Autor Wątek: warsztat a kariera sceniczna w Polsce  (Przeczytany 37298 razy)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
warsztat a kariera sceniczna w Polsce
« 26 Gru, 2009, 02:15:09 »
jak myślicie, czy dobry warsztat może pomóc w zrobieniu kariery scenicznej w Polsce?
to nie reklama!!!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Jak pomaga w zrobieniu kariery scenicznej w USA (np. Rusty Cooley) to czemu nie w Polsce?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
moim zdaniem bardziej może pomóc nowatorski pomysł i świeże podejście do muzyki :). Ale dobry warsztat na pewno też nie jest bez znaczenia

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Patrzac na polska scene muzyczna to dobry warsztat jest na szarym koncu niestety.
Wyprzedzaja go znajomosci, umiejetnosc "sprzedania sie", granie muzyki dla mas.
Juz nie raz poruszany byl temat talentow nie znanych, badz slabo znanych, m.in. z powodu zalewajacej nas z kazdej strony papki muzycznej.
Zdaje sie jednak, ze istnieje na szczescie,coraz szersze, grono ludzi, ktorzy przywiazuja wage do warsztatu i techniki - co daje nadzieje na przyszlosc :P

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Dokładnie jest tak jak pisze Owczur. No może ten warsztat nie jest tak bardzo na samym końcu. Ktos go tam zauważa lecz jeszcze troche zanim będzie się przebijał przez te wszystkie "popeliny" polskiej sceny.
to nie reklama!!!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Co to jest warsztat?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
że jak Twój tata jest mechanikiem to daleko zaj(e)dziesz

zgadzam się z terrorem, można mieć świetny warsztat, ale nie wiedzieć co z nim zrobić. imo przede wszystkim trzeba mieć pomysł, niekoniecznie bardzo nowatorski, na muzykę (no i jakieśtam umiejętności, żeby móc go realizować) ;)
do widzenia.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka

Tutaj masz dobry warsztat prezentowany przez perkusistę - w Polsce nie ma szans żeby sie przebić w tej chwili przez masówkę

Tak na marginesie widzę, że dużo ludzi na tym forum (gitarzystów szczególnie) zachwyconych jest zespołem Meshuggah, czy ten zespół jest aż tak godny naśladowania i czy jak się gra jakiś ich utwór to jest to powód do dumy? Czysta ciekawość i chęć sprawdzenia co ludzie uważaja za dobre pchnęła mnie do zadania tego pytania.
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2009, 11:43:29 wysłana przez Szkoła Rocka »
to nie reklama!!!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199

Tutaj masz dobry warsztat prezentowany przez perkusistę - w Polsce nie ma szans żeby sie przebić w tej chwili przez masówkę

bzdura
tutaj przykład




ich masówka nie dotyczy, nie muszą się przebijać przez popkulturę
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
NIKT to tylko przykład, że Ci kolesie nie grają muzy komercyjnej. Znam mnóstwo takich kapel ale mówimy tu o warsztacie i polskiej scenie. Im warsztatu nie brakuje ale na polskiej scenie to raczej nie mają czego szukac w obecnych czasach. W takim sensie jak np Feel czy chuj wie kto jeszcze :-)
to nie reklama!!!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ja myślę, że zbytnio generalizujesz. Bo posiadanie warsztatu nie musi iśc w parze z pokazywaniem tego przez 60 min płyty non stop.
Nie będę tu przywoływał przykładów z Maryli Rodowicz czy Bajmu... ale np. daaawno temu uczyłem się u niejakiego Pana Kapołki, jazzman, facet po Szymanowskim. I od kilku lat gra sobie tła w Golcach gdze czasami trudno wykumać że w ogóle jest wiosło ;)
Potem weź sobie przykład takiego Ferreri, Batio czy Cooleya... 'warsztat' mają jak wszstkie teamy F1 razem wzięte, i co ? Ja ich nie potrafię słuchać :)

Imo warsztat tu nie ma nic do rzeczy, trudna muza się ogólnie słabo sprzedaje i koniec. Ja myślę że Pavulon jakby trzeba było to by pokazał, że coś tam potrafi jednak, a biznes is biznes ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2009, 11:57:51 wysłana przez Harvest »

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Inna muza nie zawsze jest trudna w odbiorze się nie sprzedaje w Polsce. Podałeś kolejny przykłąd na to, że warsztat w Polsce się nie liczy. A tak w ogóle to ten koleś jazzman co Golcom dogrywa to niezła robotę sobie wywarsztatował :-)
to nie reklama!!!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
http://www.youtube.com/user/marcindunski

Pewnie znacie tego pana. Ma zajebisty warsztat, nagrał płytę z "tuzami" polskiej sceny i co?
Zamiast zorganizować trasę po polandowie, rozpychać się łokciami, walczyć o swoje, to pokazuje swojego MjuzikMena napalonym 14 latkom na wesołych forumikach.
A ogólnie dla mnie to jest strasznie nudny ;]
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Wszystko zależy od tego czy warsztat jest pojęciem umiejętności grania/komponowania w taki sposób żeby to sprzedać do jak największej liczby osób, żeby muzyka którą tworzy była do posłuchania dla ludzi nie lubiących gatunku a jednocześnie była dla nich powiedzmy w jakim sensie technicznie zjawiskowa. Nie mówie o sweepach 24/7 z tapppingiem 11stoma palcami i stopą. Jak przykład podam paru Hiphopowców którzy słuchają moi znajmoi-teoretyczne nie moja muza ale mają dobrą naiwjke i mi to imponuje do tego stopnia ze wysłucham do końca heh.

