Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 521926 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2250 03 Sty, 2016, 15:43:13 »
Od siebie mogę polecić Nienawistną Ósemkę, trzyma w napięciu jak trzeba i kończy się też inaczej, niż wydaje się przez większość filmu. Kawał dobrego kina :)

9/10
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2016, 15:53:23 wysłana przez lwronk »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2251 03 Sty, 2016, 17:34:19 »
Od siebie mogę polecić Nienawistną Ósemkę, trzyma w napięciu jak trzeba i kończy się też inaczej, niż wydaje się przez większość filmu. Kawał dobrego kina :)

9/10

też polecam, zaserwowałem sobie w sylwestra i nie żałuję, zajebisty!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2252 03 Sty, 2016, 18:47:30 »
Od siebie mogę polecić Nienawistną Ósemkę, trzyma w napięciu jak trzeba i kończy się też inaczej, niż wydaje się przez większość filmu. Kawał dobrego kina :)

9/10

też polecam, zaserwowałem sobie w sylwestra i nie żałuję, zajebisty!

Też oglądałeś w sylwka? No proszę :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2253 05 Sty, 2016, 23:58:51 »
Od siebie mogę polecić Nienawistną Ósemkę, trzyma w napięciu jak trzeba i kończy się też inaczej, niż wydaje się przez większość filmu. Kawał dobrego kina :)

9/10

TO JEST KURWA QUENTIN!!!!!! MADAFAKA!!!!  :headbang:









Rozjebał mnie tym filmem totalnie na łopatki. No żesz jebany geniusz! Aktorzy, kamera, krew, smaczki, easter eggi!!1 Jeszcze narratora udaje!!! ARGH ALE JESTEM NABUZOWANY!!

3F/0101 !!!!!
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2254 06 Sty, 2016, 20:31:24 »
THE REVENANT
Udało mi się obejrzeć parę dni temu. Kino na najwyższym poziomie. Naprawdę polecam!

Spoiler

P.S. Że tak niedyskretnie spytam... jak Wam się udało obejrzeć The Hateful Eight? Gdzie szukam, że źle szukam? :) Pomóżta.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2255 06 Sty, 2016, 23:46:49 »
Obejrzałem Gwiezdne Wojny. Odezwę się jutro, bo jeszcze mnie trzyma :D

 :headbang: :headbang:
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2256 07 Sty, 2016, 09:47:24 »

Choć premiera 29 stycznia, to udało się obejrzeć "THE REVENANT" (Zjawa, 2015).
I - serio - Oskar powinien iść do misia!!! :D

( Obraz usunięty.)

Fakt, że DiCrapio jako wegetarianin miał ciężko z tym jedzeniem surowej wątroby bizona, no ale może w końcu dostanie Oskiego, bo wiele pomniejszych nagród za najlepszego aktora już zebrał... ;) Doczekaliśmy też czasów, o których mówiono przy okazji pierwszych efektów komputerowych, że będzie ich dużo, a nie będzie ich wcale widać. Wg napisów końcowych robiła je lekko licząc setka ludzi. Nieraz dopiero po czasie dociera, że niektóre sceny musiały być efektĘ. No i te długie ujęcia tylko przy naturalnym oświetleniu... Plus tzw. łamanie czwartej ściany - potrącanie czy chuchanie na kamerę...

Nie polecam osobom wrażliwym, bo mogą poczuć się dotknięte. Nie polecam też osobom nie wrażliwym, bo nie złapią ;). Krótko mówiąc: ARCYDZIEŁO.
11/10, a nie wiem, czy nie 12... Fajne to uczucie, że "chyba najlepszy film w życiu".
( Obraz usunięty.)           ( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)


Nie odbiorę sobie przyjemności zobaczenia go po raz pierwszy w kinie. Tym bardziej, że premierę dostaję na urodziny :)
Nie moge się doczekać :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2257 08 Sty, 2016, 10:28:25 »
The Hateful Eight
Leżę rozjebany jeszcze od wczoraj. Nie mogłem zasnąć prawie do rana.
Film dołącza w poczet moich ulubionych.

