Autor Wątek: Agile Les Paul Baritone + flejm majonezowy :)  (Przeczytany 11248 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Agile Les Paul Baritone + flejm majonezowy :)
« 08 Lut, 2010, 15:42:10 »
Z powodu braku Les Pauli barytonów od EPI postanowiłem pokukać w necie za jakimś substytutem i oto znalazłem Agille Les Paul Baritone... Grał ktoś na tym? ( link: http://www.rondomusic.com/product2794.html )
Gadałem z gościem z Agile i mówi że body tejże gitary wykonane jest z mahoniu.
Po przeliczeniu na nasze plnówki za gitare wraz z przesyłką płaci się około 1500 zł (edit, źle naliczyło:P)  :headbang: Mało...
Teraz pytanie (tak powtarzam się) macał to ktoś ?:P jak to brzmi? Jak ma się jakość instrumentu do tej niskiej ceny? (w sensie czy to dobra inwestycja, nierozlatująca się gitara, czy skyway) :)  :headbang:
Ta gitara jest piękna w sumie (bo les paul :P)  :devil:
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2010, 19:19:38 wysłana przez se7en »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #1 08 Lut, 2010, 16:07:49 »
Kurwa mać, kurwa mać, kurwa mać. Nie grałem, ale jakby tylko biała... :( Ehh.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #2 08 Lut, 2010, 16:14:08 »
Może i by Ci na biało pomalowali bo jest opcja custom  :o
Ogólnie tanio mają . Stockowo są dostępne takie modele :
http://www.rondomusic.com/al2800baritonesilverburst.html
http://www.rondomusic.com/al2800baritonecamo.html
http://www.rondomusic.com/product2794.html
Fajnie nawet i oryginalnie wygląda ta w camo xD
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2010, 16:16:14 wysłana przez Zbir »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #3 08 Lut, 2010, 16:16:21 »
w tym kolorze to średniawka.. widać że droga nie jest ;)


Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #5 08 Lut, 2010, 16:18:16 »
No też mam takie wrażenie że taka "zapałkowa jest" i raczej niesolidna, tylko teraz bądź tu mądry czy to nie jest tylko wrażenie estetyczne wywołane np. przez badziewne zdjęcia :|

Majoneza nie chce, dwa razy zamawiałem u nich gitare - raz mi przysłali z kawałkami opiłków (poszła odrazu) a drugi raz zrobili mi gitare inaczej niż chciałem :) (za co słono zapłaciłem :P)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #6 08 Lut, 2010, 17:08:32 »
Poza tym co to za baryton, co 27" nawet nie ma ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #7 08 Lut, 2010, 19:20:49 »
Dokładnie.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #8 08 Lut, 2010, 19:44:14 »
w chuj drogi ten majonez... tym bardziej że to powystawowy model... i w sumie to nie majo tylko flejm...

