Autor Wątek: inntelifex blackface, how-to  (Przeczytany 3016 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
inntelifex blackface, how-to
« 29 Lis, 2009, 23:00:37 »
Chłopaki, mam taki problem.
Jak wyedytuje sobie preset, zmienie w nim blok efektów i chce go zapisać to zapisuje mi sie chuj wie gdzie, a nie na tym presecie który edytowałem. Jak to zrobić zeby zapisywało się w konkretnym miejscu a nie losowym?

niestety nie posiadam manuala i a w tych netowych to ltd i online nie moge sie tego doczytać.
pzdr

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #1 02 Gru, 2009, 20:36:28 »
W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć. 
Z tego co zrozumiałem to z edytowaniem presetów nie ma problemu. A jak zapisujesz preset to po ponownym odpaleniu wszystko jest tak jak ustawiłeś czy nic się nie zmienia? Pozwolę sobie dodać trywialną uwagę, że dwukrotne wciśnięcie store po zmianie wybranych parametrów powinno załatwić cały akt edycji.
Jeśli chodzi o zamianę miejsc presetów to jest opcja prog mapping. Wystarczy ją włączyć i przez parameter adjust i select wybrać, które presety mają być jakimi zastąpione i całość zakończyć wciśnięciem store. Najlepiej obustronnie to ustawić czyli np. 40 to 35 i potem 35 to 40, w tym przypadku dane presety zamienią się miejscami.
Mam nadzieję, że pomogłem, za to ja bym prosił o udzielenie rady jak zmieniać blok efektów, czyli w presecie 1 zamiast chorusa delaya barmki i duckera mieć np reverb i brame, bo za cholerę nie mogę wpaść jak to zrobić. Swoje doświadczenia z tym sprzętem zdobywam raczej metodą prób i błędów, czasem sięgam po manuala.
Co to sprzętu to mam wersję ltd.
pzdr

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #2 02 Gru, 2009, 20:47:03 »
Dzięki kur_krank, nie do końca odpowiedziałeś na moje pytanie, ale przynajmniej wiem jak zamienic presety miejscami ;)

co do Twojego pytania
to wybierasz preset, bierzesz config, gałka PRESET zmieniasz blok efektów i wtedy wciskasz recal i wszystko sobie ustawiasz pod siebie, jak nie wcisniesz recal to nie wczyta bloku i bedziesz mial ciagle ten sam.
pzdr

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #3 02 Gru, 2009, 21:23:28 »
Kombinowałem już w ten sposób wcześniej, ale coś mi nie chciało wyjść, teraz za Twoją radą też ale nic z tego. Przy włączonym configu wybieram sobie blok i ładuje go recallem, tyle że dziad zmienia mi preset. Dla zobrazowania :D :

preset #1 > hush chorus delay reverb
 
ja bym osobiście wolał hush reverb. Zmieniam sobie na taki szereg i skurczybyk ładuje mi preset #3. A ja bym chciał preset #1 edytować tak, żeby było hush reverb, a jak mi się znudzi to np pitch delay.

Można ingerować w wybór parametrów danych efektów przy pomocy Controller Assignation, ale odnoszą się tylko do danego bloku efektów, czyli jak w powyższym przykładzie do bramy chorusa delaya i reverbu. A jak chciałbym wywalić zupełnie chorus i delay a dołożyć pitch to już się niestety nie da. Chodzi mi cały czas tylko o obszar presetu #1.

EDIT: Bo nie chodzi mi oczywiście o zmiane bloku efektów przez przełączanie presetów na inne :D tylko na ingerencję w ich strukturę
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 21:25:31 wysłana przez kur_krank »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #4 02 Gru, 2009, 22:05:10 »
no tak, on przeładowuje preset i sie zapisuje gdzies w pizdu, o tym wlasnie pisałem :D inaczej tego nie potrafie zrobić niestety ;)


Wiesz, nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś, ale genralnie chodzi o to ze intellifex ma swoje tam łańcuchy efektów i nie ma opcji zeby ingerowac w same efekty w lancuchu tak zeby wziasc np pshifter + chorus + delay + hush :)

najlepiej gdyby odezwał sie ktoś to ma juz dluzej intellifexa, ale oczywiscie, jak chcesz kupic to zachwalajacych i uzywajacych jest wiele, a jak sie zapytac o obsluge to nie ma zadnego :P

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #5 02 Gru, 2009, 22:49:09 »
hehe po trupach dojdziemy do celu
 Wychodzi na to, że rozwiązaniem wszystkich problemów jest właśnie Prog Mapping.  Dla mnie to zbawienie, bo nie bawię się jeszcze pełnym midi controllem zajmującym x metrów kwadratowych podłogi, póki co spłacam długi po intellifexie samym, ale w zestawie był Rocktron Midi Xchange, czyli up-down 3 przyciskowy (+ recall, który dodatkowo ładuje ostatni wybrany preset). Prog Mapping na szczęście pozwala przerzucić te wszystkie presety i upchać najbardziej użytkowe i zmodyfikowane w jednym miejscu. Widać innego wyjścia nie ma ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #6 02 Gru, 2009, 23:19:49 »
Niebardzo rozumiem jak działa ten Prog Mapping, możesz coś przybliżyć?

