Autor Wątek: POD XT LIVE + Końcówka mocy - ustawienia efektów  (Przeczytany 14483 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Witam.
Przeczytalem sporo tematow zwiazancyh poda z koncowka mocy, lecz nie moglem odnalezc jednej nurtujacej mnie sprawy. Jak ustawic efekty w POD'zie zeby to brzmialo a nie kaleczylo uszy... Z czego zrezygnowac, co brac pod uwage podpinajac sie pod koncowe mocy !? Niestety nie mam tego jak zrobic w domu bo nie mam odpowiedniego naglosnienia (brak koncowki i sprzetu do tego). Dodatkowo zaintrygowala mnie sprawa zwiazana z poziomem glosnosci tj:
*Podpinam sie pod koncowke mocy , brzmienie fajne (ale to nie to co chce) lecz poziom glosnosci jest za niski... Szukalem regulacji jak i w POD'zie tak i w wzmaku lecz nic to mi nie dalo.
*Podpialem sie pod Input i no wiadomo volume juz jest ok bo mamy sobie galke ale brzmienie to jedna wielka SIARA.

Prosze o pomoc osob ktore wiedza dobrze jak to ustawic. Badz sa w stanie podeslac mi presety.

PozdrawiaM

P.S.

Tu przepraszam nie wyjasnilem o co dokladnie chodzi. Co mam wylaczyc w POD'zie aby brzmienie po podlaczeniu do koncowki mocy bylo czyste ( zero siary ) !
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 15:04:42 wysłana przez mlodysatan »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To może zacznij edytować te soundy?
A jak już dojdziesz do czegoś co Ci się podoba to wciścij "save"

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
to juz dawno zrobilem i ustawienia swoje dzwiekow mam, ktore sa sprawdzone i bardzo fajnie brzmia. lecz no pojawila mi sie w rekach nowa gitara i teraz przestawiam efekty tez pod nia a druga sprawa to to , ze trzeba z tego co pamietam wylaczyc kilka efektow tudziez wzmacniaczy w podzie aby to dobrze brzmialo pod koncowka mocy.

Pisze tego posta bo nie mam instrukcji do POD'a, gdybym mial to bym sie pewnie z tym nie meczyl.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 13:13:29 wysłana przez mlodysatan »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Musisz wylaczyc symulacje kolumny, to po pierwsze.
Nie pamietam dokladnie gdzie, ale tez zmieniasz z czym POD pracuje. Nie pamietam jak sie te tryby nazywaly, ale byl "studyjny", byly tez do powerampa. To dzies w configu bylo, poszukaj.
Powinno zaczac brzmiec jakoś normalnie. Później oczywiście, tak jak Yony napisał, będziesz musiał pokręcić sobie, ale w pierwszej kolejności to te dwie rzeczy.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mhm czyli w Digital Config musze zmienic na powerampa , a czy symulacje wzmacniacza tez musze wylaczyc ? Bo mamy wzmachol i kolumne w podzie.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
kurde men, jak wyłaczysz ampa to z czego bedziesz mial przester? A jak wyłaczysz ampa i kolumne, to po co wogóle Ci POD. Zastanów sie co piszesz :)

Wyłączasz symulacje kolumny napewno.

Jeśli chodzi o tryby to masz (poweramp, stack, combo itd) sprawdzasz które bedzie najlepiej gadać. Ja podpinałem sie do koncówki a grałem na stack, wiec trzeba próbować.

Na presecie do szatanienia mozesz zapodać chorus, ale z przemiataniem i głębokością ustawioną na 1, doda to troche brzmieniu.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Symulacje ampa zostawiasz.
POD przy użyciu z końcówką mocy ma pełnić rolę przedwzmacniacza. Tak jak zwykły wzmacniacz jest podzielony na sekcję przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy, tak i tu będziesz miał taki podział. Dalej jest kolumna i tak wygląda naturalny łańcuch.
Jeśli masz włączoną symulacje paczki to wyglą to tak: preamp>writualny poweramp i kolumna>poweramp>kolumna. Czyli trochę nie tak.
Efekty jak dołączasz w PODzie to możesz wybrać opcję post i pre. Post oznacza, że są dodawane za sygnałem przedwzmacniacza (czyli np. za przesterem), w takim odpowiedniku pętli efektów. Pre oznacza, że są dodawane przez przedwzmacniaczem, w tzw. linii.

Mam nadzieję, że jakoś rozjaśniłem temat. Podstawa, żeby dobrze PODa ustawić to zrozumieć co jest od czego.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Dzieki za pomoc :)

Apropo tego co napisales to w pracy jestem wiec sorka ze tak wygladaja moje posty jesli chodzi o znajomosc poda ( malo teraz pameitam -libacja)

Ogolem przy wylaczeniu nawet wzmachola i kolomne to po co pod... Hmm powiem Ci szczerze ze ostatnio jak gralem sobie na salce i wlaczylem sam chorus, flanger badz delay to no rwalo dupe ze tak powiem bardzo przyjemne i przejzyste brzmienie.

