Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372427 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2225 01 Lip, 2016, 23:00:57 »
Wziąłem dziś Twistery na jazdę próbną i jestem nimi oczarowany! Turbo wygodne, pośmigałem z godzinę i nic nie uciskało, nic nie bolało. Liner mimo że za mały nie powoduje dyskomfortu, rozbije się i będzie git.
No i na kółkach 80 i szynie 243 zupełnie inna jazda :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2226 02 Lip, 2016, 12:50:03 »
Seby u mnie. Fajne. Umiem już ustać przez kilka sekund :D
Niestety jak się odpycham to leżę. Nie mogę się doczekać aż będę mógł pomykać bez walki o utrzymanie pionu.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2227 03 Lip, 2016, 01:15:44 »
5x 87,5 na klatkę weszło. Żeby było śmieszniej, nigdy wcześniej tyle na raz nie wziąłem, bo klatkę na 1RM ostatnio robiłem w pierwszej liceum na wfie na zaliczenie.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2228 03 Lip, 2016, 12:00:21 »
Ja ostatnio sobie pykam na rozrost i nawet jakoś to idzie, ostatni trening rozgrzewka i na BP poszło 5 serii po 10x60kg łączone w super-seriach z wiosłem 50kg, również rozgrzewka, a po niej 5 serii po 10 :)

No i nadal mnie dupa boli i nie wiem czy zdążę jutro trening przed wyjazdem do W-wy zrobić ;__;

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2229 11 Lip, 2016, 22:39:20 »
O i moja nieudolna nauka freeride'u poskutkowała w zeszłym tygodniu skręconym nadgarstkiem (jeszcze nie miałem ochraniaczy...) a dzisiaj guzem na głowie (jeszcze nie mam kasku :D). Nie spodziewałem się, że tak łatwo będzie się rozpędzać na tych twisterach. Chyba wezmę sobie jakieś lekcje jazdy, żebym kogoś nei zabił (pal licho ze mną). No ale byle do przodu :D

Btw. gdyby ktoś szukał rolek fitnessowych w rozmiarze 46 to mam fajne do puszczenia ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2230 12 Lip, 2016, 09:09:36 »
Jak jestes z Lublina to znam tam fajnego kolesia od freestylu A sorry Ty to Rzeszów to tym bardziej

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2231 19 Lip, 2016, 19:51:20 »
W temacie siłowni to powrót do ciężaru z zeszłego roku na high bar squat - 100kg, z tym, że ze znacznie lepszą techniką :D
I zacząłem robić front squaty, zastanawiam się tylko dlaczego tak późno  ;D

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2232 19 Lip, 2016, 21:39:44 »
Doszedłem do 10 tygodnia DUP, co oznacza ustanowienie nowych PRów. Na dziś poszedł siad. Poprzedni rekord przy wadze ca. 79,5 kg:
-siad na 125 kg
Wynik na dziś: 137,5 kg przy wadze 76 kg.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2233 19 Lip, 2016, 21:56:13 »
No to piekny wynik!
Nie wiem, jak teraz, ale do niedawna robiłem 5x5 100kg.
Teraz w ogóle wpadłem w jakiś zastój. :/ Trzeba będzie coś pozmieniać i więcej jeść. ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2234 20 Lip, 2016, 08:09:33 »
U mnie ostatnio 3x155 w siadzie. A teraz mam 10 dni przerwy od siłowni, bo od piątku jestem na obozie karate. 4 treningi dziennie i już po tych 5 dniach czuję bardzo duży progres w technice. Do tego instruktorzy 8 dan, 6 dan, 5 dan i 3 dan, także jest się od kogo uczyć. W niedzielę egzamin na żółty pas :)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2235 21 Lip, 2016, 08:06:51 »
Kupował ktoś plan treningowy i dietę online? Mam na myśli kogoś ogarniętego, jakim np. wydaje się być Arek Czerw. Zastanawiam się właśnie nad tym, bo przywaliłem w ścianę. Ciężary niemal w miejscu, masa w miejscu (a nawet bardzo delikatnie w dół), przez to motywacja spada, trzeba podjąć jakieś akcje zaradcze. ;)