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #9 08 Lut, 2010, 20:33:10 »
Brzydkie jak każde LP ... ;)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #10 08 Lut, 2010, 20:50:27 »
i w chuj ciężki zaprawdę powiadam (mam lp customa normalnego, z mahoniu , który przy tym majo waży połowe mniej na oko :P)
no i te 26,5 to taka troche chujaśna skala :/
Btw. tak sobie myśle że ja tego flame miałem - wrócił do nich.
Miały być struny przez korpus i struny 14-68 - zrobili tune o matic i dali struny 12-56.
Jak już zapakowali mi wiosło koleś dzwonił - zapytałem się czy aby na pewno struny są takie jak chciałem (lubie grube a nie miałem zapasowych )- okazało się że nie . Trudno to mogę przeboleć - ludzie się mylą.
Gdy doszła gitara myślałem że mniej chuj strzeli - otwieram a tam mostek O_O.
Dzwonie do nich, najpierw gadałem z innym gościem , z którym nic nie załatwiałem - to mi powiedział że mogą mi dowiercić dziury i dać struny przez korpus, ale bedą dziury. Pomyślałem że go pojebało i lepiej bd gadał z człowiekiem z którym wszystko załatwiałem. Ten znowuż zaproponował wymiane body (znowu 1 miech w plery a czekałem na gitare 2 miesiące). Pomijając ten fakt wmawiano mi że tune o matic jest droższy i lepszy i nie czuć różnicy doputy nie bd nagrywał w "finladzkim studio na wypasie (to czemu dopłacałem 150zł za struny przez korpus?:P).
Najbardziej rozwalił mnie fakt że w pewnym momencie rozmowy zaczęto sugerować mi że coś ze mną nie tak i czego ja właściwie kurwa chce , że jestem dziwny , bo drugiego mayo odsyłam . OCzywiście kase oddali bez problemu , ale swoje nagadać się musiałem :)).
Niestety, moje zdanie jest takie, że jeżeli firma robi gitary "customowe" i reklamuje się jako firma, gdzie będziesz mógł stworzyć jakąś tam swoją gitarę , uważają się za profesjonalistów to sytuacja w której klient zamawia towar za 3200 zł (wartość mojego zamówienia) to nie może być tak że "zapomni" się pociągnąć strun przez korpus, to już zbyt duże uchybienie (struny bym przebolał bo to pikuś:P).
Najbardziej niemiło jednak (oprócz przekutaśnego rozczarowania) wspominam fakt że starano mi się wmówić pierdoły a co najgorsze poczułem się urażony tym że zażucano mi że się przypierdalam. No niestety - nie dam za gitare z opiłkami w lakierze ( pierwsze zamówienie) oraz nie dam za gitare ponad 3k za wykonanie gity niezgodnie ze specyfikacją :P .
Żałowałem wtedy że u forumowego lutnika nie zamowiłem sprzętu. no nic zachciało mi się profesjonalistyczne j firmy lol. (pewnie nikt nic z postu nie obczai , bo wieje chaotyzmem ale krew mi sie buzuje na samą myśl o sprawie:))
I żeby nie było nie jest dla mnie czymś "lekkim" wydać 3k na gitarę.
Myśle że za tą kwote mógbym wymagać jebanych strun przez korpus , co jest moim ideałem gitary (lp mahon i struny przez korpus:P) :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2010, 20:55:34 wysłana przez Zbir »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #11 08 Lut, 2010, 20:54:54 »
O Agile było trochę wałkowane, z tego co kojarzę to Lord_Awsomguy chyba macał jakąś jedną ichnią wiosłę. Poza tym, z tego co kojarzę, żaden z userów na agile nie grał. Pozostają opinie w necie, względnie nadzieja, że kupisz, obczaisz, napiszesz reckę i dasz pomacać także innym.

Edek: nie wiem co ma tune-o-matic do strun przez korpus. ToM to po prostu mostek z ruchomym siodełkami dzięki którym możesz oddzielić odrębną menzurę dla każdej ze strun. Kwestia stopbara czy strun przez korpus jakby nie bardzo się z tym wiąże. Może więc nie byłeś dość precyzyjny zamawiając (nie mówię że tak było, sugeruję tylko, że tak mogło być).
Poza tym czy 3 tyś za gitarę to taka fortuna..? Na pewno sporo w sensie ogólnym. Ale czy u lutnika, za podobnej jakości twór na dobrym drewnie nie zapłaciłbyś więcej - dobre pytanie.

Edytka: Odnoszę dziwne wrażenie że na harmony central oceny przy recenzjach wszystkiego po kolei przywodzą na myśl odwróconą krzywą gaussa (gauss bell-curve).
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2010, 21:04:40 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #12 08 Lut, 2010, 20:58:39 »
Jeszcze wałkuje zagraniczne fora w poszukiwaniu jakiś rzetelnych opini i zdjęć, ale z tego co widzę to te gitary są swojego rodzaju widmem :) . Są a ich nie ma - ewentualne recenzje (np harmony central) mówią że to gitara idealna lepsza jak gibole :) - widać ktoś nakręcony skrobnął je w afekcie napalenia niczym arab na kurs pilotażu bilet dostawszy :P

