Autor Wątek: Line Mixer - potrzebne to to?  (Przeczytany 14204 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Line Mixer - potrzebne to to?
« 15 Gru, 2009, 16:52:47 »
http://www.marklcustom.com/gallery/products/mini-line-mixer/

Powiedzcie mi, czy to naprawdę tak znacznie poprawia brzmienie całego setu? Czy raczej to taki trochę sprzęt dla kolesi, którzy mają za dużo kasy? ;D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #1 15 Gru, 2009, 17:10:30 »
na jakiej zasadzie to w ogóle działa??

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #2 15 Gru, 2009, 17:33:37 »
Ze strony mark L:

Cytuj
Mini line mixer jest mixerem liniowym zaprojektowanym specjalnie dla systemów gitarowych. Dzięki mixerowi, możesz zmiksować sygnał z Twojego wzmacniacza wraz z sygnałami liniowymi z procesorów efektów. Rezultat – niższy poziom szumi i lepsze brzmienie.

http://www.marklcustom.com/produkty.html miksery liniowe -> mini line mixer.

Miał ktoś z tym do czynienia?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #3 15 Gru, 2009, 19:05:27 »
cena? :lol:
do widzenia.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #4 15 Gru, 2009, 20:02:17 »
600 + 30 sziping. ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #5 15 Gru, 2009, 20:09:21 »
za 6 stów to... a zresztą. z opisu MarkL to jak dla mnie voodoo ;)
ed.: chyba, że wykorzystuje się to w studiu, do maksymalnej minimalizacji szumów czy czegoś w tym stylu. ale i tak mnie to nie przekonuje ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2009, 20:11:46 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #6 15 Gru, 2009, 20:49:23 »
Jeżeli mają na myśli eliminowanie przydźwięku sieciowego to nawet da się coś takiego zrobić - preampy w EMG działają na takiej zasadzie1. Jeżeli zaś chodzi o biały szum to dodatkowymi urządzeniami da się go tylko zwiększyć.  :)

1Jestem tylko ciekaw, czy akurat ten mixer tak działa.  :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #7 15 Gru, 2009, 21:24:17 »
Mam wrażenie, że tu raczej chodzi o tzw. cięcie pasma. Mikserem sumujesz dwa sygnały, jeden to preamp, a drugi to preamp+efekt. Dzięki temu pierwszy sygnał uzupełnia to co "ucięło się" w tym drugim.
(Na takiej zasadzie działa Intellifex.)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #8 15 Gru, 2009, 21:59:25 »
Kurcze, aż mnie kusi sprawdzić jak się uzbroję w dileja czy to naprawdę jest takie szuperojacięniemogę wpytę-fajne.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #9 15 Gru, 2009, 22:30:43 »
Mam wrażenie, że tu raczej chodzi o tzw. cięcie pasma. Mikserem sumujesz dwa sygnały, jeden to preamp, a drugi to preamp+efekt. Dzięki temu pierwszy sygnał uzupełnia to co "ucięło się" w tym drugim.
(Na takiej zasadzie działa Intellifex.)

najpierw rozdzielasz, sygnał idzie dry i wet i potem miksujesz sygnały. Tylko, że miksujesz sygnał 100% dry i 100% wet, nie ma półśrodków:)

I mówcie mi o gasie na line mixer - mam od pół roku na jakieś CAE/Sylsonic etc ;]

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #10 16 Gru, 2009, 00:19:22 »
skawa to ma wiec napewno jest zajebiste :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #11 16 Gru, 2009, 15:12:50 »
skawa to ma wiec napewno jest zajebiste :D

Skawa ma też łoło;D

Ogólnie, jak już przy nim jesteśmy, jak wspomina o tych mikserach, to mówi że te dileje brzmią naturalnie, nic nie zakłóca. Kurcze, gdyby ktoś to miał... :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #12 25 Sty, 2010, 17:35:31 »
Mam wrażenie, że tu raczej chodzi o tzw. cięcie pasma. Mikserem sumujesz dwa sygnały, jeden to preamp, a drugi to preamp+efekt. Dzięki temu pierwszy sygnał uzupełnia to co "ucięło się" w tym drugim.
(Na takiej zasadzie działa Intellifex.)

