Autor Wątek: Wasze opinie na temat line 6 bogner spider valve hd100  (Przeczytany 12284 razy)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Witam . Szukam kogoś kto użytkuje ten wzmak .Czy macie z nim jakieś problemy i jeśli tak to jakie?  pozdro

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja mam, nie ma żadnych problemów z nim ale nie używam go jakoś strasznie często i nie wożę nigdzie. Mi pasuje w miarę brzmieniowo, zwłaszcza na paczce orange 412 :). Jak masz jakieś bardziej konkretne pytania to pisz :)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Witam, mam ten piec od 2tygodni więc o awaryjności się nie wypowiem-wszystko działa jak trza, ustawiłam 4 bardzo dobre brzmienia dostępne poprzez fbv express, i musze przyznać że jest to bardzo wygodne, piec ma dobre delaye dobry reverb reszta efektów raczej mierna ( przynajmniej na przesterach ), sam przester ( insane )wymaga kilku godzin kombinowania - trzeba obniżyć chanel volume ( piec zaczyna brzmieć przy końcówce odkręconej na 3 )zdjąć gain na 6-7 ( jeżeli używasz aktywnych pickupów - obniż ich pozycję względem strun ) ja dodatkowo używam bbe sonic stomp w pętli i zamówiłem już preamp behringer mic200. Jeżeli masz okazje kupić w dobrej cenia i potrzebujesz 4 lub więcej brzmień to polecam- jeżeli nie potrzebujesz tylu efektów i zależy ci na bardzo brutalnych brzmieniach to raczej pełna lampa.
 

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Spoko dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Mój kumpel miał małe problemy z tym wzmakiem,bo po 30 min grania po prostu się wyłączał po czym znów grał i tak w kółko...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
można odesłać- ma przecież gwarancję.. A to na pewno sprawa nowego softu. Chyba że to wyjście na przeciw sąsiadom, żeby chociaż raz na pół godziny mogli odetchnąć ;)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odswieżam watek bo przetestowałem opcję z preampem Behringera Mic200, i musze przyznać że to był zajebisty zakup, za 250 pln dodałem do brzmienia sporo lampowego brzmienia i dynamiki której mi brakowało w tym piecu-polecem kazdemu kto gra na podach lub innych procesorach cyfrowych i tranzystorowych

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
to kup ode mnie mojego w takim razie ;)

Offline kondi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Wzmacniacz dobry. Jeśli nie jest się scenicznym wymiataczem myślę, że ciężko znaleźć coś ciekawszego.
Głowę da się ustawić cicho tak, że nawet wieczorem można pobrzdąkać i można też odkręcić tak, że perkusja ledwo wychodzi w tle :D

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyjście do nagrywania, ponieważ bez zbędnych pierdół można nagrywać w przyzwoitej jakości nawet na zintegrowanej karcie w lapku :D

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
jak już kolega odświeżył
to ja mam pytanie

Odswieżam watek bo przetestowałem opcję z preampem Behringera Mic200, i musze przyznać że to był zajebisty zakup, za 250 pln dodałem do brzmienia sporo lampowego brzmienia i dynamiki której mi brakowało w tym piecu-polecem kazdemu kto gra na podach lub innych procesorach cyfrowych i tranzystorowych

interesuje mnie taka opcja , żeby do modelowania brzmienia uzyć POD-a HD a tego heada do wzmocnienia sygnału
uzyć go po prostu jak lampowej końcówki mocy
czy to się sprawdzi ??
może ma ktoś w Wawie takiego heada i mógłby mi go na kilka dni wypożyczyć  ??
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Czerez skoro chcesz użyć poda HD to nie lepiej wziąć head DT25? Nie dość, że dedykowany do takiej sytuacji to jeszcze tańszy.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
ceny nowych są zbliżone
a z używek HD100 można za 1,5k upolować
a jak się ma te 25W w DT25 do 100W w HD100 ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
odświeżam po raz kolejny
czy ktoś ma wiedzę na temat zastosowania tego HD100 jako końcówki mocy do POD-a

pojawił się na Alledrogo ciekawy egzemplarz za nieduże pieniądze - to może bym pobrał ?

i ponowię pytanie czy ktoś w Wawie miał by do ogrania ??
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mozesz miec problem bo nie posiada to petli efektow jak widze, dlatego pod returna nie podepniesz...
Raczej proponuje dokupic footswitcha line 6

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Jak nie posiada. To mój nie-HD spider valve posiada a nowszy i fajniejszy ma nie mieć? Pytaj Micha123, on sobie zanabył i nie pamiętam, żeby wspominał o braku pętli.


