Autor Wątek: Bogner alchemist  (Przeczytany 17792 razy)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Bogner alchemist
« 27 Sty, 2010, 09:53:30 »
Hej, grał ktoś może na tym? Z tego co się orientuję, to jedyną rzeczą od L6 w tym headzie są efekty modulacyjne, a sama konstrukcja wzmacniacza nie ma w sobie procesora cyfrowego jak to miało miejsce w spiderze valve. Jakieś opinie? warty uwagi, czy po prostu kolejny marketingowy produkt z logiem bognera?

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #1 27 Sty, 2010, 10:19:44 »
jak dla mnie ten amp pbrzmi genialnie. gralem na nim w rnr w kato. nie ma w sobie zadnego procesora, jedynie ma delay i reverb ktore swoja drogą są na bardzo dobrym poziomie. wzmak brzmi bardzo cieplo i selektywnie jednak szatanow sie nie pogra. clean jest bardzo czytelny z duzą iloscią srodka i takiej "owalnej" gory(moje wspaniale epitety :-p). przester jest bardzo selektywny i mega cieply, bardzo czuly na to jak sie gra i jak sie artykuluje. genialna blues rockowa maszyna z nutą modernizmu :-p. warta swojej ceny. jest na alledrogo ale w takiej cenie w jakiej mozna ten amp kupic nowiutki w rnr, wiec lepiej celowac w nowego. gralem na paczce bognera i valvekinga i musze przyznac ze nawet na valvekingu brzmial bardzo fajnie.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #2 05 Lut, 2012, 09:35:11 »
Ostatnio bawie się w archeologa... i odkopuje! :D

Minęło trochę czasu, może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia z tym headem? Jak z jakością? Co się zjebało?

Jak wygląda w nim artykulacja? Bardzo czuły jest na moc uderzeń w struniska?

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #3 05 Lut, 2012, 14:34:16 »
Mam go, to bardzo dobry piec, fantastyczny clean i genialny przester, zagrasz na nim wszystko od bluesa do hard rocka. Świetnie się go dopala, z BB Preamp ukręciłem na nim bardzo ciężki gruz  :) Czuł na artykulację i na wszelkie niedociągnięcia z łapy :D ale jeśli ktoś potrafi już z łapy zagrać dobrze, to ten piec to wynagrodzi  :) Nic mi się nie psuje, piec wart o wiele większych pieniędzy. Polecam

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #4 19 Lut, 2012, 19:14:00 »
Miałem niedawno okazję posłuchać tego heada podpiętego do paczki Epiphone 112 i brzmiało to znakomicie, jak dla mnie mega uniwersalny palnik (myślę, że po dopaleniu czymś dobrym można i szatanić), szczególnie wszelkie krancze mi odpowiadały; teraz zastanawiam się poważnie, czy sobie takiego samego zestawu nie sprawić, chociaż wolałbym combo, jak dla mnie praktyczniejsze. Nikt nie ma na sprzedaż? :)
pzdr.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #5 20 Lut, 2012, 00:36:26 »
Miałem niedawno okazję posłuchać tego heada podpiętego do paczki Epiphone 112 i brzmiało to znakomicie, jak dla mnie mega uniwersalny palnik (myślę, że po dopaleniu czymś dobrym można i szatanić), szczególnie wszelkie krancze mi odpowiadały; teraz zastanawiam się poważnie, czy sobie takiego samego zestawu nie sprawić, chociaż wolałbym combo, jak dla mnie praktyczniejsze. Nikt nie ma na sprzedaż? :)
pzdr.

Mnie się też ten wzmak ogromnie podoba, ale zastanawiam się, czy jak do mnie przyleci pewien maluch, to nie będę się Alchemista pozbywał (wmawiam sobie, że będę mógł potargać mały amp na salkę i z powrotem do domu, bez zmęczenia :) ). Rzecz będzie do rozważenia za jakiś miesiąc. Ważna sprawa - w moim egzemplarzu jest uwalona regulacja reverbu i delaya. Moduł działa, można zwiększać mix efektów, klikać tap tempo, ale nie da się zmienić rodzaju delaya i reverbu. Może to pierdoła - ale nie mam czasu, żeby zabrać head do jakiegoś majstra na sprawdzenie. Jakby co - pisz z propozycjami cenowymi, zastanowię się wtedy mocniej nad sprzedażą.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2012, 00:54:25 »
Wolałbym combo, ale poważnie się zastanowię, przede wszystkim nad tym, co tu sprzedać przez ten miesiąc :), dobrze byłoby zbadać, co jest z tą regulacją.
pzdr.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #7 29 Lut, 2012, 15:40:34 »
Odkopuję.

