Autor Wątek: MG - wady, zalety - innymi slowy czy warto !?  (Przeczytany 16079 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
MG - wady, zalety - innymi slowy czy warto !?
« 04 Gru, 2009, 23:20:03 »
Ok jak w temacie.
Zastanawiam sie nad ta firma zeby kupic pake i heada, czy w ogole warto. Znajomy mi polecal - slyszal w akcji - i powidzial ze bardzo dobry sprzecik do grania miecha i ogolem rock'a.

link do firmy
http://www.mgamp.com/

Jakie sa wasze zdania na temat tej firmy i czy sie z nia juz spotkaliscie - zetkenliscie na zywo, graliscie itp itd...

Czekam na opinie

Pozdro SaTaN
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 23:30:45 wysłana przez mlodysatan »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
mam mg ponad rok, vintage 30 head, kupowalem go z drugiej ręki, head w sumie ma ponad 2 lata.

Cóż moge powiedziec? rewelacja. brzmi bardzo dobrze, do tego niezniszczalny... nie bede tutaj za duzo sie rozpisywal

http://www.sevenstring.pl/testy/mg-vintage-30 tutaj jest moj test wzmaka
http://www.sevenstring.pl/testy/mg-amplification-fendmess-100 tutaj test od wuja

wzmak sprawuje sie perfekcyjnie, nigdy nie zawiódł, w razie czego masz support od Marka, wystarzy zadzwonic i wszystko Ci podpowie i opowie.

Mam do niego pake, robiana przez Marka, ale glosniki wsadzalem sam i brzmi tez bardzo dobrze, z tym ze moja jest wieksza od tych tkore standardowo on robi. Standardowo sa one tak sao szerokie jak head (ok 666 mm:))

generalnie rzecz biorąc polegam. head zjechal ze mna kilka koncertow, mase prob, w roznych warunkach gral i byl przewozonych, nie do konca sprzyjajacym lampowym konstrukcjom i nadal dziala bez zarzutu...

Wady? Długo trzeba czekac na nowke ok 3 miechow.. Pozatym nie stwierdzono. Wzmak na najwyzszym poziomie za smieszne pieniadze. (ja swoj kupilem za 1000 zł :D :D )

na forum jest jeszcze kilku uzytkownikow tych wzmacniaczy wiec napewno sie wypowiedza.

po probki zapraszam tutaj www.myspace.com/sekaku wszystko to MG, zarejestrowany mikrofonami, bez zadnych ingerencji po nagraniu

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Miałem przez dwa lata wersje MG Raven II. W mojej galerii są jeszcze zdjęcia. Niestety musiałem pożegnać ten wzmacniacz ponieważ rodzaj przesteru jaki oferował do mnie nie przemawiał. Po prostu nie moje brzmienie-kwesta gustu. Wole drive'y typu ENGLa i Peavey'a (i dla 5150 sprzedałem właśnie ten amp). Ogólnie wzmacniacz świetny. Zajebisty czysty kanał, zajebisty crunch bardzo dynamiczny i podatny na artykulacje, kanał Lead brytyjski też świetnie się spisywał, bardzo ciepłe rockowe brzmienie no ale niestety to co dla mnie było najważniejsze to hi-gainowy kanał. Wiem, że to zabrzmi śmiesznie ale postaram się to porównać w ten sposób: MG robi-dum dum dum a ja wole zgrzyt zgrzy zgrzyt : d  Próbowałem z BBE ale mimo wszystko to nie było to czego szukałem. Mimo wszystko wzmak w pełni profesjonalny i każdemu szczerzę polecam. Jeśli jednak chcesz krzesać gruby satan rozpierdol to WCZEŚNIEJ OGRAJ (wiem że to będzie ciężkie).
Najlepiej moim zdaniem grał na klasycznej paczce Marshalla Lead 1960 PROSTEJ. Na Englu v30 średniawo, na Laney v30 bardzo fajnie, na Randalu z 70-80 tragicznie -ale to bardzo słabiutka paka.

Zalety wymieniłem już wcześniej więc przejdę do jednej wady.