najpierw rozdzielasz, sygnał idzie dry i wet i potem miksujesz sygnały. Tylko, że miksujesz sygnał 100% dry i 100% wet, nie ma półśrodków:)

I mówcie mi o gasie na line mixer - mam od pół roku na jakieś CAE/Sylsonic etc ;]
A nie jest przypadkiem tak, że jak ustawić pot. FX/MIX na 0, a Master na max. to masz 0% wet i 100% dry?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #13 25 Sty, 2010, 19:44:29 »
Mam wrażenie, że tu raczej chodzi o tzw. cięcie pasma. Mikserem sumujesz dwa sygnały, jeden to preamp, a drugi to preamp+efekt. Dzięki temu pierwszy sygnał uzupełnia to co "ucięło się" w tym drugim.
(Na takiej zasadzie działa Intellifex.)

najpierw rozdzielasz, sygnał idzie dry i wet i potem miksujesz sygnały. Tylko, że miksujesz sygnał 100% dry i 100% wet, nie ma półśrodków:)

I mówcie mi o gasie na line mixer - mam od pół roku na jakieś CAE/Sylsonic etc ;]
A nie jest przypadkiem tak, że jak ustawić pot. FX/MIX na 0, a Master na max. to masz 0% wet i 100% dry?

Może i jest tak, ale wychodzi na to, że działa to jak w przypadku bez mixera.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #14 25 Sty, 2010, 19:48:55 »
Skawa używa ze 16 deptadeł na zmianę, jakby miał to wpięte do wzmaka, to rzeczywiście kiszka. A tak bez przesady z tą "degradacją" dźwięku. Utnie trochę górki? Chuj z nią, wystarczy na końcu łańcucha wsadzić jakiś booster, jak ktoś jest przewrażliwiony.

pozdro

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #15 25 Sty, 2010, 20:09:53 »
Skawa używa ze 16 deptadeł na zmianę, jakby miał to wpięte do wzmaka, to rzeczywiście kiszka. A tak bez przesady z tą "degradacją" dźwięku. Utnie trochę górki? Chuj z nią, wystarczy na końcu łańcucha wsadzić jakiś booster, jak ktoś jest przewrażliwiony.

pozdro

I tak przy standardowym secie kostek z przeciętnej półki, bez tru bypassa i takich tam cudów, 99,99% słuchaczy nie zauważy różnicy. Jak się naczytałem internetu i kupiłem pare zabawek to się tym przejmowałem, ale postanowiłem wysrać na to. Jeszcze nikt nie marudził na brzmienie mojej kapeli na żywo, zazwyczaj wręcz chwalą, a efektów mamy trochę w łańcuchu.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #16 25 Sty, 2010, 20:14:01 »
Cytuj
99,99% słuchaczy nie zauważy różnicy(...) postanowiłem wysrać na to

amen

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #17 26 Sty, 2010, 07:20:17 »
Na pewno ostatnimi którzy wychwycą jakąś różnicę będą gitarzyści obecni na widowni :)

Offline pasza696

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #18 13 Cze, 2010, 02:57:15 »
Skawa używa ze 16 deptadeł na zmianę, jakby miał to wpięte do wzmaka, to rzeczywiście kiszka. A tak bez przesady z tą "degradacją" dźwięku. Utnie trochę górki? Chuj z nią, wystarczy na końcu łańcucha wsadzić jakiś booster, jak ktoś jest przewrażliwiony.

pozdro

UUUUU:)
Skoro nie slychac roznicy to po co kupowac piec i te wszystkie efekty - Line6 Spider (valve??) i 99,9% sluchaczy bedzie sie cieszyc..
A tak na powaznie - line mixer to inna jakosc gry..czujesz kontrole nad tym co grasz - to wszyscy uslysza..

