Autor Wątek: Konfiguracja G-majora i FCB 1010  (Przeczytany 17943 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Konfiguracja G-majora i FCB 1010
« 12 Sty, 2010, 21:55:27 »
Zapraszam w imieniu Yapcoka do Lektury

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
FCB UnO można sobie za darmo ściągnąć ze strony gościa, który to opracował. Do tego eprom kosztuje 10-15zł (w zależności czy to 27C256 czy 27C512) i trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto za piwko zaprogramuje. Mamy dzięki temu dodatkowe możliwości i poprawione niedoskonałości oryginalnego softu. Swego czasu sporo czytałem o tym jak chciałem dokupić FCB 1010 do PODa XT, ale jakoś rozeszło się po kościach...

A co do artykułu to na prawdę dobrze napisane i wytłumaczone. Jak kiedyś mi się trafi jakiś tani FCB to na pewno skorzystam :)

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Fajny art, na pewno to jest do ogarniecia, natomiast ja bym polecił kupno interfejsu midi(usb-midi) i programowanie przez taki kabel. Niestety kabel troche kosztuje. W takim przypadku mozna wysylac CC z kazdego przycisku, nie wiem czy jest to mozliwe normalnie.  (tj bez zmiany eprom, fcb zaprogramowany przez usb moze miec takie ustawieine, ze  na presetach 0-8 mamy PC, a na 9 mamy CC, czyli 91,92,93,94,95,96 itp to komunikaty CC)
(jednak nie jest to tak dobre jak z zmieniona pamiecia eprom, przy nowym epromie po wcisnieciu/wycisnieciu CC zmienia sie dioda, przy zaprogramowaniu przyciskow 1-10 na CC przez USB przy zwyklym EPROM nie widac czy efekt dziala czy nie)

zastanawiałem się czy nie kupić właśnie takiego kabelka, ale te za 30 nie budzą zaufania a tez za 120 taka inwestycja na zaś jak jesteś pewien, że sprzęt z Tobą zostanie - a ja nie byłem :) , co do komunikatów CC to przerabiałem dołączanie w trybie StombBox efektów komunikatami CC ale to się mija z celem bo lampki się świecą nieadekwatnie do stanu załączenie knefli , a co do UNO niby fajnie ale nie da się zrobić tak żeby wszytko działało jak ty chcesz , bo do wydzielenia trybu StombBox służy górny lub dolny rząd przycisków, czyli można dołączać efekty w obrębie danego presetu (z tego co wiem), a to w mojej genialnej koncepcji sterowania wszechświatem niestety też jest nie do przyjęcia :) także już knuję przesiadkę a ART ku potomność bo dużo ludzi o to pyta a jeszcze więcej odsyła do instrukcji i do googla 

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Mój za 30zł kabelek łapie sygnały wszelkie midi wysyłane i odbierane, ale nie chce przesłać pełnego zrzutu konfiguracji z i do urządzenia.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Przyszed czas na rezurekcję.

Mam geja ekspresji. Działa ładnie z majorem. Jednakże! Np. z whammy ruch pedałem zmienia dźwięk jak trzeba, tylko że on jednocześnie cichnie! Co zepsułem?
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
przypisales pewnie tez volume na tym samym presecie :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
przypisales pewnie tez volume na tym samym presecie :D

Jutro sprawdzę - ale już jakiś hint.
Paczki z głów!

Offline ritch

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Witam,

Postępowałem wg kroków w artykule, wszystko szło dobrze do momentu:
Odwzorowanie

Włączamy FCB, przyciskamy klawisz pod który chcemy zapisać całe ustawienie, na przykład klawisz 6, a następnie wciskamy DOWN tak długo aż zacznie mrugać zielona lampka . W tym miejscu wybieramy jakie komunikaty chcemy mieć obsługiwane w tym presecie. Potrzebujemy

    * komunikat PC dla obsługi pieca ( z wcześniejszych ustawień wiemy iż jest to przycisk 1), przyciskamy go tak długo aż lampka nad nim zacznie się palić,
    * komunikat PC dla majora ( czyli przycisk 2) także go zapalmy,
    * do funkcji Tap Tempo potrzebujemy komunikatów CC (aby Tap działało poprawnie potrzebujemy dwóch komunikatów), zapalamy zatem przyciski 6 i 7,  - TE PRZYCISKI SIĘ NIE ZAPALAJĄ
    * chcemy także w presecie mieć możliwość obsługi pedałów ExA i ExB więc zapalamy przyciski 8 i 9. - TE RÓWNIEŻ NIE

Nie wiem gdzie popełniłem błąd, nie wiem też jaki PC odpowiada za zmianę kanału LEAD... Jak to sprawdzić?

Czekam na pomocną odpowiedź.... dzięki.