Autor Wątek: Parker Adrian Belew signature model  (Przeczytany 13831 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Parker Adrian Belew signature model
« 23 Lis, 2009, 22:50:32 »
zdaje się że jeszcze nie dawałem wątku o tym instrumencie a myślę że warto

polecam prezentacje ze szczegółowym opisem projektu:



i małą próbkę możliwości:



 :evil:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Od początku mi się podobało. Podoba się nadal.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Znam instrument od dawna. Zresztą chyba Ty mi go kiedyś podsyłałeś :) Rozwala mnie to, że żeby złożyć jedną sztukę, muszą kupić i rozebrać Variaxa bo L6 się nie zgodziło sprzedawać im samej elektroniki :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zdaje się, że rozebranie na części variaxa trzysetki i wrzucenie drewna do pieca, w świetle ceny tego wiosła, nie jest jakimś szczególnie szalonym zabiegiem ;-)) Ale fakt, Line 6 niepotrzebnie chyba broni siebie, jako Producenta Wioseł Variax, przez duże "w", zamiast producenta wioseł z Rewolucyjnym-Układem-Variax-który-można-nabyć-też-osobno.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Zwłaszcza że taki ziom jak Belew to na bank nie wrzuca tej całej elektrowni ot tak, dla szpanu. Mnie po kontaktach z dziwnymi instrumentami w kształcie gitary elektrycznej (Moog oczywiście :)) takie rzeczy cholernie jarają :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kurwa, w koncu jakis duzy i szanowany producent wpadl na pomysl ze mozna wykorzystac bebechy z variaxa. Duuuuzy plus. Wyglada naprawde fajnie i do tego mozliwosci kreowania brzmienia sa praktycznie nieograniczone, nawet midi jest. Gdyby byla 7 to...
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 19:17:20 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
to by to gowno dalo bo ani variax ani procesory midi nie sa kompatybilne z 7 strunami. musialbys spacjalnie dla trackingu ostatniej struny caly uklad dublowac
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
dalo by rade zrobic cos takiego jak ten kolo , czyli dwa hexpandery tam wsadzic i dwa gniazda midi, bo skoro wybebeszaja variaxa specjalnie dla tego modelu to czemu by nie mieli zrobic tego. Klopotem byla by tylko elektrownia do variax'a. Zreszta stary, predzej czy pozniej, jak siodemki zrobia sie modniejsze to i te problemy moze przestana istniec.

Narazie powiedzialem to w formie poboznego zyczenia ;)
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
no wlasnie kolo musial wsadzic dwa osobne preampy do MIDI  i dwa gniazda. do tego doloz zdwojone sterowanie do variaxa i wsadz to do parkera ktory i tak juz ma cala dupe naszpikowana elektronika

popatrz na rozmiar cavity
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
W osemce kolo mial duzo mniej miejsca. Hexpandery sa w chooy niewielkie(to nie to co preamp piezo w MMJP7), wiec ze wspolnym zasilaniem duzo wiecej miejsca by to nie zajelo, gorzej z elektrownia do variaxa ktorej zdublowanie bylo by w tej gitarce nieco klopotliwe. Ale zobaczymy co przyniesie przyszosc i polityka firmy L6, wszak miniaturyzacja postepuje i moze sie okazac ze nastepne gneracje Variaxa beda mialy 7 strun a elektrownia bedzie zdecydowanie mniejszych rozmiarow. Kiedys systemy pozwalajace przestroic automatycznie gitare wymagaly rozorania polowy instrumentu, dzisiaj to glownie mechanizm w kluczach i niewielki uklad w cavity, tutaj moze byc podobnie, wszystko zalezy od powodzenia 7-ek.

