Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372423 razy)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2400 11 Sty, 2017, 16:33:46 »
Pany, coś mi się z metabolizmem spierdoliło. Wpierdalam jak świnia a waga mi normalnie w oczach ucieka... Aż ze strachu poszedłem na badania i... wszystko w porzo. Chciałem się trochę nalać na zimę a tu się wszystko odkrywa. Nie biorę żadnych supli. Ostatnie białko (C6 hitec) zmęczyłem 2 miesiące temu. To normalka na zimę czy tylko ja tak mam? Dodam że to jest moja pierwsza zima z podnoszeniem ciężarków. Wcześniej grałem w skyrima.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2401 11 Sty, 2017, 16:38:12 »
@Lubder no offence, ale dzisiaj papier instruktora personalnego znaczy tyle, że wydałeś kasę na kurs i niewiele poza tym.

Z tego się właśnie śmiałem w poprzednim poście. Wspomniałem o podstawach - wiośle, podciąganiach, dipsach, ohp, ale to odwracanie kota ogonem  ::)
Do tego warto wrzucić ćwiczenia z hantlami zamiast sztangą, a pod to wszystko ktoś kto potrafi dobiera ćwiczenia pomocnicze dla danej osoby. Co do progresji ciężaru na początku warto zastosować rampowanie, czyli dokładanie ciężaru co serie w niektórych ćwiczeniach. Ale nie, rób 3 ćwiczenia i naucz się techniki  w necie. Co do BBB mój błąd, sorry.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2402 11 Sty, 2017, 17:20:40 »
Wpierdalam jak świnia a waga mi normalnie w oczach ucieka...
Zazdraszczam.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2403 11 Sty, 2017, 17:23:05 »
Pany, coś mi się z metabolizmem spierdoliło. Wpierdalam jak świnia a waga mi normalnie w oczach ucieka... Aż ze strachu poszedłem na badania i... wszystko w porzo. Chciałem się trochę nalać na zimę a tu się wszystko odkrywa. Nie biorę żadnych supli. Ostatnie białko (C6 hitec) zmęczyłem 2 miesiące temu. To normalka na zimę czy tylko ja tak mam? Dodam że to jest moja pierwsza zima z podnoszeniem ciężarków. Wcześniej grałem w skyrima.

Może być, że to kwestia zimy. Zimą najłatwiej się odchudzić ponieważ najwięcej energii idzie na ogrzanie organizmu, a jeśli do tego ćwiczysz to całkiem możliwe. Kiedyś był chyba taki przelicznik, że jedna kaloria podgrzewa jeden gram wody o jeden stopień Celsjusza pod ciśnieniem jednej atmosfery.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2404 11 Sty, 2017, 18:29:44 »
Wpierdalam jak świnia a waga mi normalnie w oczach ucieka...
Zazdraszczam.
+1
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2405 11 Sty, 2017, 18:34:49 »
@domas @purpleman Nie twierdzę że nie mam ani grama tłuszczu :P. Po prostu widzę że ważyłem 84 w wakacje, a wczoraj staję i 80,5. Wzrost dalej 193. Spodnie mi spadają...
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2406 11 Sty, 2017, 19:22:14 »
Może przestałeś jeść byle co i poprawiła Ci się po prostu przemiana materii.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2407 11 Sty, 2017, 19:41:42 »
Może przestałeś jeść byle co i poprawiła Ci się po prostu przemiana materii.

Cały czas jem to, co mam w słoikach + kurczak z ryżem. Nic się raczej pod tym względem nie zmieniło.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2408 11 Sty, 2017, 20:56:10 »
@Lubder no offence, ale dzisiaj papier instruktora personalnego znaczy tyle, że wydałeś kasę na kurs i niewiele poza tym.

