Autor Wątek: POD X3 Live czy PRO + FBV? do tego peavey classic czy TECH 21  (Przeczytany 14035 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Tak sie sprawy potoczyly ze musialem sprzedac prawie caly sprzet, z wyjatkiem 2 gitar i comba peavey classic 30. Teraz troszke sie odbilem finansowo od dna i chce cos kupic, ale nie strasznie drogiego. Na CAE, Bognera czy Budde + efakty to mnie na chwile obecna nie stac, dlatego wpadlem na pomysl zakupu czegos z Line6. Potrzebuje wielu brzmien i efektow, gram teraz w takim coverbandzie, gramy znane przeboje blues, country, pop i rock. Zastanawiam sie czy brac PODa X3 Live czy lepiej troche dolozyc i brac X3 PRO + FBV? Sprzet wykozystalbym nie tylko na scenie, ale rowniez w domowym studio. Jak sie maja brzmienia z PODa do oryginalow? Czy jest wielka przepasc miedzy nimi?
Teraz sprawa pieca: mam Peaveja Classic 30 i zastanawiam sie czy uzywac go do naglosnienia PODa, czy moze lepiej zamienic go na TECH 21 Power Engine 60/112? Co zabrzmi lepiej. Czy Classic 30 doda lampowego soundu czy to reczej nie ma znaczenia?

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Jeśli chcesz mam do sprzedania X3 Live w idealnym stanie z case'em na wymiar, grany bardzo rzadko.
Foty na maila.

Nie będę Ci pisał, ze sprzęt jest spoko, bo uznasz, że robie to dla opchniecia sprzętu ;)
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Jestem w Göteborg w Szwecji, wiec raczje bede kupowac tutaj, wiesz, odlegosc itd. Po za tym wole kupic nowke, gwarancje itd., na uzywce wiele nie zaoszczedze, a w razie draki zaoszczedze nerwy :) Ale kilka slow mozesz walnac ;)

Zaczynam tez myslec nad Nova System

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wolałbym PRO i FBV. Do tego BBE i jakąś transparentną końcówkę stereo.

Zomballo

  • Gość
Co do ogromności przepaści symulacji Line 6, a oryginałów: ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 20:59:27 wysłana przez se7en »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
rzeczywiscie Zomballo to miarodajne było,raczej wredne i podstepne

A ty chłopie wiedz ze lepszej opcji nie ma i napewno bedziesz zdowolony,jestem pewien zreszta ze nawet jak juz sie odkujesz to zostawisz sobie to gówno do studia bo kazdy co konkretnie gra to takie ma :D




« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2009, 15:01:42 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jest jeszcze fractal, ktorego  bym rozwazyl wydajac tyle siana na X3PRO.

Pody xtl/x3l w swojej klasie to sprzety wedlug mnie wyprzedzajace konkurencje pod wieloma wzgledami, jednak jak mial bym tyle siana wydawac na wersje x3 Pro i do tego kupic sterownik, to juz bym sie zastanawial nad fractalem.
No pain No gain !

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Moim zdaniem wydawanie wchuj kasy na X3 Pro, które brzmieniowo i funkcjonalnie praktycznie się nie róźni, jest troche bez sensu. Flaki są w miarę te same, przetworniki AC/CA, jakość modelowania - to samo. Do tego jeszcze sterownik...

Ok, do sytuacji superzawodowych, kiedy wozisz graty z miejsca na miejsce na trasie, rozbijasz się kejsami na cenie, to prawdopodobienstwo uszkodzenia X3 Live jest wieksze. Lepiej wszystko zamknąc w pancernym racku i wyjść tylko sterownikiem.

Nie mówie, że bym nie chciał Pro. Ale jakby mi go dali :) Bo jak trzeba wydac tyle kaski, to mi szkoda, to samo mam w X3 Live.
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
... to samo mam w X3 Live.
No trochę przesadziłeś teraz :)

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
... to samo mam w X3 Live.
No trochę przesadziłeś teraz :)
Ale tylko troche :)
Nie na tyle, żeby dać tysia więcej za X3 Pro i prawie drugie tyle za kontroler FBV Line6 czy FCB1010 Begringera, nie mówiąc o droższych. 
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Za mało słyszałem axe fx, ale rzeczywiscie jesli sa w podobnej cenie to zastanowiłbym sie powaznie, bo to co słyszałem brzmi obiecujaco :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
A co powiecie na temat Nova System? Przestery ma analogowe a efekty tej klasy co G-System.

Troche pogralem w sklepie na Line6 Flextone, i jesli POD X3 brzmi podobnie to chyba zrezygnuje z niego, nie potrafilem na nim nic ukrecic, jakies takie sterylne to wszystko i taka nieprzyjemna siarka.
   
