Autor Wątek: Trema, stres i takie tam przed sztuką... :P  (Przeczytany 14581 razy)

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Trema, stres i takie tam przed sztuką... :P
« 20 Lis, 2009, 07:50:12 »
Witam, nie wiem czy temat był, nie wertowałem forum ( :-[ ) ale chyba każdego dopada coś tuz przed samym gigiem, na deskach, nie...? ;) Macie jakie sprawdzone/niesprawdzone, skuteczne sposoby na wyluzowanie się? :D Nie zakładam tematu w swojej sprawie, choc wiem, ze pewnie bede leciał robic kupe jak przyjdzie wyjść na dechy :P tymbardziej po paroletniej zawieszonej wszelkiej działalności muzyczno-scenicznej... a tu pojutrze trza zagrać... ;) pzdr
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Ja po prostu przed gigiem lubie minimum te 30-45 minut sie rozegrac - tylko potem trza zaraz wchodzic na scene. Zazwyczaj przez pierwsze dwa numery jestem spiety, ale jak widze ze publika dobrze sie bawi, to wszystko ze mnie splywa i do konca gigu jest luzik.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Relanium? ;)

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
3 piwka dobrze wplywaja na odstresowanie przed gigem, ale jak wiadomo kazdy kij ma dwa konce - sluch po takim zabiegu bywa lekko przytepiony :P

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
i paluchy sztywnieją... ;P
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Max jedno pivo!
Przejść się wśród ludzi, pogadać, zająć się sprzętem swoim, reszty kapeli (tak, tak, geje... ;)), rozegrać. Miałem ataka tremy ostatnio, aż się zdziwiłem, ale po pierwszych dźwiękach wszystko odeszło.
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Jaaasne! Chłopy! Dajcie coś z praktyki, bo się ziomen nawpierdala tabletek, herbatek i go nie odróżnią od scenografii, albo załapie że trzeba grać pod koniec gigu :D
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Z alko trzeba uwazac, bo moze sie tak skonczyc:


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
3 piwka dobrze wplywaja na odstresowanie przed gigem, ale jak wiadomo kazdy kij ma dwa konce - sluch po takim zabiegu bywa lekko przytepiony :P

+1
Dokładnie tak robię. Słuchu raczej przytępionego nie mam, bo po dwóch numerach cały browarek już zdąży wyparować ;]
mniut i piah

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jedno przed i jedno w trakcie, mój złoty środek ;)

i paluchy sztywnieją... ;P

gdzie?! po dwóch dębowych solówki gram jak nigdy, serio ;D

ja sam stresowałem się trochę chyba tylko przed pierwszym gigiem kapeli, a później już nic (ew. na jakimś przeglądzie). 1. uświadom sobie, że dobrze znasz materiał (ew. naucz się go dobrze :D), 2. jak już się jebniesz to nie panikuj, tylko udawaj, że nic się nie stało (ja się śmieję, jak ktoś się u nas pomyli w kawałku ;) ), 3. a zresztą jest mała szansa, że ktokolwiek usłyszy :D

rokendrol, men ;)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
jedno przed i jedno w trakcie, mój złoty środek ;)

i paluchy sztywnieją... ;P

gdzie?! po dwóch dębowych solówki gram jak nigdy, serio ;D

Tylko się tak Tobie wydaje... ;) Posłuchaj kiedyś na spokojnie, jak ktoś to nagra. Serio, serio ;)
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
serio, serio, stwierdziłem to po obejrzeniu dwóch nagrań video z różnych koncertów. 8) na próbach nigdy tak nie zagrałem, co przyznałem nie tylko ja ;)

ed. ale duże znaczenie ma marka napoju - po paru Żubrach mi i drugiemu gitarowemu wypadały kostki (dobrze, że scena była dobrze oświetlona ;))
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2009, 12:18:10 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Jak Ci lepiej idą rzeczy na fazie, to za dekadę się (obaj) spotkamy w AA... :ups:
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Jak Ci lepiej idą rzeczy na fazie, to za dekadę się (obaj) spotkamy w AA... :ups:

Hyhy Bat a skończyłeś już z masowaniem się po jajach przed gigiem? :D
Z mojej strony powiem jedno. Najwyżej jedno piwko i starczy. Siadam i napiżdżam w baterię oto co robię. I to jest lekiem na tremę (nie zawsze jednak ona występuje). To zależy od nastawienia chyba w danym dniu. Dobrze, że już po koncertach i w tym roku nie gram już nigdzie. Gitarzyści mają gorzej, bo za dużo piwek może ich przechylać i przewrócić :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Hyhy Bat a skończyłeś już z masowaniem się po jajach przed gigiem? :D
Z mojej strony powiem jedno. Najwyżej jedno piwko i starczy. Siadam i napiżdżam w baterię oto co robię.

