Autor Wątek: U-bar w RG 1527 (most edge pro)  (Przeczytany 8388 razy)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« 25 Paź, 2009, 12:34:37 »
Witam :), mam pytanie: próbował ktoś kiedyś wywiercić dziurę w moście Edge Pro (w RG1527) żeby móc zainstalować u-bar? Chodzi o równoleglą dziurę na wajchę, tak jak to jest w ibanezie K7 albo Apex. Czy to jest w ogóle możliwe? No i ewentualnie gdzie by coś takiego zrobić, bo sam raczej bym tego wiertarką w domu nie zrobił :).

hoganmw

  • Gość
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #1 25 Paź, 2009, 15:00:23 »
Wydaje mi się na 99% że wiertarką w domu zrobisz to w 5 sekund tylko, że musiałbyś obmyślić plan jak przytrzymać mostek. Jak nie w domu to znajdź gdzieś imadło + dwie deseczki żeby odizolować mostek od imadła i oczywiście nie uszkodzić zewnętrznej powłoki czy nawet zdeformować mostka. Otwór oryginalnie jest nawiercony i ma kształt stożka więc na bank wiertło się nie ześlizgnie. Przed wierceniem polecam ściągnąć oryginalny moduł wajchy i dokładnie sprawdzić szczegóły i oczywiście średnicę otworu :). Jak dla mnie to BUŁA Z MASŁEM. Może kiedyś się też na to zdecyduję ale jak na razie ja lubię pomajtać wajchą :)

Patrz na to:

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #2 25 Paź, 2009, 16:42:51 »
hm, no jak otwór jest nawiercony, to faktycznie nie powinno być problemów. Pozostaje znaleźć tą nasadkę do wnętrza otworu i po krzyku. W sumie chyba bym się na to zdecydował..

Może kiedyś się też na to zdecyduję ale jak na razie ja lubię pomajtać wajchą :)
Ale przecież oryginalny otwór zostaje niezmieniony, więc dalej można montować tradycyjną wajchę :)

Dzięki za odzew!
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2009, 16:46:37 wysłana przez pele »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #3 25 Paź, 2009, 20:06:28 »
a ja tak z ciekawości zapytam. Czy korzystanie z U-bara jest takie duzo wygodniejsze?
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #4 25 Paź, 2009, 20:20:20 »
dla mnie nie jest. za wysoko mam dłoń nad strunami przez co nieumyślnie cały czas staram się ją dociskać do mostka i odstraja się wiosło

chyba za bardzo się przyzwyczaiłem grać bez ramienia
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

hoganmw

  • Gość
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #5 27 Paź, 2009, 03:29:52 »
Nie potrzebujesz żadnej nasadki. U-bar z drugiej strony ramienia jest cieńszy więc dobierz wiertło idealne do średnicy zakończenia U-bara. Z jednej strony będzie wchodził w gniazdo ramienia, a z drugiej idealnie ciasno w wywiercony otwór.

Tylko nie jestem pewien jak głęboko wchodzi. W każdym razie dobierasz wiertło do odpowiedniej grubości u'bara w miejscu styku i GITARA GRA. Wejdzie ciasno ale dobrze :)

Właśnie zrobiłeś mi chętkę na tego u-bara. Z US mogę mieć oryginał do APEX1 za 170zł w tym już jest przesyłka  i właśnie myślę :)
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2009, 03:40:04 wysłana przez hoganmw »

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #6 27 Paź, 2009, 12:14:57 »
aa, myślałem że to drugie wejście jest identyczne jak w otworze na normalna wajchę. Ale spoko, najpierw rozejrze sie za u-barem, potem bede wiercił :)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #7 27 Paź, 2009, 12:23:40 »
Hmm... moze sie tym pytaniem wygłupie, ale na chuj komu ten u-bar i co to ma być w ogóle?
Leweoczkomisiarysia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #8 27 Paź, 2009, 12:33:52 »
Hmm... moze sie tym pytaniem wygłupie, ale na chuj komu ten u-bar i co to ma być w ogóle?

Przyłączam się do pierwszej części pytania ? To ma jakieś ukryte pozytywne "ficzersy" ?

hoganmw

  • Gość
Odp: U-bar w RG 1527 (most edge pro)
« Odpowiedź #9 27 Paź, 2009, 21:31:07 »
Pele dla Ciebie - nawet jest serwis do Polski.  Koleś z allegro z tymi swoimi 300zł za u-bar niech się wypcha

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110400753218&ssPageName=STRK:MEWAX:IT




Co do reszty Panów mogę dodać, że u-bar tak jakoś pełni rolę nieruchomego ramienia które można naciskać ręką  i nie trzeba go chwytać w celu wibrata. Działa w jednym kierunku, napinając struny of course. Dodatkowo tył u-bar'a zakrywa mikrostroiki tak żeby ręką nie rozstroić gitary. Mi osobiście to się nie zdarza no ale różni ludzie różnie grają.
Może ktoś coś doda ?? ...bo ja nie wiem czym jeszcze szczyci się u-bar.
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2009, 21:43:18 wysłana przez hoganmw »