 

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Tyle, że do PODa jeszcze musisz uwzględnić końcówkę i pakę. Końcówki lampowe potrafią ponoć tchnąć trochę życia w PODy. DO tego w X3 masz dwa tory sygnałowe co daje więcej możliwości. Nie to żebym Ci PODa wciskał, bo z chęcią przetestował bym AxeFx. Z filmików które widziałem prezentuje się na prawdę obiecująco.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Flexton i X3 to jest gówno miarodajne,jaja se robicie? Musiałbys w sklepie przynajmnie Vette II ograc zeby miec jakis punkt odniesienia


a jezeli chodzi o -axe fx- i ten -Nova System- to jest sprzet którego tak naprawde nikt tu nie zna wiec musiałbys albo u siebie jakichs speców poszukac którzy mają o tych zabawkach pojecie i obeznanie
ciezka sprawa w morde,tu by trzeba jakiegos inzyniera dzwieku ze studia co ma i zna wszystkie nowinki sprzetowe zapytac bo nawet sam krecac tym w sklepie i tak gówno sie ukreci mysle  :-\
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2009, 00:59:27 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Flexton i X3 to jest gówno miarodajne,jaja se robicie? Musiałbys w sklepie przynajmnie Vette II ograc zeby miec jakis punkt odniesienia
Dokładnie o to mi chodziło, w przypadku Vetty odchodzi końcówka mocy. Ale jeśli już coś z Line6 to chyba lepiej X3 Live + końcówka + paka. Bo, jak ktoś wcześniej pisał trzeba przemyśleć czy warto X3 Pro, do tego sterownik... to trochę podnosi cenę zestawu, więc trzeba zastanowić się czy na pewno się wykorzysta to co Pro ma do zaoferowania więcej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
a jezeli chodzi o -axe fx- i ten -Nova System- to jest sprzet którego tak naprawde nikt tu nie zna wiec musiałbys albo u siebie jakichs speców poszukac którzy mieliby o tych zabawkach pojecie i obeznanie

Ja bym mógł zaryzykowac gdyby mi fundusz pozwalał i miał gas na rackowe graty :) Taki axe myśle ze w razie niepodobania sprzedałby sie szybko. (lord by łyknął ;) )

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
a jezeli chodzi o -axe fx- i ten -Nova System- to jest sprzet którego tak naprawde nikt tu nie zna wiec musiałbys albo u siebie jakichs speców poszukac którzy mieliby o tych zabawkach pojecie i obeznanie
(lord by łyknął ;) )
I nie tylko :) ale coś mi mówi, że szybko byś go nie sprzedał, zbyt fajna zabawka.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Kupilem TC NS :D Na razie gralem tylko chwilke, ale juz pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne  :)

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Podepnę się trochę do tematu. Mam okazję zrobić niezły deal na Pod'a PRO w racku takiego jak ten http://allegro.pl/item832825707_line6_line_6_pod_pro_rack.html
Jestem ciekaw waszych opinii w tym temacie- jak ma się do tych nowszych Pod'ów? Chciałbym na nim trochę ponagrywać, a mogę go dostać za prawdziwy "bezcen".
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ponagrywać to tylko w sposób tradycyjny, bo nie ma USB. Ale za to ogólnie zajebisty przyrząd do grania. Miałem, sprzedałem i był to jeden z najsmutniejszych dni w moim życiu.

Zomballo

  • Gość
Jestem ciekaw waszych opinii w tym temacie- jak ma się do tych nowszych Pod'ów? Chciałbym na nim trochę ponagrywać, a mogę go dostać za prawdziwy "bezcen".
Ten Pan wie najlepiej Przewiń filmik do ok 5 min i wyostrz gały na racka ;)

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Ten Pan wie najlepiej

nie ma to jak zajebiście dobry argument ;)
chyba wejdę w ten deal, bo po waszych opiniach wydaje mi się, że warto. dzięki!
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline gavoja

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Nabuchodonosor
Zależy ile chcesz na to wydać kasy. Jeśli sporo - brałbym AxeFX. Nie grałem co prawda na tym, ale próbki brzmieniowe są imponujące. Nie wiem, czy jest inna cyfra, która mogłaby z tym konkurować. Z ograniczonym budżetem, brałbym XT Live.

Dlaczego nie PRO?
Osobiście, podobnie z resztą jak bee, nie widzę sensu w kupowaniu PRO, bo różni się w zasadzie tylko lepszymi przetwornikami. Symulacje te same, różnicy w brzmieniu nie usłyszysz, zwłaszcza na gigu. Do tego trzeba kupić kontroler MIDI i jeszcze to targrać...

Dlaczego XT?
Bo to jest to w zasadzie samo co X3, tylko w bardziej pancernej obudowie i bez bugów, o których głośno na forum Line 6 :]. X3 ma dodatkowo dual mode i symulacjie z wszystkie add packów. Testowałem oba jednocześnie i różnicy w brzmieniu praktycznie żadnej nie było i mimo, że Line 6 chwali się szybszymi procesorami i lepszymi przetwornikami, w kwestii symulacji nie zrobili kompletnie nic, co jest trochę smutne :(.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Kupilem TC NS :D Na razie gralem tylko chwilke, ale juz pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne  :)
gdybys tu przypadkiem zajrzał to powiedz jak to to sie sprawdza i w co to wpinasz i wogole
wszystko co mozesz na ten temat  :P
Sie.. sie.. sie..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
5466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2008, 00:56:55
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
27287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2009, 02:41:44
wysłana przez BartekL
21 Odpowiedzi
12556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 18:02:38
wysłana przez haxigi
7 Odpowiedzi
6711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2010, 09:44:11
wysłana przez Dexterek
75 Odpowiedzi
21808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 20:43:26
wysłana przez Jackson89