Autor Wątek: DNW: Krank  (Przeczytany 3741 razy)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
DNW: Krank
« 21 Wrz, 2009, 12:32:01 »



Pierwsze wrażenia? Wzmacniacz jest malutki. Z kolumną wygląda cukierkowato. Jednak to tylko pozory. Rev jr to najprawdziwszy potwór. Żadna zabawka. Ryczy przepotężne. W domu master vol nie przekracza 0,5/10. Jednak ustawienie dobrego dźwięku na niskim poziomie głośności nie sprawia problemów za sprawą pętli efektów w której możemy regulować głośność.

Eq we wzmacniaczu jest dość skomplikowany. Na kanale krank (przester) mamy standardowo regulację niskich, średnich i wysokich tonów. Na razie problemów brak. Normalka. Dopóki nie poruszamy jednego pokrętła. Sweep się zwie i diametralnie zmienia charakter wzmacniacza oraz reakcje na kręcenie standardowymi gałkami (bass, mid treb). I to nie działa na zasadzie: masz 2 pozycje do wyboru. Zakres regulacji jest płynny w skali 0-10. Na początku może irytować i utrudniać uzyskanie fajnego dołu. Jednak jak się już człowiek przyzwyczai do regulacji zaczyna się zabawa. Wzmacniacz brzmi ostro i bardzo brutalnie. W połączeniu z paczką orenżady na v30 (112) trzeba uważać na wysokie tony. Może lekko zasiarzyc i trzeba kombinować z magicznym potkiem sweep. Chwila grania, dochodzimy do swojego brzmienia, jest super. Aż tu nagle coś w środku mówi: popatrz na tylny panel. Idąc więc za wewnętrznym głosem odwracamy wzmak (leciutki, mniej ni z 10 kg) i co widzimy? Pokrętło presence! Nosz kurwa! I zaczynamy kręcić od nowa! Presence, sweep i standardowy eq:D Liczba kombinbacji wzrasta z miliona do tryliona. Pewnie przesadzam i zbytnio koloryzuje, ale nad krankiem trzeba odrobinę posiedzieć, by znaleźć swoje brzmienie.

Aha, tak, uprzedzam pytania. Gainu nie braknie.

Kanał kleen (czysty) jest bardzo przyjemny. Nawet zaskakująco przyjemny biorąc pod uwagę hi-gainową konstrukcje wzmacniacza. Możemy tu regulować oprócz głośności tylko niskie i wysokie tony. Odpalając boost pętli efektów na kleenie zyskujemy fajny crunch. Na razie o tej części kranka nie mogę za dużo napisać;) Nie jest to "ciepły" clean.

Wykonanie świetne.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #1 21 Wrz, 2009, 12:34:56 »
Świetny wybór. Gratuluję wzmacniacza! :) I cholerrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrnie Ci go zazdroszczę.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2009, 12:39:27 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #2 21 Wrz, 2009, 13:04:09 »
Śliczny Gibson, kolor mi się strasznie podoba. A i wzmacholek niczego sobie ;). Aż mnie zaciekawiła cena, bo pomyślałem, że może sobie sprawię. Ale jak zobaczyłem ją to uznałem, że chyba jednak poproszę szpeca o zrobienie kopii jakiegoś dużego heada.
Gratulejszyn!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #3 21 Wrz, 2009, 13:10:02 »
Rowniez gratuluje. Fajny zestawik. No i gratuluje fajnego patyka, uwielbiam tobbaco SB na LP, podnieca mnie to wioselko.
No pain No gain !

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #4 21 Wrz, 2009, 13:56:21 »
Dopalasz go tym TS'em który leży koło wzmaka? daje to dobre rezultaty?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #5 21 Wrz, 2009, 15:16:59 »
gratuluję :). wygląda zajebiście, jeśli brzmi tak dobrze jak wygląda to chcem :D. widział kto gdzieś w kraku do ogrania?

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #6 21 Wrz, 2009, 17:51:53 »
qvd jest chyba z krakowa nie ? :P
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #7 21 Wrz, 2009, 20:15:16 »
nie zauważyłem.. Można się wprosić i zmacać? :D

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #8 21 Wrz, 2009, 20:53:34 »
Dzięki za miłe słowa:) A gitarka to dość rzadki model, classic plus z 2001. Honey Burst.
Dopalam kranka tsem. Nie dla gainu. Po prostu lekko podbarwiam brzmienie i bas robi się bardziej zwarty. Łatwiej mi z nim osiągnąć sound które lubię. 

Co do ogrania. Nie ma sprawy. Szczególnie jak masz gdzieś salkę i można by rozkręcić porządnie potworka. Wtedy to ja się wpraszam:D Jednak ten i przyszły tydzień odpada. Mam mały zapierdziel. Odezwij się na pm, coś ustalimy:)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #9 21 Wrz, 2009, 21:20:57 »
Chciałem sobie kupić Gibola Classic w kolorze Cherry... śliczne wiosełko było. /Koniec offa ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #10 21 Wrz, 2009, 23:27:31 »
Łoo. Słitaśny ten piecyk. Wygląda jak mały pitbull. Niby mały, ale nie chciałbyś żeby cię ujebał :) Gratuluję wyboru pieca. Przynajmniej nie musisz do niego skrzynki izolacyjnej budować jak ja do swojego grzmota ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: DNW: Krank
« Odpowiedź #11 21 Wrz, 2009, 23:34:17 »
Gratki!! Widzę, ze dorwałeś orendża też :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
7336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2009, 13:51:32
wysłana przez irycio
84 Odpowiedzi
33685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2009, 03:35:30
wysłana przez DeathMaster
12 Odpowiedzi
5496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2009, 18:15:21
wysłana przez Leon
10 Odpowiedzi
2257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 16:26:42
wysłana przez Lukas
4 Odpowiedzi
1789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2021, 14:50:06
wysłana przez dari555