Spoiler

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Dobra ja już się poddaje bo powoli czuję się jakbym próbował wmówić uberfanowi Ironów że od 20 lat grają tak samo :)
Warsztat, warsztatem, jeść coś trzeba. Wszędzie na świecie popik sprzedaje się lepiej niż Jazz-fusion. Nasza scena popkulturowa w porównaniu z np. rosyjską i tak daje radę ;)
Ale nigdy bym sobie pozwolił na generalizowanie, że jak ktoś gra 5 akordów na krzyż to nie potrafi inaczej ;)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Harvest  nikt tak nie mówi, że jak ktoś gra tylko 5 akordów to nie potrafi nic innego - dokładnie jest tak jak piszesz, że jeść cos trzeba i ludzie nawet z fuul warsztatem muszą si,e dostosować do danych warunkó polskiej sceny muzycznej.
to nie reklama!!!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Juz wreszcie zakumalem, o co chodzi autorowi. Moja odpowiedz brzmi:
Gitarzysta z (wlasnym) warsztatem bedzie mial bardzo ciezko, chyba ze warsztatu nabedzie w Szkole Rocka, wtedy jego kariera bedzie porownywalna ze Stonesami.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Gitarzysta z (wlasnym) warsztatem bedzie mial bardzo ciezko, chyba ze warsztatu nabedzie w Szkole Rocka, wtedy jego kariera bedzie porownywalna ze Stonesami.

+1 , druga droga do TAKIEJ kariery prowadzi tylko przez lans na Sevenstring.pl ;)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ciekawe czy w Szkole Rocka ucza marketingu i lansowania ;)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Jak Wy sobie ładnie te myśli układacie. Jaki lans na sevenstring? Już nie można założyć żadnego wątku bo wszystko obracacie w jakąś reklamę, lans. Zadałem proste pytanie o warsztat i polska scene a Wy szukacie dziury w całym. Mówie tu o Harvest i James Dean. Macie jakis problem z tym że ktoś chce sie dowiedzieć co inni myślą na temat polskiej sceny muzycznej? Atakujecie innych w sposób co najmniej beznadziejny.

Ciekawe jakbyście na to spojrzeli gdybym założył ten wątek jako osoba X. tez bym się lansował?
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2009, 12:45:26 wysłana przez Szkoła Rocka »
to nie reklama!!!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Ciekawe czy w Szkole Rocka ucza marketingu i lansowania ;)

:) +1. Ja osobiście wole kapele, mniej warsztatowe. Wole bandy pełne energii, grające dla mas, a nie dla analizujących ich grę fanów. Jednym słowem jebać warsztat jeśli chce się zarabiać gruby hajs! ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2009, 12:46:29 wysłana przez pstry »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Hmm..... ja sie ciesze, ze powstaja watki odnosnie grania a nie sprzetu i nikogo nie atakuje. Poprostu nie rozumiem.
Rownie dobrze mozesz sie zapytac: uroda a kariera, dobre maniery a kariera, szybkie auto a kariera.




Nazwa wyświetlana:     Szkoła Rocka
Wiadomości:    41 (20.500 na dzień)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
No to cieszysz się, że powstają wątki o graniu a przypierdalasz się, że go założyłem? Jaka tu jest integracja punktowa +1 - super.
to nie reklama!!!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ale ja sie tylko zastanawiam, doszukuje sie sensu i licze na odpowiedz a zamaist tego Ty uzywasz od razu mocnych slow.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Teraz będziecie mnie uczyć wyrażania się? Jestem tu prywatnie i słowo którego użyłem nie jest niczym negatywnym. Na jaka odpowiedź liczysz Jeames jak ciągle negujesz ten wątek? Jesli szukasz sensu to ok ale dlaczego utożsamiasz mój wątek z lansem?
to nie reklama!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
12577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2012, 12:03:13
wysłana przez Wizard
40 Odpowiedzi
16145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2013, 08:38:12
wysłana przez snapkejs
0 Odpowiedzi
1396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 13:07:38
wysłana przez gb66
46 Odpowiedzi
34882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2014, 09:28:10
wysłana przez rusiu
9 Odpowiedzi
5015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2014, 21:33:46
wysłana przez Omlet