Offline gutek90

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
  • Pozdrawiam ;)
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2236 21 Lip, 2016, 17:23:39 »
Ja chodzę co 2 dni na siłownię. W sumie dopiero od pół roku ale sie bardzo wciągnąłem. Nawet można powiedzieć że to uzależnienie :)
Oprócz tego rower, basen, bieganie :) Zawsze coś się dzieje.
gladkacera.pl/kolagen-w-tabletkach-colway-colvita-opinie-cena-sklep-apteka-efekty/

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2237 21 Lip, 2016, 17:26:29 »
Umówiłem się na sobotę z Sebą Kotem na trening coby poprawić ciągi i siady ;D

I już po. Cuda panie, cuda się dzieją. W poniedziałek jeszcze raz do niego jadę.
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2016, 11:03:00 wysłana przez Lubder »

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2238 23 Lip, 2016, 13:31:09 »
Wczoraj poszedł ciąg. Tu nie spodziewałem się spektakularnego progresu, bo wraz z rozpoczęciem DUP zacząłem się uczyć ciągu sumo. Miałem też chwilę wahania, czy aby do conventional nie wrócić - w moim przypadku wydaje się on naturalniejszy i jakoś lżej jest mi podnieść to samo obciążenie, co w sumo. No ale do rzeczy, poprzedni maks przy wadze ca. 79,5 na conv.:
-ciąg na 160 kg
Wynik na wczoraj w sumo: 165kg @76kg
Został jeszcze jeden bój ;)

Zaczynam się zastanawiać co dalej: obecnie ćwiczę 4x w tygodniu, 3x DUP siady, ciągi, klatka, 1x podnoszenie ciężarów, w którym póki co ssę totalnie. Dlatego też myślę, czy w kolejnym cyklu treningowym zostawić sobie rozkład 3/1, zmienić na 2/2 i wtedy na trójbój robić dalej DUP albo ATG RSR z naciskiem na ten drugi, czy w ogóle skupić się póki co PC.
Na pewno podbiję sobie lekko kalorie :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2239 23 Lip, 2016, 13:54:24 »
Wczoraj poszedł ciąg. Tu nie spodziewałem się spektakularnego progresu, bo wraz z rozpoczęciem DUP zacząłem się uczyć ciągu sumo. Miałem też chwilę wahania, czy aby do conventional nie wrócić - w moim przypadku wydaje się on naturalniejszy i jakoś lżej jest mi podnieść to samo obciążenie, co w sumo. No ale do rzeczy, poprzedni maks przy wadze ca. 79,5 na conv.:
-ciąg na 160 kg
Wynik na wczoraj w sumo: 165kg @76kg
Został jeszcze jeden bój ;)

Zaczynam się zastanawiać co dalej: obecnie ćwiczę 4x w tygodniu, 3x DUP siady, ciągi, klatka, 1x podnoszenie ciężarów, w którym póki co ssę totalnie. Dlatego też myślę, czy w kolejnym cyklu treningowym zostawić sobie rozkład 3/1, zmienić na 2/2 i wtedy na trójbój robić dalej DUP albo ATG RSR z naciskiem na ten drugi, czy w ogóle skupić się póki co PC.
Na pewno podbiję sobie lekko kalorie :)

A jak macro składasz?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2240 24 Lip, 2016, 00:33:39 »
DT: 2700 kcal, 150 gr białka, do podziału tłuszczy i węgli już tak wielkiej wagi nie przykładam, byle by się w kcal mieściło, ale powiedzmy, ze w granicach 200-300 gr węgli i 90-150 tłuszczu.
DNT: 1800 kcal, 150 gr białka, 110-190 węgli, 50-100 tłuszczu.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2241 24 Lip, 2016, 11:37:28 »
Wczoraj poszedł ciąg. Tu nie spodziewałem się spektakularnego progresu, bo wraz z rozpoczęciem DUP zacząłem się uczyć ciągu sumo. Miałem też chwilę wahania, czy aby do conventional nie wrócić - w moim przypadku wydaje się on naturalniejszy i jakoś lżej jest mi podnieść to samo obciążenie, co w sumo. No ale do rzeczy, poprzedni maks przy wadze ca. 79,5 na conv.:
-ciąg na 160 kg
Wynik na wczoraj w sumo: 165kg @76kg
Został jeszcze jeden bój ;)

Zaczynam się zastanawiać co dalej: obecnie ćwiczę 4x w tygodniu, 3x DUP siady, ciągi, klatka, 1x podnoszenie ciężarów, w którym póki co ssę totalnie. Dlatego też myślę, czy w kolejnym cyklu treningowym zostawić sobie rozkład 3/1, zmienić na 2/2 i wtedy na trójbój robić dalej DUP albo ATG RSR z naciskiem na ten drugi, czy w ogóle skupić się póki co PC.
Na pewno podbiję sobie lekko kalorie :)

