Autor Wątek: XT Live plus końcówka, czyli racjonalizm w życiu amatorskiego gitarzysty  (Przeczytany 28510 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
W normalną, gitarową paczkę stereo.

Zomballo

  • Gość
Yony a możesz zdradzić jakie preferujesz spikery pod simy L6? Z moich osobistych doświadczeń z flexami najbardziej podbał się zestaw: Flex IIHD i Celestion G12T75. Fajnie charczące środkiem sałndy dało się wykręcać ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Na razie to mam zajeżdżone Jenseny :D
Ale ostatnio jeden znajomy nagłośnieniowiec polecał mi coś co nazwał... Black Label? Ponoć znakomicie dół przenoszą.
Ale najlepsze co w życiu miałem do tej pory to Electrovoice w pace Orange jakiejś starej. W drugiej miałem zwykłe Leady i też znośnie gadało, ale bardziej środkiem.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No i znalazłem EVM12L. Electrovoice robione na zamówienie jednego Wylde, stąd nazwa. Czyli wierzę, że się zgadza.
http://www.loudspeakersplus.com/html/ev_black-label.html
Tylko jeszcze cenę bym znalazł chętnie...
Kurwa. Tak to jest jak się nie czyta do końca.
249$ sztuka. No to na razie nie będę miał :)

Zomballo

  • Gość
Ja miałem Jenseny Chicago (z comba beha). Zajefajny miękki dół. Grałem na nich z VS8100, nie zdążyłem odpalić na tym żadnego flexa. Co do EVM12L to wiem, że mają je u Soundmana. Na magazynzjeb.pl to nawet był kiedyś jakiś opis. Zapewne srogie to zjebelniki i ciężarne (8kilo żywej wagi). Teraz wiem skąd Zachary ma taką łapę. :D

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Sry za off
Wiesz Zakk sam tego nie tacha, robia to za niego inni :P

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
dawno nikt już o Vetta nic nie pisał.
a Vetta Combo to rozwiązanie wspaniałe jeśli ktoś lubi line6 to tym bardziej :)
gram od prawie roku na Combie Vetty 2, niestety muszę sprzedać bo nie mam jak wozić,
ale zagrałem nie jeden i nie dwa koncerty na niej i to jest po prostu coś wspaniałego,
w komplecie z FBV tym dużym takim jak mam to już całkiem bajecznie jest.
jak znajdę już kupca to się chyba popłaczę jak mu to sprzedam

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Mariaczi, jesteś subtelny jak armia radziecka :D
Jak się nie ma 20 postów to trzeba kombinować ;) Zresztą niemało jest takich co w 1-2 dni nabijają posty i od razu ogłoszenie na giełdzie ląduje... Jak widzę zbyt dużą aktywność jakiegoś świeżaka, bo zawsze szukam jego ogłoszenia na giełdzie :)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
sorki, że tak to wygląda ale tak nie jest :)
chcę sprzedać ale nie na gwałt więc nie mam zamiaru nabijać postów byle móc napisać w giełdzie.ogłoszenia wiszą w kilku miejscach i tyle.
ktoś wyżej pisał o tym, że używają niektórzy tylko efektów z POD'a a sam sound - clean or drive z pieca.
tak ma np. gość którego nazwiska nie pamiętam a grywał(nie wiem czy nadal gra) z Bracia.
On miał POD'a XTL podpiętego pewnie na 4 kable do Mesy Dual Rectifier i brzmiało faktycznie niesamowicie :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
W jaki konkretnie sposób na 4 kable?
mniut i piah

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
od niedawna coraz bardziej popularna metoda "na 4 kable" :
Gitara->Procesor
Procesor (loop send) -> amp (in)
amp(loop send) -> procesor (loop return)
procesor(out) -> amp(loop return)

:) tak to wygląda:)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
XTL nie ma pętli efektów więc zapewne mówisz o X3 ;) Stąd też moje pytanie o 4 kable.
mniut i piah

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
no tak:)
przepraszam za nieścisłość:)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Jest POD, jest Marshall 8008, czekamy na paczki.
Po krótkim sprawdzeniu "jak to gada", jestem na tak :)
Trzeba będzie jeszcze trochę pokręcić, ale brzmienie wydało mi się zadowalające już na paczce Labogi.
Co mi się rzuciło w uszy, trochę jakby "brakuje powietrza", na końcówce Sidewindera grało to jakby trochę żywiej, ale może to kwestia ustawień. A może będzie warto dopalić to wszystko BBE SM? Wyjdzie w praniu pewnie.

W każdym razie za 1600 zł udało się zakupić zestaw, który będzie po prostu napierdalał :)
mniut i piah

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Co mi się rzuciło w uszy, trochę jakby "brakuje powietrza", na końcówce Sidewindera grało to jakby trochę żywiej, ale może to kwestia ustawień. A może będzie warto dopalić to wszystko BBE SM?
Na bank pomoże. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego "Output mode" i wybraniu trybu pracy "Amp/Line". Ja gram na Line bo jest głośniej :)
BBE baaaardzo pomaga, ale mimo wszystko chyba wykonam jeszcze test z jakimś lampowym preampem mikrofonowym. No i kolejna rzecz, którą zauważyłem dopiero ostatnio - głośność ma znaczenie, nawet w mosfetach. Generalnie pow 6/10 mocy mocy jest dużo fajniejsze brzmienie niż poniżej. Jak mnie oświecił Szymon, ma to coś wspólnego z ciśnieniem akustycznym, czy jakoś tak...

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
No i kolejna rzecz, którą zauważyłem dopiero ostatnio - głośność ma znaczenie, nawet w mosfetach. Generalnie pow 6/10 mocy mocy jest dużo fajniejsze brzmienie niż poniżej. Jak mnie oświecił Szymon, ma to coś wspólnego z ciśnieniem akustycznym, czy jakoś tak...

Chodzi o zjawisko zaobserwowane przez Fletchera i Munsona. W praktyce oznacza to, że jak się "ukręca sound" to warto to robić na głośności na jakiej się gra, bo jak zmienimy głośność to ucho inaczej będzie odbierać.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
No właśnie wpadłem w pułapkę amp/line :)
Miałem ustawione na amp i wystraszyłem się, że jest tak cicho, że chyba końcówka do żyda pójdzie.
Na szczęście sytuacja została opanowana heh.
Ogólnie dzięki za rady, na pewno skorzystam.

Pozdr!
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
14520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2009, 18:37:19
wysłana przez gavoja
9 Odpowiedzi
4783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2011, 23:38:43
wysłana przez ghostek
56 Odpowiedzi
17936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 19:29:06
wysłana przez wiaderny
13 Odpowiedzi
10445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2013, 08:34:42
wysłana przez Sulphur
67 Odpowiedzi
22502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2014, 01:21:02
wysłana przez ITHMW