P.S @Dale Cooper, @lwronk, @Amal_68 dzięki raz, jeszcze ;)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2258 08 Sty, 2016, 13:36:15 »
Netflix = Filmy w HD przez miesiąc za friko :)
Teraz pora na Matrix w HD :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2259 08 Sty, 2016, 15:26:47 »
Netflix & chill? :p
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2260 08 Sty, 2016, 16:22:34 »
Teraz pora na Matrix w HD :)
Aha, czekałeś specjalnie do 2016? ;)
Paczki z głów!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2261 08 Sty, 2016, 16:54:17 »
Czekałem na HD za free i legalnie :) W kinie byłem tak dawno temu ze już nie pamietam a w TVN sie liczy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2262 08 Sty, 2016, 17:09:08 »
Marsjanin

No spoko. Można sobie obejrzeć w jakiś chłodny zimowy wieczór przy połówce... żytniej na przykład.
Kapę lepszy od grawitacji. Nic mi nie urwało.

3/10
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2263 08 Sty, 2016, 17:40:19 »
Czekałem na HD za free i legalnie :) W kinie byłem tak dawno temu ze już nie pamietam a w TVN sie liczy :)
Kraków - co za nieprzyjazne miasto! ;)
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2264 08 Sty, 2016, 18:32:46 »
Ostatnio wpadłem na bardzo głupi pomysł "obejrzę sobie jakiś nowy Polski film". Rozpocząłem poszukiwania. Przeglądam te wszystkie chwalone, nagradzane i wyglądają jakoś wtórnie albo jadą tanimi chwytami aby wywołać emocje albo udają amerykańskie. W końcu znalazłem film "Hiszpanka". Pojebana fabuła, bo połączenie historii Powstania Wielkopolskiego z jakimiś fantazjami o zdolnościach parapsychicznych. Brzmi świeżo, brzmi ciekawie, gra kilku dobrych aktorów, nie gra żaden aktor znany z programu Tomasza Lisa albo reklam T-Mobile, na screenach ciekawe ujęcia, więc może być dobrze...

...a to takie gówno. Słodki Jezu. Spierdolone w tym filmie jest po prostu wszystko. Gra aktorska fatalna. Każdy wymawia wszystko tak groteskowo jakby podkładali dubbing w kreskówce. Ale ok to takie trochę fantasy, więc można wybaczyć zabieg, aczkolwiek można to było zrealizować chociaż odrobinę lżej. Natomiast reszty wybaczyć nie można. Chemii miedzy postaciami nie ma żadnej, oglądamy grających aktorów, a nie postaci. Pracy kamery chaotyczna. Ktoś bardzo chciał aby każde ujęcie było "ciekawe" ale przeważnie nie ma to żadnego uzasadnienia w scenie, w niczym nie pomaga, za to bardzo przeszkadza. Prowadzenie fabuły też chaotyczne. Postaci przeważnie pojawiają się bez żadnego wprowadzenia, nie wiemy po co i jaka jest ich rola w filmie. Dialogi na siłę, takie żeby tylko jakieś były. Efekty specjalne raczej mało mnie interesują, ale tu są niestety bardzo nachalne za to ich poziom żenujący. Dźwięk zjebany, ale to akurat normalne w Polskim filmie. I gwóźdź do trumny czyli pijany montażysta. Długie sceny w pomieszczeniach jeszcze ok, bo tam ciężko coś zepsuć, ale co jest jakaś szybsza akcja to przebitki trwające milisekundy, powtarzające się ujęcia. Koszmar. A za scenariusz, reżyserię i montaż odpowiada ta sama osoba. Więc mamy autorski film, a przy tym wrażenie że ktoś go zrobił na odpierdol. Dziwne i niespotykane.

Do tego główny bohater wygląda jak Bożenka z Klanu

i w całym filmie nie ma prawie żadnego cycka (niby nieistotne, ale byłby dodatkowy punkt).

Więc ogólna ocena to 2/10. Ten jeden punkt za ciekawy pomysł.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2265 08 Sty, 2016, 19:55:20 »
PATELNIA

Spoiler

Film... a raczej jeden wielki efekt specjalny... mi się podobał. Może dlatego że mam w domu całą stertę VHS disneya i "Piotruś Pan" To jedna z nich?
Ogólnie ciekawe spojrzenie na rozpoczęcie tej historii. Było parę momentów w których myślałem że się trochę rozkleję (ale nie mocno bo jestem twardy jak żelki z biedronki). Fajnie dobrani aktorzy. Podobał mi się poziom humoru i jego dozowanie. Ogólnie spoko mi się oglądało. Też dobry film żeby sobie z drugą połówką obejrzeć i w trakcie jak ona będzie wylewać morze łez... Ty, młody padawanie, okażesz swe męstwo dzieląc się z nią chusteczkami.

