Autor Wątek: Test Krank Krankenstein  (Przeczytany 19712 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Test Krank Krankenstein
« 10 Sty, 2010, 15:41:02 »
W imieniu autora zapraszam do lektury najdłuższego testu w historii tego portalu ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #1 10 Sty, 2010, 17:24:30 »
Na jakiej głośności były nagrywane próbki ? Słuchając przesterów mam wrażenie, że albo było bardzo cicho (mimo tego,że gainu jest ok), albo też piec ma niesamowitą "bułę" brzmieniową, pomimo tego, że wydaje się być nawet szybki. Ten piec tak brzmi?

locco

  • Gość
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #2 10 Sty, 2010, 18:20:28 »
mi tam to brzmi jak moj wzmacniacz ze zbytnio odkreconym srodkiem albo po prostu chujowymi ustawieniami

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #3 10 Sty, 2010, 18:22:08 »
Fajnie brzmi (probka dime 2). O wiele za duzo basu w brzmieniu (w tej probce mniej, ale w reszcie to ogromna przesada :) ), ale charakter ma dokladnie taki jak lubie. Nigdy wczesniej bym tego ampa nie bral pod uwage :)

Test wyczerpujacy, ale brakuje zdjecia footswitcha.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2010, 18:23:39 wysłana przez BartekL »

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #4 10 Sty, 2010, 18:22:36 »
Jeśli chodzi o głośność ustawioną na wzmaku to wszystko jest w opisie próbek. Jeśli chodzi o sposób nagrywania to głos ma Leon :)

Bartek-dzięki za uwagę! poniżej zdjęcie footswticha

Na jakiej głośności były nagrywane próbki ? Słuchając przesterów mam wrażenie, że albo było bardzo cicho (mimo tego,że gainu jest ok), albo też piec ma niesamowitą "bułę" brzmieniową, pomimo tego, że wydaje się być nawet szybki. Ten piec tak brzmi?

Pewnie, że jakość nie oddaje idealnie charakteru ampa. Jest zdecydowanie szybki i raczej surowy w połączeniu z dedykowaną kolumną. Jak co zawsze go można ograć, zapraszam
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2010, 19:54:21 wysłana przez kur_krank »

Offline mimski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #5 10 Sty, 2010, 20:22:33 »
Ja tylko krótki komentarz wrzucę. Ten piec w rzeczywistości brzmi zdecydowanie lepiej niż na próbkach. Nie wiem czego to wina, ale próbki w ogóle nie oddają charakteru tego wzmaka. Osobiście bym nie dał tych 8000 za nówkę, ale brzmienie jest na prawdę zacne i zdecydowanie urywające co trzeba, tylko te próbki są jakoś nieszczęśliwie nagrane.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #6 11 Sty, 2010, 00:05:32 »
Próbki to akurat moja wina, można rzucać kamieniami :) Słuchałem ich na trzech zestawach i u mnie też jest buła, u Kura jest dość wiernie oddane co mieliśmy w pokoju, to samo na secie audio Harva. Mnie się ten piec nie podoba na dedykowanej pace. To akurat w próbkach słychać - wali jakimś takim dziwnym, syntetycznym pasmem. Znacznie bardziej naturalnie brzmiał na mojej 1960 i z tą paką naprawdę kopał dupę. Także u mnie bawiliśmy się w ogrywanie go na wieśle strojonym w G i skurwiel dalej był szybki i dynamiczny :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #7 11 Sty, 2010, 12:23:05 »
Kurka na moje te próbki brzmieniowo niczym nie odbiegają od innych krążących po internecie... Ogólnie spotkałem się z opiniami, że Kranki trudne są w nagrywaniu...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #8 11 Sty, 2010, 12:33:03 »
Mnie to dziwi o tyle że dawno nie miałem tak bezproblemowego ustawiania mikrofonu, no może z wyjątkiem tego że statyw był stabilizowany 15 metrami taśmy klejącej umieszczonej w strategicznych punktach. Ale jak znam życie to po prostu głucha dupa ze mnie. Jak będzie okazja to postaram się poprawić :*
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #9 11 Sty, 2010, 12:36:04 »
Może to zasługa V30'ek? ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #10 11 Sty, 2010, 12:42:21 »
A czy sneap czasem nie nagrywal nevermora przez mese i kranka rev1 ? Chyba ze mowisz tylko o krankensztejnie ze sie trudniej nagrywa.

Spoko tescik ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2010, 13:13:28 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #11 11 Sty, 2010, 12:48:46 »
Z tego co pamiętam MESA DR + Krank Revolution -> paka MESA... Ale to chyba nie ma znaczenia bo Sneap jest najzwyczajniej magiem :D

edit:
Tak, zgadza się: http://noise101.wikidot.com/bands-in-the-studio#toc11

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Test Krank Krankenstein
« Odpowiedź #12 11 Sty, 2010, 12:58:51 »
No wlasnie tak cos pamietalem. W kazdym razie kolo wycisnal mega sound z tej mesy i kranka....
No pain No gain !