Autor Wątek: Problem ze wszystkim(wzmak, efekty)  (Przeczytany 6978 razy)

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Problem ze wszystkim(wzmak, efekty)
« 05 Paź, 2009, 17:07:52 »
Witam szanowne grono
wracam sobie ze szkoly i odpalam gite, na poczatku pojawily sie dziwne szumy(wykluczam wine zasilacza bo jakis tydzien temu kupilem yankee psm1). potem zauwazylem ze bramka szumow(exar noise gate) dziala mi tylko na przester z kostki (jackhammer) a na przester ze wzmaka (laney tf700) nie dziala. potem uslyszalem ze moje brzmienie to "nie moje brzmienie" samo sie zmienilo. wypiąlem wszystkie fekty a tu szok. bez efektow moje brzmienie bylo moim brzmieniem(wiem ze efekty zamulaja ale do tej pory kurde tylko minimalnie a tu teraz szok). wpialem znow efekty a tu nagle na glosnosci 4 wzmak gra ze go prawie nie slychac, moj lead brzmi jak crunch i wszystko sie powaliło. moje efekty to po kolei : exar eq, yamaha delay,exar noise gate, behringer tremolo, behringer flanger, mxr phase 90, boss super chorus, boss sd-1, jackhammer i gcb 95.

moze to wina kabli(jeden miesieczny bespeco a drugi no name ale do wczoraj gral bardzo dobrze)?
moze tow ina paczki(power sound 2x12)ale co by sie moglo nagle z nią stac
wina gitary raczej nie bo ani na ibanezie rgr08 ani na 7321 gear poprostu nie gra
lampa we wzmaku? niby to hybryda ale moze cos sie spieprzylo, ale dziwne ze bez efektow jest ok.
pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc bo jak sie wali wszystko to nie jest ciekawie :-p

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sprawdzałeś każdą kostkę z osobna czy działa?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
dziala dzial. co dziwne. zauwazylem ze przy kabelku polaczeniowym miedzy delayem a tremolo jest spięcie. wypialem tremolo i wpialem jeszcze raz i spięcia nie bylo a glosnosc nagle powrocila razem z brzmieniem ale. bramka szumow zaczela nagle dzialac do polowy intensity a od polowy szumy sa takie same jakby jej nie bylo. co wiecej, pojawily sie lekkie szumy na cleanie(czego wczesniej nie bylo-moze to jednak wina zasilacza) a przestery z kostki brzmia normalnie, ale gdy sie przestaje grac, slychac takie dziwne, hmm jakby to ppisac, odbicie co sprawia ze kompletnie nie brzmią

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
sorry za pytanie, ale co wpinasz w pętle a co przed wzmakiem?

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
A policzyles pobor pradu, ktory jest pobierany przez efekty i wydajnosc zasilacza? Bo jezeli np. efekty zasysaja 1,5 A, a zasilacz daje Ci 1 A, wszystko masz powlaczane, to moze byc problem.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
dobra, jestem idiotą :-p ale wszystko mam przed wzmakiem. wiem ze to glupota ale mam tak od roku i do tej pory tych problemow nie bylo

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
dobra, jestem idiotą :-p ale wszystko mam przed wzmakiem. wiem ze to glupota ale mam tak od roku i do tej pory tych problemow nie bylo

Nie koniecznie - Hendrix wpinal kaczke za przesterem, a raczej malo kto odwazy sie go nazwac idiota :) Wszystko zalezy od tego, jak Ci brzmi i czy Ci pasi.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
jak to zasilasz w ogole?
Łe tej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
tydzien temu kupilem yankee psm1)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
dla mnie
Łe tej.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
znaczy ze zasilacz pigmej?


Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
macie panowie jakies pomysly? poprostu skad nagle wziely sie szumy na cleanie i mega ogromne szumy na przesterze plus jak wczesniej napisalem "dziwne odbicia" dziewku gdy przestaje grac

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Wpinaj po kolei każdy efekt i sprawdzaj kiedy co się psuje. Zmiana głośności, szumy to może być wina padniętych kabli.
I z góry odpowiadam, tak, kable mogą się zepsuć same z siebie, podobnie jak efekty ;)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
15451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
35 Odpowiedzi
9880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:31:46
wysłana przez Pneumonia2
3 Odpowiedzi
1187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2013, 00:06:15
wysłana przez sify11
6 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2014, 21:05:10
wysłana przez y
10 Odpowiedzi
3440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2015, 11:17:06
wysłana przez dziador1