Autor Wątek: Age Of Deception  (Przeczytany 1380 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Age Of Deception
« 04 Lut, 2010, 18:42:49 »
Ostatnio coś mnie naszło, żeby pobawić się w cover. Los chciał by był to FellSilent - Age Of Deception.

Po uświadomieniu sobie, że często mylę się w patentach tej kapeli, jakoś udało mi się skleić cały kawałek.

Ciekawe co znawcy tematu powiedzą o brzmieniu w porównaniu do oryginału. Wiadomo, o podejściu do oryginału nie ma nawet mowy. To jeszcze nie ten poziom. Ale coś chyba siedzi w tej kompozycji :)

To cały czas jest rozwój template'u, nad którym usilnie pracuję w Logic'u. Chyba obrało to już konkretny kierunek, tak mi się wydaje.

Pozostawiam do oceny jako patent rozwojowy:
http://cyniol666.wrzuta.pl/audio/8WZ7QBx5KaM/fellsilent_-_age_of_deception_cover

PS: W jednym miejscu kawałka masakrycznie się jebnąłem i to mocno słychać. Nie chciało mi się już tego poprawiać :P

PS 2: Poziom sygnału jest chyba leciutko niższy od 0dB, wiec spokojnie można rozkręcać głośniki, a dynamiki trochę więcej będzie ;)

PS3: Za 2-3 dni wrzucę poprawioną wersję biorącą pod uwagę Wasze opinie plus... tadadada... wokal :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Age Of Deception
« Odpowiedź #1 06 Lut, 2010, 23:54:44 »
no więc tak, mój Drogi Przyjacielu - przesterowane gitary przekurewsko mi się podobają. zresztą tak samo jak w Twoim poprzednim numerze.
czysty kanał jest taki trochę bez wyrazu. niby ok, ale nie w moim guście, a na pewno nie w stylu fellsilent, o czym sam dobrze wiesz :D
no i największy mankament - gary.
stopa wydaje się ok, ale czegoś mi w niej brakuje. werbel imo kompletnie do wymiany, blachy zaś dają radę.

czekam z niecierpliwością na kolejne wersje, tym bardziej z wokalem, bo uwielbiam ten kawałek! :D

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Age Of Deception
« Odpowiedź #2 07 Lut, 2010, 10:36:38 »
No własnie te skubane cleany to jest moja faza od długiego czasu, przez co spać po nocach nie mogę.

Ten patent na cleany a'la FellSilent/Tesseract jest dla mnie nie do rozkminienia. Kompletnie nie mam pomysłu jak oni skonstruowali takie brzmienie. Ja kombinuję trochę w kierunku pitch shifter - chorus - pan delay i jakiś mały reverb. Kierunek niby dobry, ale mam nieodparte wrażenie, że te cleany w oryginale jednak mają w sobie jakiś pickup piezo (za dużo drutu w brzmieniu) ;)

Oj teraz sobie tego słucham... duuuużo rzeczy trzeba zmienić. Chyba poczekam na tego ENGLa Powerballa i nowy bas, żeby to nieco dopalić ;)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Age Of Deception
« Odpowiedź #3 08 Lut, 2010, 09:08:03 »
Gdzieś na sevenstring.org był temat o cleanach tesseractowych, i sam acle opowiadał jak go robi. Nie pamiętam dokładnie ale była to jakaś akustyczna symulacja, bez symulacji paczki (sam wzmak) do tego reverb, delay, a sama partia gitarki zagrana w dwóch, a może nawet w trzech oktawach.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Age Of Deception
« Odpowiedź #4 08 Lut, 2010, 12:40:01 »
Lekki phaser powinien pomoc.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Age Of Deception
« Odpowiedź #5 09 Lut, 2010, 13:00:33 »
Tutaj jest to co Acle napisał na temat cleanów:

Cytuj
No cab sim seems to be the important one for to give it that glassy sound....and doubling up the track an octave higher/lower depending on the part. Bit of compression first in the chain aswell.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2016, 19:27:41
wysłana przez nergal86