK RP5. W Kraku mieliśmy okazję porównać je z Yamahami MSP 5, czyli trochę wyższy model niż HS-50. Yamahy miały ładniejszą panoramę IMO i grały bardziej sumą, podczas gdy KRK grają bardzo nowocześnie, dół nie schodzi tak nisko jak Yamaha ale jest wyrazistszy, no i zajebisty patent pt. tuby basowe do przodu a nie na tylniej ścianie. Poza tym KRK wydały mi się lepiej oddawać "trójwymiarowość", bardzo wyraźnie słychać każdą ścieżkę (dlatego mówiłem że Yamki grały sumą :)).
O TAK zgadzam się ;)))
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Czyli KRK nie schodza tak nisko jak HS50?
Toszczerze mówiac troche sie obawiam, bo słyszalem ze te Yamahy bez subwoofera w zasadzie nie maja racji bytu, a KRK...?
Wiem, że to troche abstrakcja opowiadac o paśmie, ale póki co nie znalazłem miejsca, w którym moglbym jakos kompleksowo odsłuchac tych monitorów.
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Mimo że przekraczają trochę planowany budżet zwróciłbym też uwagę na Behringerki 2031A. Ponoć całkiem niezły "bang for buck".

KRK grają bardzo nowocześnie, dół nie schodzi tak nisko jak Yamaha

Łaaaa to chyba trzeba oceniać bas na oko ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No to mówię, że Behringery są ok :P. Tylko raczej trzeba kombinować z szukaniem używanych, nówki ok 1600. A zbudowane na niezłych elementach (jak już kilka razy mówiłem), dobrze ustawione monitorują jak trzeba. No i jeszcze może być problem w tym, że one mają woofery po 20cm, więc może to być trochę za dużo jak masz malutki pokój.

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
a Fostexy 0.5?
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Tez sie chyba bede przymierzal do zakupu jakichs odsluchow bo teraz sluza mi za to kolumny hi-fi B&W i wzmacniacz Denona, ktory jest chujowy. Do czego polecacie podpinac monitory ? Chodzi mi o wzmocnienie, bo rozumiem, ze to moje jest kiepskie.
wearehelp.bandcamp. com

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Hej, monitorki aktywne mają wbudowany wzmacniacze. Ale oczywiście nie znaczy to, że będą lepsze niż Twój Denon :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Hmm...No to bardziej skomplikowana sprawa sie robi. Mozna je wpiac zarowno przez wzmak jak same, tak ? No to chyba kwestia porownania, co bedzie lepiej brzmialo - czy z, czy bez. A jesli chodzi o kolumny ? Duza roznica bedzie po przesiadce na takie odsluchy ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Page, aktywnych przez zewnętrzny wzmak nie wepniesz - no chyba, że się dostaniesz do głośników. Aktywne same, pasywy przez wzmak. To tak jak kombo i kolumna ;)
Kolumny Hi-Fi narzucają swoją charakterystykę na dźwięk bardziej niż monitory, które z założenia powinny grać równo w całym paśmie, bez eksponowania jakichś częstotliwości - chociażby basu. Kiedy podpiąłem po raz pierwszy u siebie moją reakcją było: łerdefak iz bejz?! Bas jest, ale nie buczy i dudni, do czego byłem przyzwyczajony do tej pory.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Czyli Ty tez RP5 uzywasz ? Jak tylko uda mi sie sprzedac piec planuje lyknac te KRK, chociaz fakt, ze brzmia mocno "nowoczesnie" srednio mnie przekonuje, ale to chyba najlepsza opcja za ta kase (1299 w GC) no i po przesiadce z kolumien hi-fi pewnie lepiej i tak nie moge trafic ? No i moglbym sobie dac spokoj ze wzmacniaczem.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
To chyba w ogóle jest tak, że nie ma ideału (zwłaszcza w tym przedziale cenowym). Po miesiącu mam te same odczucia - dają cholernie dobrą przestrzeń i głębię, w piguły dużo basu :) Mam lekki zgryz bo ludzie na ogół mówią że na monitorach się nie da słuchać muzyki, a ja uwielbiam na nich słuchać płyt. Bo z mp3 bywa różnie, jak jest niski rate to nydyrydy - szumi i koniec :) Ale odpływam w dygresję, miły i sympatyczny ziom ze SkładuMuzycznego poradził mi bardzo prosto - kup KRK (mimo że w opcji były jego własne Yamahy które sprzedawał) i jak ci za jakiś czas nie spasują to za rok je sprzedasz i kupisz coś innego. Z monitorami jest ta sprawa że trzeba się ich uczyć i tak, więc mając świadomość ich plusów i minusów możesz kompensować pewne sprawy w trakcie pracy.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Czyli jednak maja basu troche... Moze po prostu je wgrzales, jak kazde glosniki ? ;) Ja bym na tym mixowal muze niezbyt szatanska, raczej osadzone riffy a'la Deftones, czasem troche agresywniej, postrockowe przestrzenie, bebny raczej zwarte i z atakiem (nowoczesnie brzmiace), gitary mocno srodkowe, niezbyt niskie, ogolnie taka nowoczesna eksperymentalno-rockowa muzyka. Oczywiscie amatorskie poczatki, nic czym mozna sie na razie chwalic, ale musze miec monitory, zeby jakos zaczac.
wearehelp.bandcamp. com