Przeraza mnie sposob myslenia gitarzystow w Polsce - zamiast zastanawiac sie po co to, raczej pomyslcie dlaczego z tym czyms jest duzo prościej, lepiej, bardziej selektywnie, klarownie...bezkomp romisowo..
No chyba ze kostki Boss`a wystarczaja..
Pozdr.


I tak przy standardowym secie kostek z przeciętnej półki, bez tru bypassa i takich tam cudów, 99,99% słuchaczy nie zauważy różnicy. Jak się naczytałem internetu i kupiłem pare zabawek to się tym przejmowałem, ale postanowiłem wysrać na to. Jeszcze nikt nie marudził na brzmienie mojej kapeli na żywo, zazwyczaj wręcz chwalą, a efektów mamy trochę w łańcuchu.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #19 13 Cze, 2010, 16:45:05 »
Mikser liniowy to zajebista sprawa ale mogę się założyć, że mało kto zauważy różnicę w brzmieniu z nim a bez niego za to prawie każdy odczuję różnice podczas grania z nim a bez niego. Wiem bo mam i niech mi nikt nie wkręca, że to jakoś niesamowicie poprawia brzmienie lub też, że nic nie robi. Generalnie jak ktoś ma pętle równoległą we wzmaku to robi ona dokładnie to co mikser liniowy. Puszcza cały czas sygnał dry (nasz sygnał z preampu) i do niego domiksowywany jest sygnał z efektu. Jeżeli takowy nie posiada kill dry lub też ustawienia 100% Wet to mikser liniowy nie ma racji bytu w takim przypadku. Co nam to daje ano to, że mamy cały czas analogowy sygnał do którego domiksowany jest efekt i to podczas gry czuć, w brzmieniu również ale tylko w przypadku mało transparentnych efektów. Jak komuś g-major tnie pasmo to z mikserem nie będzie ciął :) U mnie mikser liniowy był koniecznością ze względu na specyfikę całego rigu, bez niego nie możliwe było by uzyskanie efektu płynnego przejścia między brzmieniami. Są również minusy np. taki, że jeżeli ktoś podłączy do miksera jakieś multi z whammy i.t.p. to wiadomo jak to zadziała cały czas mamy zygnał nie zmieniony z domiksowanym zmienionym, raczej kicha (w takim przypadku trzeba sobie zrobić możliwość bypasowania sygnału dry). Najlepiej sprawdza się on w przypadku delaya, reverbu.

Offline Czibson

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #20 22 Wrz, 2010, 15:15:22 »
Mixowanie toru czystego z z sygnałem efektowym to rzecz nieodzowna w profesjonalnym systemie gitarowym. Potwierdzam słowa "Pneumania2". Musicie wiedzieć (jeśli nie wiecie), że to co pozwala nam zrealizować bardzo drogi Line mixer MARK eLa czyli pętlę paralleliczną możemy zbudować również na sporo tańszej kostce BOSS'a, a konkretnie Line selector LS-2 w opcji A+Bmix->bypass. Dodatkowym atutem tej kostki, co stawia ją w lepszym świetle niż Mark L jest to że poprzez kliknięcie możemy całkowicie wyłączyć efekty i nasz sygnał z pieca wędruje tylko przez tą jedną kosteczkę oczywiście całkowicie zbypassowaną, a co za tym idzie jednym kliknięciem wyłączamy np. 3 efekty. tego Mark L nie ma! Pozdrawiam, miłego eksperymentowania.    

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #21 22 Wrz, 2010, 16:11:19 »
MarkL może Ci taką opcję zamontować ja mam bypass fx2 na switchu zrobiony.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Line Mixer - potrzebne to to?
« Odpowiedź #22 22 Wrz, 2010, 23:35:41 »
pętlę paralleliczną
:lol:

Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 01:05:38
wysłana przez SolarisP
2 Odpowiedzi
2355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 00:42:36
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
1825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2014, 15:37:31
wysłana przez Michał Ulowski
1 Odpowiedzi
3486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2019, 00:20:40
wysłana przez ITHMW
6 Odpowiedzi
440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2024, 13:48:11
wysłana przez spacelord7