Autor Wątek: Kącik humoru wujka purpla ;-) [jeden dowcip w poście!]  (Przeczytany 660258 razy)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
ss.pl - forum zamaskowanych basistów.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Trzech gości rozbija się na bezludnej wyspie, jeden ma lat 20, drugi 40, trzeciemu stuknęła 60tka.
Po jakimś czasie pobytu patrzą, a tu na sąsiedniej bezludnej wyspie rozbiło się stado pięknych, nagich kobiet.
Dwudziestolatek rzuca się w wodę z dzikim krzykiem i ciśnie na drugą wyspę wpław.
Czterdziestolatek woła za nim - spokojnie, poczekaj, skonstruujmy jakąś łódź - i wybiega ze sceny z dzikim krzykiem do lasu, szukać materiałów.
Sześćdziesięciolate k woła natomiast za nimi nieśmiało - panowie, spokojnie, bez nerwów, stąd też dobrze widać!
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Paczki z głów!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Trzech naukowców trafia na bezludną wyspę: fizyk, chemik i neoliberalny (friedmanowski ;) ) ekonomista.

Do jedzenia nadaje się tylko kokos wiszący na palmie, jednak po jakimś czasie przypływa do nich konserwa z mięsem.
Fizyk mówi:
- Opracuję taki plan, by spadający z odpowiednią rotacją kokos otworzył ustawioną pod odpowiednim kątem puszkę z mięsem.
Chemik na to:
- Ja proponuję opracować substancję złożoną z wody morskiej, tutejszej roślinności, piasku i żywicy, która wytrawi otwór w puszce.
Neoliberalny ekonomista rzecze natomiast:
- Panowie. Załóżmy, że mamy otwieracz...
weimar guitar gently weeps

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
- Chrześcijanie są źli.
- Żydzi są źli.

Jedno to wolność słowa a drugie to antysemityzm.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
- Chrześcijanie są źli.
- Żydzi są źli.

Jedno to wolność słowa a drugie to antysemityzm.

Pierwsze zdanie jest o wyznawcach religii, drugie o nacji, więc z dupy porównanie  ;)




« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2011, 22:57:55 wysłana przez theremin »
4string

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jak się nazywa ząb basisty? kiełbasa :P

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
- Chrześcijanie są źli.
- Żydzi są źli.

Jedno to wolność słowa a drugie to antysemityzm.

Pierwsze zdanie jest o wyznawcach religii, drugie o nacji, więc z dupy porównanie  ;)


Nie załapałeś. Ale ok. ;)

----------------------

Zdaniem naukowców z badań wynika, że obie płcie są zgodne co do żartów i męskie uważają za lepsze i śmieszniejsze od damskich.

To tak na marginesie. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Załapałem, co bynajmniej nie zmienia faktu, że to porównanie jest z dupy.
4string

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475


brakuje mi jednej...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Załapałem, co bynajmniej nie zmienia faktu, że to porównanie jest z dupy.

Przypomniała mi się, nie tyle śmieszna co prawdziwa analogia - jak biały biznesmen wygryzie białego biznesmena, to jest biznes. jak biały biznesmen wygryzie czarnego, to jest rasizm.


A co do porównania "z dupy", to Chrześcijanie to wyznawcy religii(z grubsza) jak to zgrabnie ująłeś a więc ma tutaj miejsce identyfikacja religijna(niezależna od pochodzenia, kultury itd. itp.), ALE Żydzi również, bo są to wyznawcy judaizmu. Mówi się szumnie o żydach jako o narodzie(czy to w diasporze, czy nie), ale żydem może być również osoba nie będąca z dziada pradziada żydem(a jest takich wielu) ani nawet nie mająca żadnych żydowskich korzeni. Także o żydach można mówić w trzech aspektach: etnicznym, kulturowym lub religijnym - także porównywanie było jak najbardziej okey od strony merytorycznej.

Także, po chuj się czepiasz? :) ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2011, 12:34:11 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
tak generalnie, Żydzi - naród, żydzi - wyznawcy judaizmu (jak już się czepiamy) ;)
do widzenia.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Radek M - Się czepiam, bo mogę :D
W którym z tych 3 aspektów było to porównanie? :P



4string

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
tak generalnie, Żydzi - naród, żydzi - wyznawcy judaizmu (jak już się czepiamy) ;)

ja specjalnie użyłem dużych liter w obu przypadkach, może trochę wbrew zasadom, co nie zmienia faktu że Żydzi jako naród to również wyznawcy judaizmu, cytacik z wiki:

"Istnieją zatem Żydzi niebędący żydami ze względów religijnych. Sytuacja odwrotna nie zachodzi nigdy, gdyż przyjęcie i praktykowanie judaizmu czyni każdego pełnoprawnym członkiem społeczności żydowskiej[5], zatem każdy żyd jest z definicji Żydem."

jak już się czepiamy ;)