W poszukiwaniu 2x12 trafiłem na kolumnę z tej serii.
Cenowo wygląda to moim zdaniem świetnie:
http://rnr.pl/p9658.963_line_6_bogner_alchemist_212_cab_kolumna_gitarowa.html

Na pierwszy paczka prezentuje wygląda to ciekawie, wspomnę, że poszukiwana przeze mnie opcja to 2 różne głośniki:)

L6/Bognera napędzają Greenback i G12H.

Jakieś opinie na temat tej paczuszki?
« Ostatnia zmiana: 29 Lut, 2012, 15:42:15 wysłana przez michal6007 »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #8 01 Mar, 2012, 20:16:59 »
Ziom o czym Ty gadasz? Akurat Alchemist jest jednym z przyjemniejszych wzmacniaczy jakie ogrywałem. Nie wiem co masz na myśli określając komerchą te wzmaki ?

Chciał napisać, że jeszcze tylko 35, ale mu się przejęzyczyło ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #9 01 Mar, 2012, 21:17:00 »
Mistrz. Jak wiadomo wszystkie trv ampy są niekomercyjne. Niech go ktoś uśpi.

A w temacie - żeby ta paczka gdzieś bliżej stała... Za taką kasę naprawdę kusi.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #10 02 Mar, 2012, 02:21:26 »
Każdy firmowy piec jest komercyjny, więc zarzut pod adresem Alchemista jest co najmniej śmieszny. Każdy producent robi piece po to, aby na nich zarobić, nie rozdaje ich za darmo czy nie sprzedaje po kosztach produkcji, każdy chce na tym zarobić i się z tego utrzymać, to przecież normalne.

Kolejny wyjątkowo durny zarzut to to, że Alchemist ma inny preamp niż Ecstasy, przecież Shiva też ma inny, Uberschall również, itd., więc w czym problem? Czy ktoś twierdzi, że Alchemist to kopia Ecstacy?

Ludzie wymyślają jakieś durne teorie, a później sami z nim walczą i je obalają  :facepalm:

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #11 02 Mar, 2012, 07:43:56 »
Ciekawie wygląda teraz dyskusja pobudzona do życia przez usunięty post gościa, który chciał sobie szybko dostęp do giełdy zrobić. Jak ogrywałem kiedyś tego Alchemika na YT to całkiem nieźle się prezentował... Choćby filmiki  tego gościa:



Tym bardziej, że cena tego ustrojstwa jest całkiem przystępna więc wydaje mi się, że ciekawa opcja.

Zomballo

  • Gość
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #12 02 Mar, 2012, 09:29:34 »
Właśnie dlatego trzeba używać ikonki cytuj ;) Ta alchemiczna paka wygląda bardzo interesująco. Ciekawe jak to gada?

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #13 02 Mar, 2012, 09:44:03 »
Dziwnie wygląda kwestia tego wzmaka jest tani i zajebisty do tego ma wbudowane podstawowe efekty a jest bardzo mało popularny i niedoceniany ciekawi mnie z czego to wynika. Sam sie długo zastanawiałem nad kupnem ale nie miałem możliwości ogrania, pytanko do userów - da się pograc metal bez dopałki?( nie mówie o nagrywaniu- gdzie gra kilka ścieżek )czy gainu jest za mało? Sam mam Basha Studio 50 i gain ustawiam na 6/10

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #14 02 Mar, 2012, 10:02:56 »
Cytuj
Dziwnie wygląda kwestia tego wzmaka jest tani i zajebisty do tego ma wbudowane podstawowe efekty a jest bardzo mało popularny i niedoceniany ciekawi mnie z czego to wynika

