Autor Wątek: Edge Pro 7 Lefty?  (Przeczytany 700 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Edge Pro 7 Lefty?
« 15 Wrz, 2009, 06:04:34 »
Nie wiedziałem gdzie to dać, więc daję tutaj.
Otóż. Potrzebuję kogoś z mostkiem Edge Pro (najlepiej 7, choć nie wydaje mi się, żeby były jakieś różnice w ogólnej konstrukcji pomiędzy wersją 6-, a 7strunową) albo nawet lepiej kogoś kto ten mostek po prostu zna na pamięć (w sensie wie dokładnie jak każdy element wygląda, jako że nie mogę wymagać od kogoś, że będzie na moje żądanie swój mostek rozkręcał).

Konkretnie potrzebuję kilku drobnych informacji.
Jak kolega hoganmw zasugerował w recenzji swojego ibka, mostek Edge Pro można swobodnie przerobić na wersję leworęczną (a raczej oburęczną), poprzez przewiercenie podstawy mostu, co dodatkowo ułatwia fakt, że potrzebna dziura jest w pewnej części wykonana fabrycznie.
Moje pytanie jest następujące - czy ktokolwiek (kto ma o tym jakieś pojęcie) widzi problemy z takim rozwiązaniem.

Poza tym pytanie o konstrukcję arm holdera, a konkretniej o jego sposób mocowania.
Z tego co widziałem na schematach i zdjęciach (problem właśnie w tym, że tego nie macałem i szukam kogoś, kto macał i może mi rzecz objaśnić) wnoszę, że arm socket wkłada się w dziurę w postawie mostu, a nie wkręca. Bo jeśli tak, to wystarczy w moim przypadku wywiercić dziurę o odpowiedniej fi z drugiej strony i zamocować tam arm holder. Jeśli nie, gwint trzeba będzie tam "wsadzić".

Wybaczcie że się miotam, ale jest za wcześnie/późno na sprawną pracę mózgu.

- - -

Dowiedziałem się, że otwór jest bez gwintu, o charakterystycznym przekroju (po ang. się to nazywa countersink), tak więc jestem pozytywnie nastawiony i na dniach będę chyba ssał edge pro z usa.

(ofkorz jak ktoś ma jakieś trzy grosze od siebie, żeby dorzucić, to proszę się nie krępować)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2009, 10:28:41 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon