Autor Wątek: Pedalboard jak podłączyć, pytanie o bramke oraz pake  (Przeczytany 9674 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Hej,

Mam takie pytanie a w zasadzie trzy:

1. Mój pedalboard wzbogacił się o bramkę boss ns-2. Mam także kaczke db-01 oraz rqualizer boss ge-7. Wzmacniacz to Randall RH150G3 Plus. Jak to wszystko podłączyć żeby jak najlepiej działało?

2. Zauważyłem że bramka wpływa na sygnał gitary, jak by dodawała bassu a obcinała środka i górki czy to możliwe?

3. Gdy odkręcam gain we wzmaku powyżej 4 wszystko jest fajnie, ale gdy lekko puknę w gitarę czy struny (jeśli są stłumione), lub jeśli naglę stłumię dźwięki wzmak wydaje taki dziwny pisk. Co to może być? Zaznaczam że gdy nie miałem bramki czegoś takiego nie było.

Głowa jest podłączona na razie do głośnika z comba laney'a, a głośnik to celestion seventy80. Głowę podłączyłem hand made kablem jack->konektory. Gitara to Ibanez RGT42DX z SH13 pod mostem.

Przy okazji jaką pakę polecacie pod ten wzmak gramy z kapelą hard/metal core. Mam do przeznaczenia sumę ok 1600zł +/-. Wolałbym pakę 2x12 ze względu na gabaryty i łatwość w transporcie ale jeśli różnica będzie diametralna 4x12 też może być.

locco

  • Gość
polecam orange ppc 212  :evil:

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
ja bym zalecal cos jednak 4x12 jezeli chcesz miec porzadne jebniecie. w tej cenie engla 412 standard na V60 przy odrobinie szczescia wciagniesz.

No chyba ze dozbierasz troche na paczke Merego.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2009, 23:01:48 wysłana przez metal »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Cytuj
1. Mój pedalboard wzbogacił się o bramkę boss ns-2. Mam także kaczke db-01 oraz rqualizer boss ge-7. Wzmacniacz to Randall RH150G3 Plus. Jak to wszystko podłączyć żeby jak najlepiej działało?
jak ci sie spodoba. poeksperymentuj.

Cytuj
2. Zauważyłem że bramka wpływa na sygnał gitary, jak by dodawała bassu a obcinała środka i górki czy to możliwe?

tak, ta bramka ssie sygnal, nie jest to najlepsza bramka na swiecie. a tak prawde mowiac to mam taka pozyczona i nie uzywam, bo ingeruje w brzmienie.

Cytuj
Przy okazji jaką pakę polecacie pod ten wzmak gramy z kapelą hard/metal core. Mam do przeznaczenia sumę ok 1600zł +/-. Wolałbym pakę 2x12 ze względu na gabaryty i łatwość w transporcie ale jeśli różnica będzie diametralna 4x12 też może być.

Locco sprzedaje fajnego Orange 212 (jak widac), a jesli 4x12 to 1960 powinna dac rade w takich klimatach, chociaz z Randallem moze wyjsc sound rodem z pustyni (sucho, twardo i moze nawet za duzo piachu).
Łe tej.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Cytuj
1. Mój pedalboard wzbogacił się o bramkę boss ns-2. Mam także kaczke db-01 oraz rqualizer boss ge-7. Wzmacniacz to Randall RH150G3 Plus. Jak to wszystko podłączyć żeby jak najlepiej działało?
jak ci sie spodoba. poeksperymentuj.
A może jakieś małe rady:D?

Ma ktoś może sugestie co do 3 punktu?

locco

  • Gość
3. Gdy odkręcam gain we wzmaku powyżej 4 wszystko jest fajnie, ale gdy lekko puknę w gitarę czy struny (jeśli są stłumione), lub jeśli naglę stłumię dźwięki wzmak wydaje taki dziwny pisk. Co to może być? Zaznaczam że gdy nie miałem bramki czegoś takiego nie było.

w ameryce mowia na to feedback, zajebista sprawa, duzo ludzi to ma ! ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
A może jakieś małe rady:D?