Logo Line 6 ;) Z tego samego powodu Spider Valve są niepopularne, z tego samego zapewne DT25 będzie niepopularny.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #15 02 Mar, 2012, 10:11:48 »
Cytuj
Dziwnie wygląda kwestia tego wzmaka jest tani i zajebisty do tego ma wbudowane podstawowe efekty a jest bardzo mało popularny i niedoceniany ciekawi mnie z czego to wynika

Logo Line 6 ;) Z tego samego powodu Spider Valve są niepopularne, z tego samego zapewne DT25 będzie niepopularny.
Nie tyle logo Line6, co Bogner/Line6. Ludzie są raczej nieufni w stosunku do takich fuzji. Niby Bogner, tylko tańszy. Niby Line 6, ale z lampką. Większość użytkowników mimo wszystko stawia na konsekwentne rozwiązania: jak Bogner, to Uber; jak Line 6, to Vetta/Flextone. Na rynku hybryd monopol ma chyba cały czas Marszal, a jednocześnie popularne jest łączenie PODów z końcówkami lampowymi.
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2012, 17:42:24 wysłana przez birthmark »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #16 02 Mar, 2012, 10:19:50 »
No tak, ale mówisz o droższych rozwiązaniach, niż tutaj przedstawione, Spider Valve czy DT to kwestia 3k w wersji combo, Pod i końcówka to 3k ale bez paki, a Ubershall czy Vetta to w ogóle wyższa szkoła jazdy.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #17 02 Mar, 2012, 11:12:55 »
Myśle że to tez kwestia słabego marketingu i dystrybucji - spajder velve dużo lepiej na pewno się sprzedał mimo że jest chujowy ( wiem bo miałem )i w podobnej cenie, musze w końcu gdzieś ograć tego heada - Ghost_of_Cain ty jestes z Łodzi ? masz jeszcze tego wzmaka?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #18 02 Mar, 2012, 12:02:55 »
Myśle że to tez kwestia słabego marketingu i dystrybucji - spajder velve dużo lepiej na pewno się sprzedał mimo że jest chujowy ( wiem bo miałem )i w podobnej cenie, musze w końcu gdzieś ograć tego heada - Ghost_of_Cain ty jestes z Łodzi ? masz jeszcze tego wzmaka?

No pacz pan, a ja na swojego SV złego słowa nie powiem. Mod Strymona robi az taką robotę?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #19 02 Mar, 2012, 13:04:14 »
Myśle że to tez kwestia słabego marketingu i dystrybucji - spajder velve dużo lepiej na pewno się sprzedał mimo że jest chujowy ( wiem bo miałem )i w podobnej cenie, musze w końcu gdzieś ograć tego heada - Ghost_of_Cain ty jestes z Łodzi ? masz jeszcze tego wzmaka?

Of kors, chyba nawet o tym już rozmawialiśmy. Wpadnij na salkę (okolice Lodowej, niestety). Możemy się umawiać w piątki po 20:15, ale z wyprzedzeniem co najmniej kilkudniowym, żebym zdążył poustawiać sprawy rodzinne. Wzmak nie ma może tony gruzu, ale z lekką pomocą na pewno da się coś ukręcić.

Wezmę twoją starą dopałkę, jak chcesz ;)

Aha - jeśli ktoś mówi o logo Line6/Bogner, czy Bogner/Line6, to znaczy, że nigdy tego wzmaka na oczy nie widział.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #20 02 Mar, 2012, 13:53:35 »
Napisz proszę co można zrobić z footswitch oprócz zmiany kanałów? Co podbija ten booster ? (np w kiślu zmienia on dynamikę wzmaka, dodaje troche góry i dołu - do czego on jest tutaj ?) Reverb i delay można ustawić na kanał czy ogólnie na wszystko idzie?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #21 02 Mar, 2012, 16:03:45 »
Napisz proszę co można zrobić z footswitch oprócz zmiany kanałów? Co podbija ten booster ? (np w kiślu zmienia on dynamikę wzmaka, dodaje troche góry i dołu - do czego on jest tutaj ?) Reverb i delay można ustawić na kanał czy ogólnie na wszystko idzie?

