Autor Wątek: Jak wyregulować wiosełko? Jestem zielony, a mam chyba delikatny problem:)  (Przeczytany 11901 razy)

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Witam.
Nie znam się w sumie zbyt na regulowania ukochanego wiosełka, tzn no wiem co do czego jest, ale może powiem tak ze boje sie cokolwiek robic;P Mój ukochany majkel pierdział mi troche na pierwszym progu, ale nic z tym nie robilem, gralem z pol roku na nim, przechowujac go w case, tak ze lezal na plasko w nim i opieral sie na necku. ostatnio patrzac na linie gryfu wzdluz strun odnioslem wrazenie ze gryf jest krzywy, i byl faktycznie (kołyska sie zrobila). tak wiec począłem delikatne naprezanie pręta. i doszedlem do momentu ze gryf jest chyba najbardziej prosty jak to mozliwe, i znowu mi pierdzi na pierwszym progu i teraz jak patrze na linie gryfu to jest tak ze jest prosty a pod sama glowka jakby troche odjezdzal. jakos wydaje mi sie to mega dziwne i boje sie ze cos moze byc nie tak. sprobujecie pomoc? bardzo prosze. zalaczam zdjecia jakie zrobilem, wiem ze moga byc chujowe, dlatego jak chcecie jakies inne ujecia zobaczyc to walcie smialo.
http://img94.imageshack.us/i/28122009839.jpg/
http://img94.imageshack.us/i/28122009840.jpg/
http://img96.imageshack.us/i/28122009841.jpg/
http://img69.imageshack.us/i/28122009842.jpg/
http://img94.imageshack.us/i/28122009843.jpg/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Im dalej w zdjęcia, tym bardziej do łóżka zmierza ten gryf ;D Co to za gitara tak w ogóle? Bo ze zdjęć to nie dość, że nie widać, to raczej trudno będzie pomóc. Ja kiedy miałem pierwszy raz w życiu taki problem to polazłem do lutnika, potem teść stolarz mi to zrobił (tak, wiem :facepalm: ) i jakoś działa...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
przepraszam ze zle miejsce!;D nie wiedzialem.
Jest to Jackson COW 7. i mam cos takiego ze jak stoi gitara dlugo w miejscu to gryf jest prawie prosciusienki (nie bd sie klocil o drobnostki :D) a jak nim troche powyginam, to jak patrze wzdluz najnizszej struny robi sie jakby harmonijka, z drugiej prosty idealnie, badz na odwrot. jak odstawie jest git w granicach normy

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
może nie powinieneś nim wyginać?..

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Men, nie jestem pewien czy po tych zdjęciach można oceniać, ale wydaje mi się, że gryf jest uber prosto.

Pytania moje:
jaką masz akcję strun?
jakie masz struny założone? - jakieś zmiany grubości recently, albo coś?

No i dobrze by było jakbyś zrobił najprostszy test - dociśnij strunę do I i XII progu i zobacz jaka jest odległość między struną a progiem przy V progu (mówiąc próg mam na myśli tą metalową część, a nie kawałek podstrunnicy). Potem ten sam test przeprowadź dociskając do I i XXIV progu - odległość mierzysz przy XII.
Wiadomo - pomiar nie musi być dokładny (i pewnie nie będzie, jeśli nie masz odpowiedniego przyrządu), spróbuj wsadzić jakąś cienką kostkę między strunę a próg, możesz spróbować bilet autobusowy, czy kartkę złożoną kilka razy (jeśli nie wypada - odległość jest mniejsza lub mniej więcej podobna do grubości tego co wsadziłeś - grubość możesz zmierzyć np. suwmiarką).

P.S. Jeśli zmieniałeś struny na grubsze - zobacz czy dobrze siedzą w siodełku (nut) ja miałem spory problem z siódmą struną (0.072"), szczególnie na pierwszym progu dźwięk był zupełnie out of tune.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
w obu testach kostka .46mm oraz banknot 20zł nieskladany wgl trzymane byl delikatnie przez struny, tak ze nie wypadaly same. strun nie zmienialem odkad mam wioslo, na oko sa jakies zalozone 10-58 i maja min pół roku.
akcja strun: niska H: V próg ~2mm XIIpróg ~2,5mm XXIVpróg ~2,5mm
wysoka e: V ~1,5mm XII ~2mm XXIV 2mm

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
struny, tak ze nie wypadaly same. strun nie zmienialem odkad mam wioslo, na oko sa jakies zalozone 10-58 i maja min pół roku.

