Autor Wątek: Wymiana korpusu w 7mce  (Przeczytany 16076 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Wymiana korpusu w 7mce
« 13 Wrz, 2009, 19:41:09 »
Witam  ;D

Mam tańszego ibaneza RG, i większość rzeczy mi w nim pasuje, po za tym że wolałbym jakieś ciemniej brzmiące drewno (aktualnie jest lipa  ;) ). Jest jakaś opcja żeby lutnik mi zostawił gryf a osprzęt z mojego korpusu przełożył do nowego? Np jakby mi wykonał korpus z mahoniu albo jesionu. Oprucz tego np. wykonał korpus na kształt Icemana to już by było super  8)

Teraz moje pytanie, jest w ogóle jakiś kolo kto takie coś wykonuje? I jeśli tak to ile mniej więcej takie coś wychodzi ?  ;D

Thx

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #1 13 Wrz, 2009, 19:45:26 »
Nasz klient nasz Pan ... więc myślę, że za odpowiednią opłatą lutnik bez problemu się tego podejmie. Wszak to chyba prostsza czynność od wystrugania nowej gitary. Popytaj lutników w Twojej okolicy ...

Jesion i ciemne brzmienie? Zawsze myślałem, że to raczej drewno jasne, wsadzane do stratów ... Może się mylę ... Lipa jest chyba ciemniejsza od niego, od lipy mahoń, to tak. :)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #2 13 Wrz, 2009, 19:49:35 »
ciemne to raczej o mahoń mi chodziło, a jesion słyszałem od lutnika że dobrze się sprawdza w niskich strojach ;) Ale sam nie wiem jakie by wybrać :P

A czy np przełożenie mostku ze starego korpusu to wykonalne jest? I czy się w ogóle opłaca (nie siedze w ogóle w takich tematach ;D )

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #3 13 Wrz, 2009, 19:54:54 »
Wykonalne jest, przecież wiara wymienia mostki :)

Mahoń nie jest polecany do siódemek (zależy jak nisko stroisz), a do ósemek to już w ogóle, jest wtedy mało selektywny ... no ale chyba że lubisz w takie klimaty się bawić.

Też mam korpus z lipy i dla mnie jest bardzo ok, ani za jasny ani za ciemny. Fajnie z dechy gra.
A myślałeś może o wymianie pickupów? Bo ja bym korpusu nie wymieniał, w gitarze za taką kwotę chyba nie warto (spokojnie, mam z tej samej półki gitarę, nie wymądrzam się :P), lepiej wymienić pickupy, albo zbierać na nową, no chyba że drewno jest rodem niczym ze skajłejów, sołnderów czy innych gówien, ale chyba aż tak tragicznie nie jest :)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #4 13 Wrz, 2009, 20:45:49 »
Kwestia jest taka, że robi mi się head (MG Fendmess) i słyszałem że lubi brzmieć jasno (miejscami za jasno). Dlatego zastanawiam się nad zmianą korpusu. Może masz racje z pickupami, bo mam Dimarzio Blaze Bridge i Blaze Neck. Myślałem nad Merlin Hellfire lub EMG 707 (tylko że pewnie trzeba frezować do EMG).
Stroje aktualnie w Drop A ale planowałem zejść do Drop G ;D A projekt miałem taki, żeby wymienić korpus, i wsadzić tylko jeden pickup (np taki EMG 707) lub zostawić pickupy które mam teraz ;) Gitara fakt jest tania, ale generalnie pasuje mi bardzo, jedyne co to brzmienie czasami wydaje się troche za jasne.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #5 13 Wrz, 2009, 21:15:50 »
ale man, słyszałeś coś i chcesz już zmieniać? Lipa nie jest superjasnym drewnem brzmieniowo więc nie pękaj i ograj, a potem myśl. Jesli już teraz jest za jasno to kup eq i upierdol pasmo które Ci przeszkadza. Jeśli w nowym wzmaku nie pomoże nowe eq i inny pup to dopiero wtedy myśl o zmianie korpusu
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #6 13 Wrz, 2009, 21:22:16 »
Helfajka ma dużo góry ... miałem w poprzedniej 6, teraz planuję wsadzić do 7, gdzie bez frezu się pewnie nie obejdzie, co mnie najbardziej martwi. No i niestety nie wiem jak Hellfire poradzi sobie w lipie, miałem w klonie i bez zastrzeżeń, słyszałem w mahoniu i tak samo, więc myślę że nieprzyjemnych niespodzianek nie powinno być, ale lepiej się upewnić ...

Te DiMarzio, które masz wcale tragiczne nie są z drugiej strony.

Jeśli stroisz tak nisko to mahoń chyba nie wyrobi, chyba że chcesz mulenia :P
Lipa wcale jasnym drewnem nie jest, z tego co się orientuję to od niej ciemniejszy jest wyżej wspomniany kolega mahoń (w egzotyki nie wnikam ...). Ja bym lipę z miodem zostawił. Niech head się zrobi, przetestuj i wtedy myśl.

Brzmienie head'a można korygować przeca ... :)

Edit: Osz, g-zs, uprzedziłeś mnie ...