7/10 :)

A teraz coś co mi sprawiło skurcz na twarzy jak już jorgnąłem się co to jest :D

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline romanbe

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
    • Ciekawe miejsca w Polsce
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2266 08 Sty, 2016, 20:01:31 »
Ostatnio - a dokładniej wczoraj - nadrabiałem zaległości i w końcu obejrzałem Operację Argo. Jak dla mnie film mega trzymający w napięciu i idealnie trafiający w mój gust filmowy. Polecam także Praktykanta - taki luźny film, ale mroźny zimowy wieczór, tak po prostu dla rozrywki.
Najnowsze Star Warsy też warte uwagi, ale o tym nie trzeba wspominać. Nie mogę się doczekać Nienawistnej 8 Tarantino  :headbang:

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2267 22 Sty, 2016, 16:47:29 »
Nienawistna Ósemka

Mocny i kameralny, polecam :)

Sicario

Kojarzył mi się z Zero Dark Thirty (2012), tyle że tamten był super. W tym niby były wszystkie elementy jakie powinny być w filmach tego typu ale jakoś to nie wyszło.
Najbardziej raził mnie wątek głównej bohaterki. W zasadzie wyglądało to tak, że ją zabrali bo zabrali na tę całą operację/misję. Niby jej nieświadoma/niedoświadczona w tej materii postać miała pokazać brutalność działań przeciw bandytom i agresję ich samych oraz brak czarno-białych sytuacji/ludzi. Zamiast tego mamy główną bohaterkę która jest w miejscu akcji bo jest i patrzy się z rozdziawioną gębą przez pół filmu.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2268 22 Sty, 2016, 17:02:46 »
Ostatnio wpadłem na bardzo głupi pomysł "obejrzę sobie jakiś nowy Polski film". Rozpocząłem poszukiwania. Przeglądam te wszystkie chwalone, nagradzane i wyglądają jakoś wtórnie albo jadą tanimi chwytami aby wywołać emocje albo udają amerykańskie. W końcu znalazłem film "Hiszpanka". Pojebana fabuła, bo połączenie historii Powstania Wielkopolskiego z jakimiś fantazjami o zdolnościach parapsychicznych. Brzmi świeżo, brzmi ciekawie, gra kilku dobrych aktorów, nie gra żaden aktor znany z programu Tomasza Lisa albo reklam T-Mobile, na screenach ciekawe ujęcia, więc może być dobrze...

...a to takie gówno. Słodki Jezu. Spierdolone w tym filmie jest po prostu wszystko. Gra aktorska fatalna. Każdy wymawia wszystko tak groteskowo jakby podkładali dubbing w kreskówce. Ale ok to takie trochę fantasy, więc można wybaczyć zabieg, aczkolwiek można to było zrealizować chociaż odrobinę lżej. Natomiast reszty wybaczyć nie można. Chemii miedzy postaciami nie ma żadnej, oglądamy grających aktorów, a nie postaci. Pracy kamery chaotyczna. Ktoś bardzo chciał aby każde ujęcie było "ciekawe" ale przeważnie nie ma to żadnego uzasadnienia w scenie, w niczym nie pomaga, za to bardzo przeszkadza. Prowadzenie fabuły też chaotyczne. Postaci przeważnie pojawiają się bez żadnego wprowadzenia, nie wiemy po co i jaka jest ich rola w filmie. Dialogi na siłę, takie żeby tylko jakieś były. Efekty specjalne raczej mało mnie interesują, ale tu są niestety bardzo nachalne za to ich poziom żenujący. Dźwięk zjebany, ale to akurat normalne w Polskim filmie. I gwóźdź do trumny czyli pijany montażysta. Długie sceny w pomieszczeniach jeszcze ok, bo tam ciężko coś zepsuć, ale co jest jakaś szybsza akcja to przebitki trwające milisekundy, powtarzające się ujęcia. Koszmar. A za scenariusz, reżyserię i montaż odpowiada ta sama osoba. Więc mamy autorski film, a przy tym wrażenie że ktoś go zrobił na odpierdol. Dziwne i niespotykane.