Wada jedyna jaka mnie denerwowała- regulacja send/return pętli. Cenie sobie prostotę wręcz prymitywność obłsugi skomplikowanych urządzeń. Bardzo denerwowało mnie to że nigdy nie potrafiłem tej pętli ustawić tak żebym nie miał jakiś obsuw w głośności/dynamice. Mogłem wziąć wzmak bez tej opcji.  :facepalm:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ogolem czytalem juz to co bylo napisane na stronce i na forum, lecz chcialem tak podsumowac to wszystko tutaj - przyda sie tez na przyszlosc - gdyz jak pisalem czy warto brac ten sprzet, ktory jest kosztowny i moim zdaniem trzeba go wybrac pod swoj gust brzmieniowy :)

Co do ogrania heada to moze bede miec taka mozliwosc. Jak pisalem mojego kumpla znajomy (drugi guitar men z zesolu jego) ma wlasnie MG

Jesli sa jeszcze uzytkownicy tej firmy to chetnie przeczytam wasze wypocinki na ten temat :P

Pozdro ! :headbang:

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Loki z ta petla to roznie bywa, ja np mialem problem zeby ustawic dl4 w petli, ale reszta to bardzo dobrze smiga i czasem nawet sie to przydaje, mozesz tez z tego korzystac jako z clean boostera jak nic w petle nie wrzucasz...

Czy MG jest kosztowny? Cóż, moim zdaniem jak na to co oferują te wzmaki to cena nie jest wygórowana.

Za markowe wzmaki z metką musiałbyś jeszcze z klocka dowalic, jak nie lepiej, a tak masz nówke, z supportem, nowe lampy itd itp

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Miałem kiedyś Combo 212 Mg Vintage 50. Generalnie piec świetny. pełna profeska. Niestety musiałem się z nim pożegnać. brakowało trochę takiego kopa (którego czesto w combach brakuje) a że miałem możliwość zamiany na halfstacka - wykorzystałem to
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no w moim MG kopa nie brakuje, chociaz zalezy co masz na mysli mowiac "kop"bo to 5150 ani dual nie jest..

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No to rozumiem ze z tego co piszecie to tak czy inaczej lepiej sobie odsluchac ten sprzet jesli jest mozliwosc niz od razu brac (wiadomo raczej jak z kazdym).
Jesli chodzi o kopa Budzan to tu chyba nie musze mowic kazdy rozumie to inaczej, bardziej slyszy i ma inna ze tak powiem estetyke, tudziez wyobraznie apropo dziweku niz tez sprzet mu oferowal.

Pozdro

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
jako że mój pierwszy post mówię DZIEŃ DOBRY

a teraz wracamy do tematu, odebrałem właśnie Vultura jakiś tydzień temu, czekam jeszcze na pakę od mg 212 na emi v12, na razie wstrzymam się z pisaniem większych recenzji ale mogę w 100 % polecić sprzęt, niem mam wielkiego doświadczenia w przerzucaniu ton sprzętu, ale coś tam w życiu słyszałem i grałem, czysty mistrz, przesterowane od lekkiego krancza po szatana z czeluści,

wykonanie na 5-, jest kilka detali do których można by się przyczepić, ale ogólnie wzmak prezentuje się pięknie

jedną wielką wada MG jest termin wykonania, jak masz czas i chcesz poczekać to luz, ale jak cie pili to z terminami bywa krucho

pozdrawiam

ps. jesteś z wawy, head do ogrania w kozienicach, jak paka dotrze  :evil:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
ja mam sporo czasu :)
Jak na razie zbieram sobie opinie i informacje jaki sprzet sobie kupic i na co warto zwrocic uwage :)
Pewanie za jakis rok badz cos takiego sprawie sobie pake, bo najpierw wyjazd na wczasy musze uzbierac na dwie osoby :P

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
to co mnie troche boli w MG i jedyne co mnie boli za razem, to obicie skajem, bardzo latwo podatne na uszkodzenia.. no ale jakby obilal tolexem to z kolei byloby drooozej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
no to i ja się dołącze do tej dyskusji
od 2 lat posiadam head MG Vintage 50

jestem mega zadowolony aczkolwiek kanał clean mógłby być bardziej clean ale z tego co wiem w nowszych wersjach czysty jest piękny
co do knału lead to mi odpowiada w 95% (ale wynika to tylko i wyłącznie z tego że zawsze chciałem mieć 5150, które brzmi totalnie inaczej)

co do wykonania to poza obrzydliwym moim zndaniem obiciem z czegoś tam to jest bardzo ok

dodam tylko że mój egzemplarz miał dwóch właścicieli i przez pierwszego był bardzo mocno eksploatowany koncertowo więc obicie wygląda jak wygląda
mam nadzieje ze koło połowy stycznia dostanę tolex i MG dostanie nową skórę

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hm, mój Fendmess jest obity jakimśczymśtamcośta m, nie wiem, czy to tolex, ale jest bardzo wytrzymały (w przeciwieństwie np do obicia w mojej pace NoisyBoxa :/), sporo z nim jeździłem i obicie jest obecnie w stanie 5- (jest drobny ubytek powierzchni 2mm^2, ale poza tym nie widać, że ma ponad rok). jak już przy wykonaniu jesteśmy to radziłbym się zastanowić nad podświetlaną plexą - imo wygląda bardzo fajnie, aczkolwiek jest bardzo podatna na zarysowania, które są podświetlane diodami ;)

brzmienie to wiadomo, jak komu pasuje, moim zdaniem jest bardzo, bardzo zajebiste - gruzowaty lead, moim zdaniem raczej do ciężkiego i trochę wolniejszego grania, aniżeli tech-deathu (choć jak dałem bass na 7, mid na 0 i treble na 8 to Sacrophagus Nile'a w drop A brzmiał przemiodnie ;) ).

