Autor Wątek: Globalny equalizer (graficzny lub parametryczny)  (Przeczytany 5361 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Myślę, ze ten problem nadaje się do tego działu. Otóż odkąd mam nowe kolumny, które są wydajniejsze w niskich częstotliwościach niż głośniczki komputerowe jakie miałem wcześniej, pojawił się problem dudnienia.

Włączyłem sobie test (20Hz-20kHz) do tego analizator spectrum i na oko połapałem które częstotliwosci są podbijane (przez wpływ pomieszczenia gdzie sie znajduja kolumny). Lord (dzięks men :) ) zapodał mi plugin do foobara dzieki ktoremu mozna sobie uzywać z foobarem pluginy VST (mnie interesował eq parametryczny). Na nim skorektowałem podbijane cz. do poziomu innych. Wsio jest zajebiscie tylko... to działa mi tylko w foobarze :evil:

Jak słucham czegokolwiek na yt, myspace, soundclikach-cloudach, mam niestety dziwek bez ingerencji parametrycznego eq. Wkuwia mnie to bardzo bo dudnienie występuje przy ok 110Hz, i jest zamula mi muze. Teraz jako karty muzycznej uzywam Line6 gx, i nie za bardzo chce wracać do soundblastera, ale GX nie ma zaimplementowanego EQ (moze jest, ale przy instalacji sterownikow pominąłem, w co bardzo wątpie)

I teraz główne pytanie. Czy jest cos takiego jak EQ graficzne (parametryczne było by bombą totalna) które włącza sie razem z systemem i equalizuje wszystkie dźwieki pochodzace z wszelkiego softu?

półśrodkiem byłby plugin eq do FireFoxa, ale na razie nie znalazłem nic w tej kwestii, oprócz próśb ludzikow aby cos takiego powstało.
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2009, 19:35:27 wysłana przez BartekL »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To chyba zależy od karty dźwiękowej. Ja w swoim gracie mam taki programik HD Audio i tam ustawiam sobie wszystkie parametry - od EQ przez ustawienie głośników po symulację surroundu. Tyle, że prawie w ogóle z tego nie korzystam, bo przez cały czas mam podpięty interfejs, przez który leci cały sound na słuchawki i jest w porządku...

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
I teraz główne pytanie. Czy jest cos takiego jak EQ graficzne (parametryczne było by bombą totalna) które włącza sie razem z systemem i equalizuje wszystkie dźwieki pochodzace z wszelkiego softu?
Soundblaster i parę innych ma EAX, ale to wszystko o czym wiem.

Coś takiego raczej nie ma jak istnieć, w każdym razie nie w Windowsie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Coś takiego raczej nie ma jak istnieć, w każdym razie nie w Windowsie.
Niech no kurna do domu wrócę i skrina zrobię.

locco

  • Gość
Coś takiego raczej nie ma jak istnieć, w każdym razie nie w Windowsie.
Niech no kurna do domu wrócę i skrina zrobię.

pewnie ze jest, w pizde zintegrowanych kart ma taki soft. kiedys wlaczyl mi sie jakis tam reverb czy delay wrecz ( bo taki funkcje tez sa ) i nie wiedzialem co sie dzieje, zanim sie zorientowalem i wylaczylem, to przepowiadalem juz hardware fatal errory i inne atrakcje

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Lord (dzięks men :) ) zapodał mi plugin do foobara dzieki ktoremu mozna sobie uzywać z foobarem pluginy VST (mnie interesował eq parametryczny). Na nim skorektowałem podbijane cz. do poziomu innych.

Link!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Panie deely:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=59206&pid=544592&mode=threaded&start=

Panie Mondo i Tadeo: Napisałem w pierwszym poście, ze uzywam teraz jako karty muzycznej Line6 POD GX.

Jak uzywałem SB Audigy to był do tej kart soft, zwalo sie eax wlasnie i tam mozna bylo sobie coś tam robic z dźwiekem, eq było z tego co pamietam. Ale SB ni uzywam, tylko Line6 POD GX :) i interesuje mnie soft niezaleźny od karty (badz napisany dla gx'a)

Cos takiego jak ten George Yohng's VST wrapper tylko jako stand alone uruchamiane wraz z windą byloby super.

Znalazłem ze dwa eq ktore mialy dzialac globalnie ale nie umialem ich zmusic do dzialania, wiesniackie ogolnie byly.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
I teraz główne pytanie. Czy jest cos takiego jak EQ graficzne (parametryczne było by bombą totalna) które włącza sie razem z systemem i equalizuje wszystkie dźwieki pochodzace z wszelkiego softu?


Spytałeś o soft, stąd moja pomyłka. Może Rewire albo inny stuff do reampingu coś pomoże?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Audigy zdaje się miało specjalny DSP, który zajmował się tego typu rzeczami. Mój Realtek umożliwia w panelu sterowania zabawę equalizerem, ale do takich zastosowań o których mówiliśmy na komunikatorku z pewnością się nie nadaje :-\ Nie wiem jakby musiał wyglądać taki software, ale chyba byłby to wrapper WDM sterownika WDM interfejsu dźwiękowego realizujący softowo DSP (chyba że jest jakaś łatwiejsza droga ku temu) - czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2009, 15:15:15 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Myślę, ze ten problem nadaje się do tego działu. Otóż odkąd mam nowe kolumny, które są wydajniejsze w niskich częstotliwościach niż głośniczki komputerowe jakie miałem wcześniej, pojawił się problem dudnienia.


Próbowałeś załatwić problem akustycznie ?
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 09:52:06 wysłana przez kur_krank »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Można skorzystać z czegoś takiego http://www.krksys.com/product_ergo.php , system korekcji pomieszczenia jest na tyle udany że preset  wczytywany jest do tego urządzonka które znajduje się pomiędzy komputerem a kolumnami. Tylko cena nie jest ciekawa . Z  tego co wiem ergo też działa jako interface audio.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
EQ Equalizer

Zaczęty przez primer Efekty

10 Odpowiedzi
5274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 21:56:43
wysłana przez marcin512
7 Odpowiedzi
2372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2016, 14:05:49
wysłana przez Pneumonia2