FS: zmiana kanałów, boost, reverb, delay.

Wszystko globalne, bez rozbicia na kanał. A boost niestety działa tak, jak to opisano: na czystym lekko podbija głośność i coś tam koloryzuje w brzmieniu, a na brudnym dodaje gainu i nieco pazurów, ale bez wyraźnej zmiany głośności.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #22 02 Mar, 2012, 16:30:51 »
Dziwnie wygląda kwestia tego wzmaka jest tani i zajebisty do tego ma wbudowane podstawowe efekty a jest bardzo mało popularny i niedoceniany ciekawi mnie z czego to wynika.
chyba w PL, bo bardziej na północy europy to obok Engli jeden z lepiej sprzedających się wzmacniaczy, w USA, Kanadzie czy Australii też dość popularny i doceniony

Logo Line 6 ;) Z tego samego powodu Spider Valve są niepopularne, z tego samego zapewne DT25 będzie niepopularny.
wskaż mi te logo Line6 i wskaż mi ten piec na stronie Line6, na targach muzycznych na stoisku Line 6 itd., to że PL dystrybutora jako chyba jedyny na świecie nie wiedział co sprzedaje nie zamienia Bognera w Line 6

Nie tyle logo Line6, co Bogner/Line6. Ludzie są raczej nieufni w stosunku do takich fuzji.
Alchemist to jakaś fuzja Bognera z Line6 ? kto ci takich głupot naopowiadał?

Aha - jeśli ktoś mówi o logo Line6/Bogner, czy Bogner/Line6, to znaczy, że nigdy tego wzmaka na oczy nie widział.
nie widział na oczy, nie był na stronie Bognera, a nie na żadnych targach muzycznych, chyba tylko w PL ludzie z uporem maniaka wmawiają sobie, że Alchamist to Line6, a to w pełni lampowy piec od początku do końca zaprojektowany przez Bognera i sygnowany TYLKO jego marką

jeśli ktoś chce wmówić mi że Alchemist to nie czysty Bogner, ale Bogner/Line6 dlatego, że jest tam reverb i dealy z Line6 to Bogner Shiva to nie czysty Bogner, a Bogner/Accutronics

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #23 02 Mar, 2012, 17:23:39 »
Ale ja nic nie wmawiam, zastanawiacie się dlaczego w PL nie odniósł sukcesu, mówicie, że w PL jest przedstawiany przez dystrybutora jako Line 6/Bogner i ochrzaniacie mnie że się nie znam, bo mówię, że ludzie w PL nie ufają produktowi Line 6/Bogner. Cmon ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Bogner alchemist
« Odpowiedź #24 02 Mar, 2012, 17:35:56 »
Jedyny kontakt z tym piecem miałem jakieś 2-3 lata temu, dosłownie pół godzinki w sklepie muzycznym, była to wersja combo.
Wrażenia bardzo miłe, cieplutki kanał czysty w porównaniu z relatywnie kupowatą gitarą, zajebisty reverb, delay, redukcja mocy ( przy 20 wattach i tak grzmocił ).
Kanał przesterowany bardzo bardzo śpiewny, ogólnie to przymiotnik 'ciepły' kojarzy mi się z tym wzmakiem najbardziej.
Powróciłem trochę do tego tematu teraz, kiedy szukałem sobie 212 do Kocha, cena którą oferuje rnr jest bardzo atrakcyjna, oczywiście ograłem ją gruntownie na YT, m. in tutaj:

Spoiler

Właściwie to byłem już zdecydowany na kliknięcie 'zamów', dopóki nie dorwałem okazyjnie czegoś innego, ale o tym to raczej w innym temacie.
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2012, 17:38:56 wysłana przez michal6007 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 22:37:47
wysłana przez theremin
8 Odpowiedzi
5086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2012, 11:51:48
wysłana przez Olcha
3 Odpowiedzi
2283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
12 Odpowiedzi
3645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2016, 13:53:16
wysłana przez sinquestsound
4 Odpowiedzi
2370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2017, 22:17:27
wysłana przez Ghost_of_Cain