Co to za tajemnicza procedura? Próbujesz naszczać do puszki po Volcie? :P

Masaż jaj - to jest legalne i nieszkodliwe dla otoczenia, więc przy tym zostaję!
Paczki z głów!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Ja osobiście kiedy jestem pewny siebie i przygotowany to nie stresuję się. Myślę jednak, że sprawdzonego sposobu na pozbycie się tremy nie ma. Chociaż mój zespół ma mocno rock and rollowy charakter, staramy się nie pić nic przed koncertem (no może jedno piwo - góra). Zależy czy chcemy odpierdolić maniane czy rzeczywiscie zagrać profesjonalnie. Bo generalnie tylko nam się wydaje, ze jest ok ;).
Jeśli kogoś stresuje tłum, to może sobie wkręcić coś takiego, że przed nim nikogo nie ma. Ja tak robie. :) Czy pod sceną jest kilka osób, czy kilkaset. Nie ma różnicy, trzeba robić swoje. Jeśli chcesz uniknąć kontaktu wzrokowego z ludźmi i w dodatku nei stać jak cipa i patrzeć się na gryf, możesz zastosować mój sprawdzony patent i machać banią cały numer ;)) ->

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Hyhy Bat a skończyłeś już z masowaniem się po jajach przed gigiem? :D
Z mojej strony powiem jedno. Najwyżej jedno piwko i starczy. Siadam i napiżdżam w baterię oto co robię.

Co to za tajemnicza procedura? Próbujesz naszczać do puszki po Volcie? :P

Masaż jaj - to jest legalne i nieszkodliwe dla otoczenia, więc przy tym zostaję!

Napiżdżam w gary (perkusję). Ostatnio naniosłem sobie twarze nielubianych osób na membrany (Ciebie jeszcze nie ma :) ) Winszuję masażu jąder ! Może to Wam pozwoli się odstresować?

http://www.sadistic.pl/gra-koscielna-vt25747.htm
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2009, 13:14:22 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Napiżdżam w gary (perkusję). Ostatnio naniosłem sobie twarze nielubianych osób na membrany (Ciebie jeszcze nie ma :) ) Winszuję masażu jąder ! Może to Wam pozwoli się odstresować?

http://www.sadistic.pl/gra-koscielna-vt25747.htm

Lars miał w "One" takie lustrzane membranki - może w tę stronę :P

Gierka w pytę! Ja chcę taką "Milking the Cow"! :D

Co do reszty - alkohol działa rozluźniająco do pewnego momentu. Czasem ciężko go wyczuć ;) a szacunek dla słuchaczy jednak obowiązuje.
Paczki z głów!

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Jeśli chcesz uniknąć kontaktu wzrokowego z ludźmi i w dodatku nei stać jak cipa i patrzeć się na gryf, możesz zastosować mój sprawdzony patent i machać banią cały numer ;)) ->
To jest zajebisty motyw - pod warunkiem, ze masz wlosy i niesmiertelny blednik, nie Dex? :P
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2009, 14:11:34 wysłana przez Owczur »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Na naszym Rocku w Starym Kinie grała kapela (... - a, nie napiszę ;)) i basista tak machał banią cały koncert, że musieli w pewnym momencie przerwać, bo gościu się zagotował, he he.
Mnie też po koncercie też głównie boli szyja :P
Paczki z głów!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
no właśnie nie można moshować siłowo, bo wtedy można umrzeć ;). Na spokojnie trzeba podejśc do tematu :)
Koncerty behemoth czy Acid Dinkers (kiedyś) to w 90% mosh :)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Alkohol przytępia umysł dlatego piję 1 góra 2 piwka przed gigiem i to pomaga. Zasadniczo to mam coś takiego jak Gohes czyli 2 kawałki się spinam po czym nadchodzi rozluźnienie.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
No warto się przed gigiem wysrać dobrze i odlać :) To też świetnie robi.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/