Autor Wątek: VST i inne takie - duzy zbior, wszystko w jednym miejscu  (Przeczytany 155809 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jakie sa teraz godne polecenia darmowe amp simy? Cos do hard rocka.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Ignite Emissary I Nembrini Crunk.

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Audio Assault udostępniło nowy amp sim Sigma za darmo.
https://www.audio-assault.com/sigma.php

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Two Notes daje ze free Wall of Sound z dwoma IR'ami
https://www.two-notes.com/wall-of-sound

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Info z peppera:
Mozna ściągnąć Ozone 9 elements za darmo.
Dodajemy plugin do koszyka i używamy w koszyku kodu FreeOzone i mamy dobrą wtyczkę VST do masteringu za darmo  Nie trzeba kombinowac z VPN itd, zrzut ekranu mojego zamowienia ponizej.

Uwaga: Trzeba być zalogowanym (lub stworzyc) konto na pluginboutiqe (wystarczy email), zeby byla widoczna opcja discounts w koszyku

https://www.pluginboutique.com/products/5723-Ozone-9-Elements

Offline ZówjZaklęciaPrzeciwPancer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Jakie sa teraz godne polecenia darmowe amp simy? Cos do hard rocka.

LePou HyBrit v32bit jest ciągle bardzo dobry. Mam prawdziwego 2203 i stwierdzam, że jest naprawdę bardzo blisko na kanale MCJ.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jakie sa teraz godne polecenia darmowe amp simy? Cos do hard rocka.

LePou HyBrit v32bit jest ciągle bardzo dobry. Mam prawdziwego 2203 i stwierdzam, że jest naprawdę bardzo blisko na kanale MCJ.

Ale 32bit jest bardzo niedobre.

Offline ZówjZaklęciaPrzeciwPancer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Ale 32bit jest bardzo niedobre.

O tym 32bit wspomniałem z tego powodu, że brzmiał jaśniej co mnie pasowało :)

Mam wyjątkowo słabe wejście instrumentalne w interfejsie co może być przyczyną takiego wyboru.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2020, 08:11:29 wysłana przez ZówjZaklęciaPrzeciwPancer »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Superior Drummer 3 vs EZDrummer vs GGD
Co ma najlepszy stosunek cena/jakość dla totalnego amatora?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ale 32bit jest bardzo niedobre.

O tym 32bit wspomniałem z tego powodu, że brzmiał jaśniej co mnie pasowało :)

Mam wyjątkowo słabe wejście instrumentalne w interfejsie co może być przyczyną takiego wyboru.
A ja pisalem w kontekscie systemu operacyjnego. Nie wszedzie da rade to odpalic, z racji tego, ze wlasnie 32 bity.

Posty połączone: 18 Cze, 2020, 20:53:15
Superior Drummer 3 vs EZDrummer vs GGD
Co ma najlepszy stosunek cena/jakość dla totalnego amatora?

SD3 ma wszystko, pierdolony kombajn z mega brzmiacymi bebnami. Tyle, ze bedziesz dlubac, bo program az prosi o dlubanie.

EzD jest proste, latwe i ma super narzedzia do "budowy" rytmow (ale chyba SD3 tez juz to ma). Duzo paczek brzmieniowych i na black friday mozna sie niezle oblowic.

GGD nie ogrywalem ale mnie kusi, bo wyglada ze ma najlepsze brzmienie out of the box. Ale to tylko z tego, co wyczytalem, wiec sie nie liczy.


A tak w ogole jest jeszcze Addictive Drums, BFD i Slate Drums (i pewnie jeszcze jakies mniej znane).
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2020, 20:53:15 wysłana przez Mat »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
O właśnie, EZD i SD3 mają fajne narzędzie wspomagające komponowanie, biblioteki rytmów itd. Jako szybkie i przyjemne wsparcie w układaniu riffów i numerów to wygląda bardzo zachęcająco.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Udało się komuś ściągnąć ten Ozone 9 Elements? To działa bez iLOKa? Próbowałem kupić na Plugin Boutique, ale kupon już nieaktualny :( Czy mógłby ktoś to wystawić na dropa?