Z tego się właśnie śmiałem w poprzednim poście. Wspomniałem o podstawach - wiośle, podciąganiach, dipsach, ohp, ale to odwracanie kota ogonem  ::)
Do tego warto wrzucić ćwiczenia z hantlami zamiast sztangą, a pod to wszystko ktoś kto potrafi dobiera ćwiczenia pomocnicze dla danej osoby. Co do progresji ciężaru na początku warto zastosować rampowanie, czyli dokładanie ciężaru co serie w niektórych ćwiczeniach. Ale nie, rób 3 ćwiczenia i naucz się techniki  w necie. Co do BBB mój błąd, sorry.

Napisałem to samo, co w pierwszym poście z rozpiską treningu, diety i supli, przed całą tą gównoburzą, tylko z propozycją obciążeń, ilości serii i powtórzeń. Na tym etapie najważniejsza jest technika, a i na takim stosunkowo małym obciążeniu będzie chłopak rósł, bo na początku, to się od pajacyków nawet rośnie  ;) wykształci technikę, to przyjdzie czas na bardziej zaawansowane programy, póki co powinien zbudować bazę pod przyszły brak kontuzji ;)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2409 12 Sty, 2017, 14:44:21 »
Kiedyś był chyba taki przelicznik, że jedna kaloria podgrzewa jeden gram wody o jeden stopień Celsjusza pod ciśnieniem jednej atmosfery.

Przelicznik? To jest po prostu definicja kalorii jako jednostki energii.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2410 13 Sty, 2017, 01:59:40 »
Margaryna o smaku masła wymięka.

Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2411 13 Sty, 2017, 13:01:25 »
Sezon bez wyzwan to sezon stracony  :facepalm:

Wczoraj poszla oplata -> we wrzesniu debiut w polowce dystansu  :o

Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2412 13 Sty, 2017, 22:58:14 »
Nowy rok, nowe PRy. Jako, że Święta przeleżałem z grypą, dopiero teraz po lekkim roztrenowaniu robiłem wstępne maksy, bez wielkiego spinania się, tak, żeby wyznaczyć obciążenia na kolejny cykl treningowy. Dzisiaj był martwy i klatka. Martwy ze 190 do 200, klatka ze 125 do 135. Generalnie jestem bardzo zadowolony, bo myślałem,  że po chorobie co najwyżej wyrównam. :)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2413 22 Sty, 2017, 16:54:43 »
Pojawiły się już na rynku wszystkie spodziewane (i niespodziewane) modele lifterów:

-Nike Romaleos 3 - umiejscowienie paska na pierwszy rzut oka wydaje się dziwne, ale może idzie za tym jakaś logika? Część amerykańskiej kadry ciężarowej dźwiga w nich już jakiś czas (liczyłem na to, że z ich pojawieniem znajdą się jakieś fajne promocje na Romaleos 2, niestety w EU na stronie nike'a 2 już nie ma, w USA są w promocji, ale bieda z rozmiarami)
http://store.nike.com/pl/pl_pl/pd/meskie-buty-do-podnoszenia-ciezarow-romaleos-3/pid-11255893/pgid-11840584

-Adidas Leistung 16 II - przed Rio Adidas wypuścił Leistung 16, pozbawione sznurówek, tylko system BOA i chyba się to nie przyjęło, bo też mało prosów w nich dźwigało (widziałem tylko pojedyncze osoby z norweskiej kadry), imo plus za powrót do sznurówek, a boa zastępuje teraz pasek, acz też dość nisko.
https://www.adidasspecialtysports.pl/product/leistung-16-ii-shoes/BA9171 (btw. jak ktoś ma dużą nogę i chce kupić niedrogo liftery, to tu są teraz dobre okazje na adiPowery i powerlifty)

