Autor Wątek: NGD - Ltd Dv8R  (Przeczytany 8449 razy)

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
NGD - Ltd Dv8R
« 26 Paź, 2009, 11:39:37 »
Witam wszystkich.

Co prawda użytkownikiem  Sevenstringa jestem od niedawna, ale wasze forum przeglądam od dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o wstęp to tyle, przejdę zatem do meritum sprawy - czyli nowego wiosła.


 LTD Dv8R jest to nie produkowana już sygnatura Davea Mustaina. Gitara została wyprodukowana w Korei.

Specyfikacja :

Decha i  gryf - mahoń,
Podstrunnica - palisader (dość ciemny),
Konstrukcja - neck through body,
Skala - 25 ( o ile się nie mylę),
Progi - 24 jumbo,
Klucze - blokowane Sperzel,
Most - Tone pros,
Układ przetworników - emg 81 przy mostku, 85 przy gryfie,

Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do gitar wyprodukowanych na dalekim wschodzie, gwoździem do trumny był LTD EC 1000. Trafiłem pewnie na jakiś kiepski egzemplarz ale wykonanie było fatalne. Kiepsko nabite progi, spieprzony binding, niechlujnie położone znaczniki z kiepskiej jakości masy perłowej itd.

DV8R kupowałem w ciemno bez ogrania i prawdę mówiąc nie spodziewałem się jakichś tam fajerwerków.   Natomiast po wstępnych oględzinach i ograniu byłem bardzo mile zaskoczony ! Nie spodziewałem się takiego wykonania i dbałości o szczegóły. Nie znalazłem żadnych fabrycznych niedoróbek, progi nabite perfekcyjnie, nie wystają poza binding, brak jakichkolwiek wycieków kleju itp. Jedyny mankament jakie ma wiosło to paskudne obicie na dolnym rogu - teraz nawet i kurierom nie można już ufać  :evil:

Gitarka jest o dziwo dość lekka jak na swój gabaryt. Poza tym trzyma strój jak należy ( klucze sperzela dają radę).  Gryf o zaokrąglonym płaskim profilu jest naprawdę szeroki jak na 6tkę (mi to akurat odpowiada bo mam spore dłonie). Na pewno bliżej mu do wyścigowych gryfów dla shredmastera niż do gibsonowskich grubasów ;). Vauka może wydawać się nie wygodna w graniu na siedząco - nic bardziej mylnego ! Wygodę gry na stojąco poprawia profilowanie bocznego skrzydła pod brzuch.

Na temat brzmienia na razie nie mam za dużo do powiedzenia ponieważ nie mam dostępu do swojego Basha, a obecnie w domu ćwiczę na pocket podzie. Gitara charakteryzuję się ciepłym klarownym brzmieniem. Wszystkie pasma są tu mniej więcej wyrównane aczkolwiek przebija się lekki dołek.
Emg 81 daje dużo ataku i charakterystyczny "druciany pazur". No cóż z Emg jest tak, że albo się je kocha albo nienawidzi. Mi jak najbardziej odpowiadają. Sustain jak można się spodziewać po konstrukcji ( ntb i stb) daje długie wybrzmienie.


Kończąc recke mogę śmiało powiedzieć że LTD Dv8R to bardzo przyzwoita gitara, świetnie sprawdza się w thrash/death metalowych klimatach  i mimo swojego koreańskiego rodowodu wykonana została bardzo starannie.

Foty :
Cała :

Razem z jackiem :

Podstrunnica :

Główka :

Oczywiście nie  mogło zabraknąć foty ze stopą  :headbang::


Sprostowanie dla modów : wiem że to forum o gitarach 7strunowych ale spokojnie panowie - od dłuższego czasu mam osty GAS na siódemkę i mam zamiar go zrealizować ;)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2009, 12:01:29 wysłana przez ftideus »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #1 27 Paź, 2009, 16:59:51 »
Kurde fajne wiosełko :P
Ssiecie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #2 27 Paź, 2009, 17:14:02 »
zajebisty jest ten ksztalt V-ki. swietny model.

gratulacje

robi juz sam zdazyles tak zalatwic czy poprzedni wlasciciel?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #3 27 Paź, 2009, 17:59:57 »
Róg załatwił kurier w trakcje transportu. Niestety to nie ja odbierałem paczkę więc nie można było domagać się o napisanie protokołu straty.

Niedługo będę miał dostęp do swojego Sajda więc jak by ktoś był zainteresowany to nagram jakieś amatorskie próbki.
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2009, 18:02:48 wysłana przez ftideus »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #4 27 Paź, 2009, 20:36:46 »
jesteśmy zainteresowani ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #5 27 Paź, 2009, 20:45:01 »
a wlasnie

jak z rozstawem strun?? masz moze porownanie z ibanezami? szerzej masz czy wezej??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #6 27 Paź, 2009, 21:40:41 »
Takiego wiosła tylko pozazdrościć :) Gratulacje :D
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #7 27 Paź, 2009, 21:51:45 »
Rozstaw strun w Dv8r mogę porównać z moim byłem wiosłem ibanezem rg2610 i jacksonem dkmgt. W przypadku ibaneza rozstaw wydaje się być bardzo zbliżony, natomiast jeśli porównać z dkmgt to już zupełnie inna bajka. Jackson  ma mniejszy rozstaw strun oraz znacznie węższą szyjkę.

Jak tylko nagram próbki to zamieszczę je w temacie.

Pozdrawiam.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #8 27 Paź, 2009, 22:06:22 »
Bardzo fajne wiosło, jeśli można zapytać... ile cię  kosztował?

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #9 28 Paź, 2009, 08:41:20 »

Wiosło kosztowało mnie 2,8k więc trafiłem na super okazję. Dla porównania Maruda sprzedaje takiego samego ( tyle że wersja z transparentnym lakierem i case) za ponad 4000 zł. Gitarkę wystawił user John_Petrucci - przesympatyczny gość ;).

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #10 28 Paź, 2009, 23:07:25 »
przesympatyczny gość ;).

przesympatyczna cena ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #11 28 Paź, 2009, 23:45:10 »
No zajebiste wiosło, gratuluje. Szkoda tego rogu najbardziej-uszkodzony szatan  :'(


Dla porównania Maruda sprzedaje takiego samego ( tyle że wersja z transparentnym lakierem i case) za ponad 4000 zł.

hahaha pamietam jak spytałem o BBE 482i i zaśpiewał coś kolo 900 czy nawet wiecej zł + przesyłka ;d Ale oczywiście na kazanie że to ja jestem nienormalny i że to cła itd. i że to okazyjna cena to musiałem się załapać.

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - Ltd Dv8R
« Odpowiedź #12 30 Paź, 2009, 16:38:49 »
No zajebiste wiosło, gratuluje. Szkoda tego rogu najbardziej-uszkodzony szatan  :'(

To obicie to się zrobi - już dłuższy czas wybieram się z tym do lutnika ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
11794 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
7596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 12:54:21
wysłana przez Vin$
11 Odpowiedzi
7561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 16:13:51
wysłana przez Aston
7 Odpowiedzi
3715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 23:21:05
wysłana przez mondomg
13 Odpowiedzi
7100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2009, 11:21:55
wysłana przez nikt