Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372429 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #100 18 Sie, 2010, 10:41:05 »
Hmm wygląda nieźle. Cenowo do przejścia.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #101 18 Sie, 2010, 10:47:49 »
jak kiedyś po skręceniu używałem Arthron Complex - z zalecenia ortopedy... Ale po pierwszym pudełku kupiłem sobie samą glukozaminę za 7.99 (60 tabletek). Jakiś drastycznych zmian nie widziałem.. Tak czy siak była potrzebna operacja...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #102 18 Sie, 2010, 17:33:45 »
Misie, używał ktoś z Was suplementów na stawy ? Mój fizjoterapeuta polecił mi poszukać sobie suplementu który miałby glukozaminę, chondroitynę i MSM... i póki co znalazłem same dla psów ;) Mam w domu nawet taki syropek, ale psu przeca podpijał nie będę. Zna ktoś środki które mają wszystkie trzy składniki?

Hmmm, ja brałem Herbamedicus ArthroRevital Complex. Przy wyczynowym trenowaniu naprawdę czuć różnicę i poprawę.

Dla tych co nie mają za bardzo czasu (ani ochoty :D) ćwiczyć polecam dietę białkową. Dwa tygodnie, a już jest mnie 5kg mniej :).

A najlepiej dietę proteinową Dukana. Kto chce schudnąć - bardzo dobra sprawa. Moja znajoma schudła 10kg w 40 dni, niećwicząc. ;)

Zwyczajna dieta wysokobiałkowa- nisko węglowodanowa. Jak wszędzie, to jest w tym też haczyk. Dziennie musisz spożywać tyle carbo ile organizm jest w stanie spalić sam z siebie podczas normalnego funkcjonowania. Trzeba uważać, bo węglowodany to materiał energetyczny i jeżeli się go drastycznie mało spożywa, to organizm automatycznie pobiera go z tkanki tłuszczowej, co dla niektórych jest dobrą nowiną, a następnie z wątroby, mięśni i reszty organów, co już nie jest takie fajne, bo można trwale wyniszczyć organizm.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2010, 17:41:14 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #103 21 Sie, 2010, 12:56:05 »

Dla tych co nie mają za bardzo czasu (ani ochoty :D) ćwiczyć polecam dietę białkową. Dwa tygodnie, a już jest mnie 5kg mniej :).

A najlepiej dietę proteinową Dukana. Kto chce schudnąć - bardzo dobra sprawa. Moja znajoma schudła 10kg w 40 dni, niećwicząc. ;)

Zwyczajna dieta wysokobiałkowa- nisko węglowodanowa. Jak wszędzie, to jest w tym też haczyk. Dziennie musisz spożywać tyle carbo ile organizm jest w stanie spalić sam z siebie podczas normalnego funkcjonowania. Trzeba uważać, bo węglowodany to materiał energetyczny i jeżeli się go drastycznie mało spożywa, to organizm automatycznie pobiera go z tkanki tłuszczowej, co dla niektórych jest dobrą nowiną, a następnie z wątroby, mięśni i reszty organów, co już nie jest takie fajne, bo można trwale wyniszczyć organizm.

Tylko zastanawiam się jakim chudzielcem trzeba być, żeby pobierało materiał energetyczny z wątroby, mięśni itd.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #104 21 Sie, 2010, 17:03:28 »
Wbrew pozorom nie trzeba wyglądać jak więzień pewnego bardzo złego obozu z lat czterdziestych, by zniszczyć sobie zdrowie nierozważnym odchudzaniem. Weź też pod uwagę bardzo ważną składową jaką są predyspozycje genetyczne każdego z osobna i każdy inaczej chudnie/ przybiera na masie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #105 21 Sie, 2010, 21:02:17 »
Wystarczy godzina biegania i spalanie miesni jest jak w banku (katabolizm) niezaleznie od organizmu.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #106 24 Sie, 2010, 00:10:45 »
A ja stosuję dietę dukana :D i na razie o dziwo skutecznie. Za niedługo powinienem przejść na miseczkę A :D:D:D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #107 24 Sie, 2010, 16:22:02 »
Wystarczy godzina biegania i spalanie miesni jest jak w banku (katabolizm) niezaleznie od organizmu.

Dziwne, bo codziennie pływam po ponad godzinę i jakoś mi masa nie spada. Z katabolizmem mamy do czynienia, gdy nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości białka i węglowodanów i/lub tankujemy ile wlezie, bo alkohol też sprzyja katabolizmowi.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #108 24 Sie, 2010, 16:28:11 »
Nie dziwne. Katabolizm zawsze występuje, u jednych bardziej, u innych mniej - jest bardzo wiele czynników. A jeżeli do tego jest odpowiednia dieta, to nie W TRAKCIE WYSIŁKU, a PO NIM, podczas regeneracji masa mięśniowa wzrasta. Stosując odpowiednią dietę, suplementy itd. można minimalizować katabolizm, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przy dużym i intensywnym wysiłku ochronić mięśni w 100%. Warto wspomnieć, że katabolizm jest bardzo ważnym czynnikiem stymulującym mięśnie do wzrostu, więc to nie jest wcale źle, że w jakimś stopniu spalamy mięśnie. Ważne, żeby mięśnie miały z czego się budować i regenerować w przerwach między wysiłkiem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #109 24 Sie, 2010, 16:34:02 »
Z katabolizmem mamy do czynienia, gdy nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości białka i węglowodanów i/lub tankujemy ile wlezie, bo alkohol też sprzyja katabolizmowi.