Co do szatanienia :P Gram wszystko nie tylko ostre motywy :)

Pozdro

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
napisz jeszcze jaka masz ta koncówke mocy co sie podpinasz i jaka kolumne.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
dwa slowa uzyje aby odpowiedziec na Twoje pytanie "NIE WIEM" jesli chodzi o dokladny model... Paka Laney wzmachol Laney.
Ogolem zbieram teraz na pake marshalla 1960A i wzmachol JCM 900, badz cos z Mesa Bogie -tu wielki znak zapytania jesli chodzi o kwote

"pan mikos" akurat tam wiedzialem co i jak jesli chodzi o post i pre, ale wielkie dzieki za wyjasnienie z paczkami. Jak pisalem nie mam do PODA instrukcji dlatego jestem zielony , a mam juz go no dwa lata i tylko ustawialem efekty i podlaczalem do INPUT na starej gitarce.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
to moze sporóbuj podłączać w return a nie w input (o ile wzmak ma petle efektow), moze preamp czystego kanału powoduje u Ciebie siarzenie.

(ps jak podłączysz sie w return to poamietaj, ze cały zestaw jest niejako na full odkręcony i wtedy głośność całego zestawu regulujesz tylko z PODa)
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 14:15:21 wysłana przez BartekL »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
laczylem sie w returna i nie bylo sygnalu (martwa cisza na piecy) pewnie przez zle ustawienie configa (tak mysle) ale laczylem sie w laney'u do send'a i dzwiek byl i to naprawde taki fajny (tutaj no wiadomo tylko juz regulowac) ale za cicho

nie bede ukrywal ze jesli chodzi o wzmaki jestem laik
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 14:17:45 wysłana przez mlodysatan »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
nie mam do PODA instrukcji
http://www.manualnguide.com/manual/line-6-podxt-live-manual-pdf/
już masz
 
laczylem sie w returna i nie bylo sygnalu (martwa cisza na piecy) pewnie przez zle ustawienie configa (tak mysle) ale laczylem sie w laney'u do send'a i dzwiek byl

Jedyne co przychodzi mi do głowy.. czy jesteś pierwszym właścicielem wzmacniacza? Może ktoś przed Tobą chciał coś naprawić i pomylił send z returnem?

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
te wzmachol jest w sali prob nie jest moj dlatego tez nie znam modelu, ani co sie z nim dzialo.

dzieki za instrukcje
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 16:42:28 wysłana przez mlodysatan »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ogolem zbieram teraz na pake marshalla 1960A i wzmachol JCM 900, badz cos z Mesa Bogie -tu wielki znak zapytania jesli chodzi o kwote
Nie kupuj heada tylko 9100 (EL34 50/50), 9200 albo jak Mesę to Two Fifty. Albo jakąś transparentną końcówkę mosfet, tylko o dużej mocy, żeby pracowała max na 2/3 możliwości. Bo szkoda marnować streofoniczność POD'a a sterylność końcówki też ma swoją rację bytu. A jeśli chcesz ocieplić sound to zawsze można za kilkaset zł dokupić jakiś tani, studyjny lampowy preamp (np to) i wpiąć go między PODa a końcówkę.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Napewno zanim cos zakupie to bede chcial to sprawdzic :) Tez bede musial ustawic PODa w ten sposob by dobrze brzmial, lecz do tego potrzebuje no sprzetu z koncowka mocy ktorego nie posiadam :) Mam obecnie piecyk firmy GRAN tranzystorowy 80W, jakis staroc kupiony za 300 zl bardzo dawno temu, ale dziala do tej pory :P

Offline gavoja

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Nabuchodonosor
Odświeżę trochę temat, bo miałem podobny problem i znalazłem rozwiązanie. Po pierwsze, w PODzie jest z tyłu takie małe pokrętło "LEVEL". Najlepiej jest przekręcić je do oporu - daje to największy stosunek sygnału do szumów. Wpinam PODa bezpośrednio w końcówkę mocy, wybieram "OUTPUT MODE" jako "stack front", bo wtedy dodatkowo mam do dyspozycji korektę low/high/focus, a to się cholernie przydaje. Wystarczy trochę pokręcić tymi ustawieniami i voila, 90% osób ciągle wierzy, że mam przester z pieca :P. I żaden efekt uszu już nie kaleczy.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
(...) Wpinam PODa bezpośrednio w końcówkę mocy, wybieram "OUTPUT MODE" jako "stack front", bo wtedy dodatkowo mam do dyspozycji korektę low/high/focus, a to się cholernie przydaje. Wystarczy trochę pokręcić tymi ustawieniami i voila, 90% osób ciągle wierzy, że mam przester z pieca :P. I żaden efekt uszu już nie kaleczy.

Do tego co opisałeś służy wbudowany equalizer. Daje dużo większe pole manewru. Polecam wypróbować i tę opcję.

Offline gavoja

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Nabuchodonosor
I tak, i nie. Equalizer modyfikuje Twój preset, natomiast korekta w "OUTPUT MODE" nie, dzięki czemu mam pewność, że to, co ustawię sobie na kompie w domu, zabrzmi podobnie na próbie i na gigu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5730 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
66 Odpowiedzi
28484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
51 Odpowiedzi
20615 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 11:56:47
wysłana przez mariaczi
20 Odpowiedzi
16052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 19:14:40
wysłana przez mlodysatan
82 Odpowiedzi
41050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:28:56
wysłana przez Baszoo