Spoiler

Mam problem z pluginem od Bootsy (Vos) - FerricTDS 1.5.1. Prawie za każdym razem zawiesza mi sesję i mogę tylko zresetować DAWa i od początku robić wszystko albo jakoś 'na raty'. Pracuje w Cubase Artist 8.5. Miał ktoś z Was podobny problem? Da się to jakoś obejść? Jeśli nie, to polećcie proszę jakiś dobry darmowy saturator.

Z góry dzięki za pomoc ;)



Spoiler

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
To stary VST plugin 32-bit. U mnie akurat działa dobrze przez bridge, ale od lat jadę na leciwym Sonar 8.5.3 PE. Z innych saturatorów polecany Softube Saturation Knob ponoć dobre (ja miałem z nim problemy - być może z powodu starego DAW dla odmiany). Poza tym Samsara TS-1 dość dobrze się sprawdza, Accoustica Nebula 3 Free (ale nie wiem, czy to znajdziesz - daj znać, jak coś).

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Softube Saturation Knob dobre, dziala, za darmo. Bier, bo fajna wtyka.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Znalazłem HeadCrusher https://vst4free.com/plugin/2112/

Chyba fajne, ale nie na sumę, zbyt radykalne wg mnie. Dobrze powinno "dosładzać" ujęcia na grupach, z tego co właśnie sobie sprawdzam. Można dodać konkretnego miecha w bebnach lub ujęciach basu, albo błysku na ujęciach gitar... (ewentualnie równolegle powinno się sprawdzać ideolo)

EDIT: Ktoś w  komentach pisze to, co sam przed chwilką wysnułem o równoległym zastosowaniu ;)

EDIT2:https://bedroomproducersblog.com/2011/04/24/bpb-freeware-studio-best-free-tapetubeanalog-saturation-vst-plugins/ (dobrze na sumie robi SGA1566 od Shattered Glass Audio, tylko na wstępie trzeba obniżyć input w saturatorze i bawić się dalej...)

EDIT3:Jeszcze CHOWTape bardzo fajny taśmowy saturator: https://github.com/jatinchowdhury18/AnalogTapeModel/releases/tag/v2.3.4
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2020, 16:18:51 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
HeadCrusher wyglada ciekawie, przetestuje.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
HeadCrusher jest spoko, kiedyś sporo używałem.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Waves daje H-Comp Hybrid Compressor za free po wpisaniu kodu vouchera:

https://www.reasonstudios.com/shop/vst/h-comp-hybrid-compressor/

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Może się trochę spóźniłem, ale NaLex Crunchman jest zajebisty. Odrobinę mi przypomina Nembrini Crunck, tylko nieco bardziej klarowny i jednocześnie więcej gainu. Jest o tyle spoko, że w przeciwieństwie do takiego np. Amped Roots mogę dać gain na max i siać zniszczenie jednocześnie zachowując choć odrobinę klarowności. A to wszystko na 8ce która sama w sobie daje sporo większy sygnał niż moja stara Vendetta.
Z kolei Amplex mi nie podpadł za bardzo - to jest wtyka udająca X wzmacniaczy na raz, profile się wczytuje przez plik txt. Za dużo opcji do wyboru, a zmiana profilu nie zmienia ustawień na gałach, więc trzeba wszystko kręcić od nowa.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
To emulacja Freda. Może być ciekawe - sprawdzę.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Nomad Factory BusDriver za FREE (jak ktoś nie zna, to pora to zmienić - jest genialny!):
https://store.dontcrack.com/product_info.php?products_id=2237

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Audio Assault Sigma na promce - 7$.

Pierwszy raz zapłaciłem za ampsim i w zapowiada się ciekawie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
12858 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
16346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 11:24:18
wysłana przez Mordimer
12 Odpowiedzi
13939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 14:04:47
wysłana przez Orange
18 Odpowiedzi
22823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 17:23:31
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
14992 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2018, 23:48:59
wysłana przez Rot