tak czy siak, gdyby byla taka 7...to pewnie bym bardzo chcial ja miec.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 20:01:42 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Prawie jak w Moogguitar ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Wszystko fajnie, parker robi zajebiste wiosla choc mi do gustu wygladem nie przpadaja ale jedno mnie troszke smuci, czynnik ludzi powoli zostaje zastapiony przez elektronike, oczywiscie nadal czlowiek bedzie gral na tej gotarze ale wiekszosc bajerow ktore bedzie na niej wyczynial beda pochodzic z bebechow w gitarze a nie wynikaly z umiejetnosci grajacego. Jednak wole ogladac znikajace palce satrianiego czy gilberta niz sluchac zawodzenia kolesia ktory ma w swojej gitarze sustain do usranej smierci i mase elektroniki dajacej te wszystkie super efekty. No coz.. oczywiscie to jedynie moja opinia i nikt sie nie musi zgadzac ze mna. Efekciarstwo fajne ale bez przesady.
Oczywiscie wielkie uznanie dla tworcow takiego cacka.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No na szczęście to jedynie Twoja opinia z którą zgadzać się nie muszę. Bo pierdolisz jak potłuczony, sorry ale grzeje mnie takie gadanie na maksa. Dude, przez dłużą chwilę miałem tego Mooga na chacie (i będę jeszcze miał :)) i dokładnie KAŻDY kiks jest słyszalny tak samo dobrze jak na każdym innym instrumencie. Niektóre nawet bardziej bo piezo jest superczułe. Słyszałeś kiedyś Adriana Belewa? Wiesz co gra? Wiesz po co mu taki instrument??  A może załóżmy po prostu temat "po co komu cokolwiek innego niż sześć strun i tune-o-matic"?? :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
+1 dla leona , poza tym, nawet mając taką elektronikę i wiedząc jak ją wykorzystać można świetne rzeczy tworzyć, po co ograniczać się do pewnych standardów?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
staram sobie wytlumaczyc sens wypowiedzi hawrana ale nie potrafie. jak mozna mega umiejetnosciami uzyskac brzmienie ktore da sie osiagnac za pomoca np. Midi albo variaxa z sustainerem
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
To nadal wiosło, upakowane elektroniką, ale samo nie gra, reaguje tak samo jak inne tylko daje dużo więcej możliwości :) Inna sprawa że nie chciałbym mieć czegoś takiego, ale to nie znaczy że to od razu zuo w najczystszej postaci które trzeba tępić.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jeśli mogę coś zarzucić takim konstrukcjom to to, że taki drenaż drewna na rzecz upakowania elektroniki i samo dopasowanie pickupów do potrzeb tejże wpływa mocno na brzmienie "gołego" instrumentu. Niestety, coś za coś. Ale z drugiej strony, kreatywne możliwości (faktycznie, nie takie jak w reklamach multiefektów ;)) w znacznym stopniu to rekompensują. Bo i po to są takie potworki tworzone nie? :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
ewentualnie elektronika do plecaka, + gitara z litego drewna i nie ma kompromisów, hehe :)
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Tyyy to jest koncepcja! :D Piszemy do Parkera? ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
do Washburna ;) Ken już tam nie robi
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
żeby było mi dane ograć takie wiosło kiedyś, ale jeszcze trzeba mieć do tego tonę wyobraźni, latanie skal góra dól na czymś takim mija się z celem. Ogrywaliście parkery z wyższych półek ? mieliście porównanie np do wioseł pokroju prs'ów?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No coz, parker fly to jedyne w swoim rodzaju wioslo. Kompozytowa podstrunnica jest ciekawym patentem, wykonanie profi. Do PRSa niema co prownywac, bo to poprostu w kazdym calu co innego. Jedyne co laczy te dwie marki, to to ze oba instrumenty sa gitarami :) Piezo bardzo milusie.

Srednio mi tylko pasil most, ale to w sumie rzecz gustu.
No pain No gain !

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
przeciez mowie ze to tylko moja opinia, poprostu nie lubie takich patentow, kiedy gitara staje sie elktronicznym urzadzeniem. I nikogo nie atakuje tylko dla tego ze mu sie takie cos podoba. Przed napisaniem postu wyzej posluchalem troche tego czlowieka zeby zapoznac sie choc z ulamkiem jego dokonan i fajnie koles gra nie przecze ale to widac nie moj gust a wiadomo czego o gustach nie powinno sie robic. W kazdym razie nie dziwie sie wam ze jestescie mocno zafascynowani tym instrumente, posiadam zapewne 1/20 waszej wiedzy w temacie gitar a o umiejetnosciach nie wspomne i to moze powodowac moja reakcje. Poprostu za malo poznalem gitare na etapie zwyklego elektryka 6 czy 7strunowego zeby byc zachwyconym maszyna jaka jest ten parker.
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2009, 01:58:31 wysłana przez hawran »
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hawran to nie chodzi o osobise oceny, ale o obiektywne ocenienie produktu.
Zwyczajnie pomyliłeś pojęcia. Bo oczywiście może Ci się nie podobać produkt, ale bredzenie o zastępowaniu człowieka przez elektronikę jest conajmniej nie na miejscu. Nikt nikogo niczym nie zastępuje, a przez rozszerzenie możliwości instrumentu poszerza paletę brzmień i barw. Mało tego - można to wszystko wykorzystać. Ni ma hooya i tak tych brzmień z łapy nie uzyskasz. No chyba, że na X instrumentach.
Z takim podejściem jakie posiadasz ciągle byśmy na lutniach pocinali ;)
Sam nie jestem zwolennikiem Variaxa i Mooga. Przede wszystkim dlatego, że nie będę nigdy z stanie wykorzystać tego. Nawet nie wiem, czy będę potrzebował. Z kolei z wielką chęcią przytuliłbym Parkera.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
14879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2008, 09:05:38
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
6843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2009, 20:36:21
wysłana przez bartolinho77
13 Odpowiedzi
5471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2011, 09:06:55
wysłana przez nikt
22 Odpowiedzi
10015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2011, 16:24:32
wysłana przez 7th
15 Odpowiedzi
5611 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2012, 14:12:08
wysłana przez hdx