Theremin, myślę że porównanie dotyczyło jedynego wspólnego aspektu i dla mnie osobiście jest logiczne - religii. Chrześcijanie i Żydzi jako grupy społeczne różniące się głównie wyznaniem(bo sama kultura, czy też oficjalna narodowość mogą być takie same albo bardzo podobne - w przypadku kultury). I też mówiąc o jednych i drugich ma się na myśli zazwyczaj grupy religijne żyjące obok siebie i oddziałujące w jakiś sposób na siebie. ot i tyle.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2011, 13:59:03 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A ponoć do Izraela nie tak łatwo bez "rodowodu" się załapać...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
do Izraela nie łatwo, ale to nie przeszkadza Ci zostać Żydem jak byś chciał - jednym Żydem jest zostać łatwiej, innym trudniej, ale ogólnie wszyscy są Żydami, co najwyżej się nie uznają nawzajem, albo uważają za gorszych/lepszych ;) bycie obywatelem Izraela to jeszcze inna baja.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2011, 13:37:24 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ostatnio, dość przypadkowo, byłem w synagodze na Grzybowskiej podczas jakiegoś święta czytania Tory, czy coś. Oprowadzałem jedną profesorkę z Jerozolimy po Warszawie, no i uparła się żeby wejść. Najpierw cieć w drzwiach kazał nam spierdalać, ale po tym jak laska zaszwargotała coś po Hebrajsku, to nas wpuścili. Byłem w szoku jaka panowała atmosfera w środku. Jakieś w chuj ważne święto, dużo dzieci w środku, które centralnie popierdalały ganiając się po wnętrzu. Wrzask i jazgot. Wszędzie papierki, czipsy na podłodze. Pod ścianami ziomy przy stolikach popijają colę i żrą ciastka.  Kolesie na środku gibią się nad tą Torą, coś mruczą śpiewają, jak gdyby nigdy nic. Laski posłusznie sterczą z tyłu sali za parawanem, ewentualnie na balkonie obserwują rozwój wypadków.
Ale najlepsze z tego wszystkiego, że zobaczyłem kolesia, którego twarz bardzo mi się znajoma wydawała. Myślałem cały dzień skąd ja go znam i nagle - olśnienie! :D :


Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Hmm, może moje rozumowanie jest złe, ale dla mnie Żyd jako członek narodu to obywatel Izraela. Reszta etnicznych (z pochodzenia) żydów to kulturowo żydzi, a nie narodowościowo, bo jakkolwiek by zamkniętych społeczności nie tworzyli, zawsze się w pewien sposób integrowali z narodem u którego "gościli", sprawiając, że bycie etnicznie żydem było czymś imo niezależnym od narodowości (zwłaszcza, że ci żydzi często bardzo różnili się od siebie w różnych zakątkach świata). W takim rozumieniu jak dla mnie to przyjęcie Juzaizmu, czy jakiejkolwiek innej formy religijnego żydowstwa jest jeszcze osobną rzeczą i co najwyżej włącza cie do tej kulturowej grupy żydów, nie narodowościowej.
Ale nie jestem żydem, mogę się mylić. Z ciekawości zapytam się znajomej, którą to dotyczy.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kurwa jest tyle ciekawszych tematów a my o żydach(zaraz nam ktoś wpierdoli za offtopa)

Biorąc pod uwagę kwestię konstytutywną dla Żydów, są oni członkami "narodu wybranego"(cała martyrologia którą się szczycą, chełpią i która daje im prawo oskarżać wszystkich na około o antysemityzm) a bycie obywatelem Izraela to zupełnie inna kategoria - ktoś może mieć obywatelstwo, ale nie być wedle prawa Izraelskiego Żydem - zależy kto kogo za co uznaje  :D Izraela jakiś czas nie było, a "naród żydowski" funkcjonował ;) tylko Ci co bardziej- że tak brzydko powiem - "pokundleni" zostali na drodze selekcji odrzuceni. Ale w tym momencie rozbijamy gówno na atomy, bo Izrael ani jego prawo nijak się ma do tego co napisał Az.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2011, 14:04:52 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Reszta etnicznych (z pochodzenia) żydów to kulturowo żydzi, a nie narodowościowo
Dość zaskakująco wcale nie wszyscy Żydzi pochodzą wprost z Palestyny i są Żydami "genetycznymi". Wiele królestw, księstw, "państw" itp masowo przyjmowały judaizm na przełomie wędrówek ludów, np Chazarowie, od których pochodzi znaczna, europejska populacja Aszkenazi.

Cytuj
bo jakkolwiek by zamkniętych społeczności nie tworzyli, zawsze się w pewien sposób integrowali z narodem u którego "gościli"

Integrowała się elita intelektualna, siłą rzeczy. Pospólstwo raczej nie za bardzo, co bardzo ułatwiło sprawę Niemcom podczas holocaustu.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Taki Slash na przykład. Murzyn, ale Żyd. Biały.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To mnie się przypomniało, jak kiedyś w podstawówce naszła mnie refleksja, jaki to zatwardziały naród z Polaków, że podczas rozbiorów tyle czasu swojego państwa nie mieli, próbowano ich zgermanizować/zrusyfikować, a ci chuj, nie dali się. Kiedy podzieliłem się tą myślą z moją mamą powiedziała: "to jeszcze nic, pomyśl co mieli Żydzi" :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
YYyyyy przepraszam ze sie wcinam, ale czy Wam aby sie nie pomylily fora? Bo watek to juz ogolnie nie trzyma sie dupy tematu :D
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!