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #13 08 Lut, 2010, 21:05:40 »
Tak czy siak, wal do Lorda, jego kumpel zakupił sobie biała agile. Może czegoś się dowiesz. Poza tym loteria. No i pamiętaj że możesz zostać ss-owskim skautem (jakkolwiek by to kierwa nie zabrzmiało)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #14 08 Lut, 2010, 21:48:07 »
Ten czarny LP to masakra w ogole mi się nie podoba....
Ale Silverburst....:D
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #15 09 Lut, 2010, 09:31:04 »
Tolein :P - precyzyjny byłem - i tak było w specce :). A czy taniej czy drożej - trudno powiedzieć. Jak dla mnie to kwota za którą można wymagać chociaż tyle żeby gita miała to co sie zamówiło - mi nie chodzi o sam fakt pomyłki - wystarczyło Ok- walneliśmy się - co pan proponuje...? A nie bezsensowne telefoniczne wykłady i sugerowanie mi że się nie znam, nie wiem co mówie i ogólnie to sie przypierdalam. - może się nie znam - nie mówie że nie. Ale nie najlepszym sposobem na namawianie klienta (bo o to w 100% chodziło) na pozostanie przy towarze. jest WMAWIANIE MU że jest debilem, niezrównoważonym emocjonalnie - bo tak to odczułem.(w sensie zakupu tego chce , chociaż jasno się określiłem - mają być struny przez korpus i chuj.).
Tak się zraża do siebie klientów. Po prostu w pewnym momencie jak padło hasło " czy mi nie głupio że drugiego majo zwracam" poszedłem w zaparte (rozważałem dogadanie się) - ale są kurwa granice w relacjach klient- sprzedawca.
Fakt, Głupio mi było że 2 razy z rzędu dostałem niepełnowartoścowy towar - a sugerowanie mi że to moja wina to jakiś obłęd (to nie ja zbieram zamówienie i odpierdalam bubel)
(Ogólnie telefonicznie to mało rozmowny byłem i myśle że to skłoniło sprzedawce do takich tekstów myśląc zapewne że bd po prostu podatny na taki atak, niestety - chciałem zwrot kasy a nie słuchać wykładów, a niesmak pozostał)).
Zresztą koniec historyji  :headbang: (megaśny OT we własnym temacie to porażka  :facepalm: hi hi)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2010, 09:32:59 wysłana przez Zbir »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #16 09 Lut, 2010, 12:45:04 »
Hyhy.
Taaa...
A mnie się dziwią, że nie lubię Mayonesa... :D

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #17 09 Lut, 2010, 21:13:57 »
[...] Tak się zraża do siebie klientów. [...]

Mnie tam wystarczyło zadzwonić, zapytać o opcję lefty oraz jakieś customizacje. Na tym moja przygoda z mayo się kończyła.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Agile Les Paul Baritone
« Odpowiedź #18 11 Lut, 2010, 18:30:04 »
Ja jak miałem problem pt pękła kostka w TOMie - to wystarczył jeden telefon -> proszę nadać i wrzucić do kejsa opis sprawy to załatwimy. Miałem gitarę po tygodniu (niestety nadałem pod koniec tygodnia :( ) z zmienionymi kostkami (sprawdziłem) - jeszcze podszlifowali progi (które zdążyłem przez rok trochę popsuć) i wymienili siodełko na nowe.
Nie uważam tego za zły wybór :P
Ssiecie.

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
[...] Tak się zraża do siebie klientów. [...]

Mnie tam wystarczyło zadzwonić, zapytać o opcję lefty oraz jakieś customizacje. Na tym moja przygoda z mayo się kończyła.
dokładnie, miałem tak samo. Nawet miły Pan mi powiedział, że "tu nie custom shop"  :facepalm:
A wszystko dlatego, że chciałem Bella II lefty z mahoniowym korpusem...  ???

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
chciałem Bella II lefty

jur soł gej... :P :-*
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
schlebiasz mi :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
28280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
3 Odpowiedzi
4388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 17:28:17
wysłana przez Drevniak
78 Odpowiedzi
54456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2009, 14:52:01
wysłana przez Draiman69
21 Odpowiedzi
12025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
27 Odpowiedzi
13995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2011, 11:27:42
wysłana przez Lothar