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #7 13 Wrz, 2009, 22:06:21 »
Dla mnie to w ogóle bez sensu pomysł, zważywszy że jak piszesz "masz tańszego Ibaneza" i opierasz się na tym że słyszałeś, że "MG lubi brzmieć jasno". Wymiana korpusu pewnie przekroczy cenę samej gitary, a jak będziesz chciał sprzedać wiosło, to tej kasy nie odzyskasz.
Generalnie daruj sobie ten pomysł. Poczekaj na wzmak, zobaczysz jak brzmi i póżniej będziesz kombinował.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #8 13 Wrz, 2009, 23:21:00 »
ciemne to raczej o mahoń mi chodziło, a jesion słyszałem od lutnika że dobrze się sprawdza w niskich strojach ;) Ale sam nie wiem jakie by wybrać :P

Dlatego że gitary z nim brzmią jasno, owszem mają twardy bas ale wiosła brzmią klarownie i twardo.

Pomysł wg. mnie bez sensu.

Brzmienie heada to najprościej paczką skorygować odpowiednio dobraną, przetwornikami. Zmiana korpusu wg. mnie mija się z celem i brzmieniowo (zwłaszcza że nie przesiadasz się z klonu na lipę tylko z lipy chciałbyś mahoń) i finansowo (jw.)

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #9 14 Wrz, 2009, 00:01:11 »
Pomysł niby wykonywalny ale wymiana korpusu, hmm dla mnie byłby to ostatni plan na zmianę własnego brzmienia :) Pomyśl trochę na przód, masz już ten korpus, wszystko ładnie zrobione, podłączasz gitarę i dalej nie jest to czego chcesz, będziesz się bujał z lutniczym korpusem? Imo od zmiany brzmienia, barwy masz EQ, głośniki w paczce, przetworniki rzecz jasna. Te elementy wpłyną zdecydowanie bardziej jak inny korpus w gitarze. Miałem swojego czasu MG Ravena II, wcale nie brzmiał tak jasno, co prawda kompletnie mi nie podszedł ale dało się wyciąć bez problemowo górę, dla mnie najdziwniejsze jest to że nie masz heada a już chcesz wymieniać korpus w wiośle? Opinie, opiniami, każdy ma inny gust i każdemu się co innemu podoba. Nie wiesz chyba na czym grał owy pan który nagadał Ci że wzmak brzmi miejscami za jasno?
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #10 14 Wrz, 2009, 00:16:20 »
Pomysł jeśli nie wymieniałes pickupów i nie masz wzmaka, nie próbowałeś na różnych paczkach imo bez sensu.

A jeśli nawet to będziesz miał, to łatwiej/rozsadniej spróbowac innych gitar pod tym sprzętem niż korpus wymieniac

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #11 14 Wrz, 2009, 03:17:27 »
Ej, po co wy się tak wszyscy pałujecie? Kolega się chciał zapytać czy jest możliwość, nie widzę w nim, przynajmniej po tym co tu przeczytałem, wielkiej determinacji do zmiany korpusu w swoim wiośle. Toteż nie bijcie go po głowie za samą ciekawość.

Jak widzisz - kolego - jest jak najbardziej taka opcja, tyle że, pomijając już sam fakt czy jest to potrzebne czy nie, o wiele łatwiej będzie chociażby wymienić wiosło. Droższy ibanez prawdopodobnie będzie równie wygodny, będziesz mógł sobie przełożyć osprzęt ze starej do nowej gity, a starą sprzedać (zakładając że masz jeszcze oryginalne pickupy i co tam jeszcze zmieniałeś). Wyjdziesz na tym prawdopodobnie lepiej, a na pewno taniej (mniej włożysz, a więcej zawsze będziesz mógł odzyskać sprzedając używanego ibka z wyższej nieco półki - spójrz nawet jaka tu jest rotacja wioseł na forum).

P.S. A od lutnika lepsze (tańsze) by chyba było w tym wypadku zakupienie korpusu u sprzedawcy typu warmotha. Przy czym i tak lepiej zrobić tak jak paragraf wyżej.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #12 14 Wrz, 2009, 08:45:23 »
Sprawdzałem kiedys taką opcję u lutnika i wystruganie jesionowego korpusu do 7321 stoi 1000zł więc kupa.
Juz lepiej, tak jak kolega wyzej radzi, sprzedac wiosło dolozyc tego kafla i sciągnąć z usa wypasionego badyla.

