Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372422 razy)

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2350 15 Lis, 2016, 16:06:03 »
W sumo końcówka zawsze będzie lżejsza, bo z każdym podniesionym centymetrem ma się coraz to lepszą dźwignię, dlatego zazwyczaj jak się pali sumo, to przy oderwaniu. Ja na Twoim miejscu poprawiłbym pozycję startową, bo jest rozjechana, garb w piersiowym od samego początku, nie widać za bardzo co z dołem pleców, możliwe, że brakuje ruchomości w biodrach. Jak nie masz bardzo mocnego parcia na wynik to klasyk generalnie powinien być zdrowszy, albo popraw to sumo, przy zmianie techniki ciężary prawdopodobnie pójdą w dół, ale na dłuższą mete na pewno będzie lepiej  POZDRO sportowe świry

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2351 15 Lis, 2016, 20:08:50 »
210 nie pykło dzisiaj, za to wyrównane 190:

! No longer available

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2352 15 Lis, 2016, 23:59:42 »
Od biedy garb w piersiowym można tolerować, tzn. przy maksach.
@lwronk  za bardzo z biodra w górę na początku idziesz, stopy możesz spróbować bliżej siebie ustawić, głowa w dół a nie do góry i oczywiście garb bo maksy :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2353 16 Lis, 2016, 08:01:12 »
Ten garb w piersiowym w moim przypadku bierze się głównie z tego, że za bardzo wzmocniłem klatkę w stosunku do góry pleców i przy napięciu mięśni po prostu mi ściąga wszystko do przodu. Dlatego nawet na mniejszym ciężarze mam problem utrzymać spięte łopatki. :facepalm: Pracuję mocno nad tym, żeby nadgonić plecy ostatnio, między innymi z tego powodu.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2354 17 Lis, 2016, 08:55:34 »
No i raczje nie będize 150kg w DL do końca roku. Wczoraj babka mi wjechała w dupę, jak stałem na światłach, trochę kręgosłup oberwał, nic poważnego, ale jakaś przerwa od dźwigania wskazana. :(

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2355 06 Gru, 2016, 21:01:49 »
A ja się jaram w opór, bo wróciłem po 10 miesiącach przerwy spowodowanej różnymi problemami z kolanami do robienia przysiadów.

No i na dzień dobry jebłem 140kg :D
(wcześniej PR był 105).
:D

"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2356 06 Gru, 2016, 22:15:01 »
Uważaj men, bo tak 20-parę lat temu załatwiłem sobie kolano, skutki mam cały czas.
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2357 06 Gru, 2016, 22:48:56 »
Spokojnie, uważam.
10 miesięcy je leczyłem i w końcu mam efekty :)
Gdybym choć mikro ból poczuł przy siadaniu to bym odpuścił. Powrót do siadów za zgodą i namową fizjoterapeuty. Także wszystko pod kontrolą ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2358 06 Gru, 2016, 23:30:08 »
Uważaj men, bo tak 20-parę lat temu załatwiłem sobie kolano, skutki mam cały czas.

siadłeś 140 z dobrą formą? ::)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2359 07 Gru, 2016, 09:47:08 »
Wiesz, nie pamiętam dokładnie ciężaru, ale tak, z bardzo dobrą formą. Chodzi o dosyć spory przeskok w zwiększeniu obciążenia kolan. Przy samych ćwiczeniach bólu nie czułem, zaczęło się tak po 2-3 tygodniach od przeskoku. Polecam więc ostrożność i czemu miałbym koledze nie powiedzieć, co by się potem nie męczył?
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2360 07 Gru, 2016, 09:59:01 »
A jaka była diagnoza, w sensie co się z kolanami stało?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2361 07 Gru, 2016, 11:04:30 »
Wiesz, nie pamiętam dokładnie ciężaru, ale tak, z bardzo dobrą formą. Chodzi o dosyć spory przeskok w zwiększeniu obciążenia kolan. Przy samych ćwiczeniach bólu nie czułem, zaczęło się tak po 2-3 tygodniach od przeskoku. Polecam więc ostrożność i czemu miałbym koledze nie powiedzieć, co by się potem nie męczył?