ogólnie wzmak chodzi bezawaryjnie (nie licząc problemu z diodą w footswitchu i pewnej historii, gdy podłączyłem go pod gniazdo z prądem stałym -.-), jedna tylko rzecz mnie powiedzmy, że zaniepokoiła - gdy podłączałem Bossa NS-2 w sposób właściwy, czyli jakieś łączenie z inputem i pętlą, to poziomy głośności były jakieś zdupy - słowem sygnał przesterowywał się na bramce, a regulacja pętli niespecjalnie pomagała. sprawdziłem to na dwóch różnych NS-2, gdy zawiozłem wzmak na serwis (bez bramki niestety) p. Marek powiedział, że z pętlą jest ok. czy ktoś miał podobny przypadek? ;) dodam, że z innymi efektami wszystko było spoko

ed: i w razie czego zapraszam do ogrania na NoisyBoxie 4x12" (Eminence Man'o'War) i Marshallu 1960B ;)
do widzenia.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
No to wypada mi się odezwać (oba heady w kapeli to MG - tu nas znajdziesz http://www.mgamp.com/muzycy.html ), ale więcej pisać nie muszę ;):

http://www.sevenstring.pl/testy/mg-amplification-fendmess-100 tutaj test od wuja
Paczki z głów!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Panowie pytanko cz ma ktos z warszawy jakiegos HEAD'a wlasnie z MG ? Bo chetnie chcialbym go ograc jesli chodzi o model to moze byc Vulture, Raveny badz VINTAGE.
Oczywiscie kolumnte jesli ktos ma to tez super :)

pozdro

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
ja mam Fendmessa co prawda ;) ale od Ravena różni się tym, że ma jeden kanał mniej, więc zapraszam. do ogrania na NoisyBoxie 4x12 na Eminencjach Man'o'War i Marshallu 1960B na Celkach G12T-75

ed.: parę dni temu cośtam się bawiłem w nagrywanie i mam małą próbkje (bez obróbki) http://wybielacz.wrzuta.pl/audio/5qT07O9X0V0/dupa_kosciotrupa_-_pacza_pacza dwie ścieżki, każda 75% na lewy i na prawy kanał, jedna ustawienie bardzo środkowe, druga raczej scooped. nagrywane na pałę i bez zabawy w ustawianie majka, trochę siarzy ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2010, 15:53:00 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
ja mam vultura + kolumna 2x12 na emi v12 niedaleko wawy w kozienicach, jakbyś się chciał podjechać to jak bedę wracał smochdem to mogę Cię zabrać a później se wrócisz jakimś peksem :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Spoko to jak cos zglosze sie jak bede miec chwilke czasu na PW :) Jesli jest ktos jeszcze juz z wawy tez prosze bo wtedy bede mial wiecej czasu aby to ograc :P

Pozdro

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ja mam Vintage 20, przejebany piec.. jedna bolączka - pętla, brak regulacji... i niektórych efektów nie lubi ;(

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Ja mam Vintage 20, przejebany piec.. jedna bolączka - pętla, brak regulacji... i niektórych efektów nie lubi ;(

Bo nie zamówiłeś customa, sknero! ;)
Paczki z głów!

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Ja mam Vintage 20, przejebany piec.. jedna bolączka - pętla, brak regulacji... i niektórych efektów nie lubi ;(
Jak juz pisalem na forum ze swoim mialem to samo. Pan Marek dorobil mi Master Volume i jak skrece odpowiednio mastera, a rozkrece preamp to problemy z petla znikaja, nic juz nie brumi :) Generalnie chcial u mnie zastosowac kilka patentow, w tym wstawienie regulacji petli. Zagadaj Harvest do niego, bo to naprawde spoko czlowiek, a sprawy groszowe ;)

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
sorki, że się bawię w archeologa, ale jak pisałem w shoucie,
do końca tygodnia head vulture do ogrania przez chętnych w warszawie, jak ma ktoś ochotę to pisać

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 02:29:10
wysłana przez waleczny_gladiator
7 Odpowiedzi
7743 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 21:05:48
wysłana przez commelina
5 Odpowiedzi
7308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
23 Odpowiedzi
10964 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2012, 11:34:43
wysłana przez Olcha
6 Odpowiedzi
5965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2013, 13:33:01
wysłana przez Viral