Autor Wątek: Czym zajmuję się na co dzień?  (Przeczytany 31885 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Czym zajmuję się na co dzień?
« 16 Gru, 2009, 15:01:09 »
Wiele razy zastanawiałem się co poszczególne osoby porabiają na co dzień. Może rozmawiam z jakimś rzeźnikiem, albo manikjurzystą? Albo jeszcze co gorszego...
Wydaje mi się, że informacja czym się ktoś zajmuje może być pomocna dla innych - będzie wiadomo do kogo uderzyć z jakąś sprawą. Może nie będziecie się wstydzić i się pochwalicie :P

Coby nie być gołosłownym zacznę sam. A więc jestem z wykształcenia elektronikiem (PWr/Elektronika i Telekomunikacja), a specjalizowałem się w akustyce. Właściwie moją dziedziną są hałasy i wibracje. Szczególnie to ostatnie kosi wszystkich, a ja się na tym znam :P
Tak się złożyło w wyniku niesamowitych zbiegów okoliczności dziwnych mogę pracować i zajmować się tym na co dzień. Raczej dziedzina jest bardzo wąska i specjalistów jest mało, a tym samym pracy niewiele. Co gorsza jest dużo ludzi, którzy uważają się za specjalistów, a niestety nie mają wiedzy w tych dziedzinach i wiele rzeczy zostało spierdzielonych - nawet kontraktów na miliony. Świadomość zamawiających jest często nie lepsza i odbierają buble.
Ale wróćmy do tematu - zajmuję się jakby na to nie patrzeć ochroną środowiska - od pomiarów środowiskowych (drogi, linie kolejowe, zakłady przemysłowe, stanowiska pracy, pomieszczenia mieszkalne i wiele innych indywidualnych sytuacji) przez wykonywanie ocen oddziaływania na środowisko, koncepcji, konsultacji aż do projektów ochrony przed hałasem i wibracjami. W większości niestety praca biurowa, ale teraz zimno, więc jest okej.

Mam nadzieję, że za chwilę dowiem się, czy inni się zajmują :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ogólnie na co dzień zajmuję się sieciami komputerowymi (z wykształcenia jestem fizykiem o specjalności informatyka). Kompletnie mnie to nie bawi (kręci mnie raczej programowanie systemów wbudowanych) - jednym z postanowień noworocznych jest znalezienie lepszej posady (kto wie, może coś z dala od informatyki?).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
jednym z postanowień noworocznych jest znalezienie lepszej posady (kto wie, może coś z dala od informatyki?).

A może od razu bliżej jakichś dobrych muzyków!

U mnie tak: wykształcenie: łączność (telekomunikacja) i ekonomia. Na co dzień sobie plumkam parę lat w dziale planowania takiej wielkiej firmy jako analityk/planista. Czyli codziennie mam kilkugodzinną klasówę z matmy ;) Analizy, kalkulacje, bleeee ;)
Poza tym rozkręcałem od zera wiele firm handlowych najróżniejszych branż na Pomorzu, jako trener, kiero i dyro - i czas będzie w końcu rozkręcić coś swojego.
Paczki z głów!

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
hello

z wykształcenia nauczyciel języka germańskiego oraz ekonomista. Pracuję oczywiście prawie w zawodzie :)
tj:  Product Manager / główny technolog na szwalni mechanicznej tapicerki samochodowej. Firma zajmuje się produkcją skóry/ wykroi skórzanych / tapicerki do całej czołówki marek samochodowych: Daimler, Audi, BMW...
I kocham to, co robię... taaaaaaaaaaaa...   :facepalm: 
Jak jeździcie nowym Daimler CL, CL AMG, S-Class, Audi A4, BMW7 (F01) najnowsze i to starsze tez (E65_Multi/Klima), BMW5 (touring), itp to z dużym prawdopodobieństwem siedzicie na  wytworach firmy w której pracuje, jeśli macie skórzaną tapicerkę oczywiście :)
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No dobra to ja też się odsłonię ;)

Z wykształcenia filolog ger-ru i PRowiec. W sumie robie prawie w zawodzie, siedze w wydziale marketingu w dużej firmie z branży energetycznej i na zmianę zajmuję się promocją i tłumaczaniami o turbinach, kotłach i innych przyjemnych sprawach ;)
Do tego dorywczo jako ogólnie mówiąc - Webguy, od samej budowy sajtów po doradztwo dotyczące nowych mediów/technologii.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2009, 17:35:23 wysłana przez Harvest »

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
to teraz JA!!!

jeszcze studiuję.
kierunek: Budownictwo, specjalność: Konstrukcje budowlane i inżynierskie
pracuję prawie w swoim zawodzie :P
tzn. w budownictwie drogowym
siedzę w firmie projektowej (jednej z największych w poznaniu) i projektuję drogi
nie przepadam za swoją pracą ale to raczej wina atmosfery w biurze

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no, ja studiuję Automatykę i Robotykę na PG na WEiA i w sumie to tyle. czasami zrobie jakis sajt..

