Autor Wątek: gitara do 2000zl (metal) Pierwsza EVER!  (Przeczytany 8632 razy)

Offline tgchan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
gitara do 2000zl (metal) Pierwsza EVER!
« 01 Gru, 2009, 21:42:11 »
Witam!

Po pierwsze przepraszam za umieszczenie mojego noob posta na tym forum gdzie zdaje sie ze goruja tylko 7 strunowki >:D ALE!

Tak sobie mysle ze skoro juz tu graja na 7 i wiecej strunach to maja duze doswiadczenie i pewnie sie nie myle >:D

Takze bardzo przepraszam ze cofam was do wspomnien kiedy zaczynaliscie przygode z gitara, ale pomimo przeczytaniu wielu for nadal nie wiem w co zainwestowac gotowke :(

To bedzie moje pierwsza gitara... nigdy nie gralem itp kilka razy trzymalem ^^, Dlaczego mam zamiar wydac tak duzo pieniedzy na 1sza gitare?

- jestem bardzo zdeterminowany i jezeli sie na cos decyduje to daze do tego wytrwale dlatego wole kupic pozadna zeby starczyla na dluzej itp
- kocham muzyke, dzwieki itp dlatego zalezy mi naprawde na dobrym brzmieniu/ wykonaniu gitary (wyglad bez znaczenia)

Od kilku dni czytam rozne fora, recenzje i czas nadszedl aby sie w koncu kogos zapytac co i jak :)
Jestem zainteresowany kupnem gitary elektrycznej tak jak w temacie.

Gitara bedzie mi sluzyla tylko i wylacznie do muzyki ciezkiej, dlatego tez najbardziej chcialbym cos z gitar ESP. Wiem natomiast ze te prawdziwe ESP nie ltd czy jakos tak zaczynaja sie od troche wyzszych sum ;p

Boje sie troche bo mam male dlonie, ale z tego co pamietam kilka dobrych lat temu trzymalem akustyczna bez problemu wiec chyba nie jest az tak zle ;p

Gitara po zakupie bedzie glownie podpieta pod pc, w pozniejszym terminie planuje oczywiscie dokupienie wzmacniacza i innego hardware.

Przez ostatnie lata ogromna inspiracje wywarl na mnie Devin Townsend i to glownie przez tego Pana chcialbym wrescie przestac marzyc i nauczyc sie grac na gitarze elektrycznej.
Devin Townsend

Bardzo bym prosil o pomoc w doborze jakiejs porzadnej gitary do 2000zl ktora najlepiej bedzie sie czula w muzyce ciezkiej (najlepiej cos ze stajni ESP, no ale nie koniecznie bo tak jak mowie malo sie na gitarach znam)

Gitara musi byc nowa, no i do tych 2000zl (wiadomo ze mozna troche nagiac no ale wolalbym zostac w tym przedziale cenowym i tak musze jeszcze troche na nia popracowac ;p)

Wyglad bez znaczenia ma brzmiec! >:D


Jezeli uwazacie ze wydawanie takiej kasy to bezsens w moim przypadku prosze mi to napisac i odrazu podrzucic modele od ktorych powinienem zaczac itp no chyba ze uwazacie ze moge zaczac od 7strings ^^, od razu hehe

Naprawde nie mam kogo sie doradzic dlatego wasze zdanie bedzie prawdopodobnie decydujace


Z gory dziekuje za wszytkie propozycje i rady.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Ja polecam wiosła Epiphona z serii Prophecy mam na myśli modele SG i Les Paul lub Futura , naprawde super wiosła w cenie do 2k :)
Z setem EMG na pokładzie :D niczego więcej do ostrej łupanki nie potrzeba :D
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
1. :szukaj: Od pyty jest takich tematów na TYM forum, wystarczy poszukać...
2. Od siódemki zaczynać można tak samo jak od szóstki, może i nawet lepiej.
3. Zastanów się czy rzeczywiście potrzebujesz nowej gitary. De facto sprawia to, że zapłacisz więcej za coś, za co mógłbyś zapłacić mniej. A jeśli będziesz chciał potem sprzedać (nie mówię że zrezygnujesz z grania, tylko że może przestanie Ci się podobać ta konkretna gitara) to na sprzedaży nówki zdecydowanie więcej stracisz.
4. Sam Ci zbyt wiele nie doradzę, z racji małego rozeznania. Wiem tylko, że świetny stosunek brzmienia do ceny mają gitarki agile. W każdym razie odnośnie ich brzmienia negatywnej opinii jeszcze nie słyszałem. Co prawda kosztują one poniżej 2k, ale w usa, tak więc ściągając taką do polski doliczysz sobie 50% ceny za cło i przesyłkę i wyjdzie ci ponad 2,5k.
Z używkami byłoby dużo łatwiej, znalazłbyś pewnie coś z lepszych ibanezów, coś z szekterów, itd.
Zobaczymy co powiedzą inni.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon


Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.


Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Ja bym proponował nie robić linkowni, tylko albo coś od siebie napisać, albo odesłać szanownego pana do odpowiednich topików (a ofkorz najlepiej to niech odeśle się sam)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline tgchan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
nie nie nie nie odsylajcie lol... czytalem i jest tyle opini ze hej... oczywiscie spora ilosc sie pokrywa ale od czasu do czasu ktos cos skrytykuje pojawiaja sie watpliwosci itp


Dziek ibardzo za linki i rady takich gitar jeszcze mi nikt nie polecil !

na stronie sixstring jeszcze nie bylem wiec poczytam jutro napewno troche, ale skupie sie glownie na propozycjach od Was.

Sam napalilem sie wczesniej na:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-sc-207

Teraz po otrzymaniu odp w stylu "2. Od siódemki zaczynać można tak samo jak od szóstki, może i nawet lepiej." znowu ochota powraca :)




Chialbym sie zapytac jaka jest wasza opinia co do ceny czy powininem tyle inwestowac? Czy kupic cos kolo 1000zl?

Sprawa wyglada tak ze jak kupie to bede sie uczyl od 0 sam, zakocham sie w tej gitarze i bede meczyl dopoki doputy jej nie opanuje czyli dlugo dlugo


Wasz kazdy post ma ogromne znaczenie na moj finalny wybor (nie zeby to brzmialo jak jakas reklama zeby wyslac smsa >:D)
 

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kup używany sprzęt, żeby później nie żałować ;). 2000zł starczy Ci na gitarę i jakieś fajne kombo do ćwiczeń albo poda ;)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
http://www.allegro.pl/item835640547_ibanez_rg_570_made_in_japan_93.html
Bardzo dobra gitarka, ale ma kilka minusów:
1. cena - za wysoka, gość powinien troszkę opuścić
2. stockowe przetworniki - jeżeli utargujesz należałoby wymienić chociaż przetwornik pod mostem
3. kolor :)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
proszsz: siódemeczka, do metalu, EMG na pokładzie, cena ładna: http://allegro.pl/item831740540_epiphone_korina_flying_v_7_emg_81_7.html
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Co to jest do cholery, gitara.pl? Zamykam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2007, 19:48:55
wysłana przez Tolein
60 Odpowiedzi
32450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 10:40:31
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
5103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2016, 12:34:52
wysłana przez Nightmarishreaper
11 Odpowiedzi
4405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2019, 21:33:51
wysłana przez spacelord7
21 Odpowiedzi
5517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2020, 09:25:18
wysłana przez wuj Bat