To możę warto od tego zacząć ? :>

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
okej, wiem ze sa stare, ale czy starosc strun moze powodowac zmiane naciagu, albo jakies tego typu ceregiele?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Starość strun może powodować dużo bardzo dziwnych rzeczy... wiesz to inwestycja rzędu kilkunastu, a przy odrobinie szczęścia kilku złotych i masz przynajmniej jasność, że to nie wina strun ;)

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
inwestycja zostala poczyniona przed swietami, ale Poczta szanowna Polska, dostarczyc to ku**a nie moze, po NR pewnie dopiero dojdzie do mnie... a akcja strun u mnie jest dobra czy struny są wysoko/nisko i jak powinno byc w sztandarowo wyregulowanym wiosle? :D

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
tak jak Ci odpowiada, jak lubisz nisko, to mozesz ustawic na tyle nisko zeby brzeczenia o progi nie bylo slychac na wzmaku

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jak najniżej tak, żeby strunki na progach leżał, byle by o progi nie brzdąkało jak do wzmacniacza podłączysz. Tak ja ustawiam, ale są oczywiście różne gusta - ustaw jak Ci wygodnie będzie grać i tyle.

Tak w ogóle to zmień struny i pogadamy ;)

ed: uprzedziłeś mnie dżejmz.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2009, 20:47:48 wysłana przez mondomg »

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
a hipotetycznie chcialem zapytac, jesli gryf jest idealnie prosty, i nagle spuscimy struny za nisko, o doslownie milimetr, to w ktorym punkcie gryfu zaczyna sie zderzanie z progami? bardziej przy nucie czy przy pupach?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
na progu na ktorym przycisniesz?

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
nei nie, na pustych strunach. kompletnie bez nacisniecia. teraz przy tym co podalem  to mam delikatne stukanie (nie sprawdzalem na piecu) przy pustych, na I II III IV progu.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
to albo masz struny za nisko albo gryfem musisz pokrecic
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2009, 22:39:23 wysłana przez James Dean »

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
(rysunki nie odzwierciedlają rzeczywistych odchyleń, pokazują tylko mniej wiecej kształt, ale wyolbrzymiają ułomność znacznie, czytaj to co tu jest na gitarze jest ociupinke widoczne) teraz jest tak: http://img63.imageshack.us/i/struna2.jpg/  (oznaczenia sa tylko na drugim, ale pierwsze analogicznie) jak pokrecilem gryfem bylo tak http://img63.imageshack.us/i/struna.jpg/
i nie wiem czy tym gryfem za mocno pokrecilem, moze jest jakies stadium pomiedzy, ktorego nie udalo mi sie uzyskac. odchylenia sa mizerne, ale powoduja ze puka mi na I progu i w okolicach w zaleznosci jak nisko sa struny.


PS sory za jezyk, o 1 w nocy powinno sie jednak spac;D




                                     
edit: poradziłem sobie, dzięki za uwagę i poświęcony czas. pozdro.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2009, 00:13:40 wysłana przez bartolinho77 »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
PS sory za jezyk, o 1 w nocy powinno sie jednak spac;D                                   
(głos jak z reklamy telefonii) NONSENS!

                             
edit: poradziłem sobie, dzięki za uwagę i poświęcony czas. pozdro.
To może napisz co było nie tak i jak sobie poradziłeś.
Ja np. jestem ciekawy.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
generalnie dostalem w swoje łapki nowe struniczki, niestety nie te ktore zamowilem, na nie jeszcze czekam, ale wzialem od kumpla z zespołu bo mial 3 komplety. delikatnie podciagnałem pręt, o 1/8obrotu gdzies. do tego odpowiednio ustawiłem most, który był przeze mnie troche zle wczesniej ustawiony, i teraz jest git. gryf uber prosty nic nie puka nie stuka, nawet bez wzmaka. no i struny nisko :headbang:
także dziękuję za pomoc. struny chyba to jednak byly weteranki hardkorowe xD

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
sorry za offtop chlopaki, ale poradzcie jak ustawic floyda, tak zeby byl poziomo. Zmienilem wiolinowe e na grubsze, bo stara struna pekla mi w 3/4 dlugosci, nowa jest lekko grubsza od starej i z tego powodu mostek stoi deba. Nigdy nie bawilem sie w inne pozasetowe rzeczy i nie bylo problemow, a teraz nie mam nerwow zeby bawic sie miesiac z szukaniem zlotego srodka;p Najpierw nastroic i potem poprawic polozenie mostka i ponownie stroic czy jak?

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Poluzuj najpierw struny, później podłóż coś pod most żeby był w takiej pozycji jakiej chcesz czyli poziomej, następnie podkręć troche sprężyny w strone drewna (troche to dziwnie brzmi :P) następnie nastrój wiosło wyciągnij coś co podłożyłeś pod most i powinno być git:) a jeżeli nie jest to przykręć bardziej grzebień do drewna:P albo poluzuj.
A jeżeli to nie zadział to pobaw się z ustawienie sprężyn lub dodaj jeszcze jedną sprężyne.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
dzieki, obszedlem sie bez klocka drewna, najpierw nastroilem jako tako pol tonu nizej, pozniej poprawilem pozycje mostka i nastroilem znowu, 10 minut wyjete z zycia, ale gra jak nalezy.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
14085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2011, 22:49:57
wysłana przez Dexterek
21 Odpowiedzi
8454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2012, 21:13:04
wysłana przez hdx
5 Odpowiedzi
2454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
4 Odpowiedzi
1030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2012, 18:08:17
wysłana przez Frantic
10 Odpowiedzi
7305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2013, 14:54:34
wysłana przez admaxo