-Reebok Legacy Lifter - wreszcie buty do dźwigania z prawdziwego zdarzenia od Reeboka. Reebok miał wcześniej liftery, przymierzałem je i w mojej opinii nadawały się one tylko do biegania. W stosunku do innych lifterów były po prostu miękkie. Te nowe mają być twarde, odczucie na nogach podobno porównywalne do Romaleosów 2. Ze wszystkich nowych właśnie te wydają się najciekawsze i najbardziej chciałbym je przymierzyć. Dodatkowo w USA są jeszcze dostępne w turbo cynkowskim czarno złotym kolorze (jarałbym się!). Parę młodzieniaszków z amerykańskiej kadry juniorów w takich dźwiga.
http://www.reebok.pl/reebok-legacy-lifter/BD1793.html

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2414 23 Sty, 2017, 09:49:48 »
Pojawiły się już na rynku wszystkie spodziewane (i niespodziewane) modele lifterów:

-Nike Romaleos 3 - umiejscowienie paska na pierwszy rzut oka wydaje się dziwne, ale może idzie za tym jakaś logika? Część amerykańskiej kadry ciężarowej dźwiga w nich już jakiś czas (liczyłem na to, że z ich pojawieniem znajdą się jakieś fajne promocje na Romaleos 2, niestety w EU na stronie nike'a 2 już nie ma, w USA są w promocji, ale bieda z rozmiarami)
http://store.nike.com/pl/pl_pl/pd/meskie-buty-do-podnoszenia-ciezarow-romaleos-3/pid-11255893/pgid-11840584

-Adidas Leistung 16 II - przed Rio Adidas wypuścił Leistung 16, pozbawione sznurówek, tylko system BOA i chyba się to nie przyjęło, bo też mało prosów w nich dźwigało (widziałem tylko pojedyncze osoby z norweskiej kadry), imo plus za powrót do sznurówek, a boa zastępuje teraz pasek, acz też dość nisko.
https://www.adidasspecialtysports.pl/product/leistung-16-ii-shoes/BA9171 (btw. jak ktoś ma dużą nogę i chce kupić niedrogo liftery, to tu są teraz dobre okazje na adiPowery i powerlifty)

-Reebok Legacy Lifter - wreszcie buty do dźwigania z prawdziwego zdarzenia od Reeboka. Reebok miał wcześniej liftery, przymierzałem je i w mojej opinii nadawały się one tylko do biegania. W stosunku do innych lifterów były po prostu miękkie. Te nowe mają być twarde, odczucie na nogach podobno porównywalne do Romaleosów 2. Ze wszystkich nowych właśnie te wydają się najciekawsze i najbardziej chciałbym je przymierzyć. Dodatkowo w USA są jeszcze dostępne w turbo cynkowskim czarno złotym kolorze (jarałbym się!). Parę młodzieniaszków z amerykańskiej kadry juniorów w takich dźwiga.
http://www.reebok.pl/reebok-legacy-lifter/BD1793.html

Muszę w końcu zainwestować, bo przy squatach ostatnio mało co nie skręciłem kostki ze 170 na sztandze. Szkoda, że w moim rozmiarze zaczynają się od 400 z górką  :/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2415 23 Sty, 2017, 09:51:28 »
W każdym rozmiarze zaczynają się od 400 z górką :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2416 23 Sty, 2017, 17:39:15 »
@lwronk kupujesz raz i masz w zasadzie dopóki dźwigasz, albo nie wpadnie Ci do głowy, żeby jednak wziąć inne. Stąd, jeśli zamierzasz dalej dźwigać, celuj raczej w górną półkę. Polecam wybrać się do sklepu stacjonarnego, w którym możesz zmierzyć kilka modeli. Jak byłem w Jarexie, miły pan sprzedawca mówił mi, że w PL są dwa sklepy stacjonarne, które mają duży zapas takich tuptusiów - oni w Siemianowicach Śląskich, przez co "obsługują południe" i drugi gdzieś na północy, ale teraz już nie pamiętam gdzie.
Z tych "tańszych" to Adidasy Power Perfect II są godne polecenia. Znajdziesz kilku prosów, którzy ich używają. Ok miesiąc temu znajomy wyrwał je ze strony Adidasa poniżej 300zł, bo było promo. Unikałbym mimo wszystko DoWinów bo mają miękką cholewkę i wszystkich innych ryboków niż Legacy Lifter, bo są generalnie miękkie (swoją drogą, akurat na inne liftery od ryboka są teraz też dobre przeceny).
No chyba, że pojawi się okazja, żeby kupić buty typu adipowery poniżej 500zł, to nawet nie ma się co zastanawiać. Nie, @purpleman ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2417 23 Sty, 2017, 18:36:39 »
@domas chciałbym coś porządnego, tylko wizja kafla na buty trochę boli w sytuacji, gdy firma jeszcze raczkuje, stąd raczej póki co pewnie będę się starał wyrwać coś do 300 pln. Podobno na Śląsku jest jakaś polska firemka, która robi fajne buty do dźwigania, tylko design ostro prl.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2418 23 Sty, 2017, 19:03:16 »
@domas chciałbym coś porządnego, tylko wizja kafla na buty trochę boli w sytuacji, gdy firma jeszcze raczkuje, stąd raczej póki co pewnie będę się starał wyrwać coś do 300 pln. Podobno na Śląsku jest jakaś polska firemka, która robi fajne buty do dźwigania, tylko design ostro prl.