bo to mało precyzyjne co napisałeś, byłem ciekawy jak to zrobiłeś ;) Do bólów i kontuzji kolan po przysiadach często stosuje się zasadę "czym się strułeś tym się lecz". Robisz przysiady, ale zmniejszasz ciężar, przedłużasz rozgrzewkę, poprawiasz formę (która zazwyczaj jest kiepska jeśli doprowadziła do kontuzji), aby wzmocnić przyczepy, odciążyć staw silniejszymi mięśniami, dostarczyć metabolitów i poprawić krążenie co przyspiesza skutecznie regeneracje. Sam załatwiłem sobie 10 lat temu barki młodzieńczą brawurą na ławce. Odczuwałem skutki cały ten czas, aż znowu nie zacząłem wyciskać na płaskiej, ale tym razem z głową i techniką. Po dolegliwościach zostało jedynie wspomnienie i to już ze 2 lata bez bólów (a odzywały się regularnie).
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2362 07 Gru, 2016, 11:22:10 »
Się uparł z tą kiepską formą. Nie-men, to był okres regularnych ćwiczeń i po prostu z kumplem zbyt gwałtownie podnieśliśmy obciążenie. Gdyby była taka relacja jak piszesz, to by przecież żaden zawodowy sportowiec kontuzji nie miał, Dorian Yates se bica nie zerwał ;).

@purpleman - nie będę udawał, że pamiętam dokładnie ówczesną diagnozę, ale jest to związane z łękotką (uff, dobrze napisałem ;)). Efekt jest taki, że jak przychodzi zima, to mie kolano jakby składa się boleśnie trochę w tył i masz wrażenie, jakby staw był luźny na boki. Jestem po rehabilitacji, ale generalnie tylko operacja/zabieg by wyraźnie pomogły.
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2016, 11:28:38 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2363 07 Gru, 2016, 11:39:42 »
Się uparł z tą kiepską formą. Nie-men, to był okres regularnych ćwiczeń i po prostu z kumplem zbyt gwałtownie podnieśliśmy obciążenie. Gdyby była taka relacja jak piszesz, to by przecież żaden zawodowy sportowiec kontuzji nie miał, Dorian Yates se trica nie zerwał ;).

Zbyt gwałtownie? Z kumplem? :D Regularnych ćwiczeń czy nie to nie ma nic do rzeczy, możesz regularnie robić źle i czekać aż coś strzeli. Zakładam, że kiedy to robiłeś nie było tak łatwego dostępu do informacji na ten temat dopóki nie zatopiło się nosa w książkach.

a relacja o której piszę wręcz przeciwnie na to wskazuje. Sportowcy regularnie narażają się na kontuzje łamiąc swoje bariery w pośpiechu przed zawodami czy innymi deadlinami. Co innego, że mają też kadrę do "napraw" ;) Poza tym zerwanie mięśnia, a uszkodzenie stawu to dwie różne rzeczy.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2364 07 Gru, 2016, 11:51:13 »
Sam mam dobite kolana siatkówką i paradoksalnie przysiad ze sztangą pozwolił mi się tej kontuzji prawie zupełnie pozbyć- wzmacniając czworogłowe na tyle, że trzymają kolana w jednym kawałku. I po 3x 165 w ostatniej serii nadal nie bolą, za to, jak miałem 2 miesiące przerwy, już zaczynały pobolewać, także chyba będę robił przysiady do śmierci :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2365 07 Gru, 2016, 12:53:49 »
Tomuś, ja wiem, że dla Ciebie świat 20 lat temu był czarno-biały i bez dźwięku, początki piśmiennictwa w Polsce, zero książek i czasopism, które jakimś cudem prenumerowaliśmy pode niemieckim ostrzałem.
Życzę zero kontuzji i EOT.
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2366 07 Gru, 2016, 13:10:38 »
Pisałem o książkach, a co do gazet - ja pamiętam jak w liceum czytałem czasopisma z poradami dla kulturystów. Dobrze, że inkwizycja te gazety spaliła zanim wyciekły do XXI wieku. Kura, ryż, twaróg, 7 serii bicepsa z różnych kątów, przysiady do połowy bo kolana i do tego ławeczka 12 powtórzeń na rzeźbe, 5 na mase. Taka Biblia wychodziła co tydzień w kioskach.
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2016, 13:12:15 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2367 07 Gru, 2016, 13:14:11 »
Nie było tygodników :facepalm:. EOT to EOT.
Paczki z głów!