kaczka -> wzmak -> eq w petle -> bramka w petle

albo :

kaczka -> eq -> bramka -> wzmak

albo:

kaczka -> eq -> wzmak -> bramka w petle

albo:

kaczka -> bramka -> wzmak -> eq w petle
Łe tej.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
dzięki dom?n tylko jest jedno małe ale :D te potrzebne ustrojstwo w postaci bramki ma aż 4 gniazda. Jeśli oczywiście Ci się chce mógłbyś napisać coś w formie:

gitara->input bramki
output bramki-> input wzmaka

itp?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
w tej bramce jest petla efektow. w sensie - mozesz sobie bramkowac caly lancuch efektow, wlaczajac go w sama kostke NS-2. ciebie interesowaloby w tych przypadkach ktore podalem uzywanie gniazd input/output, jak w standardowej kostce kazdego typu. nie ma sensu bramkowac ani EQ, ani kaczki.
Łe tej.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
czyli jeśli chcę obramkować przester z głowy to wsadzam bramkę w pętlę rozumiem? czyli wyglądało by to tak wg mnie:


gitara->kaczka->input bramki
output bramki-> wzmak
send bramki->input eq->send wzmaka
return wzmaka-> output eq->return bramki

tak by to wyglądało?

Masz może jakieś sugestie co to punktu 3? Czym może to być spowodowane?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
pozwolę sobie zacytować m4ody'ego, który mi dawno temu kiedyś gdzieś doradził konfigurację tego Bossa:
Cytuj
W pętle kostki ma byc wpiety przester. Jesli uzywasz przesteru z wzmacniacza to musisz wpiąc cały preamp w petle bramki, czyli tak:
Wepnij send bramki w input wzmaka, a return bramki w send pętli wzmacniacza. Output bramki w return pętli wzmaka.
Tak NS2 działa najlepiej
ewentualne efekty w pętli wpinasz między sendem wzmaka a returnem bramki :) ale ja np używałem zwykłej konfiguracji bramka przed wzmakiem, więc to jak Ci lepiej pasuje, w każdym razie polecam obadać ten schemat ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 12:15:06 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
yhhmmm to chyba mnie zacytowałeś  ;)
Leweoczkomisiarysia


Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
yhhmmm to chyba mnie zacytowałeś  ;)

fóck, sorry ;) wyedytowałem
do widzenia.

Offline ACWC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
wiem ze to głupie co napisze .. ale powiedzcie mi po co używać bramki ?? do czego ona służy ?
dotykałem tej domina dotykałem paru w multi-efektach dotykałem nawet w raku i po paru minutach gry byłem zły bo to tak jakby kradło mi moc z ręki (atak,artykulacje) wiem ze szumy są denerwujące ale przy przesterze i ciągłej grze ich nie słychać a przy czystym sygnał jest czysty :P chyba że ma się jakiś problem z prądem ale w tym wypadku bramka za bardzo nie pomoże

e. sorry za off

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
wiem ze to głupie co napisze .. ale powiedzcie mi po co używać bramki ?? do czego ona służy ?
dotykałem tej domina dotykałem paru w multi-efektach dotykałem nawet w raku i po paru minutach gry byłem zły bo to tak jakby kradło mi moc z ręki (atak,artykulacje) wiem ze szumy są denerwujące ale przy przesterze i ciągłej grze ich nie słychać a przy czystym sygnał jest czysty :P chyba że ma się jakiś problem z prądem ale w tym wypadku bramka za bardzo nie pomoże

e. sorry za off

To znaczy, że miałeś źle ustawioną :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak se ustawiałem gejna na 11/10 to bramą ciąłem sprzęgi. trochę nauczyłem się grac, gejn 4/10, sejten jest, sprzęgów nie ma, bramka poszła w świat ;) a tak to jak ma się sporo gejów w gayboardzie i wytwarzają sporo szumów jak się nie gra to brama wycisza sygnał
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2009, 21:28:13 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Jeszcze jest opcja wpięcia preampu z pieca w pętlę tej bramki, ktoś kiedyś (chyba na pigmeju sobie chwalił).
Ogólnie używałem jakiś czas NS-2 i sobie chwalę, o niebo lepsza od Husha w kostce.
Chyba używam za dużo haj gejnu bo zmian sygnału nie usłyszałem albo po prostu jestem głuchy.

@ACWC
Po co bramka? Żeby nie katować potka w gitarze, żeby łatwo i prosto wyciszyć w numerze wymieniony wyżej feedback, żeby wywalić "problem z prądem", którego według Ciebie nie ma, a według mnie jest.

No i też mam paczkę na sprzedaż, 4x12 V30 wiórex w cenie głośników :) Jak coś to zapraszam :P
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
11162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2008, 22:34:58
wysłana przez el-biczel
10 Odpowiedzi
15004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2010, 09:23:02
wysłana przez Budzan
3 Odpowiedzi
2815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2012, 00:35:39
wysłana przez youshy
6 Odpowiedzi
3096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 07:44:50
wysłana przez Ghost_of_Cain
8 Odpowiedzi
2489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2013, 14:25:57
wysłana przez Vertigo