Planuje  i planuje zeby zrobic swoj biznes, ale narazie tylko planuje :D

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Dobra, to ja też się odsłonię, choć młodym jest jeszcze. :)

Studiuję informatykę na wydziale Elektroniki PW.

Pracuję w serwisie stacji paliw jako młodsze popychadło od czarnej roboty. :)
Wbrew pozorom praca na luzie - sądzę, że przed zakończeniem studiów raczej innej nie wezmę.

Ogólnie wszystko co siedzi na stacjach BP i Statoil jest pod czułą opieką naszych albo nawet i mnie samego. :)


BTW: Wyczuwam podstęp w tym temacie. :evil:

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
prawie jak spotkanie klubu AA ;). To ja też się wyspowiadam

studiuję informatykę, chcę ją jak najszybciej skończyć i zabrać się za coś co mnie interesuje. A interesują mnie 2 skrajnie różne dziedziny: ekonomia i montaż filmów. Montaż filmów niestety tylko dorywczo, jestem samoukiem i czasami składam jakieś filmy na obrony prac habilitacyjnych itp, reklamówki na jakieś targi, filmy z wystaw i tego typu rzeczy. A pracuję jako doradca finansowy w dużej firmie, lubię tą pracę i na prawdę nie wiem dlaczego wybrałem informatykę ;)

Offline wysek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
  • elektrogumonapawacz
No to może ja też coś napiszę.
Studiuję na wydziale Technologii Drewna na SGGW. Myślę o tym żeby to cholerstwo jak najszybciej skończyć i może wybrać się do jakiegoś lutnika na przyuczenie. Jak na razie, kończy się tylko na myśleniu ;)
likmapusy

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
czesc jestem Wojtek tez mam 12 lat

;D
Łe tej.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A ja studiuję Automatykę i Robotykę i coraz wyraźniej czuję, że na przełomie stycznia i lutego politechnika zrezygnuje z dalszej edukacji mojej osoby. W przyszłym roku planuję się nie poddać i spróbować jeszcze raz :D
W październiku rzuciłem pracę Koordynatora Toru PDK w dużej_zagranicznej_ firmie. Obecnie biernie rozglądam się za jakąś sensowną pracą.
No i generalnie to interesuję się informatyką, elektroniką. Zbieram stare komputery i konsole.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No i generalnie to interesuję się informatyką, elektroniką. Zbieram stare komputery i konsole.
Nerd ;) Żart, żywię szczerą sympatię do sympatyków takiego sprzętu, jakoś bardziej mnie kręci dowiadywanie się czegoś nowego o starych sprzętach niż śledzenie nowinek technologicznych ::)

A co o mnie? Studia - filologia angielska, specjalizacja nauczycielska. Na boku - tłumaczenia na zlecenie i z nudów oraz korepetycje.

Do tego niedawno zacząłem własny biznes w branży usług telekomunikacyjnych . Tak przy okazji, jeśli to nie wbrew regulaminowi, powiem, że szukam współpracowników, zarówno w Trójmieście, jak i w pozostałych częściach kraju. Także, jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego dochodu - zapraszam na priv :)

W przyszłości myślę o pójściu na niestacjonarne magisterskie z anglistyki i reżyserię dźwięku jako stacjonarne. Niestety, wiąże się to ze zdaniem matematyki lub fizyki na poziomie rozszerzonym, a nie bardzo widzi mi się wracanie do tematu matury :(
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2009, 21:52:36 wysłana przez mondomg »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ja z wykształcenia jestem technikiem elektronikiem. Studiuję automatykę i robotykę na wydziale elektronicznym PWr.
Tak poza tym to pracuję jako inżynier procesu produkcyjnego w branży motoryzacyjnej (pneumatyczne układy hamulcowe, głównie do "tirów").


Tomatix, nie w Faurecii robisz?  ;)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Mam zrobione zarządzanie. Od 7 lat pracuje w sporej firmie z branży międzynarodowej spedycji kolejowej. Zajmuje sie tam organizacją transportu towarów masowych z każdego zakątka świata. Głównie sciągamy stal, węgiel i kruszywa ze wschodu i przeładowujemy to do wagonów normalnotorowych (tak, ruscy mają pojebane) na swoim terminalu pod granicą z Ukrainą. Wobec tego jesli ktos z Was ma do sciągnięcia np. skład 1000 i więcej ton węgla z Kazachstanu lub chciałby kontener zabawek z Chin to zapraszam ;)
   
Leweoczkomisiarysia

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Widać że 90% użytkowników to studenci hehe xD . Oczywiście jam tyż student, tyle że zaoczny :)) na kierunku, którego nienawidze:P i mnie nie interesuje :P . Na co dzień wiernie służę ojczyźnie (RP żeby nie było:P), za marną kase oczywiście O_o

