Autor Wątek: NGD: Ibanez Artist AR30 '83  (Przeczytany 8376 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« 20 Sty, 2010, 23:24:14 »
Może NGD z takim wiosłem na SS jest trochę nie na miejscu, ale co tam, i tak się pochwalę. ;)

Nowa stara gitara: Ibanez Artist AR30
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Specyfikacja:
- korpus - jesion
- gryf - klon
- podstrunnica - palisander
- skala - 24,75"
- most - gibraltar I
- pickupy - 2x SD SH-1 '59 (z osobnym przełączaniem cewek z połączenia szeregowego na równoległe)
- potencjometry - 2x vol, 1x tone
- założone struny - DR 10-56, strój - standard D
- kraj pochodzenia - Japonia
- rok produkcji - 1983

Wiosełko kupiłem razem z case'em od Huberta Rowińskiego, właściciela HR Guitars. Pickupy siedziały w nim te same, ale w wersji jednożyłowej z oplotem. Chciałem wykorzystać dwa przełączniki, które są na pokładzie, więc postanowiłem wrzucić podobne pickupy, tylko z możliwością zabawy z różnymi połączeniami cewek.

I tutaj wielki szacun dla p. Zbyszka Wróblewskiego: zainteresowałem się PAFami Merlina, napisałem do p. Zbyszka, co sądzi o takiej zamianie, czy zagadają w takim drewnie. Na co dostałem odpowiedź, że najlepiej chyba przerobić te pickupy co mam skoro mi się podobają. Mimo, że pan Zbyszek mógł napisać, że Merliny będą świetne i dostać ode mnie od ręki 500 zł za parę, zdecydował się na przeróbkę za niewielką opłatą. Swój pozytywny udział miała też poczta polska - w poniedziałek wysłałem pickupy w paczce, w środę miałem je przerobione z powrotem u siebie.

O gitarce: 27-latka z Japonii (Terada Plant), jeden z niższych modeli Artistów z tamtych czasów. Poobijana w sam raz, żeby było trochę relic ;) Osprzęt w świetnej kondycji - klucze (smooth tuners) mimo 27 lat dużo lepiej chodzą niż te montowane w niższych nowych ibkach. Progi - w bardzo dobrym stanie (raczej musiały być wymieniane). Mostek wiekowy, więc nie błyszczy się jak psu jajca, ale reguluje się płynnie i elegancko.
Gitarka pięknie stroi od góry do dołu gryfu. Klucze trzymają strój jak głupie.

Przesiadłem się z Ibka SZ520 (wciąż na sprzedaż ;) Praktycznie nie poczułem różnicy w komforcie gry, poza tym że SZ ma nieco wygodniejszy dostęp do wyższych progów (profilowana stopka; z kolei w Artiście wygląda to jak w Les Paulach). SZka jest mahoniowa z klonowym topem, więc siłą rzeczy Artist brzmi dużo jaśniej. Do tego vintage'owe pickupy '59 trudno konfrontować z setem DiMarzio DP100+DP158. Nie powiem jednak żeby nie dało się na Artiście połoić, wręcz przeciwnie (ale w końcu nie gram na Blakfejsie tylko na Englu Screamerze).

Powody zakupu: gram tera zupełnie inną muzykę niż wcześniej - dużo lżejszą, z damskim wokalem, gdzie trochę bardziej pasuje jaśniejsze i łagodniejsze brzmienie. Poza tym gitarka jest śliczna. Do tego oczywiście dochodzi odwieczna chęć zmian i GAS który mam od zawsze na większość gitarek od HR. No i co tu ukrywać, czego by nie mówić o SZce - bo to naprawdę dobra gitara jak na tą półkę cenową - Artist jest po prostu lepszym instrumentem, lepiej wykończonym. Na bank w jakimś stopniu działa na mnie placebo - magia rocznika i produkcji - ale chuj. Ważne że jestem zadowolony :]

Więcej fotek:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Suto wędlin kładź na chleb

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #1 20 Sty, 2010, 23:43:57 »
nie widzialem jeszcze Ibka Artist Studio, zawsze myslalem ze robili tylko Standardy ;)

gratz! sliczna jest.
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #2 20 Sty, 2010, 23:54:53 »
gratuluję badyla :). Fajna sprawa osobne pstryczki do rozłączania cewek dla obydwu pupów. Z ciekawości- jaki ma profil gryfu? Taki jak większość ibanezów czy masywniejszy? Bo wygląda na grubszy.. AAA- i to pierwszy chyba ibek którego widzę któremu do twarzy z palisandrem na podstrunnicy ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #3 21 Sty, 2010, 00:06:52 »
Gratuluje i zazdroszcze. Jako ze sam posiadam gitare od HR to wiem w jak zajebistym stanie sa wiosla ktore ten Pan sprzedaje :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #4 21 Sty, 2010, 00:11:00 »
Dzięki chłopacy.
Gryf jest praktycznie taki sam jak w les paulach, z Ibków właśnie SZka ma podobny.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #5 21 Sty, 2010, 09:39:25 »
Gratulacje! Nowy sprzęt to zawsze powód do radości :)
power to a being never dies

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #6 21 Sty, 2010, 12:28:33 »
Gratuluję :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #7 21 Sty, 2010, 13:19:17 »
Piękna gitara.
Szczerze gratuluję
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #8 21 Sty, 2010, 16:26:38 »
Dzięki wszystkim :* Gratulacje zawsze utwierdzają kupca w przekonaniu, że jednak warto było wydać pieniądze :)
Jak nauczę się na niej grać to może coś nagram.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #9 21 Sty, 2010, 19:44:20 »
o jak choruje na te ibki, gratulacje!!!

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #10 23 Sty, 2010, 14:01:28 »
Ładna sztuka.Gratulacje!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #11 23 Sty, 2010, 17:47:04 »
yes yes yes

artisty sa cudowne


gratulacje. swietnie sie prezentuje. szkoda ze nie ma Super 58 na pokladzie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: NGD: Ibanez Artist AR30 '83
« Odpowiedź #12 23 Sty, 2010, 21:19:12 »
Za każde gratulacje doliczam 100zł do jej ceny, więc w razie czego będę wiedział za ile ją pogonić;)

Dziękówa miśki.:*

@Nikt: słyszałem że S58 zajebiste są ale nie miałem okazji ich słyszeć. Ale na '59 też nie narzekam ;)
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2008, 18:25:04
wysłana przez 7th
25 Odpowiedzi
16639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 23:04:39
wysłana przez pan mikos
43 Odpowiedzi
25854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2009, 11:38:27
wysłana przez 7th
17 Odpowiedzi
6644 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 21:25:50
wysłana przez Musza
11 Odpowiedzi
5115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2012, 11:32:09
wysłana przez indabrain