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Eee to strasznie nowatorskie i w ogole extra 
Leweoczkomisiarysia

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Pele dla Ciebie - nawet jest serwis do Polski.  Koleś z allegro z tymi swoimi 300zł za u-bar niech się wypcha
hmm, ja mojego zrobiłem za jakieś 10 zeta :P zwykła miedziana o średnicy bodajże 8 mm, ładnie na imadle gięta i śmiga ;) Robiłem to do RG 1527, ale teraz mam K-7 i powiem, że kurde pasuje idealnie ;) Zrobiłbym foty, ale kurde gite we wro zostawiłem, także dopiero gdzieś za tydzień będe mógł pokazać co i jak.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
ale dojebali cene za kawałek pretu... :O
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
hoganmw, dzięki, pewnie zakupie, się okaże w ciągu 2 dni. Qrczak, z tym gięciem pręta to zabiłeś :). Ale dobry pomysł w sumie, jak sie nie zdecyduje na gotowca to bede giął

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Co do reszty Panów mogę dodać, że u-bar tak jakoś pełni rolę nieruchomego ramienia które można naciskać ręką  i nie trzeba go chwytać w celu wibrata. Działa w jednym kierunku, napinając struny of course. Dodatkowo tył u-bar'a zakrywa mikrostroiki tak żeby ręką nie rozstroić gitary. Mi osobiście to się nie zdarza no ale różni ludzie różnie grają.
Może ktoś coś doda ?? ...bo ja nie wiem czym jeszcze szczyci się u-bar.

I dlatego warto sobie robić dziury w mostku ? Trzeba być sprytnym żeby rozstroić gitare mikrosami opierając ręke na mostku  :o Dla mnie to nie wykonalne. Dziwna sprawa zwykłe ramię wydaje mi się mimo wszystko praktyczniejsze

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
hoganmw, dzięki, pewnie zakupie, się okaże w ciągu 2 dni. Qrczak, z tym gięciem pręta to zabiłeś :). Ale dobry pomysł w sumie, jak sie nie zdecyduje na gotowca to bede giął
ważne że działa ;) a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? ;) kurcze, szukałem fot w temacie o moim rg 1527, ale widze temat jest a foty zniknęły :(

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
A mi osobiście pomysł z ubar-em sie podoba. Jak sobie popykiwałem na k7 to mogłem sobie fajne wibrato robić (i to nie tylko w góre, bo za ten drut mozna złapac i dźwięk tez idzie obniżyć.

Z wajchy (w sensie dive itp ) osobiście nie korzystam praktycznie wcale, wiec taki ubar mnie satysfakcjonuje o wiele bardziej niz całkowity brak czegokolwiek do złapania, a wiszącej wajchy nie toleruje za bardzo.

jedyne co przemawia za wajcha (jak dla mnie) to możliwośc robienia fluttera :D który mi ostatnio robi dobrze jak sobie słucham Aghory

Ale co ja plete, i tak kazdy fr blokuje prędzej czy później :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To po co kupować gitarę z FR, jak go potem blokujesz. ;) Eh. ;) Nie rozumiem. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

hoganmw

  • Gość
Ja gram już milion lat na tremolach i nigdy nie blokowałem :)  no ale znam takich którzy mieli tak badziewne wiosła, że jak nie zblokowali tremola to nawet jak gitara stała w futerale nie trzymała stroju :)

może o to koledze chodzi????  że z wiekiem mostka zbliża się problem ze strojem ????

Ja w każdym razie kupię nowy :) koszt EDGE PRO 7 tylko około 1000zł  :facepalm:  MASAKRA

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
@hogan:

miałem wcześniej 7620 i tu blokowałem bo mi się łatwiej struny wymieniało, poza tym fajniej na desce wibrowała ;) , a kiedyś tam miałem budżetowego jacksona, gdzie blokowanie było już raczej koniecznością.

Cytuj
To po co kupować gitarę z FR, jak go potem blokujesz. ;) Eh. ;) Nie rozumiem. ;)

7620 kupiłem bo mi się cholenie podobał ten ibek i musiałem go mieć :) Poza tym wtedy nie były tak popularne Schectery, zebym miał jakąs wielką alternatywę :)
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2009, 01:13:09 wysłana przez BartekL »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3349 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2008, 11:53:42
wysłana przez nikt
6 Odpowiedzi
3311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2008, 18:50:24
wysłana przez Tadeo
1 Odpowiedzi
1951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2009, 12:38:44
wysłana przez nikt
18 Odpowiedzi
10372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 19:01:03
wysłana przez Donnie
2 Odpowiedzi
2109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 21:54:00
wysłana przez kryho