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2368 07 Gru, 2016, 13:26:34 »
Hehe, czyli nie jestem jedyny ;)
W podstawówce próbowałem swoich sił na snowboardzie i od tamtego czasu kolana mi się blokowały - następowało jakby delikatnie skręcenie w stawie, po którym nie mogłem wyprostować nogi normalnym ruchem, tylko rękami, co bolało, a następnie w pełnym wyproście nastawić, co bolało bardzo. Chodziłem po jakichś lekarzach, ale nic nie pomagało. W końcu mi się tak zablokowało, że nie mogłem odblokować i musiałem przejść operację. Miałem wtedy 15 lat. Artroskopia na szczęście, diagnoza ustalona w trakcie - zawijająca się łękotka. Naprawione poprzez ucięcie części łękotki. Po zabiegu dalej mi się czasami blokowały kolana. Fakt przebytego zabiegu skutecznie bronił mnie przed treningiem nóg...
Aż do momentu, gdy postanowiłem spróbować lean gains i powerlifting - a było to prawie 4 lata temu. Zero pojęcia, fatalna mobilność, znikoma siła. Wdrażał mnie znajomy, który już wtedy coś tam wiedział. Trwało to jakieś pół roku. ALE: zacząłem robić siady, kolana mnie nie bolały, ani sie nie blokowały.
Miałem później przerwę w lifceniu ok. 1,5 roku. Początek to była masakra, bo po około miesiącu, jak skończyłem ćwiczyć - kolana znowu się zaczęły blokować i blokowały, aż do momentu, jak w listopadzie 2014 wróciłem do lifcenia.
Kolana dalej spoko :)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2369 05 Sty, 2017, 17:29:52 »
Cytuj
Wieczny ubaw z crossfitowców. Wymyślają jakieś bzury i mówią, że "to na wzmocnienie całego ciała". Kurwa wiesz co wzmacna całe ciało? Jak usiądziesz z 300kg na plecach. Ale wy nigdy do tego nie dojdzecie więc wymyślacie jakieś gówna typu przysiad na jednej nodze na piłce klaskając talerzami. Potem się wyjebujecie na glebe, poobijacie cali i napiszecie NA instagramie, że ciężki trening, silna wola.

Idealnie w sedno :D śmiechłem
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2370 05 Sty, 2017, 18:01:18 »
Cytuj
Wieczny ubaw z crossfitowców. Wymyślają jakieś bzury i mówią, że "to na wzmocnienie całego ciała". Kurwa wiesz co wzmacna całe ciało? Jak usiądziesz z 300kg na plecach. Ale wy nigdy do tego nie dojdzecie więc wymyślacie jakieś gówna typu przysiad na jednej nodze na piłce klaskając talerzami. Potem się wyjebujecie na glebe, poobijacie cali i napiszecie NA instagramie, że ciężki trening, silna wola.

Idealnie w sedno :D śmiechłem

Na każdej siłowni gdzie nie pójdę trafia się jakiś 'trening grupowy' tychże. Cały sprzęt pozabierany, bo nakurwiają fikołki, pomki z obrotami i inne śmieszne rzeczy. Oczywiście są najważniejsi na świecie, bo reszta to plebs. Po całej zabawie wszystko zostawiają pierdolnięte w koło swojego placu zabaw i idą do szatni.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2371 05 Sty, 2017, 21:34:04 »
Wczoraj obserwowałem sobie taki trening. Nie wiem, czy najzabawniejsze było podciąganie na drążku z gumą, bo przecież bez za ciężko, z formą przypominającą rybę wyrzuconą z wody, czy koci grzbiet przy martwym z 50 kg na sztandze.  :facepalm:

Żeby było zabawniej, wśród zawodowych crossfiterów, na szprycy lecą zarówno faceci, jak i (już powoli nie do końca) kobitki.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2372 06 Sty, 2017, 01:51:24 »
Guma jest spoko. Sam tak zaczynałem. Robi robotę.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2373 06 Sty, 2017, 11:26:40 »
Ale kipping + guma to wyjątkowo dojebane połączenie musi być :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2374 06 Sty, 2017, 18:18:09 »
Guma jest spoko. Sam tak zaczynałem. Robi robotę.

Ja tam nie mam nic przeciwko poprawnemu podciąganiu się z gumą. Koleś miał do tego barki poklejone tym ichnim żarówiastym różowym gównem, więc pewnie weteran crossfitu jakiś  ;)