Wbrew pozorom nie trzeba wyglądać jak więzień pewnego bardzo złego obozu z lat czterdziestych, by zniszczyć sobie zdrowie nierozważnym odchudzaniem.

Znajoma mojej mamy odchudzała się pijąc szklankę octu dziennie. I bardzo schudła - bo umarła.

Niedziak, nic to, że pływasz codziennie godzinę. Zależy ile i czego później wpierdalasz. Mąż mojej świadkowej jest trenerem kadry Polski juniorek w kolarstwie. Codziennie jeździ z dziewczynami, lub bez, około 50km. I jest pięknie pulchniutki. Ja bym chyba wyglądał jak chart angielski...
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #110 24 Sie, 2010, 16:57:51 »
Deely, wykorzystanie katabolizmu przy wzroście masy, to jest już zabawa tylko i wyłącznie w sporcie wyczynowym. Na chłopski rozum tłumacząc, katabolizm- źle, anabolizmy- dobrze. Tego ostatniego w żaden sposób nie wiązać ze sterydami anabolicznymi ;)
Zgodzę się z Twoją powyższą wypowiedzią, czepiłem się tylko tej wcześniejszej, ponieważ jej nie sprecyzowałeś. Generalizując, jeżeli chcemy schudnąć za wszelką cenę i suchy chleb zapijamy szklanką wody, to tak, palimy mięśnie, ale jak prowadzimy zdrowy tryb życia i prawidłowo się odżywiamy, to palimy tkankę tłuszczową, a mięśnie obrywają na tym najmniej. Amen ;)

Bat, wiem, że ze sportowcami to różnie bywa. Obijam się na co dzień jako ratownik na basenie i mam przyjemność od czasu do czasu pogadać z TĄ Otylią jak wpada na zgrupowania kadry i mimo, że trzaska te kilka kilometrów dziennie, to kawał z niej babki. Takich przykładów można wymieniać i wymieniać :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #111 24 Sie, 2010, 17:48:07 »
Deely, wykorzystanie katabolizmu przy wzroście masy, to jest już zabawa tylko i wyłącznie w sporcie wyczynowym.

OK, podświadomie założyłem, że w tym temacie mówimy o kulturystyce :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #112 24 Sie, 2010, 19:08:33 »
Ja do tej pory na diecie dukana zrzuciłem już 20 kg... :P aczkolwiek wspomagam to bieganiem a od pazdziernika silownia.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #113 28 Wrz, 2010, 19:44:42 »
Ośmielę się podbić wątek, żeby podzielić się lnikiem do strony z ciekawymi artykułami:

http://www.weightrainer.net/articles.html (Casey Butt)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #114 28 Wrz, 2010, 19:57:14 »
avast! wyskoczył mi z ostrzeżeniem o trojanie przy wejściu w Twój link, Lordi :)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #115 28 Wrz, 2010, 20:17:00 »
men wywal to ścierwo ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #116 28 Wrz, 2010, 20:37:57 »
U rodziców jestem, matce strasznie się podoba powiadomienie o aktualizacji bazy wirusów :D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #117 28 Wrz, 2010, 20:40:20 »
Ja mam avasta i nie dostaję żadnego podejrzanego komunikatu... W każdym razie jest tam sporo ciekawych informacji dla hardgainerów (jak ja) i nie tylko :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #118 28 Paź, 2010, 11:30:18 »
Gdybym publicznie oświadczył, że się biorę za rzeźbę brzucha, to może byście mnie motywowali, a? I by był efekt!
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #119 28 Paź, 2010, 11:40:50 »
wklej foto przed i po

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #120 28 Paź, 2010, 11:46:05 »
wklej foto przed i po

Przed - to trochę wstydzę się. Kibicuj mie, bo to wszystko przez Ciebie!
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #121 28 Paź, 2010, 11:58:45 »
wstyd Cie zmotywuje ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #122 28 Paź, 2010, 15:28:11 »
A najlepiej dietę proteinową Dukana. Kto chce schudnąć - bardzo dobra sprawa. Moja znajoma schudła 10kg w 40 dni, niećwicząc. ;)

Odkopuję, bo mam coś do dodania na temat - też zrzuciłem ostatnio na Dukanie 10 kg, samopoczucie zajebiste, również polecam - zwłaszcza tym, którym nie chce się ruszać. Mi się nie chciało ćwiczyć jak miałem sadło, ale ta dieta na dłuższą metę daje powera, więc oprócz chudnięcia w wyniku diety, człowiek nabiera ochoty na aktywność.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #123 28 Paź, 2010, 15:30:37 »
Polecam dietę Batmana - skakanie po dachach w ciężkim kombinezonie, sparingi, a później tylko szampan i kolejne "sparingi" do rana. Zobacz, jak Batman zrzucił:

Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #124 28 Paź, 2010, 22:32:19 »
Oj miał z czego zrzucać...