Mośka! Ziom na siłowni ma takie od kilku lat i dalej są całe (mówił, że tylko podeszwę podklejał raz). Dupy nie urywają, szczególnie wyglądem, ale mają drewnianą podeszwę, więc zero kompresji. Można zamówić sobie w dowolnej wersji kolorystycznej i kosztują ok. 350zł. Jedyne godne buty w tej cenie to Adidas Powerlift, ale sam nie wiem czy bym je wybrał jakbym siadał 170kg...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2419 23 Sty, 2017, 19:10:35 »
@domas chciałbym coś porządnego, tylko wizja kafla na buty trochę boli w sytuacji, gdy firma jeszcze raczkuje, stąd raczej póki co pewnie będę się starał wyrwać coś do 300 pln. Podobno na Śląsku jest jakaś polska firemka, która robi fajne buty do dźwigania, tylko design ostro prl.

Mośka! Ziom na siłowni ma takie od kilku lat i dalej są całe (mówił, że tylko podeszwę podklejał raz). Dupy nie urywają, szczególnie wyglądem, ale mają drewnianą podeszwę, więc zero kompresji. Można zamówić sobie w dowolnej wersji kolorystycznej i kosztują ok. 350zł. Jedyne godne buty w tej cenie to Adidas Powerlift, ale sam nie wiem czy bym je wybrał jakbym siadał 170kg...

Nie wiem, póki co siadam w zupełnie cywilnych 4f, na zmianę z cywilnymi adasiami z cholewką do kostki. Chciałbym coś, co da radę do 220 kg, żeby trochę w nich podzwigać...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2420 23 Sty, 2017, 19:20:29 »
Za 300 to bym szukał powerlifterów. Z resztą miałem brać, ale adipowery trafiły się za 460 :D

Jeśli Ci się nie śpieszy to zapisz się do newslettera na https://www.adidasspecialtysports.pl/ i oczekuj na jakiś kod rabatowy ;)
Ostatnio było 20% zniżki, mógłbyś wtedy te https://www.adidasspecialtysports.pl/product/power-perfect-2-weightlifting-shoes/G17563 wciągnąć za 400. Chyba warto :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2421 23 Sty, 2017, 20:27:53 »
Wyglądają spoko, chyba rzeczywiście zapoluję. Pozostaje liczyć na to, że w międzyczasie nie złapię kontuzji ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2423 26 Sty, 2017, 16:03:25 »
Cena jest spoko, aczkolwiek sprzedawca coś napisał, że rozmiary że strony adidasa nie zgrywają się z jego rozmiarami...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2424 26 Sty, 2017, 18:10:30 »
Jak wrzucałem to były za 390 ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"