Autor Wątek: zewnętrzna karta dźwiękowa, czy pod studio/toneport  (Przeczytany 8095 razy)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Jako, że mój nowy nabytej jakim jest triamp posiada wbudowanego di boxa, stwierdziłem, że to bardzo dobra okazja aby zabrać się za nagrywanie w domu do czasu aż zespół nie skompletuje się na nowo. Mogę przeznaczyć na to około 400-500zł. Mam kilka pomysłów, ale nie wiem który z nich był by najlepszy.
1. Toneport lub pod studio w wersji z jednym jackiem i XLR. Triampa nagrywał bym na wejściu mikrofonowym i ewentualnie bawił się trochę samym podem i jego symulacjami.
2. SB X-fi na USB i kabel XLR->jack + przejściówka minijack wpięte w line-in. - To wydaje się najbardziej chorym pomysłem ;)
3. Jakiś interface audio od M-audio z wyjściem mikrofonowym i zwykłym jack. Od razu zaznaczam, że mój notebook nie posiada FireWire więc pozostaje tylko USB.

Która z tych opcji była by najwygodniejsza i najmniej problematyczna?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Skoro nie masz FireWire, to raczej opcja nr 1. Choć z DI Boxem to już możnaby się pobawić symulacjami z VST również.

A gniazdo Express Card w laptoku masz?

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tone Port jest zewnętrzną kartą dźwiękową, z resztą o niezłych parametrach.

Polecam TP.


Offline Dembas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Mam ESI MAYA 44 USB z latencją na poziomie 6 ms (ASIO II), zależnie od poziomu jaki daje DI BOX w Twoim Triampie mógłbyś na niej nagrywać bezpośrednio z linii, lub dorzucić po drodze jakiś preamp za grosze.

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
UX stał się swoistym standardem wśród operatorów gitary w cywilizowanych krajach. Pewnie to durnie.
Swego czasu kupiłem przetwornik "Apogee", a i tak używam oprogramowania "Amp farm", które jest przemistrzowskie jako plugin i zmuszony byłem nabyć wersją GX, która służy jako klucz sprzętowy.
IMHO L6 jest lepszy niż izraelski Waves mimo, że zapłaciłem za niego 14000,- :);):)
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
POD STUDIO miażdży pod względem cenowym jak i możliwościowym. Najlepsza opcja stosunkiem ceny do jakości:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
POD STUDIO miażdży pod względem cenowym jak i możliwościowym. Najlepsza opcja stosunkiem ceny do jakości:)
Czy ja wiem?

W każdym razie, imo, w tym przedziale nie ma co się srać z jakimś emu i innymi xblasterami. Pod studio i jedziesz. :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
35208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 10:32:46
wysłana przez Groszek
21 Odpowiedzi
12561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 18:02:38
wysłana przez haxigi
19 Odpowiedzi
13666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2012, 20:50:04
wysłana przez Groszek
28 Odpowiedzi
15901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2011, 23:12:42
wysłana przez firejump
1 Odpowiedzi
1981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 19:45:32
wysłana przez g-zs