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Cytuj
Czyli Ty też RP5 używasz?
Tak, też używam RP5, ekhem, zacząłem używać niedawno ;)
Są też inne monitory w tych pieniądzach, które ludzie polecają. Najczęściej trafia się na Alesisy M1 Active MKII, nawet miałem je początkowo kupować. Słyszałem je raz u znajomego, ale nie robiłem jeszcze bezpośredniego starcia pomiędzy moimi KRK. O tych Alesisach Dexterek kiedyś coś gdzieś na forum pisał.

Odnośnie słuchania muzyki, to fakt, ciężko się słucha mp3 z bitratem poniżej 256kbps. Odkąd mam monitory, to tylko na nich słucham praktycznie. Przyzwyczaiłem się już do ich przestrzeni, ale jak ktoś do mnie wpada i puszczam Trains porców, to reakcja jest: o kurfa, monitor ci śpiewa!
No i do basu też się przyzwyczaiłem, z 5.1 creative'ów ściągnąłem go trochę, więc też mi nie dudni;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Też przymierzam się do monitorów, bo akurat zapowiada się na to że będę miał pieniądze ;). budżet to pewnie jakiś 1100-1200zł. Zastanawiam się nad tym:
http://allegro.pl/item924371987_fostex_pm_1_aktywne_monitory_odsluchowe_dla_pro.html
Nówki kosztują tyle za sztukę co tu komplet używek. Słyszał je ktoś?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Page ja w ogóle zero szatana. Mówię Ci tylko na co osobiście muszę uważać, bo ostatnio bas ustawiłem na KRK i potem go nie było na moich Szajsungach w ogóle :D
Domaś nie kradnij mi tekstów o Wilsonie śpiewającym z LCD! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Czyli, ze... ustawiles na KRK bas, ktorego maja duzo, a potem na Twoim innym odsluchu go nie bylo ? Bo nie kumam chyba.
No ja wiem, ze trzeba sie przestawic, osluchac i nie chce uzywac tylko i wylacznie odsluchow, jako wyznacznika, bo mamy 2 pary fajnych sluchawek no i dobre kolumny hifi do porownania.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Też przymierzam się do monitorów, bo akurat zapowiada się na to że będę miał pieniądze ;). budżet to pewnie jakiś 1100-1200zł. Zastanawiam się nad tym:
http://allegro.pl/item924371987_fostex_pm_1_aktywne_monitory_odsluchowe_dla_pro.html
Nówki kosztują tyle za sztukę co tu komplet używek. Słyszał je ktoś?

Alesis M1 Active MK2 i pozamiatane. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Hmmm właśnie się zastanawiam o co mi chodziło... ;) No tak Page, zrozumiałeś to niemal lepiej ode mnie ;) Po prostu bas na KRK jest bardzo dynamiczny i "obecny". Więc jak człowiek pierwszy raz się zderza z takim czymś jak "monitor odsłuchowy" i ustawia wszystko tak żeby na nim było ślicznie to spora szansa że zabrzmi gównianie :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
No dobra a porownywal ktos z Was Alesisy MK2 do KRK RP5 ? Z tego co wyczytalem w necie, to Alesis sa mniej przejrzyste i maja nizszy bas, ktory niektorzy chwala, a inni krytykuja.
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
23656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 22:16:11
wysłana przez przemak
2 Odpowiedzi
2207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 23:00:24
wysłana przez Widek
Ocenka mixu

Zaczęty przez Lechu_ Ogólnie

10 Odpowiedzi
3493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2012, 11:28:15
wysłana przez Lechu_
18 Odpowiedzi
10091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 11:01:57
wysłana przez xaperfly
5 Odpowiedzi
6214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2019, 08:15:35
wysłana przez Br-Owca