Wiesz może jak pedał ekspresji ustawić wraz z intellifexem? Bo coś mi to nie wychodzi

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #7 03 Gru, 2009, 12:25:25 »
Z pedałem ekspresji to niestety nic nie pomogę. U siebie w tym Midi Xchange [poniżej photo] mam z boku 2 gniazda jackowe, cc7 i cc17 się nazywają. One mają obsłużyć pedały, w różnych funkcjach mogą pracować, jako volume, pedał ekspresji, zależy jeszcze do którego gniazda podłączamy to obsługuje mniej lub więcej parametrów. Tyle z manuala przeczytałem, chociaż angielskim w zakresie elektroniki biegle nie władam. Poza tym z braku takiego geja nawet się za bardzo nie zagłębiałem w temacie. Z tego co się orientuję, to sterowanie parametrami przez pedał kontroluje się z menu Controll Assigment, tam to już w ogóle są dziwne rzeczy, trzeba tam jakoś wybrać dany parametr, na który mamy wpływać przez pedał, można zmieniać jego zakres, głośność. Gdybym miał pedał to bym poeksperymentował, ale z braku takowego z samej teorii nic nie mogę stwierdzić pewnego.

A Prog Mapping to zamiana "kolejności" efektów. Dla lepszego zobrazowania przyjmijmy, że mamy 160 presetów, czyli 160 nisz. Fabrycznie każdy preset jest umieszczony w swojej niszy, czyli nisza#1 = preset#1 (Chorus Pan Delay), nisza#37 = preset#37 (Cathedral) itd. Prog Mapping służy do tego, żeby sobie przynależność presetów do danych nisz pozamieniać wedle woli. Żeby w niszy#1 znalazł się efekt Cathedral Reverb zamiast CHorus Pan Delay i odwrotnie, żeby w niszy#37 był ten ostatni, wybieramy Prog Mapping. Na początku zaznaczamy, że ta opcja ma być włączona, kolejne podmenu to już zamiana wybranych presetów z ich niszami. Mamy coś takiego:

1 to 1

Czyli przyjmijmy, że jest to PRESET do NISZY. Kręcąc gałą P SELECT zmieniają się presety. Wygląda to następująco:

1 to 1
2 to 2
20 to 20 itd

Potwierdza to tezę, że fabrycznie każdy preset jest przypisany do swojej niszy.
Jeśli chcemy, żeby preset#1 powędrował do niszy#37, kręcimy gałą P ADJUST zmieniając nisze, tak żeby wyszło nam coś takiego:

1 to 37

Całość kończymy store i teraz czas na operację odwrotną:

37 to 1

Kończymy store i nasze prestety zamieniły się niszami, czyli zmieniły swoje miejsce w całym 160 miejscowym szeregu. Powinno być tak, że po odpaleniu presetu#1 mamy załadowany preset#37 i odwrotnie, ładując #37 mamy #1. Można też ustawić żeby aktywując preset#1 i preset#37 intellifex załadował tylko jeden, dany preset. W takim wypadku jeden preset zajmuje w szeregu 2 miejsca: 1 i 37. Wystarczy tylko ustawić to w Prog Mapping, np:

1 to 37

i powinno wszystko grać, Chorus Pan Dealy powinien być ładowany z presetu#1 i presetu#37

Jeśli chcemy wrócić do ustawień farbycznych, czyli każdy preset w swojej niszy wystarczy wyłączyć Prog Mapping w pierwszego podmenu.

WAŻNE - jak się dziś przekonałem Prog Mapping zdaje egzamin tylko w przypadku podłączonego sterownika, bo wpływa na komendy zmiany presetów które z niego wychodzą. Czyli ładując preset#37 [37 pokazuje się na wyświetlaczu sterownika] intellifex aktywuje preset#1 [i rzeczywiście pokazuje się na wyświetlaczu intellifexa 1]. Kręcąc gałami samego intellifexa Prog Mapping w ogóle nie jest brany pod uwagę. Bez sterownika ustawianie czegokolwiek nie ma sensu.

A co zmiany bloku efektów, to nie można ich zmieniać, jak słusznie napisałeś, ale CONFIG służy tylko do podglądu jaki blok ma dany preset. Stąd wydawało Ci się, że po odpaleniu zmianę ustawienia zapisuję nie wiadomo gdzie. Potwierdza to instrukcja, że przez config można jedynie podglądnąć jakie efekty zawiera dany preset, ale nie można nic zmieniać.

W związku z powyższymi zagadnieniami w celu pełnego zaspokojenia trzeba będzie wydać kasę na pełny sterownik najwyraźniej. Jak myślę o programowaniu tego dziada to... :)
Sorry za tak nużący wykład i wnioski o kolejnym odchudzeniu portfela :D

Btw jakiego sterownika używasz?
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2009, 12:47:40 wysłana przez kur_krank »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: inntelifex blackface, how-to
« Odpowiedź #8 03 Gru, 2009, 21:56:34 »
ta podpowiedź z CC chyab troche mnie naprowadziła na temat pedału ekspresji, ale jeszcze nie wiem...

W sumie ten cały prog mapping to i tak u mnie jest zbedny... bo moge sobie programowac w sterowniku jaki preset ma byc wywolywany danym przyciskiem...

Mam emcustom spraka i polecam szczerze, steruje mi wzmakiem (kanały i boost) i intellifexem. Mozna na nim bardzo duzo opcji ustawic i w sumie jest niedrogi. Mozna wlasnie podlaczy c do niego volume geja jako pedal ekspresji ale costam nie moge ustawic, a  w ogole to musze dobry kabel do tego zrobic bo ten moj to tak troche ssie pałe, przez co tez moze mam problem z konfiguracja tego..

generalnie jesli planujesz wymiane sterownika to serio polecam sparka, jest dosc maly ale ma wszystko co trzeba i konfiguracja jest bardzo prosta..
kiedys mialem fcb1010 do poda xt i nie wiem czy to byla wina poda czy behringera, ale ciezko mi sie to konfigurowało...