Ja mam teraz 7321 z blaze custom i z 5150 fajnie brzmi
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2009, 08:47:22 wysłana przez m4ody »
Leweoczkomisiarysia

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #13 14 Wrz, 2009, 12:03:27 »
Fendmess nie brzmi jasno górą, tylko wyższym środkiem. To celowe, żeby przy low tune nie muliło. Dół jest taki, że przy mahoniowej gitarce bas ustawiam na 2,5 ;) Czyli: najpierw posiądź ten piec, podłącz gitarkę, pokręć gałkami, potem prześpij się z tym, znów pokręć i ewentualnie wymień pikapa ;)
Kiedyś zagadałem Mayo o wymianę gryfu w EXG-7 na revers itd. i generalnie nie opłacało się.
Paczki z głów!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #14 14 Wrz, 2009, 14:11:13 »
Jeśli chodzi o ciemno brzmiący pickup to polecam Tone zone 7  Dimarzio mam go w obu gitarach a mój kumpel ma go założonego właśnie w  rg7321 i jest  ok.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #15 14 Wrz, 2009, 16:08:42 »
kuwa, co Wy tak ostatnio wszyscy z tymi icemanami...? :P

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #16 14 Wrz, 2009, 16:27:45 »
Kurde spokojnie panowie :D Jak kolega Tolein spostrzegł, nic jeszcze nie zrobiłem :P Narazie tylko badam temat ;)
Wiadoma jest rzecz, że nic nie tkne w gitarze bo czekam na head (w sumie troche mnie już nosi:P). Może poprostu chciałem jakąś odmiane, bo mi się blazy troche znudziły :P A kwestia jest taka, że dorwać coś w mahoniu tudzież innym drewnie (niż lipa:P) jest trudno poniżej 2k. Ogólnie to średnie alternatywy są dla ludzi którzy chcą 7mke wyrwać z czymś innym niż lipa i czymś co ma dość szybki gryf.

A co do Icemana, kiedyś dawno dawno temu, jarałem się SOADem. Zespół mi przeszedł, ale o icemanie marzyłem dalej. No a w dodatku jakby była opcja 7str Icemana to dla mnie mega opcja by była ;)

Pzdr

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #17 14 Wrz, 2009, 22:59:21 »
A Schectery?
Tańsze od Ibaneza nawet są, a mahoniowe jedynie w zasadzie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #18 15 Wrz, 2009, 04:39:26 »
Ogólnie to średnie alternatywy są dla ludzi którzy chcą 7mke wyrwać z czymś innym niż lipa i czymś co ma dość szybki gryf.

Narzekanie. Próbowałeś kiedyś znaleźć alternatywę dla ludzi którzy chcą 7mkę leworęczną wyrwać? :P
<przybija piątkę Batowi>
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #19 15 Wrz, 2009, 11:02:02 »
No z leworęcznymi 7mkami na rynku to już w ogóle lipa pewnie jest :P

Schectera miałem(6strun), i średnio mi gryf podchodzi, chyba że jest opcja go przyszlifować ?:D lol
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2009, 11:03:54 wysłana przez ukasheq »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #20 15 Wrz, 2009, 14:58:36 »
No zasadniczo w ogóle się nie opłaca ingerować w gitarę sklepową bardziej niż frezować dziury pod pupy, ew pod most, bo nie odzyskasz raczej kasy w to włożonej. Bowiem zasadniczo zaletą takiej gitary jest to, że jak będziesz miał gasa, to w miarę łatwo i w miarę opłacalnie (zakładając, że dobrze się o nią zatroszczysz) ją sprzedasz pozyskując tym samym hajs na ziszczenie gasu.
Tak więc poszukaj raczej czegoś wygodnego (w sensie wygodnego od razu), może jakiś ibek wyższy - 1527 albo coś innego z tej mańki (a wyboru wielkiego chyba nie ma). Używkę kupisz raczej bez problemu za nie aż tak tragiczne pieniądze, a na 7321 zdaje masz nabywcę nawet teraz w dziale giełda. (co nie znaczy, że masz zaraz sprzedawać, tylko tak zwracam Twoją uwagę na możliwości stojące przed Tobą niemal otworem)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #21 15 Wrz, 2009, 15:09:41 »
Jeśli wie że to drewno mu nie pasuje, to 1527 nie pomoże. Dopiero k7 ratuje:-)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #22 15 Wrz, 2009, 15:26:03 »
Nie wiem, nie grałem na żadnym z powyższych (ta, chyba chu** albo zębami :P) ale też nie wydaje mi się, żeby mimo "tego samego" drewna brzmiały tak samo.
Ale tak jak mówię - nie grałem - więc proszę mnie nie krzyżować głową w dół.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #23 15 Wrz, 2009, 20:14:52 »
Ja porównywałem 1527 z 7321 (obie na stockowych pickupach) i pod względem brzmienia nie słyszałem żadnych różnic na plus dla droższego modelu (ale w sumie to było na PODzie, no i sam głuchym jak pień). Wrzućta Blaze Custom i będzie ok :)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Wymiana korpusu w 7mce
« Odpowiedź #24 15 Wrz, 2009, 22:58:00 »
jak już wszyscy napisali - nie ma sensu wymiana korpusu w tej gitarze, już lepiej sprzedac tego patyka i dorzucić te 1,5k do czegoś lepszego.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
15059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2012, 20:08:38
wysłana przez tizziano
12 Odpowiedzi
6744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 18:56:12
wysłana przez Orange
17 Odpowiedzi
7962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2014, 10:53:11
wysłana przez mickthompson
16 Odpowiedzi
16816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
2 Odpowiedzi
2220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2018, 10:27:43
wysłana przez Chomick