Autor Wątek: jaka paczka 1x12" - Orange? Mesa? CAA? Bogner? ...?  (Przeczytany 13607 razy)

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Mam head Rivera Venus 3, który dopalam przez BB Preamp i Fulltone OCD. Planuje kupić dobra paczkę 1x12" na Vintage 30, paczka ma być zamknięta. Klimaty przeróżne, od bluesa do hard rocka. Mogę wydać max 2000 zł, i w tej cenie jest Mesa, Bogner oraz Custom Audio Amplifiers, ale widziałem tez paczkę Orange PPC112, która wygląda na fotkach dość solidnie i jest znacznie tańsza o tych pozostałych, tylko pytanie jak to się ma do brzmienia? Czy tańsza bo gorsze drewno, wykonanie i brzmienie, czy tańsza bo w przypadku tamtych firm płaci się za amerykańskie logo?

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Nie mam zbyt dużego porównania między tymi paczkami, ale sam używam tej orendżowej 112 i nie jest wcale zła. Paka chodzi w komplecie z Tiny Terrorem- Armia nagrała na tym gitary na ostatnią płytę "Freak". Moim zdaniem nie ma co dopłacać, bo jeżeli głośnik jest ten sam to poza sklejką i kolorowym tolexem dużo w tym zmienić się nie da.
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Pomaranczko 1x12 jest Made in China w przeciwienstwie do wszystkich innych paczek tej samej firmy, dlatego jest tania.
Łe tej.

locco

  • Gość
w tej cenie polecam 2x12 orange, polecam mocno  :devil:

slyszalem, ze nawet ktos z forum wlasnie taka sprzedaje!

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
w tej cenie polecam 2x12 orange

jeżeli może być używana (bo nówka to ze 2,5k) to też jak najbardziej polecam, ta jest znacznie fajniejsza niż 1x12 ;D
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a musi być koniecznie firmowa? ja np kombinuje sobie 1x15" do 4x12" musze tylko obadać czy z głośnikiem basowym będzie to gadać jak nie to gitarową 15" zapodam 

ale niektórzy muszą mieć firmowe  :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
W grę wchodzi tylko 1x12", mam problemy z kręgosłupem i nie mogę nosić ciężarów. Manufaktura odpada, mam złe doświadczenia z pewna firma, raz się sparzyłem i nie chce próbować ponownie, co firmówka to firmówka, nawet w razie czego łatwiej sprzedać.


Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
no jak zacząłeś to opowiedz z kim i dlaczego  :)

Cytuj
co firmówka to firmówka

akurat gówno prawda ale że łatwiej sprzedać z tym sie zgodzę
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
firmowka to w miare pewna inwestycja. Ale malo kto wyda kase na cos niesprwadzonego. A mozliwości wziecia sprzetu na pare tygodni zeby sprawdzic na salce na koncercie itp nie ma prawie wogole.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
A co powiecie o tym?
http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Guitar%20Cabinets/ThreeQuarterCABS/TQ-1x12-LG.htm

Podobno ten głośnik to to samo co Electro-Voice EVM12L, prawda to? Zawsze marzyłem o Electro-Voice EVM12L tylko ta cena... A ta Mesa kosztuje niecałe 1800 zł wiec to byłoby coś pięknego.

locco

  • Gość
ogrywalem w rnr, czy gdzies tam, jak chcialem dokupic mala paczke do poprzedniego comba pittbull 45W. bułki były-tak, za to mięso niebardzo. duzo lepiej wypadl bogner alchemist 2x12 50W za 1400 zl, chociaz mniej mocny. a ze w sklepie, to podlaczylem barytona i obu specjalnie nie oszczedzalem ;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Bo ta konkretna mesa nie ma mieć mięsa, zresztą kto kupuje niezamknięte paczki, żeby mieć mięso :)

locco

  • Gość
dobra, chcialem wyrazic ogolne nieusatysfakcjonowa nie ta konkretna kolumna, ktora w sklepie stala kolo 1800 zl, a za prawie tyle samo mozna miec uzywanego oranża 212, ktorego nie mozna nawet porownywac. generalnie byla slaba i warta nie wiecej niz nowy oranż 112 ;)

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Nie ma mięsa?




locco

  • Gość
Nie ma mięsa?





subiektywnie- podczas ogrywania w sklepie nie miala, sorry ;)

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
pewnie masz słabą łapę  ;D

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Locco nie ma miesa w lapie ;)

locco

  • Gość
prawda, mój laptop jest bezmięsny ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
przyznaj, ze nie możesz sie pogodzić z tym, ze ktoś woli kupić nową Mese 112, niż Twoją Orange :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dla mnie to też dziwne :) Tak samo jak dziwne jest ze nikt nie chce mojego Engla, a paluja sie ludzie marszałkami :)

locco

  • Gość
Dla mnie to też dziwne :) Tak samo jak dziwne jest ze nikt nie chce mojego Engla, a paluja sie ludzie marszałkami :)

pogodzic sie moge, ale dziwnym jest, ze juz drugi tydzien mija. swoja droga, wagowa roznica miedzy 1x12, a 2x12 przy przenoszeniu jest relatywnie niewielka- jedynke nosisz sam, dwojke z kolega, wiec ciezar do udzwigniecia podobny, a brzmienie jednak z innej beczki ;)

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
swoja droga, wagowa roznica miedzy 1x12, a 2x12 przy przenoszeniu jest relatywnie niewielka- jedynke nosisz sam, dwojke z kolega

e, kolegi nie da się "używać" cały czas ;) między tymi kolumnami jest ze 12 kilo różnicy, jak nie lepiej. sam też mam problem z kręgosłupem, i gdybym miał nosić tą 212 to tylko w kawałkach :D chociaż czego się nie robi dla brzmienia ;)
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Mieszkam na 2 pietrze, brak windy, a sprzętu nie możemy trzymać w sali prób bo istnieje obawa, ze zmieni właściciela, po prostu to nie jest nasza salka, tylko publiczna i wiele bandow się tam przewija. Z domu do auta nosze sprzęt sam, z auta do salki rożnie bywa. Ale decyzja zapadła, kupuje Mese i bede szpanować na wsi, niech wieśniaki z Peaveyami Bandit jeszcze bardziej zazdroszczą :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
mysle ze lepiej byś zrobił biorąc tą CAA ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
10 Odpowiedzi
5061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2011, 20:12:35
wysłana przez zuraw
6 Odpowiedzi
2743 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2013, 00:47:25
wysłana przez Aerosmith
5 Odpowiedzi
2653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2013, 20:14:49
wysłana przez sinquestsound
5 Odpowiedzi
1644 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2021, 07:25:03
wysłana przez Saint2013