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Straż Miejska?  ;) ;) ;)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Ja kończę PW na wydziale elektrycznym, specjalizacja: inżynieria wysokonapięciowa. Pracuję w branży, tj  w laboratorium wysokich napięć, jako technik. Testujemy osprzęt energetyczny (izolatory, transformatory, kable, aparaty stacyjne) pod względem wytrzymałości na przepięcia.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
jestem student, robie Wzornictwo na WSUS w Poznaniu, to moj trzeci pierwszy rok w karierze, wczesniej probowalem Kulturoznastwa i Historii, oba z marnym skutkiem. poza tym robie jako magazynoczarnuch w niepelnym wymiarze czasowym, a latem latam sobie po Polsce z takim jednym zespolem i robie tam za technikę na koncertach. poza tym od ponad roku zbieram sie zeby rozkrecic dzialanosc fotokoncertowa jako dodatkowe zrodlo utrzymania.
Łe tej.

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Ja na razie bez przygód studiuje stomatologie na AM we Wrocławiu. Niby fajnie, ale muzycznie-zespołowo to średnio się można rozwijać :/

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
To i ja cos skrobne.

Studiuje Kulturoznawstwo na UKSW w wawie i pracuje w dwoch firmach "eventowych". W jednej glownie jako superwisior na imprezach od czasu do czasu jako zwykly pracus jak pojedzie ktorys z szefow(tutaj glownie wypozyczanie atrakcji na imprezy, segway'e, klady, dmuchance dla dzieci, scianki wsponaczkowe i inne chuje muje). W drugiej troche jako techniczny(naglosnienie) troche jako animator, czy jak kto woli insruktor. Robota czasem przyjemna czasem nie, zalezy na jaka firme sie trafi. Byc moze spotkam sie kiedys z ktoryms z was na jakiejs imprezie integracyjnej w polandzie ;)

Z racji ze troche kumam o co chodzi w tym biznesie pewnie bede myslal o rozkreceniu czegos swojego po studiach.

Nawet nie wiecie jak zazdroszcze wiekszosci z was tego ze lubicie matme. Jednak z inznierem duzo latwiej o intratna posade.
No pain No gain !

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
 8)

nie Panie Mikos moja firma to nie Faurecia, choc wspolpracujemy scisle z Faurecia Neuburg (DE)
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
No to niech będzie, że i ja też coś skrobnę.

Na co dzień pracuje w Centrum Kształcenia Nauczycieli, gdzie jestem odpowiedzialny za sprzedaż Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce (w skrócie - dziennik elektroniczny) w kilku województwach; nadzoruje pracę handlowców na swoich terenach i pilnuje działu szkoleń, jako z-ca pani kierownik. Zasiedziałem się już trochę w tej firmie, więc od stycznia wybieram się na praktyki, związane z kierunkiem moich studiów z domysłem zostania na stałe w Radiu Katowice jako dziennikarz w agencji informacyjnej oraz muzycznej. Jak wszystko dobrze pójdzie, to od lutego będziecie mnie mogli posłuchać w eterze, so keep your fingers crossed! :)
W wolnych chwilach (czyt. w weekendy) studiuje (zaocznie) politologię na specjalizacji dziennikarskiej - zostało mi w zasadzie pół roku, bo tego semestru już nie liczę :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ha, no dobra. Jestem elektronikiem z wykształcenia i pracuję w zawodzie, znaczy w big corpo specjalizującej się w technologiach bezpieczeństwa. Jako technik serwisowy miernictwa elektronicznego. Czy coś ;) Praca fajna bo dużo się dzieje, nie siedzę ciągle na dupie, tylko bujam się po Polsce. Jeśli ktoś pracuje w miejscu gdzie jest stały lub przenośny monitoring gazów toksycznych czy wybuchowych to są szanse że co jakiś czas mijamy się w jego zakładzie pracy ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mam 22 lata, studiuję Dziennikarstwo Muzyczne ze specjalizacją Produkcja Muzyczna. Studiuję zaocznie, na co dzień wraz z narzeczoną od ponad roku robię w windykacji, pół roku w firmie prywatnej, o lipca br. w bankowej, w banku o kolorze zielonym. I mam szczerą nadzieję że w najbliższym czasie znajdę robotę w związaną z produkcją muzyczną albo po prostu inną ciekawą nie związaną z windykacją. W międzyczasie, a dokładniej przez pewien okres w roku współpracuję z biurem prasowym Wratislavii Cantans.
Jeśli macie jakieś zadłużenie większe bądź mniejsze, to możliwe że kiedyś rozmawialiśmy przez telefon. W kontaktach na ogół jestem sympatyczny, ale w pracy bywam skurwielem (i to nie dlatego że muszę). Dodam jeszcze że nawet lubię obecną pracę, ale zupełnie nie jest rozwijająca i stąd chęć zmiany
B ( o ) ( o ) B S