Damn, chyba muszę zmienić 5/3/1 na DUP-a bo mnie zaraz dogonicie.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2242 25 Lip, 2016, 21:19:59 »
Pany, ktoś z Was ma Powerlifty? Gut? Niśt gut?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2243 25 Lip, 2016, 22:52:08 »
@domas ma, albo jakieś inne :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2244 26 Lip, 2016, 12:02:11 »
Pany, ktoś z Was ma Powerlifty? Gut? Niśt gut?
Ja mam, @Musza ma. Poza tym Musz ma też romaleosy, a ja adipowery. Generalnie gut, ale zależy co dokładnie chcesz w nich robić - jeśli typowo siady i oly lifts to bym patrzył za power perfect 2 - też są teraz w promocji, ale fakt, nie aż tak dobrej jak pałerlifty.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2245 26 Lip, 2016, 12:23:14 »
ale zależy co dokładnie chcesz w nich robić - jeśli typowo siady i oly lifts

Ja praktycznie tylko to robię :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2246 26 Lip, 2016, 12:37:10 »
@youshy to ja bym brał Power Perfect 2 mimo wszystko.Materiały, wykonanie to to samo co powerlift 2, ale PP mają wyższą piętę. W obu przypadkach podeszwa wystarczająco twarda, cholewka sztywna. Ich jedyną wadą jest to, że istnieją adipałery i romaliosy :D Power Perfecty można już nawet zobaczyć na nogach zawodników na takich imprezach jak mistrzostwa świata czy olimpiada.
W podobnej cenie są też Do-Win Pendlay (u nas się jakoś inaczej nazywają) - miały one konkurować z butami droższymi, podeszwa totalnie zerżnięta z najka, dwa rzepy też jak romaliosach. Problem w tym, że cholewka jest dużo miększa niż w każdym innymi bucie, który wymieniłem w tym poście, przez co dużo traciły na stabilności.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2247 26 Lip, 2016, 21:39:46 »
No i dziś klatka. Poprzedni maks, przy ok 80 kg:
No i 105 na klatkę podniesione
Nowy: 112,5kg

Podsumowując 10 tygodni z DUPem:
-siła poszła do góry pomimo założonej lekkiej redukcji
-najlepiej poszedł siad: 125 -> 137,5 kg
-potem klatka: 105-112,5 kg
-najsłabiej ciąg, przy czym połączyłem to z uczeniem się techniki sumo: 160 conv -> 165 sumo
-waga: ca. 80kg -> ca 76 kg

Kolejne cele: Oly lifts! A w trójboju najpierw dobić do 430 kg na całości (przekroczenie 300 wilksów) a następnie 455 kg na całości (1000lbs).

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2248 26 Lip, 2016, 22:51:57 »
aktualnie od zeszłego roku poprawiłem wynik z 60 do 48,5 min przy czym w zeszłym, roku gdy zaczynałem przygotowywac sie do maratonów, nie dałem rady w tempie 55min zrobić 10km, więc jakiś progres jest.
Kurde, to nie jakis progress, tylko szok progress! Obciales 20% czasu, wow  :headbang:

Cytuj
Czaje sie na Sierpniowym w Gdańsku zejsc poniżej 45 ale  zobaczymy. Duzo zależy od wiatru a tam pizga non stop.
Aktualnie 21km w 47min i dość mocno wiało, warunki zblizone do sierpniowego, wiec jest nieźle i cały czas z nadzieją na wykonanie planu.
Na ostatnim półmaratonie predkosci na zjazdach dochodziły do 53km/h całkiem ciekawe uczucie na rolkach ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2016, 22:53:51 wysłana przez commelina »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2249 27 Lip, 2016, 13:57:23 »
Aktualnie 21km w 47min i dość mocno wiało, warunki zblizone do sierpniowego, wiec jest nieźle i cały czas z nadzieją na wykonanie planu.
Na ostatnim półmaratonie predkosci na zjazdach dochodziły do 53km/h całkiem ciekawe uczucie na rolkach ;)

53km/h na rolkach? Dziekowac!  :o
Na rowerze w zasadzie nie zdarza mi sie tyle jechac.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...