Do tego główny bohater wygląda jak Bożenka z Klanu ( Obraz usunięty.) ( Obraz usunięty.)

i w całym filmie nie ma prawie żadnego cycka (niby nieistotne, ale byłby dodatkowy punkt).

Więc ogólna ocena to 2/10. Ten jeden punkt za ciekawy pomysł.

Mi ktoś to polecił jako "polskie Muholland Drive" - u mnie 3/10, punkcik dodatkowy właśnie za to, że jak na polski film, bez cycków się dało. IMO kolejny, dobitny przykład na to, że kino, które na pierwszym miejscu ma być patriotyczne, a na drugim dobre nie ma szans. Sto tysięcy nawiązań, losowych "smaczków" - ale wszystko kompletnie bez smaku i pomysłu, jeden wielki, kiczowato-patetyczny chaos i całość się ogląda, jak performensy w CSW.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2269 22 Sty, 2016, 23:13:01 »
Jak lubię Tarantina wyjątkowo, tak w przypadku Nienawistnej Ósemki jestem już trochę znudzony,
chyba się koleś wypala i starość go dopada.
To jakiś autoplagiat jest- zmielone Wściekłe Psy z Django, i z budą.
Film nie jest zły, ale też poniżej poziomu do jakiego przyzwyczaił.
Zwykle oglądam po nawet 10 razy, ten film jest na razy 2, z przysypianiem za drugim.
Ostatnio z ciekawych filmów do polecenia obejrzałem Sekretarkę (2002) i Palindromy (2004).

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2270 07 Lut, 2016, 13:57:07 »

3.5/10 nie polecam. Nuda.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2271 07 Lut, 2016, 14:05:41 »
Podzielam zdanie poprzedników o Zjawie. Minimum dialogów, rozwlekłe sceny i nic nie nudzi. Sposób pracy kamery bardziej przypomina gry komputerowe niż to co znamy z kina. Po seansie mocne przemyślenia egzystencjalne o tym w jakich to cudownych i bezpiecznych czasach przyszło nam żyć, gdzie nie trzeba walczyć praktycznie o nic co kiedyś było podstawą przetrwania. Ani Arnie ani Sylwek w typowych strzelankach nie potrafili dać takiego ładunku brutalności jak ten film. Zdecydowanie oglądać w kinie.
Polecam i na pewno wrócę do tego filmu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2272 10 Lut, 2016, 14:44:56 »
( Obraz usunięty.)
3.5/10 nie polecam. Nuda.

A ja tam lubie Johna Wicka.
To nie arcydzielo, ale podoba mi sie klimat i oglada sie dobrze.
ze 3 razy juz zaliczylem :)


Posty połączone: 10 Lut, 2016, 14:48:39
Jak lubię Tarantina wyjątkowo, tak w przypadku Nienawistnej Ósemki jestem już trochę znudzony,
chyba się koleś wypala i starość go dopada.
To jakiś autoplagiat jest- zmielone Wściekłe Psy z Django, i z budą.
Film nie jest zły, ale też poniżej poziomu do jakiego przyzwyczaił.
Zwykle oglądam po nawet 10 razy, ten film jest na razy 2, z przysypianiem za drugim.
Ostatnio z ciekawych filmów do polecenia obejrzałem Sekretarkę (2002) i Palindromy (2004).


Hm, wybralem sie w sobote do kina. Seans skonczyl sie o 2-ej w nocy, ale dalem rade :D
Zgodze sie, ze nie jest Django-swietny, ale mimo wszystko to IMO bardzo dobry filmy.
Ja w kazdym razie polecam.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2016, 14:48:39 wysłana przez Sikor »
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2273 13 Lut, 2016, 07:07:15 »


Dobrze, że Star Warsy były w 2015. Póki co - komiedia roku :D

Zdecydowane 10/10 w kategorii

« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2016, 07:09:34 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2274 13 Lut, 2016, 09:25:11 »
Nienawidzę Cie. Chciałem pierszy...
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***