Inna sprawa, ze nie wiem na wuj Ci kupować cały piec jako końcówkę mocy. Przecież L6 do tych końcówek żadnej swojej elektrowni nie wstawia, to lampy analogi są.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady

Inna sprawa, ze nie wiem na wuj Ci kupować cały piec jako końcówkę mocy. Przecież L6 do tych końcówek żadnej swojej elektrowni nie wstawia, to lampy analogi są.

Ano sprawa jest prosta :
za 1300 zeta jest lampowa końcówka 100 wat - najtańsze polskie końcówki jakie można zdobyć to 50 watowe MG lub Bash po mniej więcej 1500 zeta
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ło O_o

Na to, że ktoś SV HD będzie puszczał za 1300 zł nawet nie wpadłem. Toż moje 112 bez HD kurwi aż miło jak się gałkami pokręci odpowiednio. A co dopiero hade.

Hm, tak paczę nań. Fajowo, że MKII do tego, ale dziwne, że tylko 2 lampy na Pre. Ale w sumie nie od tego to lajnsiks, żeby świecił po ciemku. A Ty i tak chcesz tylko końcówkę.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2012, 00:21:56 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Tak właśnie doczytałem w specyfikacji :

Specyfikacja:
• Wzmacniacz lampowy 100W
• Klasa AB z 2 lampami przedwzmacniacza 12AX7 i 2 lampami mocy 6L6
• 16 modeli wzmacniaczy (kanałów), które dostarczają kompletną paletę brzmień, od krystalicznie czystych do niewiarygodnie miażdżących
• 20 Smart Control FX,w pełni edytowalnych (do 4 jednocześnie) włączając w to: Red Comp, Fuzz Pi, Auto Wah, Auto Swell, Pitch Glide, Smart Harmony, Sine Chorus, Line 6 Flanger, Phaser, U-Vibe, Opto Trem, Bias Trem, Digital Delay, Analog w/Mod, Tape, Multi-Head Echo, Sweep Echo. Reverse, Lux Spring Reverb, Vintage Plate Reverb
• Quick Loop – 14 seukndowy looper
• Bramka szumów, Boost (do 8 dB w torze przed i za wzmacniaczem lub w obydwu pozycjach), Volume Routing
• Do 7 edytowalnych parametrów efektów
• Dwuliniowy wyświetlacz LCD
• MIDI in.out/thru
• Kompatybilny z kontrolerami FBV Shortboard™ MkII i FBV Express™ MkII
• Tuner wbudowany w panel przedni
• 128 programowalnych przez użytkownika komórek pamięci
• EQ: Bass, Mid, Treble i Drive
• Niezależne pokrętło Channel Volume
• Możliwość przejścia w tryb manualny
• Wyjście XLR do bezpośredniego nagrywania o dwóch trybach: Performance Mode i Studio Mode
• Pojedyncze i podwójne wyjścia jack 1/4” do podłączenia kolumn
Wejście Power Amp np. do PODa
• Waga ok. 17 kg


poszukam , może w jakimś muzycznym będą mieli egzemplarz
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
gość od którego kupiłem swojego l6 bognera używał go właśnie jako końcówki do poda i z tego co pamiętam zachwalał takie rozwiązanie

Zomballo

  • Gość
Po stylistyce wypowiedzi i rodzaju użytych zwrotów technologicznych stwierdzam:
Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2008, 15:07:13
wysłana przez Budzan
8 Odpowiedzi
6522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 20:34:41
wysłana przez terrormuzik
9 Odpowiedzi
4354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2012, 10:54:56
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 09:45:15
wysłana przez Br-Owca
3 Odpowiedzi
2502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 23:47:56
wysłana przez michu123PL